Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A lényeg továbbra is ingyenes.🙂
Aki Win7-8-on maradt, azt meg csak sajnálni tudom...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) E.Kaufmann válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen, nagy kegy volt egy ilyen cégtől az is, hogy nem tiltott, hanem tűrt kategóriába került egy év után a frissítés és csak most lett teljesen lelőve, persze nekik is érdekük volt az 1 OS, ami már megint kettő :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) MasterDeeJay

Ezt most nem igazán értem.
Berakom a win7-es gépbe a 10-es telepítőt és felfrissítem akkor nem fogja aktiválni?
Mi a helyzet az oem biosba integrált kulcsokkal? Win7 pro van a biosban akkor honnan tudja hogy az most win10-re már upgradelt vagy sem?
Win7 kulcs eddig is ment 10-essel, továbbra is fog csak nem aktiválja be? Újratelepítéskor mi történik ha 7-es kulcsos 10-et akarok újrarakni.

Vaaagy az egész csak formailag van tiltva, gyakorlatban minden megy tovább?
Mondjuk windows home editiont már régen ingyenessé kellett volna tenni, habár oem win7 pro kulcsal tele van a net/kukák, nekem már az összes gépemen a kukázott gépek kulcsai vannak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) Sz.L. válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Egyetértek.

Másrészről, sok esetben nem volt/nincs értelme win10-re váltani azokon a gépeken, ahol a win7 futott/fut.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#5) MasterDeeJay válasza Sz.L. (#4) üzenetére

Win7 2009-ben jött ki, win8 2012.
Ez kb az első gen i szériától a 3 gen időszaka ha már az elején friss OS-t rakot valaki.
Ezek mindegyike képes win10-et futtatni (nem a low end procikra gondolok).
Pont tegnap telepítettem egy 2010-es Acer notit Win10-el Első gen i3 350 vagy mi volt benne, minden drivert magától felrakott beleértve az integrált inteles gpu-t is. Jó persze elbírna egy jobb procit (cserélhető benne) de a hűtés már kevés hozzá. Nyilván nem egy rakéta de mondjuk ha kicsit későbbit nézünk 2.3.gen i5-i7 procikkal már egész kellemes a 10-is (vagy hackel a 11 is de az nyilván nem támogatott hivatalosan)
Magyarán ami kezdetben win7-el jött ki azon gépek képesek a 10-est is futtatni, igaz vannak kivételek (atom procis kisnotik meg mindenféle ultra low csodák)

Win7 meg támogatott egészen talán Skylake és leszármazottaiig (javítsatok ki ha tévedek), pontosabban nekem még a Cascade lake lapon is volt win7 kompatibilítási opció biosban a xeon Gold 5218R procihoz is (2020)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) Jagon


Jagon
tag

Ki fog fizetni egy 2 év múlva halott rendszerért?
Mondjuk, én Raven Ridge-el hivatalosan W10-en ragadtam, mert egy 5 éves gép hivatalosan is elavult, köszi MS!

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#7) worxland válasza Sz.L. (#4) üzenetére


worxland
addikt

Személyes tapasztalataim alapján még ezeken a gépeken is megérte Win 10-re váltani:
HP Microserver N36L (mondjuk itt az 1 giga RAM már kevés volt, bővítettem 4-re)
HP dc7800CMT - E6750 (2 giga RAM-mal)
És ezeket 11 éve használtam vettem. Azért nem sokan használnak ezeknél is régebbi gépet.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8) Donki Hóte válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem van egy 10 év körüli laptopom, egy abszolút low-low end procival. :D

Eredetileg egy Win8 kód volt a BIOS-ba égetve, először Win8.1-re upgradeltem, aztán meg felment rá a Win10, de az már csak úgy ment fel, ha a gyári 4 GB memóriát 8 GB-re bővítettem.

Azt nem mondom, hogy fut rajta a Win10, inkább csak ballag, de torrent szervernek így is kiváló.

A következő rendszerfrissítés egy linux lesz, korábban már próbáltam rajta, meglepő sebességel hasított még ezen a kőkorszaki procin is :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9) direwolf válasza Jagon (#6) üzenetére


direwolf
őstag

Aki mondjuk rühelli a win11 áthelyezhetetlen tálcáját egy 21:9-es monitoron? Tudom, van rá megoldás, de ez elvi kérdés. Nekem ne játsszon a MS Applet, mert akkor inkább veszek Macbookot. :(((

@MasterDeeJay: a bios kulcsok és a win verziók összerendelése a MS kms szerverein történik. Csak online aktiválódnak. Ha valaki upgradelt, akkor aktiválódik, ha nem akkor nem.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#10) cidalain


cidalain
veterán

Remek.
Van x darab céges gép, hivatalosan Win7-tel vettük. Nagyrészükön Win7 kulcs van ráragasztva, egy részén Biosba égetve. Ingyenesen felfrissítettem 10-re.
Ha összeomlik a rendszer (vagy meghal az SSD), és újra kéne telepíteni akkor hogyan lesz rajta újra Win 10, kedves Microsoft?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#11) Csupingo válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


Csupingo
veterán

Még AM4-es lap is támogatott. :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#12) joghurt válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Kivéve, ha valamely periféria kedves gyártója nem adott ki hozzá Win10-es meghajtót. Nem kevés ilyen van.

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Timer válasza cidalain (#10) üzenetére


Timer
veterán

Ezek menni fognak, HA legalább egyszer beléptél velük Microsoft fiókba. Ha nem, akkor csokoládé.

(#14) Zoz


Zoz
őstag

Most direkt kipróbáltam, friss Win11 Pro telepítés, és simán aktiválta 7-es kóddal.

A Microsoftos bejegyzésben egy szó nem szerepel arról, hogy aktiválni ne lehetne... csak az "Installation Path" eltávolításáról beszélnek. Szerintem csak a letölthető frissítési segédből szedik majd ki, meg esetleg az újabb kiadású telepítőkből.

(#15) qqcqqc válasza cidalain (#10) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az már win10-es gép, ha még nem volt rajta, akkor nem tudod már beaktiválni a 10-et.

(#16) MasterDeeJay válasza joghurt (#12) üzenetére

Na az már valóban régi lehet, mert amúgy Win7/Vista drivereket is megeszi a 10-es végszükség esetén. (így sikerült működésre bírni AGP-PCI-PCie adapterrrel Fx5500-as kártyát is, persze sok értelme nem volt [link] )

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) Zoz válasza cidalain (#10) üzenetére


Zoz
őstag

Újratelepítéshez NEM kell termékkulcs, írja is a telepítő, hogy NE adj meg!
A Microsoft szerverén eltárolt alaplap azonosító alapján aktiválja, amint netet kap.

Amúgy meg az előbb próbáltam ki, és pont ugyanúgy lehet 7-es kulccsal aktiválni mint eddig.

(#18) Sz.L. válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Van egy 20W-30W fogyasztású Asrock D1800M, 2*2 GB DDR3 rendszerem. Ami napi használatban van. TR szerver + gyerekeknek mesenézős gép. Ez van rákötve a "nagy tévére".

A másik mesenéző gép, egy ősrégi laptop (valami régi pentium procis) 4gb DDR2 memóriával. A youtube is döcögve megy, de SD filmek lejátszására kiváló.

Mind két gép elhasalna win10 alatt.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#19) Sz.L. válasza joghurt (#12) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Bizony, ez is egy kizáró ok lehet.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#20) Kansas válasza Sz.L. (#18) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor miért is fáj, hogy ezek után nem is lehet őket frissíteni Win10-re, ha eddig emiatt nem frissítettél? :F

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#21) MasterDeeJay válasza Sz.L. (#18) üzenetére

Mesenézősnek én Rpi4-est használok, XMBC-vel meg egy régi Synology 214se NAS-t.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22) bobalazs válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha eddig nem volt aktiválva, ill. az alaplaphoz társítva windows 10 upgradeként akkor most már nem lehet beaktiválni. Ha volt már win 10 aktiválva hozzá akkor jólvan, aktiválja magát újratelepítés esetén.

(#23) Sz.L. válasza Kansas (#20) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nem írtam, hogy fáj. Egy ténymegállapítást tettem. Az említett gépeken nekem tökéletesen jó a win7. ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#24) Sz.L. válasza MasterDeeJay (#21) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Rpi4-en én is gondolkodtam, de ez a két gép csak úgy maradt és nem volt még szívem megválni tőlük.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#25) joghurt válasza MasterDeeJay (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Ha nem túrod meg az .inf file-okat, akkor nem.

Mint ahogyan a HP is szándékosan elvágta egy rakás nyomtatójának a Win11-es támogatását, noha annak semmilyen műszaki oka nincs (generic USB illesztő).

A tej élet, erő, egészség.

(#26) MasterDeeJay válasza joghurt (#25) üzenetére

jaaa a nyomtatók, abból még a támogatott is hülyeségeket csinál néha win10-11-en egy nagyobb update után (usb-sek nagyrészt). Szoktam vele szívni cégnél hogy random megáll a nyomtatás és újra kell telepítenem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27) Pikari válasza Donki Hóte (#8) üzenetére


Pikari
őstag

A windows teljesen használhatatlan sokkal újabb gépeken is. Egy tartalomfogyasztó operációs rendszer, amely alkalmatlan bármilyen munkára. Akárhova megyek szervizelni, a Windows 10 mindig 5-6 percig tölt, 20-30 másodperc amíg fel bír jönni a nyomorult startmenü. A microsoft elmúlt szűk 20 évben két featuret bírt implementálni, az egyik az áttetsző címsáv, a másik a rendszerbe integrált tőzsdei információk tálcára spammelése. Mindezt kb százroszosra duzzasztott gépigény mellett bírta megtenni. Aki ezt a rendszert önként használja, az meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#28) MasterDeeJay válasza Pikari (#27) üzenetére

Hát cégnél ha már a gép nem indul el legalább egy perc alatt akkor megy reinstallra, de ez ritka. Start menünél szintén ha nem dobja fel pár másodperc alatt akkor megy a hibakeresés hogy miért is csinálja. Legtöbb gép cégnél 4gen i5, 8gb rammal. Azt el tudom képzelni hogy egy teleszemetelt rendszer 2 magos procival 4gb rammal már darabos lesz. (van amúgy core2-es céges gép azokat ki kellett fullozni quaddal meg 8gb rammal és használhatóak)
Extra feautreok kikapcsolásával kezdem az újratelepítés után a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) himpike válasza Pikari (#27) üzenetére


himpike
aktív tag

Münchhausen báró személyesen....?

(#30) Pikari válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


Pikari
őstag

Amikor felrakom valakinek, akkor még nálam is egy fokkal pattogósabb (persze egy debian linuxhoz képest lxdevel sehol sincs sebességben). Mikor egy hét múlva megyek ránézni, már szarrá van lassulva.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#31) MasterDeeJay válasza Pikari (#30) üzenetére

Cégnél 4-5 év egy windows. Ismerősökét sem szoktam max 2-3 évente újrarakni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32) King Unique válasza Pikari (#27) üzenetére


King Unique
titán

Ez gondolom a nap vicce akart lenni, meg max. nyilván csak bemondásra mindenféle hiteles statisztika nélkül. :D

Annyira "használhatatlan", hogy akárhová megy az ember, ott irodai környezetben, sőt akár ilyen-olyan hivatalokban is általában valamilyen Windows fut a felhasználói PC-ken hosszú évek óta, otthoni felhasználók nagy része is általában azt használja, itt a fórumon is a többség stb. :))
Az az 5-6 perces rendszerindítás meg tegyük hozzá, hogy max. akkor lehet reális, ha SSD helyett egy lassú HDD a rendszermeghajtó, összevissza telepítve van százféle program automatikus indítással, netán az "ügyes" felhasználó által meg jól össze is vírusozva a rendszer, stb., mert normál esetben nyilván nem ez a jellemző és a manapság kb. alap SSD-vel kb. fél perc alatt bebootol és egyben fel is áll a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#33) Pikari válasza King Unique (#32) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, akárhova mész, ez a fos fut. Én is ebből keresem a pénzem. De sokkal szivesebben keresném másból. Például olyan rendszer üzemeltetéséből, amely nem százszor nagyobb gépigényből képes működni, mint ami technikailag indokolt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#34) King Unique válasza Pikari (#33) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ha akárhová mész mindenhol az fut, akkor az máris cáfolhatja a korábbi kijelentést, mert ha az általánosan igaz lenne, akkor nem feltétlen futna mindenhol az.
A "százszor nagyobb gépigényből " és egyéb túlzó állításokat meg inkább mellőzni kellene, mert az olyan formában megint nem feltétlen igaz, sőt manapság a Windows 11 hardverigénye sem feltétlen akkora extra, mivel a legtöbb PC, laptop már eleve UEFI-s, 4 GB RAM is kb. alap, TPM-hez dTPM sem feltétlen kell mert megoldható fTPM / PTT módon is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#35) Pikari válasza King Unique (#34) üzenetére


Pikari
őstag

Ennyi erővel akkor az Android a király, mert annak nagyobb piaci részesedése van, mint a Windowsnak. 6 milliárd légy nem tévedhet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#36) King Unique válasza Pikari (#35) üzenetére


King Unique
titán

A mobil platformot ne keverjük ide, asztali operációs rendszerekről volt szó, ahol az utóbbinál igen, a Windowsok a legelterjedtebbek hosszú évek óta és eleve azt használja a nagy többség. Persze mindig akadnak egyesek, akik jobban akarják tudni és próbálják megmagyarázni az ellenkezőjét. :D

(#37) Pikari válasza King Unique (#34) üzenetére


Pikari
őstag

egyéb túlzó állításokat

Annyira azért nem volt túlzó. Egy debian linux lxdevel alapból kb 200 mbyte ramot csócsál, egy win11 kb 2 gigát. Egy debian linux lxdevel kb 3 gbyte helyet fogyaszt (libreoffice és hasonló kaliberű programokkal együtt), egy win11 kb 30 gigát + az alapvető tömörítő és irodai programok, amiket felteszel. Ha matematikailag pontos akarsz lenni, akkor valóban nem 100x-os, hanem csak 10x-es szorzó.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#38) Pikari válasza King Unique (#36) üzenetére


Pikari
őstag

Sehol nem volt szó "asztali operációs rendszerekről", ez a windows fanok kedvenc gondolatmenete, ahol mindent kizárnak a világból, ahol épp 0 a piaci részesedésük.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#39) Kansas válasza Pikari (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Desktopon pont nulla az Android részesedése, ha csak az ilyen embedded multimédiás minigépeket, TV-okosítókat, mókolt PI-okat nem veszed PC-nek.

Azok akapján amiket ide írogattál, lehet hogy ebből keresed a pénzed, de érteni nem nagyon értesz hozzá profi szinten, inkább csak a szomszéd Pistike szintjén.

Már persze ha komolyan gondolod ezt a sok kamut, és nem csak trollkodsz már megint.
Trollkodni viszont inkább menj a híd alá...! ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#40) Pikari válasza Kansas (#39) üzenetére


Pikari
őstag

Kizárólag a windowsban kattintgató csodaember a szakma csúcsa, mindenki más csak a szomszéd pistike.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#41) King Unique válasza Pikari (#37) üzenetére


King Unique
titán

Dehogynem túlzó, mert nyilván nincsen 100x-os hardverigény és 10x-es sem ha sikerült megnézni a hivatalos rendszerkövetelményeket, a mai X 100 GB-os vagy akár X TB-os rendszermeghajtók korában pedig kb. semmit nem számít hogy 10 vagy 30 GB-ot foglal a rendszer.
Ja hogy innen fúj szél, jön a "bezzeg a Linux" téma, csakhogy ott a bökkenő, hogy ez egy windowsos hír és annak a topikja, ahhoz illetve az aktiváláshoz kellene érdemlegesen hozzászólni a trollkodás helyett, azzal a másik témával meg inkább annak a topikjában foglalkozni. :B

[ Szerkesztve ]

(#42) Kansas válasza Pikari (#38) üzenetére


Kansas
addikt

Nem azért zárjuk ki mert mennyi a részesedése, hanem azért amiért Teslához nem John Deere-t hasonlítunk.
Ahogy búvárszámítógéphez, okosórához senki nem fogja neked felhozni a Windows-t alternatívaként, úgy az Android se alternatívája a Windows-nak, ami elsősorban desktop/szerver, másodsorban embedded(ATM, hirdetőtábla, stb) OS...
Windows Androiddal egyetlen helyen versenyez: tabletekben. Sehol máshol.
De ott is erősen más a célközönség...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#43) Kansas válasza Pikari (#40) üzenetére


Kansas
addikt

Aki csak kattogat, az akár Windowsban, akár Linuxban a szomszéd Pistike szintje kb., valóban. Akkor is, ha a legtöbb dolgot pusztán kattogatással is meg lehet oldani.
Amúgy nem a szakma csúcsáról beszélek, az itt általad leírtak alapján a középszer is messze van...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) bence1024 válasza Pikari (#27) üzenetére


bence1024
tag

Hát nem tudom te milyen vackokat szervizelsz de a fater ősrégi 2 magos (E2220?) gépén évek után is meglepően gyors a windows 10. SSD-vel persze.

(#45) Pikari válasza Kansas (#42) üzenetére


Pikari
őstag

Mondjuk ebben egyetértek, a Linux inkább egy teherautó, a Windows mondjuk személyautó volt, az Android meg mondjuk egy motorkerékpár.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#46) Pikari válasza Kansas (#43) üzenetére


Pikari
őstag

Azért az egó ott van rendesen ahogy látom. Szakma csúcsa, meg minden. Gondolom nem sikerült feltelepítened a Linuxot, és akkor mostantól öri hari :D

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#47) E.Kaufmann válasza Pikari (#40) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mert aki Ubuntun kattintgat GNOME-ot az jobb? ;]
Én szeretem a Windows-t, de üzemeltettem Debian szervert, egyiktől sincs herótom, sőt szervernek jobb szerettem a Linux alapúakat, viszont otthonra meg irodába nem olyan rossz az a Windows, pláne, ha mondjuk 3-5 évente megújul a géppark. Csoportházirenddel és PS scriptekkel sikerült elég jól becsicskítani a Windows 10 Pro-t, amikor épp az volt a feladatom.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48) King Unique válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


King Unique
titán

Az a baj, hogy más sem feltéten, mert ezt az "Installation Path eltávolítását" és ingyenes aktiválás beszüntetését ez a cikk sem tisztázta, nem lett kifejtve, hogy pontosan hogyan érti a Microsoft. :F
Csak tippelni lehet, hogy talán a frissítési segéddel / MCT-vel végrehajtott közvetlen in-place upgrade-nél az automatikus aktiválásra digitális licenccel, de ha a más által leírtak alapján továbbra is ugyanúgy beaktiválódik pl. a Windows 11 a Windows 7 termékkulccsal, akkor nem világos mi értelme az előbbinek. + Ugye az ingyenes digitális licenc megszerzéséhez eddig sem feltétlen kellett a Windows 7 / 8.1 —► Windows 10/11 in-place upgrade, pl. a Windows 10 már a 1511-es verzió óta közvetlenül is aktiválható az érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokkal.

[ Szerkesztve ]

(#49) Pikari válasza E.Kaufmann (#47) üzenetére


Pikari
őstag

A gnome elég lomha lett, nem szoktam javasolni senkinek. Meg valahogy a strukturáltsága is idegenül fog hatni egy olyasvalakinek, aki windowsról jön, szóval én nem szoktam javasolni senkinek.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#50) Busterftw válasza Pikari (#35) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, kiraly, ezert terjedt el az jobban, ahogy a Windows is.

"Egy debian linux lxdevel alapból kb 200 mbyte ramot csócsál, egy win11 kb 2 gigát"
Egy debian linuxxal atalg jozska es fortnite petike nem fog kinlodni.
A ram hasznalat meg nem erdekel senkit, amikor mar evek ota 8GB-al jon minimum meg egy laptop is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.