Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tasiadam


tasiadam
veterán

Johet. 2 ventisnel nagyobb ugysem fer be

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2) tlac válasza tasiadam (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem is
kár, hogy már csak elvétve van ilyen kártya

tudom, sokan nem szerették mert, hogy tud olyan hangja is lenni, mint egy hajszárítónak, de legalább nem okádta be a 300W-ot a gépbe

(#3) tibaimp válasza tasiadam (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem hangosak ezek?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Atilla001


Atilla001
senior tag

Bezzeg itt sokkal értelmesebb helyen van a tápcsatlakozó. Alsó sarokra kellene tenni mindig, nem a tetejére hogy jó rondán kanyarodjon a kábel... vettem Kínából egy lefordítót.. leültem

Védd a természetet!

(#5) tasiadam válasza tibaimp (#3) üzenetére


tasiadam
veterán

2x volt blower kártyám, egyik egy sok éves GTX960, az hangos volt a csapágy miatt. Volt egy 1660Super, ő heatpipeal, 120w tdp, nem volt durva. Szerintem egy ilyen asus kategóriánál már jobb a csapágy és halkabb is lehet. FPS cap-el játszom, ahol a 3060 kevés, ott az ordít, azol ez elég lenne a cap miatt, ott halk maradna.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6) tibaimp válasza tasiadam (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, gondoltam, hogy kb. így van. Kösz azért az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) RobbyJr válasza tibaimp (#3) üzenetére


RobbyJr
őstag

Átlagban hangosak, viszont a kártyát under voltolni kell, egy kis venti profil amíg nem idegesítően hangos, és úgy elviselhető. Alapjáraton fps cap nélküli játékban ordít. :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#8) DonToni


DonToni
aktív tag

Egy backplate azért beleférne még szerintem... (pad-ekkel!)
De legalább a táp értelmes helyen van. (már ha nem rövid a ház...)

-Anti-

(#9) proci985 válasza DonToni (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

felesleges, a hatuljan nincs ami melegszik, viszont a hatlap banyaszgepeknel hatrany. ez a megoldas oda az igazi

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) Reggie0 válasza tibaimp (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Rack szekrenyben nem zavaro.

(#11) HELLAFLUSH válasza tasiadam (#5) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Nekem GTX970-ből volt ilyen, annál sokkal hangosabb volt a coil whine mint maga a hűtés. :DDD

(#12) Pet84


Pet84
tag

Nekem gtx 1080 volt turbo. Használtan vettem alapon is volt hangja a ventinek. Azt hittem csapágyas rendeltem egy cserét Kínából az se volt halkabb. Szóval ezek ilyenek de lehet ez az új már jobb. Aki szerver brand gépbe akar videokarit annak ez a legjobb választás mivel azokban csapnivaló a szellőzés.

[ Szerkesztve ]

Nasenscheidewandverkrümmung

(#13) beef


beef
őstag

Sajnálom, hogy az AMD az 5700XT óta nem volt hajlandó kiadni ilyen modellt a gamer szegmensbe. Ha bedöglik a kártyám, akkor sajnos nvidia lesz a következő.

(#14) Sz.L. válasza RobbyJr (#7) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Vagy érdemes más típusú hűtővel rendelkező VGA-t választani. ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#15) Pet84 válasza Sz.L. (#14) üzenetére


Pet84
tag

Meglenne ennek a piaci célközönsége szerintem.
Egyébként jobban megnézve nagyon semmilyenre csinálják ezeket az új típusokat. Ehhez képest az 1080 Turbo egy műremek volt. Jó volt kézbe venni és nézegetni, valahogy harmonikus volt az egész kialakítása.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#16) The A Team


The A Team
csendes tag

Nekem egy Asus Turbo RTX 3070 van ilyen típusú hűtéssel, használtan vettem.
Először nagyot néztem amikor megszólalt kb. mint egy sugárhajtómű! Az Asus progijával szépen be lehet állítani a fordulatszámot (%-ban), de 30 alá nem lehet állítani (egy kicsit hallani így).
Ha hagyom a gyári beállításon a ventiket akkor is 80°C-ig megy terhelés alatt. Venti szabályozással is tartja a max 80°C-ot és még csak nem is hangos. Pasztázva volt megvétel után, rá is fért.
Alapvetően elégedett vagyok vele, bár lehet van egy hibája. Néhanapján előfordul, hogy egy csíkban a képernyőn elkezd vibrálni a kép és olyan, mintha elmozdulna jobbra. Pár dolgot kipróbáltam, de akkor is csinálja.

(#17) Sz.L. válasza Pet84 (#15) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

A méretén és a megjelenésén kívül én más pozitívumot nem látok.

Egy jó ideig, elsőként csak a ref. blower-es hűtővel készült VGA-kat adtak ki a gyártók. Majd ezek után jöttek az alternatív megoldások. Aki tudott várni, az jobbára az alternatív megoldások közül választott.

A drágább árfekvésű kártyáknál, ahol a méret meghatározó, alkalmasabb egy vizes rendszer, mint a blower-es hűtés.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#18) tibaimp válasza RobbyJr (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

RobbyJr: Jogos, az uv eszembe se jutott hirtelen!

Reggie0: Ez OK :K , de itt most asztali felhasználásról beszéltünk.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Pet84 válasza Sz.L. (#17) üzenetére


Pet84
tag

"A méretén és a megjelenésén kívül én más pozitívumot nem látok."
Pedig van neki, a meleg levegőt nem nyomja a gépházba. Ezért mondom hogy pl. brand szerver gépbe ez az egyetlen jó megoldás.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#20) Sz.L. válasza Pet84 (#19) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Végül is igaz, ott senkit nem zavar a hangja.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#21) Reggie0 válasza tibaimp (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Asvanyi olajban kell usztatni egy szep akvariumban, ugy nem hangos es legalabb az olajat is tudja hajtani :D

(#22) Sz.L. válasza Reggie0 (#21) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ez is egy megoldás. :DDD

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#23) Komplikato


Komplikato
veterán

Éppen most láttam a Galax féle real egy slotos RTX 4060 (Ti?) kártyáját, ami ilyen megoldásban jött ki. És azóta filózom rajta mennyire lehet forró és hangos? Pláne annak fényében, hogy az egy slotos kivitel meg a csatlakozók miatt minimális helyen tudja azt a forró levegőt kilehelni csórikám.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) tibaimp válasza Reggie0 (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezen a Mod tech Hall-on ott voltam személyesen 2004-ben [link] és láttam élőben BaluCe akváriumban működő (bár akkor épp nem működött, mert eresztett, ha jól emlékszem) gépét! Szóval nem is rossz ötlet... :D

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) tasiadam válasza tibaimp (#24) üzenetére


tasiadam
veterán

Szerverből is van olyan, ami olajhűtéses, és abba vezetnek be opcionálisan vizet. Teljesne járható

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26) gV válasza Pet84 (#15) üzenetére


gV
őstag

jelen! a házamhoz a blowert ajánlja a gyártója. (SS TJ08-e)

(#27) Komplikato


Komplikato
veterán

OFF: De az olaj alapú anyagok marják szét a nyákot, meg kb. bármit is ami műanyag, nem? Ezért vastagon le kellene lakkozni valami spéci anyaggal, hogy ne érintkezzen. Akkor meg csökken a hűtés hatékonysága, nem? Ezért nem nagyon használja ma sem sok ember ezt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#28) tasiadam válasza Komplikato (#27) üzenetére


tasiadam
veterán

A szín tiszta ásványi olaj nem fogja. Nem az olajkútból érkezőre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#29) Low Noise


Low Noise
senior tag

Igaz régen volt mar a GTX 280-am blowerrel, de az olyan volt hangra mint egy porszívó.

(#30) DonToni válasza proci985 (#9) üzenetére


DonToni
aktív tag

"a hatuljan nincs ami melegszik" ...... Nincs?! Én meg azt hittem, hogy a hő felfelé is terjed, nem csak lefelé... :DDD

A blower kártyák soha nem a bányászok "célközönsége" volt, hanem akiknek kicsi, zárt házuk van! A bányászok full nyitott riget használnak, épp csak egy keret, hogy valami egyenesben tartsa a kártyákat és külön hűtést (ventiket, klímát, stb.) is pakolnak mögéjük, szóval ezt a 2. kijelentést se nagyon értem.

btw: ha lenne rajta backplate (padekkel) vélhetőleg jobban eloszlatná a hőt / nagyobb felületen adná le. illetve merevítésként is szokott szolgálni.

-Anti-

(#31) tasiadam válasza DonToni (#30) üzenetére


tasiadam
veterán

A merevitest maga a huto kerete vegzi. A 6*2gb memoria elfer 1 oldalon. A backplate csak dragitana

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#32) proci985 válasza DonToni (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

felfele elhanyagolhato mennyisegu ho tavozik, ha nincs a nyak hatoldalan memoria. utobbi nagyon ritka, pl 3090 volt ilyen.

A blower kártyák soha nem a bányászok "célközönsége" volt, hanem akiknek kicsi, zárt házuk van!
vs kinaban eppen atepitik ilyenre a gamer kartyakat
banyaszatnak vege, altalanos (beleertve AI) computera, ahol be kell fernie a szerverbe, ott density miatt fontos, hogy beferjen a 4U rackbe annyi kartya, amennyi lehet. klimatizalt helyisegben is.

hatlap az olcsobb kartyakon kb hocsapdanak jo, ami meg er is valamit, az meg annyira vastag, hogy a hatuljan levo kartya mar nem kap levegot.

ha a hatlap kell mereviteni az mar regen rossz, arra egy 2mm vastag reztomb (pl EK backplate) se alkalmas.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) Reggie0 válasza Komplikato (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. Az olaj nehanyfajta muanyagbol a lagyitoszert tudja kioldani, mint pl. UTP kabel burkolatabol, amitol az megkemenyedik es toredezni hajlamos lesz.

A sok DIY olajozo ott szokta elrontani, hogy kenmentes vagy ultra alacsony kentartalmu olajat kene venni, mert az olajban levo ken a rezet tamadja es korroziot okoz.

[ Szerkesztve ]

(#34) DonToni válasza proci985 (#32) üzenetére


DonToni
aktív tag

"felfele elhanyagolhato mennyisegu ho tavozik" - igen, relatíve elhanyagolható... de mondjuk nekem nem mindegy, hogy a gpu pl. 60 vagy 66 fokos.
VRM -en is segíthet kicsit, ha erről az oldalról is hűtve van.
(Nyilván jó minőségű pad-ek fognak kelleni hozzá és nem azt mondtam hogy 50% -al hűvösebb lesz a kártya, hanem csak annyit, hogy "jobban eloszlatná a hőt", ez az alábbi képen jól látszik is...)

(direkt olyat kerestem, ahol a hátoldalon nincs memória)

Először azt írtad, hogy "ez a megoldas oda (bányászat) az igazi" utána meg azt, hogy "banyaszatnak vege" ... :)

"density miatt fontos, hogy beferjen a 4U rackbe annyi kartya, amennyi lehet." - Igen, de léteznek más megoldások is, pl. hogy a vga-n csak egy borda van és a rack elejében van pár komolyabb venti, amik "átfújnak" az egész rack-en. Ezeknek a blower kártyáknak elég nagy hátrányuk, hogy ha túl közel vannak egymáshoz, akkor nem tudnak kellő mennyiségű friss levegőt beszívni, illetve a másik kártyáról szívják el a már eleve melegebb levegőt! De ennyire talán ne menjünk bele... :)

"ha a hatlap kell mereviteni az mar regen rossz" - "merevítésként is szokott szolgálni." Nem azt mondtam, hogy csak és kizárólag ez felel érte, hanem csak annyi, hogy "hozzájárul" a merevséghez.

-Anti-

(#35) Reggie0 válasza DonToni (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

"ha a hatlap kell mereviteni az mar regen rossz" - "merevítésként is szokott szolgálni." Nem azt mondtam, hogy csak és kizárólag ez felel érte, hanem csak annyi, hogy "hozzájárul" a merevséghez.

Amugy az a regen rossz, hogy ezt jellemzoen lesporoljak. A nyomtatott huzalozasu lemez egy laminalt kompozit anyag, hociklusok mellett a retegek elegge hajlamosak vandorolni egymason es vetemedni is szeret. Az a jo, ha merevitve van, egyedul a sporolas az egyetlen ellenerv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.