Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bértárgyalás+új munkahely (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Emberek! Holnap megyek egy új munkahelyre, még csak felvételi beszélgetésre. Az ügyvezető igazgató akar velem elszélgetni. Adatbázis - programozásról, kezelésről lenne szó, a specialitásom.

A lényeg, de ezt már mindenki tudja: miskolci vagyok és nekem mindig is gondot jelentett az a kérdés, hogy mennyit kérek a munkáért. Mert errefelé inkább felveszik azt, aki egy tuzessel kevesebbet kér, még akkor is, ha te volnál alkalmasabb. Kérdés: mennyit lehet ezért a munkáért kérni és egyáltalán hogyan álljak hozzá a bérkérdéshez?

(#2) Rox válasza Superman (#1) üzenetére


Rox
tag

Állítólag az a módszer is elfogadott, ha mind a ketten leírtok egy összeget (pl. havi bruttó), és a nagyobb/ kisebb összeg a nyerő. Persze csak ésszerű határokon belül...

(#3) Superman


Superman
nagyúr

tuzes= tizes

(#5) Nimrod válasza Superman (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha lehet, ne add meg a bérigényed, had mondjanak ők egy összeget, aztán vagy rábólintasz vagy nem.

(#7) jeges válasza Superman (#1) üzenetére


jeges
senior tag

szvsz ez sok egyébtől is függ: gyakorlat, spec progik ismerete, stb...
gondold végig még ma, hogy mennyiért lennél hajlandó odamenni! - szerintem ez, és csak ez határozhatja meg, milyen összeget mondasz
a ''mennyiért'' alatt tudj összeget mondani, ha havi bruttó, havi nettó, éves bruttó, éves nettó összeget kérdez! (vö: havi: ennyit viszel haza, éves: esetleges többletjuttatásokkal, prémiummal, stb. kiegészített összeg)
szvsz ha téged akarnak, a te igényedre fognak mondani egy másik összeget - persze alku nélkül itt sem lehet megúszni :)
ha meg nem téged akarnak, akkor nem teljesen mindegy?

(#8) iwu


iwu
addikt

hi!
ismerek olyant, aki 15K/hért dolgozik, meg olyant is, aki 300k/hóért (pedig ezt qrvára keveseltem a céghez képest,mmint a 2.at) , pest mindkettő...
nálunk zalaban pl én cseszhetem az oracle-m, mert qtyát nem érdekel...itt az a döntő, ki az olcsóbb, valahogy csak megoldja az is...f6!!! :(

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#9) iwu


iwu
addikt

ja 15k/óra
amúgy a lényeg a Te igényed, + határozz el egy minimum szintet, ami alé végképp nem mész...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#10) Il Padrone válasza Superman (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
attol fugg milyen dorzsoltek. Igyekezz ne te eloszor mondani osszeget, ezt minden HR elmodja ha kerdezed, de mivel veled szemben is egy tapasztalt felvetelizteto ul, siman megkerdezheti, hogy mennyire gondolt on, es mondjon egy szamot. Ezt a kerdest meg nem tudod hogy kikerulni.
A lenyeg szerintem, hatarozd meg magadban, hogy mennyiert vallalnad, a minimum osszeget. Persze ez attol is fugg, hogy mennyire akarod a melot.
Mertha mindegy akkor mondj egy szamot, aztan meglatod.

Il Padrone

(#11) Hun'reeth válasza Superman (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

''gondold végig még ma, hogy mennyiért lennél hajlandó odamenni'' - ez itt a lényeg!!! Olyan összeget mondj amire neked az adott életviteledhez szükséged van. Persze úgy válaszd meg ezt, hogy ha kevesebbet mondanak akkor is még beleférjen. Ami a fontos, hogy legyen alsó határ ami alá nem mész és soha ne te legyél az aki kimondja a kisebb összeget! Majd ők megteszik helyetted :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bértárgyalás+új munkahely (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.