Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Ziog válasza Balinov (#248) üzenetére


Ziog
aktív tag

Azt, hogy widcomm-os vagy nem meg lehet valahogy állapítani? Esetleg egy widcom dirver megoldhazná a problémát? Mert ez a Bluesoleil nem akarja nagyon felismerni a telefont.

(#252) Balinov válasza Ziog (#251) üzenetére


Balinov
félisten

általában a CSR (Cambridge Silicone Radio) chipes donglékat szokták widcomm-os software-val szerelni. ha átlátszó a dongle tokozása,akkor látszik is. pl. a gigámon látszik.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#253) wassermann válasza misi2096 (#249) üzenetére


wassermann
addikt

Ilyeneknél nem jellemző, hogy Firmware-t frissítenek - kidobják és vesznek egy újat. A kezelő szoftverek viszont intelligensek, ha nem áll rendelkezésre a BT-csatolóban az adott szolgáltatás, akkor egyszerűen nem lehet kiválasztani és elindítani.

(#254) Wild válasza wassermann (#253) üzenetére


Wild
csendes tag

Na most,hogy feltelepitettem az 1000MHz-es gépre az SP-2-t,ugyanaz a szitu.Már a telepitést sem tudom normálisan megcsinálni(mármint a Bluetooth adapterét) Mindig azt irja ki hogy a Windows nem tud bizonyos illesztőprogramokat telepiteni.Ujra telepittem az XP-t is.

(#255) Wild válasza wassermann (#253) üzenetére


Wild
csendes tag

Na most,hogy feltelepitettem az 1000MHz-es gépre az SP-2-t,ugyanaz a szitu.Már a telepitést sem tudom normálisan megcsinálni(mármint a Bluetooth adapterét) Mindig azt irja ki hogy a Windows nem tud bizonyos illesztőprogramokat telepiteni.Ujra telepittem az XP-t is.

(#256) horvathkrisz válasza Wild (#255) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Az gáz...

(#257) horvathkrisz válasza Wild (#255) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Az gáz...

(#258) wassermann válasza Wild (#255) üzenetére


wassermann
addikt

Egy másik topiokban a #32-es hozzászólásnál találsz egy telepítési útmutatót, ITT:
[link]

Meg talán máshol is van abban a topic-ban egy jobb leíráscsak most nem találom...

[Szerkesztve]

(#259) wassermann válasza Wild (#255) üzenetére


wassermann
addikt

Időközben megtaláltam a jobbik leírást a Bluetooth-csatoló telepítéséről (angol): [link]

(#260) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Találkozott már vaklaki ilyen esettel Windows XP SP2 van a gépen probáltunk egy Nokia telefonra adatokat küldeni bluetooth -on keresztűl ment is szépen a telefonban egy 512 MB -os cserélhető memória van amikor rá akartunk küldeni egy 150 MB fájlt egyszerűen szétkapcsolt ez valami bluetooth szabvány vagy a telefon memóriája (fájlrendszere) miatt fordul elő?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#261) wassermann válasza zoltanz (#260) üzenetére


wassermann
addikt

Csak simán az XP-vel sajnos gyakori, hogy a nagy fájlok elakadnak. Talán jobb a helyzet a NOKIA PC Suite-al, de azt külön fel kell még telepíteni.
Igazán ekkora méretű anyagokhoz jobb kivenni a telefonból a kártyát és egy USB-be dugható kártyaolvasóval feltölteni!

(#262) horvathkrisz válasza zoltanz (#260) üzenetére


horvathkrisz
addikt

150MB??!! :Y :Y
Mire érne az át BT-on?!
Nekem olyan 14-15K-val másol másodpercenként...

(#263) róland válasza durkonorbi (#230) üzenetére


róland
veterán

A Class1, 2, 3-ról leírtakat rosszul írtad. Legnagyobb hatótávolságot a Class1-es eszközök tudják, de ezek sugároznak legjobban.

Amúgy amit leírtál logikailag is hibás lenne, mert milyen számozás az, ahol az első 10-et, a második 100-at, a harmadik 1-2-t teljesít?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#264) horvathkrisz válasza róland (#263) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Hogy érted hogy ''sugároznak legjobban''??!!
Kezdesz megijeszteni!

(#265) wassermann válasza horvathkrisz (#264) üzenetére


wassermann
addikt

Miért ijedsz meg, nincs mobil-telefonod? - nem gondoltad volna, hogy ezek is tulajdonképpen kis rádió adó-vevők ...
Ha olyan nagy energiával sugároznának ami egészségtelen, valószínűleg nem lehetne őket forgalomba hozni. Egyébként meg lehet kapni néhány méteres USB-hosszabbítót: felteszed a padlásra vagy csak a plafon közelébe, azt már senki nem lesz túl közel hozzá.


[Szerkesztve]

(#266) horvathkrisz válasza wassermann (#265) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ezexerint mégiscsak van némi félnivalóm?

(#267) HEMP


HEMP
aktív tag

Sziasztok,
vettem egy MSI BToes USB-Dongle-t, feltettem a lemezéről a drivereket, de az istennek nem tudom létrehozni a kapcsolatot: látja a telefonom, jó a szoftvere, frissek a driverek és nincs akadás, mégsem akar aktív lenni a hálózati kapcsolata... :F Valaki találkozott már ilyen problémával? Segítsetek, köszi előre is.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#268) wassermann válasza putto (#27) üzenetére


wassermann
addikt

Összepárosítottad őket? - ilyenkor a PC-n és a telefonon ugyanazt a számkódot kell beütni.

[Szerkesztve]

(#269) lorcsi


lorcsi
veterán

telót akarok majd összekötni szgéppel BT-n, szerintem 100m túl nagy táv, főleg mert úgyis a gépnél teszek rá és sztedek le adatokat, szóval a 10m erre elképzelésem szerint elég lesz

(#270) wassermann válasza lorcsi (#269) üzenetére


wassermann
addikt

A 100m amúgy sem működne, mert csak az USB-csatoló tud 100m-re ''elkiáltani'' a mobil csak halkan ''suttog'' vissza. Így ketten együtt nem tudnak csak 10m-en belül kommunikálni.

(#271) róland válasza lorcsi (#269) üzenetére


róland
veterán

Szerintem érdemes megnézni a T-nél kapható x-Micro dongle-kat! Jó áron, minőségi termékek. Ha jól emlékszem, akkor CSR (Cambridge Silicon Radio) és Broadcom (leánykori nevén WIDCOMM) alapú termékek. Az installálásuk ugyan kicsit nehézkes, de utána problémamentesen működő készülékek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#272) horvathkrisz válasza róland (#271) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Enyém még mindig nem probléma mentes, mert nem tudom hogy a com porton miért kapcsol szét, a teló hibáa, az adapteré, a szoftveré, esetleg nem is hiba, hanem energiatakarékosság?! :F
Mindenesetre idegesítő... :O

(#273) HEMP


HEMP
aktív tag

Valaki a #267-re??? Segítsetek, fontos lenne... :O :O

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#274) HEMP válasza HEMP (#273) üzenetére


HEMP
aktív tag

Megoldódott köszi.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#275) wassermann válasza HEMP (#274) üzenetére


wassermann
addikt

Röviden leírhatnád nekünk, mi volt a baj! - hogy tanulhasunk belőle...

(#276) HEMP


HEMP
aktív tag

A gond az szerintem adapter-specifikus volt, de leírom: feltettem mindent, szoftvert, drivert, látta is a telefont, de csatlakozni nem tudott hozzá, próbáltam a telefonon kikapcs a jelszókérést a kékfog kapcsolathoz, de nem lehetett. Aztán ráleltem az egyik menü almenüjében a device-hoz megadható passwordre és ennyi... (MSI BToes 2.0) Szóval figyelmetlenség volt -mondjuk elmehetnek anyuba hogy így eldugták!!- de azért leírtam. :U

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#277) lorcsi


lorcsi
veterán

fvettem én is egy BT-t, de minden újraindításkor új hardverként érzékeli és újratelepíti:F
miért?

dana típusú

(#278) lorcsi válasza lorcsi (#277) üzenetére


lorcsi
veterán

párdzor még telepítette, de már ok minden

(#279) Fboy


Fboy
aktív tag

hi
bemásolom ide is a próblémám, hátha itt tud segíteni vki:
szal van egy nokia 6230i típusú telefonom és a bluetooth nem mükszik a géppel. Kaptam 1 usb-s bluetooth adaptert, letöltöttem hozzá a legújabb bluesoleil progit, és a legújabb pc suite-ot is, de nem találja a gép a telót és fordítva se :F . ha vki tudna segíteni megköszönném.

(#280) HEMP válasza Fboy (#279) üzenetére


HEMP
aktív tag

Gyári szoftvere az adapternek? Windows felismerte és telepítette a driverét?

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#281) RAM


RAM
őstag

[link]
Ez jó vagy csak szívás lenne.. :F

Csak tisztán

(#282) Fboy válasza HEMP (#280) üzenetére


Fboy
aktív tag

windows nem ismerte fel, de a gyári cd-n kapott driverrel se volt jó, ezért frissítettem a gyártó oldalán található legújabbal. Végülis nem úgy tűnt mintha a progival baj lenne, mert miután felraktam, úgy látszott h működik, utána a windowsba is jóvolt, szal nemtom mi lehet a gond

(#283) RAM válasza RAM (#281) üzenetére


RAM
őstag

MSI milyen stack-es?
alap SP2-es és widcomm vagy bluesoil?

Csak tisztán

(#284) HEMP válasza Fboy (#282) üzenetére


HEMP
aktív tag

Amikor rádugod a gépedre az felismeri és kezdené telepíteni mint új hardware-eszközt?
''úgy látszott h működik, utána a windowsba is jóvolt'' ezt hogyan kell értelmezni? pláne ez után: ''windows nem ismerte fel'' :F

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#285) Fboy válasza HEMP (#284) üzenetére


Fboy
aktív tag

Miután rádugom a gépre a windows már nem csinál semmit, mivel felraktam a driverét, és az eszköz elvileg megfelelően működik, de sajnos még nem tudtam kipróbálni semmilyen bluetoothos eszközzel, csak a telefonommal, de nem ment.

(#286) HEMP válasza Fboy (#285) üzenetére


HEMP
aktív tag

eszközkezelőben ezek szerint ott vannak a kékfog-eszközök... szoftver fennt, de nem tudsz csatlakozni? Nem is látja a telód vagy csak csatlakozni nem tudsz?

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#287) Buflon


Buflon
tag

JAJ!!!!
Kérlek segítsetek!!!
Az a helyzet, hogy vettem egy USB-s BLuetooth-ot, és nincs hozzzá telepítő CD. Vagyis volt, csak üres. Ilyen kis mini disc vagy mi. Na ez a típusa: ADS-273. Nem tud valaki egy oldalt, ahonnan le tudnám szedni a szoftvert? Kérlek segítsetek!

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#288) HEMP válasza Buflon (#287) üzenetére


HEMP
aktív tag

Vagyis volt, csak üres. hát ez LoL, üres CD-t adtak hozzá? Legalább újraírható? :DDD

Gugli mindenki barátja...

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#289) Fboy válasza HEMP (#286) üzenetére


Fboy
aktív tag

igen, eszközkezelőben ott vannak, szoftver fent, és nem látja a teló se a gépet és fordítva se. Próbáltam a biztonsági szintekkel variálni a progiban, bár nem hiszem h köze lenne hozzá, telefonban be van állítva h látható legyen, a progiban is, szal nem tom mi lehet a gond.

(#290) LowRid3r


LowRid3r
csendes tag

Szevasztok!

vettem egy Bluetooth-os USB-t. Feltelepítettem és próbáltam ismerkedni a programjával...(BlueSoleil).
A telefonom felismerte, gondoltam minden f@xa...
De akárhogy szenvedtem vele, nem tudtam, hogy kell adatot átmásolni...
Mire egyszer csak ahogy rákattintottam a teló ikonjára megjelentek a sárga ikonok fent, connect-eltem az FTP-nél és örültem h minden sikerült... Másolgattam is a cuccost ide-oda.

DDDEEEEE!!!!!

Másnap mikor újra próbáltam ,de csaknem akarta az igazságot
Akár hogy b@xakodok vele, egyszerűen nem jövök rá, hogy mit kéne csinálnom, hogy ne írja ki ezt: SERVICE DISCOVERY FAILED!, és újra tudjak connect-elni...
Pedig már vágom (nagyjából), hogy mit hogyan kéne...
Párosítottam is meg minden, de mégis kiírja ezt a hibát.

Ha valaki vágja a progi menetét/ beállításait az légyszíves firkancsa le nekem, mert már belehülyülök...!


Előre is köszönöm!!!!!

LowRid3r

(#291) S.J.M. válasza LowRid3r (#290) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Nálam is volt már ilyen. Egy telefon ki/be kapcsolás segített rajta.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#292) horvathkrisz válasza LowRid3r (#290) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Milyen telefonod van?

(#293) horvathkrisz válasza S.J.M. (#291) üzenetére


horvathkrisz
addikt

És neked?

(#294) S.J.M. válasza horvathkrisz (#293) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Samsung D600

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#295) roliuscaesar


roliuscaesar
csendes tag

sziasztok.
honnan lehet letölteni a widcomm-os szoftvert?
lehet én vagyok láma, de a honlapjukon nem találtam linket.

(#296) Balinov válasza roliuscaesar (#295) üzenetére


Balinov
félisten

[link]
üdv,nézd meg itt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#297) róland válasza Balinov (#296) üzenetére


róland
veterán

ntem az Bluesoleil szoftver - mivel IVT szerepel a fájlnéveben -, de még csak most töltöm le. Majd ha telepíteni akarom, akkor kiderül.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#298) róland válasza róland (#297) üzenetére


róland
veterán

Látom, gyorsabb vagyok még mint a gépem, mert az előző hozzászólásom eleje lemaradt.


Amúgy igazam lett, hogy nem WIDCOMM stack, hanem IVT-Bluesoleil.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#299) nofi


nofi
őstag

sziasztok!

a következő problémám van, itt hever az asztalon egy nokia 6230i és egy bluesoleil USB-s bluetooth csodaeszköz. Bedugtam, feltettem, felismertettem, minden OK akárcsak a mesékben, nekiálltam képeket áttölteni, erre kiírja, h 5MB a limit! ez vmi vicc???
najó, mondom keresünk más progit, feldobtam a nokia pc suite-ot, de az meg nem ismeri fel, agyam eldobom!
segítsetek plz! mit próbáljak még meg?

Xbox GT: nozsolt

(#300) Lala6 válasza nofi (#299) üzenetére


Lala6
őstag

A Bluesoleil az nem ingyenes, csak ha bluetooth adapter mellé kapod. 5Mb a limit...
A PC suite szerintem alapból nem is fog bluetooth komunikációt végezni, kell hozzá egy bluetooth driver(bluesoleil).
Van a Bluetooth adpteredhez driver CD? Ha van akkor azt tedd fel. Ez felteszi a megfelelő com portokat, amit bekell állítani a PC suite-ban. Ezután menni fog minden. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.