Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) brownus


brownus
veterán

egy olyan ország ne akarjon olimpiát rendezni, ahol titkosítják a taos pénzek költését, paks2-őt, és még sorolhatnám. ahol basztatják a civil szervezeteket, lásd kék pont, Magyar Helsinki Bizottság , tasz, stb... azok akik fiatal korukban segítséget kaptak ezektől a társaságoktól, meg pénzelték a tanulmányaikat, lol.

ja, meg úszó vb, 25 csilliárd - 100 csilliárd:

[link]
[link]

[link]

[link]

jajj, ne felejtsem el a kék metrót se :D

[ Szerkesztve ]

(#52) brownus válasza sziku69 (#50) üzenetére


brownus
veterán

érdemes az ő blogját is olvasni néha: http://shepherdszerint.blog.hu/
szimpatikus ember

(#53) Lauda


Lauda
félisten

A 2024-es olimpia és paralimpia budapesti megrendezésének terve nagyszerű és megalapozott elképzelés.
A jóakaratú magyar emberek lelkesítő közös álma.
Az olimpiai pályázat visszavonásáért indított aláírásgyűjtés után szembe kell nézni a nyilvánvaló ténnyel: az akcióval a budapesti pályázat győzelmi esélyei szertefoszlottak.
A Momentum egyesület és a hozzá csatlakozó ellenzéki pártok elérték céljukat, megakadályozták a budapesti pályázat sikerét.
A kialakult helyzetben az olimpiai pályázat továbbvitele értelmetlen.
A pályázatot a lehető leghamarabb vissza kell vonni. Ez az egyetlen felelős döntés.
A Momentum egyesület az olimpiarendezés tervének szétverése után párttá alakulhat.
Done.
A cél szentesítette számukra az eszközt.
Az ellenzéki pártok gondolkodás nélkül cserbenhagyták a jóakaratú emberek közös ügyét.
Done.
A helyzet egyértelmű. Mindenki megmutatta, mire számíthatnak tőle a magyarok.

( Deutsch Tamás )

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1417552921611172&id=100000694338124

(#54) 8th válasza brownus (#52) üzenetére


8th
addikt

Ez egy hülye farok. Volt hozzá szerencsém.

(#55) g0dl válasza 8th (#54) üzenetére


g0dl
addikt

Hogy DT mely testrészeihez volt szerencséd, az magányügy. A kámingouton kívül egyéb hozzáfűzni való?

(#56) 8th válasza g0dl (#55) üzenetére


8th
addikt

Legalább nézd meg mire válaszoltam te szerencsétlen. :C

(#57) g0dl válasza 8th (#56) üzenetére


g0dl
addikt

Bocs, elnéztem, és így olyan magas labda volt.
Semmi személyeskedés nem motivált, még egyszer bocs.

(#58) Atapi válasza g0dl (#45) üzenetére


Atapi
senior tag

ha megengeded, pár megjegyzés a megjegyzéseidhez.

1. az első megjegyzésed a pwc tanulmányra is igaz, vagyis a megrendelő igényeit tükrözi. segítsek utána nézni, hogy ki volt a megrendelő? másrészt a tanulmányban is szerepel, hogy a túlköltekezés kockázata magas. hogy ez mit jelent, azt persze nem tartalmazza, a részletes kockázatelemzést elegánsan kerüli arra hivatkozva, hogy majd foglalkozzunk vele később, ha komolyan gondoljuk a pályázás szándékát. ez még akár legitim érv is lehet, de tekintettel arra, hogy semminemű utólagos kockázatelemzés nem történt az esetleges költségemelkedés nagyságáról, teljesen jogos az adófizető polgárok félelme ezzel kapcsolatban. már csak azért is, mert a számlát később nekik biztosan fizetniük kell. a tanulmány ha jól emlékszem 10 évig havi 600forintot számol minden lakosra (nem csak az adófizetőkre vetítve!). szerinted ez a teher senkinek nem okozna gondot a társadalomban? mert a múlt alapján megtippelem, hogy nem az a gazdasági elit fog helyt állni, akik egyébkét a beruházások gazdasági értelemben vett fő haszonélvezői lennének.

ide kívánkozik egy provokatív kérdés: szerinted anyagiakban mérve, egy emberre vetítve, mekkora áldozatvállalás lehet indokolt és elfogadható csak azért, hogy legyen itthon olimpia? (és itt most csak a kifejezett veszteségre gondolok, az olimpia "árára", nem azoknak a beruházásoknak a költségeire, amik egyébként az itt élőknek a javát is szolgálhatják jobb esetben, és azt mondják róluk, az olimpia nélkül is megvalósulnának, legfeljebb később)

2. az említett tanulmány nem az olimpiai költéseket vizsgálta, hanem az egyes beruházások költésnövekedésének okait. ennek a vizsgálatnak lett az egyik következtetése, hogy az olimpiák esetén a fix átadási dátumból eredően adódik fokozott költségnövekedési kockázat, azaz nem mondhatod azt a véghajrában, hogy figyu, adjuk át később a csarnokot, mert megcsúsztunk teszem azt az esős időjárás miatt, azt be kell időre fejezni. ez egy olyan tényező, amit semmilyen hangzatos programmal nem lehet kikerülni, legfeljebb ha deklarált szabállyá teszik, hogy csak már meglévő infrastruktúrával lehet pályázni, amiről természetesen szó nincs.

a költségektől való félelem margójára azt is megjegyezném, hogy szerintem egy olyan országban, ahol
- rendszeresek az állami beruházások költségnövekedései és csúszásai
- korrupció miatt gyakorlatilag nincsenek büntetőjogi eljárások
- az állami beruházások és költekezések költségadatainak megismerhetőségét a legkülönfélébb módokon próbálják ellehetetleníteni,
nem csoda, ha egy gigaberuházástól a társadalom jelentős része fél. Ez a félelem pedig nem most alakult ki, a kezdetektől jelen volt, egyszerűen nem volt róla társadalmi egyeztetés, mert a politikusok szokásos demagóg szöveggel elintézték az egészet annyival, hogy ami nekünk jó, az a társadalomnak is. lásd, nem a momentum megjelenésével veszett el a társadalmi konszenzus a kérdésben.

(#59) brownus válasza Atapi (#58) üzenetére


brownus
veterán

(#60) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nem köll. Majd legyen akkor olimpija, ha nula lesz a korupcijó, meg kórház minden a város szélén. És nem Óbán lesz a kórmány hanem a demokácija.

x gon' give it to ya

(#62) Lauda válasza brownus (#61) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulalok a lelki nyomorekoknak, akiknek ezt koszonhetjuk!

[ Szerkesztve ]

(#63) brownus válasza Lauda (#62) üzenetére


brownus
veterán

lol, köszönöm a kedves szavakat és szívesen :D

(#64) 8th válasza brownus (#61) üzenetére


8th
addikt

Nagyon helyes.

(#65) Lauda válasza brownus (#63) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy hogy koszonod a kedves szavakat? Nem szolt hozzad senki.

[ Szerkesztve ]

(#66) brownus válasza Lauda (#65) üzenetére


brownus
veterán

irónia

mert én is aláírtam, tehát én is lelki nyomorék lennék, szerinted :)

(#67) g0dl válasza Lauda (#62) üzenetére


g0dl
addikt

+1

Most jön a részükről a siránkozás, mert ők több rivaldafényt reméltek az akciótól.
Megtalálták a 200.000 kádári proli szellemiségű szavazójukat. Remélem el is jutnak 4,999%-ig.

(#68) Onlány


Onlány
tag

milyen egy gyáva valami ez a fidesz csürhe. Félnek egy valódi népszavazástól :U a buta szavazóik gondolom beveszik ezt is mint a többi hazugságot.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#69) #56474624


#56474624
törölt tag

Jó döntés született. Politikai szempontból izgalmasabb lett volna talán egy népszavazás és azt megelőző kampány, de túl nagy a kockázat, hogy esetleg mégis az olimpia mellett szavaznának. Már pályázni sem kellett volna.

(#67) g0dl:

A kádári szellem áthatja Hamburg és Róma lakosait is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70) Lauda válasza g0dl (#67) üzenetére


Lauda
félisten

Kivancsi lennek, hogy szerintuk mivel lett jobb ettol az orszagnak? Mivel lett jobb az orszagban barkinek is, hogy szetvertek az olimpiat? Szomoru vagyok, hogy ilyen buta emberekkel elek egy orszagban.

[ Szerkesztve ]

(#71) Onlány válasza #56474624 (#69) üzenetére


Onlány
tag

Én hiszek a demokráciában és ebben az esetben a népszavazás lenne a legdemokratikusabb döntés. Persze benne van a pakliban, hogy nyernek a támogatók(kisebb az esélye) de akkor a többség döntését el kell fogadni. Így viszont az állampárt a saját híveivel is jól kicseszett. Majd valamit bekajáltatnak velük, hogy a soros, civilek, migránsok meg az ellenzék meg az emút nyóc év miatt van. :C

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#72) g0dl válasza #56474624 (#69) üzenetére


g0dl
addikt

"Politikai szempontból izgalmasabb lett volna talán egy népszavazás és azt megelőző kampány"

Hát ha izgalomra vágysz, azt olcsóbban is meg tudod oldani.

Komolyabbra fordítva. A népszavazást szükségszerűen kísérő kampány, illetve az időzítés önmagában esélytelenné teszi a pályázatunkat. Ennek több oka is van. Addig sem tudnak az illetékesek kampányolni Budapest mellett a döntéshozóknál, és pont májusban mérné fel a NOB, hogy van-e erőteljes társadalmi támogatás az adott városban, és egy kampány esetén ez nyilván felbőszített, túlhevült véleményekkel találkozna. Teljesen érdektelen lenne a választás végkimenetele, addigra minden esély elúszna függetlenül attól, hogy 40%, vagy 80% támogatná az olimpiát.
Csak azért népszavazást rendezni, hogy a momentumos pöcsök médiafelületet kapjanak felesleges. Hülyék voltak, ha ebben bíztak. ( én drukkolok nekik a 4,99%-ért)
Egyszerűen a visszalépés egy racionális döntés, mert a kampánnyal semmit sem nyerhetnének. Sok egyszerű, most azt gondolja, hogy jól kib@$ß*łtak Orbánnal, pedig politikai esélyek tekintetében ő fog ebből jól kijönni.
Ezzel együtt én sajnálom, hogy 200.000 kádárista proli szellemiségű droid elqrt egy ilyen gazdasági, és társadalmi lehetőséget.

(#73) Lauda válasza g0dl (#72) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi. Tokeletesen osszefoglaltad!

(#74) Onlány válasza g0dl (#72) üzenetére


Onlány
tag

Ezt nevezik demokráciának, amikor 200 ezer általad kádárista prolinak :U nevezett ember kifejezi az akaratát, hogy egy fontos kérdésben írjanak ki népszavazást. Egyébként már régen ki lehetett volna írni és akkor lehet mondani, hogy valódi társadalmi támogatottsága van vagy nincs az olimpiának. Az nem támogatottság amikor a korrupt pártok lemutyizzák ezt a döntés egymás között.

[ Szerkesztve ]

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#75) #56474624 válasza g0dl (#72) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én egy vagyok a 200 ezer kádárista közül. ;]
Komolyra fordítva: azt hiszem, elég érv elhangzott az olimpia mellett és ellen is, ha valaki jobban belemélyült. Az ellenérvek sokkal ütősebbek voltak. Bocsáss meg, de én képesnek érzem magam rá, hogy az információk birtokában eldöntsem, ne pedig gondolkodás nélkül bólogassak mindenre, ami valójában a politikai elit érdekeit szolgálná leginkább.
Nézd, én rászántam az időt, átnéztem azt az 1300 oldalas megvalósíthatósági tanulmányt. A közlekedési infrastrukturális fejlesztések nem hogy nem győztek meg, de sok területen visszafejlődésnek tartom már rövid távon is, és akkor még nem beszéltem hosszú távról, mert közlekedést úgy illene fejleszteni, évtizedekre előre gondolkodva. Több független közlekedési szakember, közlekedési szervezetek, pl. Metróért egyesület, VEKE is kritizálta a tervezett "fejlesztések" több pontját. Nem indult ezekben az ügyekben semmiféle társadalmi konzultáció, nem egyeztettek, nem változtattak, kötötték az ebet a karóhoz, hogy az úgy jó lesz, azt úgy kell; elképesztően demagóg érvekre futotta csak pl. a csepeli villamosnál. Egyébként is kockázatos egy olimpia egy magunkfajta gazdasági súllyal bíró országnak, de ha tényleg olyan fejlesztéseket tartalmazott volna, melyek szakmai szempontból olimpia nélkül is prioritást élveznek, sokkal inkább nehezemre esett volna "reálisan" gondolkodni.
És azt hiszem, hogy ezzel nagyon sok "kádárista" budapesti lett volna így. Demszky idején még 5-ös metrót ígértek az olimpiára (ami tényleg egy nagyon fontos viszonylat lenne, a 3-ashoz hasonló jelentőségű lenne kb.), most meg előálltak egy olyan villamosos tervvel, ami már önmagában sem működne. Annyira azért nem jó Budapest tömegközlekedése, hogy visszafejlesszék (egy két hetes eseménynek alárendelve).
Szóval hiába is dicsérik a kormánypártiak meg a bom-osok, mob-osok ezt a pályázatot, ez a pályázat több ponton is gyenge, én majdnem biztos vagyok benne, hogy egy erősebb pályázattal nem sok babér termett volna az "aláírásgyűjtőknek". Szóval ezért a kudarcért legalább ennyire hibás a kormány is, akik magasról tesznek hatástanulmányokra, szakértői véleményekre, nincs valódi konzultáció.

[ Szerkesztve ]

(#76) 8th válasza Lauda (#70) üzenetére


8th
addikt

Szétlopták, szétmutyizták volna az egészet mint minden mást és ez is alsó hangon a tervezett összeg duplájában állt volna meg (ha megállt volna annyiban) mint minden állami project. Tényleg olyan jól megy az országnak, hogy több raklap pénzt eltapsoljunk a nincsből? Amikor minden szar ebben az országban pont az olimpia olyan fú de fontos? Ne 'basszámá' fel, komolyan... És az emberek nem buták csak tele van már a tökük azzal, hogy a huszonhatodik bőrt is lenyúzzák róluk miközben a vezetőink úgy szórják a közpénzt felesleges dolgokra mint bolond pék a lisztet. Marhára röhögök ezen az egész hisztin amit a kormányoldal most művel. Úgy viselkednek mint egy sértődött kisgyerek akit nem enged le az anyja a játszótérre. :D

[ Szerkesztve ]

(#77) tope


tope
addikt

Valaki leírhatná, ha megnyertük volna az Olimpiát az mivel járt volna, milyen pozitív oldalai lettek volna?

(#78) sziku69 válasza 8th (#76) üzenetére


sziku69
senior tag

Én vagyok az egyik kormánypárti, aki az 1/3 ból aláírtam volna. Nem vagyok pesti, de itt élek mellette.
Nem kell mást nézni, csak egy példát. A 4-es metró építését. Ugye nem is kell mondanom mást. Érdemes átolvasni a történetét. Pártállástól függetlenül.

Néhány szócikk:
"A M4-es metróvonal építésének ötletét a Budapest és környéke Közlekedésfejlesztési Terve 1972-ben fogalmazta meg. 1976-ban határoztak arról, hogy az építést 1978-ra előkészítik. A következő évtizedben a beruházást pénzügyi és ütemezési szempontból többször is elhalasztották. 1991-ben a Fővárosi Közgyűlés döntött a tenderkiíráshoz szükséges dokumentációk elkészítéséről. 1996-ban elkészült a megvalósíthatósági tanulmány, a költségek megosztásában pedig 1998-ban a kormány döntött. 1998 novemberében a kormány kivonult a beruházás mögül. A szerződés végül 2003. év végén került aláírásra.
A beruházás csak 2004-ben kapott finanszírozást. 2006-ban megindultak a felszíni munkák, majd 2007-ben az alagutak kivitelezése. A közösségi támogatás igénybevétele érdekében a megvalósíthatósági tanulmányt átdolgozták, és több költségnövelő kiegészítő létesítményt elhagytak. 2011-ben a főváros elállt a második szakasz építésétől.[1]
A 4-es metró 452 milliárd forintból készült el, 332 milliárddal többért, mint ahogy annak költségét 1996-ban a megvalósíthatósági tanulmány megjelölte."

"Az M4-es metró késése részben az első Orbán-kormány döntéséhez kapcsolódik. Az állam és a főváros közti megállapodást az 1998-as választások előtt sietve szentesítette Demszky Gábor főpolgármester és Medgyessy Péter pénzügyminiszter. A számos szakember által súlyosan pazarlónak tartott projektet az új kormány luxusberuházásnak titulálta, és megvonta az építéshez szükséges támogatásokat. 2001 tavaszán aztán a Legfelsőbb Bíróság jogerős ítélete kimondta, hogy Medgyessy Péternek nem volt törvényes felhatalmazása az Országgyűléstől a szerződés aláírására."

"2004-ben a budapesti városvezetés az 1996-os tanulmány alapján vágott bele az építkezésbe, amelyhez állami támogatást remélt az első Gyurcsány-kormánytól. A kormány azonban csak akkora támogatást hagyott jóvá, amennyi az európai uniós pénzügyi forrásokhoz és Budapest saját erejéhez még szükséges. Ezzel azonban a főváros szinte teljes fejlesztési erejét az M4-es metró emészti fel az elkövetkező években, vagyis a metró miatt maradnak majd el fővárosi beruházások.
Az EU-s támogatás elnyeréséhez a megvalósíthatósági tanulmányt is újra kellett írni. Ekkor kiderült, hogy az eredeti megtérülési mutatók nem tarthatók. A mutatók javítása érdekében 2007 őszén több kiegészítő létesítményt elhagytak a tervből.[5] 2008 májusában a metró újraszámolt megtérülési mutatóit a Fővárosi Önkormányzat még mindig nem kívánta nyilvánosságra hozni, a kérdésben így a bíróság dönt majd."

"2009 májusában kiderült, hogy a metróépítés 50 szerződése közül 11-et a nyílt pályázat mellőzésével kötöttek. Az Európai Bizottság (EB) ezért azt javasolta, hogy a 11 szerződés teljes értékét, 170 millió eurót (kb. 47 milliárd forintot) vegyék ki a magyar pályázatból, és fordítsák más közlekedési célú beruházásra.[8] Végül 2009 szeptemberében döntött az EB az első szakasz támogatásáról. Az első szakasz az eredetileg kért 224 milliárd forint helyett 181 milliárd forint uniós forráshoz jut.[9] A kormány 41 milliárdos támogatást ad.[10]
A jelenleg is hatályos metrótörvény szerint – amely még nettó 195 milliárdos költségkalkulációra készült – a többletköltségeket a magyar fővárosnak kell állnia, amely így jelentős hitelfelvételre kényszerülhet."

.......és ez az olimpia nem 400 milliárdról szól

(#79) Lauda válasza tope (#77) üzenetére


Lauda
félisten

(#80) tope válasza Lauda (#79) üzenetére


tope
addikt

Köszi!

Ha jól értelmezem, akkor röviden: fellendül a piac, dől a lé, de ha ilyen nagy üzlet, akkor miért nem akarja mindenki megrendezni ? (tudom érezni az iróniát, de szerintem jogos a kérdésem)

UI: Én nem lennék ellene az Olimpiának ha egy erős gazdaság, korrupciómentes politikusok (úgy általában mindenkire gondolok) állnának az Ország mögött, ahol nem lennének napi sokkal fontosabb problémák, mert nem hiszem hogy a dől a lé mindent megoldana

[ Szerkesztve ]

(#81) #56474624


#56474624
törölt tag

Los Angelesben most biztosan "pezsgőt bontottak":

[link]

News that Budapest, Hungary, plans to drop its bid for the 2024 Summer Olympics probably won’t have a tremendous effect on the overall race.
From the start, Los Angeles and Paris were considered the favorites to stage the Games.

Ja, mégsem. :P

(#82) 8th válasza Lauda (#79) üzenetére


8th
addikt

Szép kis állami propaganda oldal. :DDD

(#83) sziku69 válasza 8th (#82) üzenetére


sziku69
senior tag

...a kisbetűs részt kell "átnyálazni", a kockázatokról és a mellékhatásokról. ;]

(#84) alex devil válasza g0dl (#72) üzenetére


alex devil
senior tag

Orbánék másodvonalbeli kommunisták ivadékai/örökösei akik akkor nem rúghattak labdába és most bepótolják. Ébredj már fel. Te tudod ki az a Habony Árpád? Mészáros Lőrinc?

S23

(#85) brownus válasza Lauda (#79) üzenetére


brownus
veterán

oo, nincs fent az oldalon, hogy mégse lesz olimpiánk 2024-ben ;] :DDD

jajj, de, jobb oldalon, azaz budapest2024 rövid és tömör megjegyzésében.

azért átlósan egy vastag fekete vonal, mint egy gyászzászló elférne az oldalon

végtelenül igénytelen ez az oldal, a már sok-sok elb.szott milliárdból nem futotta jobbra?

de a nagy humorbomba itt van elrejtve, hogy: TÁRSADALMI PÁRBESZÉD AZ OLIMPIÁÉRT :))

igen, ez a legjellemzőbb a mostani kormányra :R a párbeszéd, velünk, a néppel....

[ Szerkesztve ]

(#86) #56474624 válasza brownus (#85) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kb. annyira jellemző rájuk a párbeszéd, mint Rákosi-elvtársra. Amúgy minél többet tudok meg Rákosiról mint politikusról, annál inkább Orbánra ismerek. :DDD
Pl. Rákosi szándékosan súlytalan emberekkel vette magát körbe. Orbán is szépen leépített mindenkit a fideszben, aki értelmes gondolatokat képes megfogalmazni. Óriási a kontraszt az első Orbán-kormány és a mostani közt.

(#87) Lauda


Lauda
félisten

Kezdodik az ujabb fassag http://index.hu/kulfold/2017/02/24/az_lmp_paksrol_kezdemenyez_nepszavazast/

Remelem ezt is sokan alairjak, de oket koltoztessuk is egy szeneromu kemenyehez minel kozelebb...

Akinek annyi esze van, hogy szembement az olimpiaval, ezt is siman alairja.

[ Szerkesztve ]

(#88) #56474624 válasza Lauda (#87) üzenetére


#56474624
törölt tag

Aki olimpiát támogat ebben az országban, az vak vagy végtelenül ostoba. Orbán birkanyájának büszke tagja.

[ Szerkesztve ]

(#89) 8th válasza Lauda (#87) üzenetére


8th
addikt

Ezek mi sötétek te. :D Az atomerőműbővítés ha tetszik ha nem egy szükséges rossz amit mindenképpen meg kell lépni. Pont.

(#90) Lauda válasza 8th (#89) üzenetére


Lauda
félisten

Csak varjuk ki a veget. Lasd merkeland.

(#91) g0dl válasza #56474624 (#88) üzenetére


g0dl
addikt

Ja, mert ez te döntöd el. Magadat minősítetted.

(#92) #56474624 válasza g0dl (#91) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ki kádáristázott, ki hülyézett olimpia-elleneseket? A hamburgiak (többségében) kádáristák és hülyék? A római lakosok (többségében) kádáristák és hülyék?

Meredek kijelentések ezek, tipikusan Orbán elvakult hívei írnak/beszélnek így, jó lesz magatokba nézni. Persze ha hozzátok hasonló stílusban kapjátok az ívet, akkor mélyen fel vagytok háborodva, nem sikerül észrevenni az álszentséget magatok részéről. A szűklátókörűség iskolapéldái lehetnétek ezzel a reakcióval, ahogy a "200 ezer" ember kiállását fogadtátok.

[ Szerkesztve ]

(#93) g0dl válasza #56474624 (#92) üzenetére


g0dl
addikt

Szövegértelmezési problémák kezelését nem tudom vállalni, azzal fordulj szakemberhez.

(#94) #56474624 válasza g0dl (#93) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor mesélj, te professzor, hogyan kellene értelmezni az aláírók minősítését a következők alapján:

[link]
Ezzel együtt én sajnálom, hogy 200.000 kádárista proli szellemiségű droid elqrt egy ilyen gazdasági, és társadalmi lehetőséget.

[link]
Megtalálták a 200.000 kádári proli szellemiségű szavazójukat.

Ugye ezekről az emberekről azon kívül semmit nem tudsz, hogy aláírták egy népszavazási aláírásgyűjtő ívet az olimpia visszavonásáról tartott népszavazás ügyében.
Ugyanezt számtalan tőlünk tehetősebb ország városában megtették már, tehát mivel ezekről az emberekről sem tudsz többet, a szidalmazások rájuk is vonatkoznak. Vagy ennyire mély nemzeti érzelmekkel vagy átitatva, hogy ez a kiváltságos minősítés csak magyarokra vonatkozik? ;]

[ Szerkesztve ]

(#95) #56474624


#56474624
törölt tag

Azért fura, hogy így bevettétek ezt a demagóg szöveget, hogy mekkora lehetőség az olimpia (Na de mire? Ez a nem mindegy...), azt már nem akarjátok észrevenni, hogy a NOB mennyire meg van lőve a pályázó városok számát illetően, merthogy nem nagyon akarnak a városok pályázni erre az aranytojást tojó tyúkra. Ez vajon mit jelent? Mindenki hülye, csak mi vagyunk helikopterek? :DDD

(#96) sziku69 válasza #56474624 (#95) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez azoknak a városoknak éri meg , ahol már eleve adottak a feltételek, esetleg már rendeztek régebben olimpiát. Ahol adott az infrastruktúra, és erősebb a gazdaság.
Nem pedig ott, ahol szinte a nulláról kell indulni. Szerintem.

(#97) WP14


WP14
őstag

Szerintem, erről ugyanúgy kellene népszavazáshoz aláírást gyűjteni, főleg, hogy egy nem is európai államról van szó :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#98) alex devil válasza WP14 (#97) üzenetére


alex devil
senior tag

Gyűjthetsz ha akarsz, semmi akadálya.

S23

(#99) WP14 válasza alex devil (#98) üzenetére


WP14
őstag

Már előkészületek elkezdődtek ;) Nemzetbiztonsági kockázat és nem a magyarok érdekeit szolgálja, csak idegenekét ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#100) brownus


brownus
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.