Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Brenor


Brenor
aktív tag

Sziasztok!
Tavaly vettem egy M-TECH MT-201BT 2.1 hangszórót és az a bajom vele, hogy néha elmegy a hang, mert valami gond van a jack-el állítólag az alaplap jack aljazata szarakodik. Mivel bluethootos hangszoró ezért vennék hozzá egy bluethooth adaptert. Milyen jó adaptert tudtok ajánlani? Mi a különbség a 2-es és a 4-es bluethooth szabványok között? Pont tavaly vettem egy noname bluetooth adaptert, de az istenért se tudtam beüzemelni és nem olyan rég tönkre is ment teljesen, már nem is érzékeli a gépem, ha bedugom. Gondolom azért, mert egy márkátlan borzadályt vettem.

(#602) positiv1974


positiv1974
újonc

helló mindenki kérdéseim volnának ,de csak szakemberekhez aki tényleg ért hozzá, mindjárt el is mondom a kis agyam mit gondolt ki .gondolkodtat egy dolog hogy lehet bluetooth transmitterel low latency ,szóval késés nélkül audió jelet átvinni , amit akarok csinálni ,mivel zenész vagyok és igy is sok a kábelom és nem szeretnék még többet ezért keverőpultból jel ki-bluetooth transmitterbe-mobil telefonnal jelet befogni -mobilból fülessel jelet hallani szóval egyfajta air monitort csinálni ilyen formán ,nézegettem külömböző adókat pl ilyet http://www.amazon.com/Avantree-bluetooth-transmitter-reciever-switchable/dp/B00LAZ6RTW
és kb ilyen árfekvésben érdekelne ,előrre is köszönöm a válaszokat hozzászólásokat ,minden jót mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#603) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Valaki tud ajánlani bluetooth adaptert, aminek kedvező az ára, kompatibilis a bluetooth v1.1 eszközökkel, de támogatja a v4.0 szabványt is? Főleg fájlok másolásához kéne oda-vissza, semmi extra. :)

(#604) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Egy elég régi bt adapteremmel próbáltam összelőni a telefonomat, hogy egérként tudjam azt használni, de sehogy nem ismeri fel a telefont.
A kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani adaptert, amivel a fent írt ügy megoldható? Akár egy konkrét típus is jöhet, vagy hogy mire kell odafigyelni.

Előre is köszi!

(#605) bboss61


bboss61
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Bluetooth fülest a mobilomhoz.
Szeretném a TV-vel is használni de abban nincs BT adapter.
Megoldható hogy az RCA vagy Jack OUT kimenetet egy adapterre kössem?
Ha igen tudnátok konkrét típust ajánlani?

Én őt néztem ki: Philips AEA2000
Viszont a kézikönyve szerint ő csak a bejöbő BT-jelet továbbítja az analóg csatornákon, arról nem ír hogy fordítva megy e.

Előre is köszi!

(#606) bala6120 válasza bboss61 (#605) üzenetére


bala6120
senior tag

(#607) bboss61 válasza bala6120 (#606) üzenetére


bboss61
csendes tag

Köszi, rendeltem is egyet. :)

(#608) Chrys_


Chrys_
addikt

Lehet, hogy eredetileg ide kellett volna írnom: Bluetooth Windows 10 alatt
a lényeg, hogy nem találok olyan beállítási lehetőségeket ugyanazon HW esetén W10 alatt, amik a W7-ben vannak. A W7 BT stack-je egész jól használható, ha lehet, ezt próbálnám meg elérni W10 alatt. Vagy használjak Bluesoleil-t?

(#609) Chrys_ válasza Chrys_ (#608) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez van W7 alatt:

Ez meg W10 esetén:

[ Szerkesztve ]

(#610) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Most milyen BT adaptert szabad megvenni, mely PC hátuljában lesz?
Tehát, onnan árnyékolva kell tudnia 5 métert.

[ Szerkesztve ]

(#611) Takamatsu


Takamatsu
csendes tag

Sziasztok
a segitségeteket kérném.van egy LG 50LF580V tv-m és szeretném a fülesemet használni (bluedio t3 plus) bluetooth-al.nézelődtem és rátaláltam erre
https://www.miccus.com/Long-Range-Bluetooth-Transmitter-or-Receiver-p/bbrtx-01.htm

https://www.amazon.com/dp/B00713RSE0/ref=asc_df_B00713RSE05065476?smid=A1IJHLOYC1UQKK&tag=shopzilla0d-20&ascsubtag=shopzilla_rev_185-20;15000436933487409105510070301008005&linkCode=df0&creative=395129&creativeASIN=B00713RSE0

véleményezzétek légyszives vagy ha van más ötlet akkor szivesen venném

köszönöm üdv

(#612) ABDUL96


ABDUL96
tag

Sziasztok! Abban szeretnèm a segitsègetek kèrni hogy van otthon egy Samsung Smart tv-m ès kaptam egy ismerősömtől hozzà egy bluethooth-os billentyüzetet beèpitett egèrrel.Amièrt nincs a a tv-ben bluetooth ezèrt nem lehet összepàrositani csupàn az infrànàl èrzèkel ès annyit hogy a funkciò nem elèrhető.Viszont ha a tv be tennèk egy bluetooth-os adaptert akkor lènyegèben működnie kène ès el kène fogadnia nem? Illetve, hogy gyàrtótól függetlenül menne e nekem igy a pàrosítàs :D Arra lennèk kivàncsi, próbàlkozott e màr valaki hasonló megoldàssal itten ès sikerült e az illetőnek. :)

(#613) gixerzsoli


gixerzsoli
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert az ASUS g751-hez win10-nél nem tudom felismertetni a Senheiser BT4.40 es bluetooth mikrofonos fülhalgatót.
Vettem egy 4.0 USB DONGLE LOGILINK adaptert hozzá való programal de azzal még annyit sem ismer fel.
Egyébként a billentyűzet és az egér tökéletesen megy bluetooth adapterreivel mindenféle katyvasz nélkül.
Sőt a gép bluetooth bekapcsolásával a TV-t és a kis Bluetooth akkus hangszórót is gond nélkül megtalálja és működnek.
De ez a füles nem.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Zsoltipapa,

nem minden arany ami fénylik

(#614) #34576640


#34576640
törölt tag

Szeretném párosítani a tronsmart element t6 hangszórómat a pc-mel.
Mit ajánlotok?

(#615) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Vettem egy internet rádiót: Lenco DIR-150BK
Hátul egy Line out vonalszintű kimenettel.

A Bluetooth Szuper jól működik. Okos telefonról veszi a jelet.
A JBL Bluetooth hangszórót viszont nem ismeri fel.

Kérdésem:
Ha a Line out kimenetre (3,5 mm) egy Bluetooth adót dugok, akkor
a JBL Bluetooth hangszóra rá tudom-e vinni a rádión hallható számokat? :F

Ha igen, milyen kütyüt vegyek?

.

[ Szerkesztve ]

(#616) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

USB-BT adaptert szeretnek venni.

Egy elvaras van, hogy hiba nelkul menjen linux alatt. zene atvitel lesz a feladata, illetve neha file atvitel. Az a kerdesem, hogy mit ajanlotok.
Nem surgos, johet felolem kinabol is, meg akar a Marsrol is, csak legyen megbizhato.
Tobb db-ot szeretnek venni, igy nem artana, ha nem 7-8k lenne, hanem kevesebb. :U

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#617) kekesi132


kekesi132
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli Xbox-adapter használható, mint bluetooth adapter, azaz rá tudok csatlakoztatni a segítségével a PC-re más eszközöket is, a kontrolleren kívül?

(#618) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
A Sony Z5 telefonnal lehet olyat csinálni,hogy egyszerre két Bluetooth eszközt( pl. 2 Soundbart) csatlakoztatok hozzá,és egyszerre szól?
Köszi

(#619) Viktor77 válasza #46129152 (#618) üzenetére


Viktor77
titán

Nem hiszem. Inkább olyan BT hangszórót keress, amik szólhatnak párban (vagy többen), a jobbak (pl. Sony) tudják ezt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#620) #46129152 válasza Viktor77 (#619) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszönöm. 2 külön helyiségbe kellene,hogy ugyanaz szóljon.

(#621) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok (feltéve ha jár még erre valaki :D)!

Van egy Apple Airpods fülhallgatóm. Szeretném asztali számítógépen használni játszáshoz.
Rendeltem kis kínai pajtásainktól egy filléres usb adaptert ami működni működik, de késik a hang.
Mire kell figyelni vásárláskor, hogy olyat vegyek amivel játék kozben sem késik a hang?
Esetleg van bevált típus valakinek?

(#622) gabber01 válasza Laby (#621) üzenetére


gabber01
addikt

BT átvitelnél mindig késni fog a hang. Jobb eredményt tudsz elérni azért Apt-X-es bt adapterrel. Bár az airpods nem tudom tudja e azt a protokollt.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#623) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Adott egy PC W7-tel és USB Bluetooth adapterrel és egy mobil. Van arra valami mód, beállítás arra, hogy Bluetoothon keresztül (Personal Area Network) egy korábban már kapcsolódott mobiltelefon kapcsolata automatikusan helyreálljon a megszakadás esetén (tehát valamelyik eszköz kikapcsolása, vagy a hatókörből való eltávolodás után)? Mindig kézzel kell újra csatlakozni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#624) Livio


Livio
tag

Sziasztok!

Bluetooth adapterre volna szükségem. A Lego Boost csak 4.2-n kommunikál, a laptopomban viszont csak 4.0 van. Olyan adapter létezik, amivel kiválthatnám a gyárit 4.2-re? Már rendeltem egy 4.2 audió transmittert ebayről hirtelen felindulásból, de persze az nem működik mint generál bluetooth stick.

(#625) peterszky


peterszky
őstag

[link] - Ilyen füleshez keresek jackes bluetooth adaptert, amivel "párosodhatna", esetleg tud valaki ajánlani ilyet?

What else you gonna do on a Saturday?

(#626) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Olyan adaptert keresek, mint a Yamaha YBA-11 volt (már nem kapható),tehát digitális kimenettel rendelkezik. Tudtok valamit ajánlani?

(#627) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: a gyári autós rádióm elején nincs sem USB, sem AUX. Telefonról, vagy pendrive-ról szeretném megoldani a zene lejátszást.
Próbáltam 1-2 FM transzmittert, de rettenet gyenge a minősége, így inkább hátulról előre hoztam az AUX kábelt. Ezzel viszont az a bajom, hogy a telefonból folyamat kicsúszkál, macerás a dolog. Arra gondoltam, hogy ha erre tennék egy bluetooth adaptert, akkor azon keresztül telóról át tudnám küldeni a jelet, hívást is tudnék fogadni. Van valakinek tapasztalata, hogy milyen adaptert lenne érdemes vásárolni?
Ezeket találtam, amik olcsóbbak:
https://bluetooth-adapter.arukereso.hu/media-tech/mt3588-p418164220/#
https://www.jofogas.hu/budapest/Bluetooth_transzmitter_ado___vevo_zenei_85282930.htm
https://www.jofogas.hu/csongrad/Bluetooth_ado_vevo_elado_85022415.htm
https://www.autokihangosito.hu/bluetooth-audio-adapter-35mm-es-jack-aljzattal-863

Vagy lehet megérné kicsit többet költeni és ezt venni:
https://bluetooth-audio-adapter.arukereso.hu/tp-link/ha100-p314480689/#

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv:
Laci

(#628) jokerone válasza jokerone (#627) üzenetére


jokerone
tag

Ha valaki hasonló dolgot keres:
végül TP-Link HA100 mellett döntöttem. Jól szól a zene, hamar megtalálja a telóm, szinte minden rendben vele. Az egyetlen zavaró dolog, hogy nincs saját akksija, így ha kicsit is kihúzódik a tápkábel megáll a mutatvány és újra kell indítanom a zenét.
Nem sokszor történik ilyen szerencsére, de talán jobb lenne saját akksis adapter.

Üdv:
Laci

(#629) Bossp


Bossp
addikt

Xbox One cotrollerhez milyen bluetooth lehetőségek vannak PC-re? ha nem muszáj nem dobnék ki 7k-t az adapterre

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#630) Hajni82


Hajni82
lelkes újonc

Kissé kezdő vagyok a témához. Van egy LG 43UK6950 készülékem. Igazából azt szeretném elérni, hogy a telefont a TV-re Bluetooth-on keresztül kivetíteni

A TV Bluetooth csak a hangátvitelt tudja. Tehát ha a youtube illetve egyéb zenei oldalt szeretném kivetíteni a kép nem jelenik meg. Az egészet úgy képzeltem el, hogy a netet a telefonról Bluetooth-on keresztül vetítem ki a tv-re. LG a telefonom is.

Ilyen Bluetooth adatpert hol tudok venni?

elvileg ez lehetséges úgy tudom.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#631) Vikitorony válasza Hajni82 (#630) üzenetére


Vikitorony
tag

Az LG tv-n van Youtube alkalmazás, amit össze tudsz kötni a telefonnal, ha egy hálózaton van mindkét készülék (mobilon és tv-n is uazzal a felhasználóval kell belépni). Google Support link
A telefonon kikeresed a videót, majd benyomod, hogy a tv-n játssza le.

Ha más oldalakat is akarsz castolni, akkor érdemes lehet elgondolkozni egy Chromecast beszerzésén.

Jelezném, hogy egyik sem BT-n keresztül kommunikál, hanem WiFi-n.

(#632) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy a Bluetooth adaptert bedugom a laptopba felismeri beállítja és utána tudom használni, de ha kikapcsol a gép utána az újraindítás után már nem ismeri fel az adaptert. Ha kihúzom az adaptert és utána újra visszadugom akkor sem ismeri fel az adaptert. Viszont másik USB aljzatban megint felismeri. Újra beállítja és használatra készre jelzi és megint lehet használni rendesen. És ezt minden USB aljzattal megcsinálja. Amelyikbe egyszer már bedugtam utána ha kihúzom és újra visszadugom akkor már nem ismeri fel az adaptert. Mi lehet a probléma?

(#633) Vikitorony válasza mis69 (#632) üzenetére


Vikitorony
tag

Mit csinál, ha felismerés, beállítás (használat) után kihúzod, majd visszadugod? - újraindítás nélkül
Ha így újra használható, akkor még azt próbálnám meg, hogy újraindítás előtt kihúzni, majd a rendszer indulása után visszadugni - ha továbbra is felismeri, akkor boldottá.

Tisztában vagyok vele, hogy ez hosszútávon nem megoldás.

Ha van rá lehetőség, akkor érdemes lenne kipróbálni egy másik BT adapterrel is - lehetőség szerint más típusú/márkájú-val.

(#634) mis69 válasza Vikitorony (#633) üzenetére


mis69
tag

Szia
Közben megoldódott a probléma köszönöm. Az volt a gond hogy nem tudtam párosítani az adaptert a fejhallgatóval és kerestem az adapterhez egy drivert a neten de nem kellett volna. Töröltem a drivert és most már jó. Most már felismeri.

(#635) Vikitorony válasza mis69 (#634) üzenetére


Vikitorony
tag

Ennek örülök! :DD
És külön köszönet, hogy leírtad a hiba okát és megoldását, ez később jól jöhet másnak.

(#636) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Samsung UE40NU7112 TV. Nincs Bluetooth.
Vajon egy Bluetooth dongle-lel el tudom érni ugyanazt, mint beépített egység esetén?

(#637) tonyo0526


tonyo0526
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy vettem egy König Bluetooth adaptert ( CSBLUEKEY200) xbox one controller párosításához, de sajnos nem látja a controllert. Le frissítettem a controller driverét is, de semmi. :( Az a fura, hogy a laptopom, amiben gyárilag van integrálva a bluethot azzal tökéletesen működik, egyből felismeri. A hozzá kapott cd-t nem olvassa az optikai meghajtó, a gyártó oldalán meg driver nincs :( Mi lehet a gond?

(#638) Maci27


Maci27
újonc

Sziasztok!
Most milyen BT adaptert szabad megvenni, mely PC hátuljában lesz?
Tehát, onnan árnyékolva kell tudnia 5 métert.

(#639) philipe


philipe
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.. Adott egy TV ami támogatja a bluetooth fülhallgatót - működik, kipróbálva - de jó lenne ha úgy tudnám használni a telefonomat mint a bluetooth fülest, tehát a telo lenne a vevő.. Mivel ahhoz van jobb minőségű vezetékes fülesem.. Szerintetek megoldható?

Előre is köszönöm. :R?

Üdv. Phil

[ Szerkesztve ]

(#640) celf


celf
őstag

Hello!

Tudtok olyanadaptert, ami audiot fogad telefonról, és usb-n keresztül adja tovább az adatot, mintha egy mp3 lejátszó lenne? Kb mintha ipod, vagy egy sony mp3 lejtászó lenne.

(#641) njnl válasza celf (#640) üzenetére


njnl
aktív tag

Pont ilyen adaptert keresek. Sikerült találnod?

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#642) honlapos5


honlapos5
csendes tag

Szervusztok! Nem tudom, hogy az országban van-e valaki aki választ tud adni egy problémára.
Van egy asztali Win 10 PC-m amihez vettem egy bluetooth-os Bose 700 fülhallgatót.
Mivel az asztali számítógépen nincs Bluetooth adapter, ezért vettem egyet. Gembird USB Bluetooth v.4.0 dongle a neve, van hozzá letölthető driver, fel is telepítettem, de nem működik az fülhallgató, a hibajelenség az, hogy a külső zajokat felerősíti a saját mikrofonjával (mintha telefonálnék vele és a hangminősége pedig kb egy mobiltelefoné. :W

Van egy Macbook Pro-m, annál csak simán párosítom a fülhallgatót, és tökéletesen működik.
A bluetooth adapter tökéletesen működik, garanciális, nincs baja.
A füllhalgató a Bose csúcsmodellje, 1 hónapja vettem.
A számítógép teljesen rendben van, i7 proci 16 ram, 1060-as videókártya SSD, Gigabyte alaplap.
A Windows érvényes licenciával rendelkező Windows 10 64 bites.
A driver is tökéletesen működik.
Az a kérdésem, hogy tudom Windows 10 operációs rendszeren használni a fülhallgatót, úgy, ahogy egy Macbook Pro-n vagy egy Samsung Galaxy mobiltelefonon vagy a Samsung okostévémen.
Valakinek van ötlete erre?

(#643) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Win10 pc-n szeretnék XBOX One S kontrollert használni. Annak van Bluetooth kapcsolódási opciója is, ehhez keresnék egy adaptert. Milyen ajánlotok erre a célra?

(#644) celf válasza njnl (#641) üzenetére


celf
őstag

semmi, nem találtam ilyet :D :(((

(#645) bonilalika


bonilalika
friss újonc

Sziasztok, a laptopomban elromlott a bluetooth, ha veszek egy bluetooth adaptert, fog ki adni hangot a bluetooth fülesemhez????

(#646) tomy86 válasza bonilalika (#645) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem egy BT transmitter kell neked. Én egy ilyet használok tv-hez, de ez is jó lehet.

(#647) bonilalika


bonilalika
friss újonc

Tomy86 ,
köszönöm a tippet, üdv

(#648) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, hátha van valakinek tapasztalata. A Lenovo céges laptopomban van ugyan BT, de én szeretnék egy olyan USB-s dongle-t, ami az alap dongle tudásán kívül egyet tud még pluszban: aptX. Ami miatt kell: szeretném a Samsung Buds+ fülesemet telón kívül a laptoppal is használni. Van itthon egy BT 4.0-s dongle (kb. olyan, mint a wireless egerek kis kiálló pöcke), amivel a zene katasztrófa. Szakadozik és sokkal rosszabb minőségű, mint amikor telefonnal használom. A gép saját BT-je egy fokkal jobb, de azzal sem az igazi.
Transmittereket nem szeretnék, mivel fontos, hogy az egéréhez hasonló pici pöcök álljon ki max, és semmi más nem kell pluszban a minden bokorban elérhető 2500 forintos pöckökhöz képest, csak az aptX.

:R

(#649) spanyoll


spanyoll
addikt

tl,dr: Van egy ajánlott bestbuy plug and play USB-s BT adapter, amit minden hülyének lehet ajánlani? (nekem jelen esetben).
Asztalihoz jó lenne valami ami működik is. 1500ftos szirszar nem ment. Ismerős által rendelt 2000ftos szirszar céges gépen szintén nem.
Zenehallgatásra kéne amúgy.

Köszi!!!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#650) expedient


expedient
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy bluetooth fejhalgatóm. Szeretném a hifi fejhallgatóhoz csatlakoztatni. Sajnos (talán fax vagyok) Nem találok olyan eszközt, amit bedugok az erősítő fejheallgató kimenetébe, és összepárosítás után, tudom használni a már meglévő fejhallgatóm.

Szóval, ha van jó 5-lete valakinek, jó ár/ értékarányban, az kérem, ne tartsa magában... :) Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.