Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28501) Undoroid válasza ko9 (#28500) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ez igaz,de ha megnézed az gépemet,akkor látod,hogy a tápom eléggé kemény terhelést kap... Bár a táphibát eleve kizártam,mert ez tartósan akár 420W-os teljesítményt is le tud adni!Több tesztben láthattuk már mire is képes,ezért is választottam "Őt"!Viszont már legalább 3éve használom...Rendszeresen kiporolom,de az idő azért megkezdi az alkatrészeit!

* * *

Többiek merre? :U

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#28502) DLDKox válasza ko9 (#28491) üzenetére


DLDKox
aktív tag

DOS-t rakjál rá avval nem lesz gond ;)
Winyót meg szedd ki a tetejére rá van írva ami a beállításhoz szükséges a BIOS-ban.

(#28503) Morris válasza Undoroid (#28499) üzenetére


Morris
veterán

Nagyon köszönöm Uram!!! :R :R

(#28504) Undoroid válasza Morris (#28503) üzenetére


Undoroid
őstag

Nincs mit! :))

* * *

Továbbra is keresek LOW-profilos VGA-kártyát!

* * *

:U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#28505) ko9 válasza Undoroid (#28504) üzenetére


ko9
addikt

Nekem van egy :))

Továbbá kérem segítsetek, ilyet keresek!!! :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28506) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

Undoroid: Ügyes a leányzó, és ahogy tegnap már néztem a youtubon jóféle zenéket játszik. (csak a dobos csajszira gondoltam most)
Sokat hallgattam azokat ,meg most is szoktam azért.

De most már SU-V670-en ,mert a 470 (Technics erölködő) lecserélődött véletlen tegnap :D
Hát ezen már látszódik ,hogy nem spóroltak az anyaggal se kívül se belül, ez már az örökké valóságnak készült, a teljesítménye pedig már elég lenne szerintem egy nagyobb házibulira, csak győzzék hangfallal.

moha bácsi: Szép kis koszfészek... Csoda hogy ment a ventillátor egyáltalán.

(#28507) Undoroid válasza ko9 (#28505) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Működik az eredeti hűtése?Sajnos ezzel a maszekolt hűtéssel nem férne el... :N

* * *

geza12!

Bizony ügyes! :K

Valóban komoly masina!Mit mutatott az árcímkéje? :U

* * *

Asszem' dőlök...Joccccakát'!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#28508) geza12 válasza ko9 (#28505) üzenetére


geza12
aktív tag

ko9:

Úgy emlékszem mintha lett volna nekem valami hasonló intelem, de most nem talámtam meg csak ezeket, de gondolom ezek nem jók neked.

De még keresem ,hátha itt lesz valahol a szekrénybe.

(#28509) geza12 válasza Undoroid (#28507) üzenetére


geza12
aktív tag

Az árcimkéje nagyon vicces összeget mutatott és átb@szás szagú is volt eléggé, nagyon féltem mert Expressz.hu-s volt és Székesfehérvári.
25 EZER FORINT postával. Annyiba nem hagyhattam ott.
Aztán megérkezett szétszedtem egyből,hogy eredeti végfok e meg nincs e semmi kókányolás és nem volt, aztán tesztelgettem (tegnap egész nap ment) kicsit kazán lett ,de no problem ,úgy szól ahogy kell neki, hasonlóan egy minimálisan mint a 470,de azért komolyabb.
Ja a 470 elment a vaterán 23ba, tökéletes makulátlan állapotú volt papírokkal, úgyhogy nem adtam drágán :U , a vevő már meg is kapta.
Ehhez a 670hez nincs papír meg a teteje karcos, de hát ennyiért mit is várok?

[ Szerkesztve ]

(#28510) ko9 válasza geza12 (#28508) üzenetére


ko9
addikt

geza12:

Ezek már profi generációk, nekem egyel korábbi kell... :K

Undoroid:

Az eredeti hűtője teljesít szolgálatot a hátulján! :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28511) ko9


ko9
addikt

Esetleg tudok még ajánlani egy kis márkakveredéses, extra LOW profilú vidikarit :DD :

Tudtam, hogy a Realtek sokprofilú cég, dehogy ennyire :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28512) ErikSon válasza geza12 (#28506) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Engedelmetekkel meglestem az erőlködöm a szekrénybe és ezt találtam:

TECHNICS SA DX 940.


Komoly cuccnak számít vagy valami parasztvakításnak?

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#28513) ko9 válasza ErikSon (#28512) üzenetére


ko9
addikt

Ilyen szekrénybe énis szívesen benéznék, csak nekem vhogy nincs otthon ilyen szekrény... Ejj.. :DD
Amúgy a Technics cuccok sose voltak rosszak.
Jól emlékszek, ugye alapból Panasonic cuccok :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28514) geza12 válasza ko9 (#28513) üzenetére


geza12
aktív tag

Ahogy mondod, azt hiszem 2003-ba a Panasonic felvásárolta.
Sajnos, de hogy mért kellet , minden ami jó azt meg kell szüntetni ,ez annyira dühítő :(((
Régen volt pl egy TEAC cd íróm, még ma is visszasírom, kinyírta egy táp és gariba LG-t kaptam mert felvásárolta.
De pl ott a SAAB autómárka is, régen nagyon komoly gépeket csináltak, most meg tessék egy átépített Opel ami vergődik összevissza ,vicc.

Na meg ezek az új erősítők... nem rég voltam a média marktba , néztem milyen gépek volta, mondom megnézek egy jó kis marantz-ot , mi volt a hátuljára írva ? made in china, ugyanúgy a denonak és a harmannak is ,ez is mi?

De sajnos ezek az utolsó szériások se az igaziak azt mondják.

Amit a szekrénybe találtál egy elég komoly házimozi erősítő ,és olyan 35-40ezer forint manapság.

Nézd már meg abba szekrénybe nincs e véletlenül még egy ST-GT350es tuner meg egy SH-Ge90es Sound processzor ,mert az érdekelne :DDD

Persze hogy nem rosszak a Technicsek, MADE IN JAPAN.

Volt már egy pár erősítőm ezek előtt, (Marantz, Pioneer, Unitra, Telefunken, Hitachi, Orion)

Hát egyikel se voltam olyan elégedett mint a Technicsekkel, azokba sohase csalódat abból is volt egy pár (SU-A600, SE-CA10, SU-V470 meg most 670)

(#28515) geza12


geza12
aktív tag

Kíváncsi vagyok ezt felismeri e valaki. :D

Elég mocsok drága kártya volt anno, még egyszer talán még általánosba jártam akkor kaptam karácsonyra, csak akkor még nem volt net és így azt se tudtam mi az a prohardver így nem tudtam elbótolni :DDD :DDD

X2-es , dual gpu :DDD :DDD

Az NFS2 és a Tomb Raider 2 gyönyörűen ment rajta, ki se lehettet rugni a gép elől :D

[ Szerkesztve ]

(#28516) fero02 válasza geza12 (#28514) üzenetére


fero02
veterán

Némi elfogultságot vélek felfedezni a mondókádban és ráadásul sok helyen bele tudnék "kötni"... :DDD

(#28517) geza12 válasza fero02 (#28516) üzenetére


geza12
aktív tag

Köss bele nyugodtan...

Ez csak egy vélemény. :U

(#28518) fero02 válasza geza12 (#28517) üzenetére


fero02
veterán

Enyém is az lenne, de hidd el mindenki jobban jár, ha kussolok. Nagyon magamra tudom venni az ilyen vita dolgokat és olyankor csúnyán is tudok viselkedni, beszélni. :B :DDD

(#28519) ko9 válasza geza12 (#28515) üzenetére


ko9
addikt

Húhúúú, ha nem tévedek, ez pontosan egy InnoVision Mighty 3DII V3, 3Dfx Voodoo 2 GPU-val, és 8MB EDO rammal. Eltaláltam? :DD Régen nagy függője voltam ezeknek.

Erősítőkről: Van nekem otthon egy Qualiton (remélem jól írtam a nevét, régen használtam már) erősítőm, és igen, ez még MADE IN HUNGARY! 1x50W van ráírva, az már más kérdés, hogy mellé házilag épített hangfalpárom van, ami Videoton DC2050-esekből kiműtött mélyekből (még a piros pereműből, nem a felújított feketéjűből!!!), SAL 50W-os közepekből (tudom szégyen a Videoton mellé, de ez volt kéznél), és Pio magasokból áll (egyik dóm, másik piezo, szerintem így adja ki igazán magát az összhang). Háát a laikusok (osztály) véleménye az volt, mikor a piezosat (hangosabban szól, de nem olyan tisztán ugyebár :B ) elvittem osztálykirándulásra, az erősítővel, és egy iPoddal meghajtva, hogy simán odaver bármeik diszkóbéli hangrendszernek amit ők hallottak. Ez nekem elég elismerés :DD

Amúgy simán megüti a 2hangfal darabja a 150W-ot (lehet a 200at is), és az erősítő még mindig 50W-os. Múltkor rákötöttük őket egy "jobbfélének tartott" Sony házimozi erősítőre, háát mitnemondjak, nem találtuk a tökéletes beállítást... Qualitonra vissza, és egyből jobb volt az élmény :DD
Reggelig eltudnék itt sztorizgatni, apám lemezlovas volt még a 70-80as években, akkor még tudták mi aza diszkó, és volt értéke, és minősége a zenének, nem mint mostanában a félóráigugyanaztazütemethallomésmégseunom zenéknek... :W Jó sztorikat hallottam, de nem akarok senkit untatni vele :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28520) fero02 válasza ko9 (#28519) üzenetére


fero02
veterán

Ha egyre gondolunk, akkor az Beag gyártmány. De annak nem 100V-os kimenete van? :U

(#28521) geza12 válasza ko9 (#28519) üzenetére


geza12
aktív tag

ko9: Azt hittem nehezebb lesz a kérdés ,de fején találtad a szöget.

fero02: Mond meg nyugodtan, én nem fogok ilyenen vitatkozni.
Meg amúgy is kíváncsi vagyok, mi a probléma a mondókámban.

(#28522) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jó estét urak!
Ma egy kicsit el lettetek hanyagolva :)

...

(#28523) ko9 válasza fero02 (#28520) üzenetére


ko9
addikt

Őőő... most nem tudom, nincs előttem, viszont holnapra fényképezek 1-2-t!
Ismerősen cseng a BEAG viszont nem tudom hogy honnan :DD

geza12:

A Mighty felírat árulta el nekem, onnan tudtam, hogy InnoVision Mighty és Voodoo2-es, ja meg a nyák színe és a VGA csatik száma. Igaz volt Voodoo 1-es is hasonlóan, de ott horizontálisan voltak elrendezve a GPU-k itt meg vízszintesen (lásd Guillemot Maxi Gamer 3D).
Ez volt az első tippem, nem voltam biztos benne, de eltaláltam yeee :DDD
Nekem ezekből az abszolút favorit a régiek közül STB Systems MVP Pro SE. Nem gyenge az tuti :Y :R

Szerk.: Devid_81 Szépestét? Merre járt mester? :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28524) Devid_81 válasza ko9 (#28523) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Áh ne is kérdezze kérem, csak simán egy cégnél kinn voltam, mert külsős rendszergizda vagyok...jókat sz*ptam, pár perces melóból lett fél napos. :W

...

(#28525) ko9 válasza Devid_81 (#28524) üzenetére


ko9
addikt

Általábon ez így szokott lenni. Csak egy programot kell telepíteni, mert nem sikerült, erre reinstall, stb....

Téleg vki nem tud valaki nyári melót?

Vagy későn keresek? :W :DD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28526) ErikSon válasza geza12 (#28514) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Azok nincsenek a szekrényben csak egy 5 lemezes cd váltó.

Anno a "népművészeti" bolt helyén létezett egy műszaki bolt (sétálón a borozóval srégen szemben, most hangszerbolt). Na ott vettem, mert korábbi erölködőt eladtam a bizományiba, amit ott is vettem. Unokatesóm ajánlotta, hogy ne 1 lemezest vegyek hanem ezt az 5-öst.

Házimozizás még nagyon nem volt rajra, csak zene de az sok. :P

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#28527) tááo válasza geza12 (#28508) üzenetére


tááo
csendes tag

Jó estét!

Egy Technics RS-BX 601 typ. kazettás deckem nekem is van a '90-es évek közepén
vásároltam Csabán a centrum áruházban 35 K-ért.
Alig használtam szerintem azóta a gumi szalagok is elöregedtek benne.
Három fejes, teszteli a szalagot, lehet monitorozni vele felvétel közben.Távirányítású is, de csak az erősítő távirányítójával. :U
Jó volt akkor de a cd és az mp3 tarolt. :F

Van még hozzá egy Pioneer PD 5600 typ cd lejátszó, de csak Cd,-t játszik van még ha valaki emlékszik a legnagyobb videoton HI-FI toronyra na abbol az Akai DD-s lemejátszó és az erősítője ami úgy néz ki mint az Akai HX2-es deck.
Tiszta gépmúzeum vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#28528) geza12 válasza tááo (#28527) üzenetére


geza12
aktív tag

Egy olyan RS-BX601 most se olcsó használtan.
Csak nem sokan hallgatnak ma már kazit :U

Nálam egy RS-B765 PXS cap -os van, ez nem távirányítós, a toronyba kaptam 3fejes egy kazettás, de kb 3-szor volt eddig nálam használva.

Azért nem adom el mert kib@aszott drága egy ilyen és értékes és a torony része, nem akarom megbontani, mert tudom hogy soha nem vennék másikat.

Meg a CD lejátszó SL-PS700, mielőtt megvettem nem is érdekelt milyen , csak hogy cd lejátszó de jó meg minden.

Aztán rákerestem 1-2 helyen , mennyibe mozog egy ilyen , hát elég megdöbbentő volt.

20 az alja. Ezt se szeretném kiszedni a toronyból, azért amiért a Decket ,viszont ez legalább többet van használva. :)

(#28529) tááo válasza geza12 (#28528) üzenetére


tááo
csendes tag

Hát eladni én sem akarom hátha elkap még a nosztalgia össze dugom az rca csatikat
mert azért jól szolt akkor is.
A lemezjátszóban pl. ortofon hangszedő van bár nem tudom mennyire avult el ennyi idő alatt.

Ezen a képen látszik a lemezjátszó.:[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#28530) tááo válasza tááo (#28529) üzenetére


tááo
csendes tag

itt pedig az [erősítő] :K

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#28531) geza12 válasza tááo (#28530) üzenetére


geza12
aktív tag

Egyik barátomnak pont ilyen erősítője van, vagy volt nem tudom mert elköltözött Győrbe.
Hozzá volt neki egy pár 3utas Videoton hangfala 25ös mély volt benne , típust nem tudom, de nagyon jól szólt , én meglepődtem eléggé, volt mire irígykedni, akkor nekem még a fatertól örökölt 2x10 wattos unitrám volt, a legelső erősítőm (azaz receiver bocsánat) jókis fadobozos,.
Hányszor kivágtam benne a végfokot anno, aztán mindig vittem csináltatni :D

(#28532) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jóccaka!

...

(#28533) simondr válasza DLDKox (#28502) üzenetére


simondr
senior tag

"avval" hiányoztunk alt suliban nyelvtanrol? AZZAL :)) ha külföldi vagy akkor bocsi :U

(#28534) fero02 válasza simondr (#28533) üzenetére


fero02
veterán

Na akkor én mondok jobbat: AZVAL! ;] :DDD

(#28535) gefffry válasza fero02 (#28520) üzenetére


gefffry
tag

Üdv Mindenkinek!

Az biza szerintem is egy BEAG AET-453

Itt "porosodik" melletttem is egy, egy kondit és egy elkót kéne kicserélni benne...

1x50W, 4-16 Ohm, és igen átkapcsolhatóan 100V is.
Anno iskolai erősítőnek használták őket leginkább. :U

[ Szerkesztve ]

(#28536) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jó reggelt urak! :)

...

(#28537) Morris válasza Devid_81 (#28536) üzenetére


Morris
veterán

Szép jó reggelt all!

(#28538) ErikSon válasza Morris (#28537) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Reggelt!

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#28539) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ebből is látszik, hogy mennyit számít néha 1-1 betű elgépelése:

Egy minneapolisi házaspár eldöntötte, hogy Floridába megy felmelegedni egy különösen fagyos télen. Úgy tervezték, hogy ugyanabban a hotelben szállnak meg, ahol a mézesheteiket töltötték 20 évvel azelőtt.

Mozgalmas programjuk miatt nehéz volt összeegyeztetni az utazási időpontot, ezért a férj pénteken, a feleség pedig a következő napon repült Minneapolisból Floridába.

A férj bejelentkezett a hotelbe, ahol a hotelszobában egy számítógép is volt, nem úgy mint évekkel azelőtt, és eldöntötte, hogy küld egy e-mailt feleségének. Véletlenül azonban kihagyott az e-mail címből egy betűt, s anélkül, hogy észrevette volna a tévedést, elküldte a levelet a rossz címre.

****************************************************

Közben ... valahol Houstonban ... egy özvegy épp a férje temetéséről érkezett haza, akit az Úr hazahívott az Ő dicsőségébe, egy szívinfarktus után. Az özvegy elhatározta, hogy megnézi a barátoktól és rokonoktól
érkezett e-maileket. Miután elolvasta az üzenetet, visított és elájult. Fia berohant a szobába, édesanyját a földön találta, majd felpillantott a
képernyőn található szövegre:

"Szerető feleségemnek
Időpont: 2005 okt.13, péntek
Tárgy: megérkeztem!

Drága szerelmem!

Tudom, meg vagy lepődve, hogy üzenetet kapsz tőlem. Már számítógépük is van az ittenieknek és lehet szeretteinknek e-mailt küldeni.

Épp most érkeztem meg és jelentkeztem be. Minden elő van készítve a holnapi érkezésedre és már nagyon várom, hogy találkozzunk.

Remélem, hogy az utazásod olyan csendes lesz, mint az enyém.

Ui.: Tényleg nagyon meleg van idelent!!!"

...

(#28540) Morris válasza Devid_81 (#28539) üzenetére


Morris
veterán

ez jó! :C :C

(#28542) Dani_kp válasza Devid_81 (#28539) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jó reggelt mindenkinek!

Ez nagyon beteg :D , de jóó :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#28543) geza12


geza12
aktív tag

Szép napot és jó étvágyat az ebédhez!

moha bácsi: ko9 lehet a somogyira gondolt ,mert a somogyi csinált külön a videoton hangfalakba hangszórót SBV típusnévvel van ellátva azt hiszem.
Na de hogy abból volt e piros meg mittudomén milyen szélű azt nem tudom.
Tekercseléssel és membrán felújítással nem foglalkozol véletlen? Vagy esetleg nem tudsz a közelben?
Egyik havernak kellene.

[ Szerkesztve ]

(#28544) DLDKox válasza geza12 (#28543) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Prizmába megcsináltatják neked.

(#28545) ko9 válasza moha bácsi (#28541) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Neem, volt Somogyi is de annál ezerszer jobban és tisztábban szól... Képet ha kell tudok készíteni róla. Egyik ismerősöm mondta hogyhátdejóazmilyen Videoton izéé, meg ebből meg abból van... Ha kell tudok képet csinálni, és kideríthetjük, hogy pontosan milyen, mert látom elég sok szakértő van :R

gefffry: Köszönöm olyan BEAG lesz az, bár még nem találtam meg csak a hanfalakat... A sok palolászásban elkeveredett valahova...
Ámbár megtaláltam egy másik régi erősítőt... Annyit tudok róla, hogy 600W kimeneti teljesítmény, és hogy egy ember nem nagyon bírja el :Y :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28547) gefffry válasza moha bácsi (#28546) üzenetére


gefffry
tag

Mi pénz lenne ez a 2 db mély? Ha jól saccolom a hangfalaimat, pont jó lenne bele.
Épp mély hangszóró hiányban szenvednek... :U

(#28549) littlelion21


littlelion21
addikt

Szép napot Mindenkinek! :)

De kurvára ráérek mostanság /sajnos/... :U

(#28550) Undoroid válasza ErikSon (#28512) üzenetére


Undoroid
őstag

Jó napot Mindenkinek!

Szia!

Ezt a masinát máris csomagolhatod,holnap hozom is el Tőled!Nem kell az Neked! :DDD

* * *

Tááo!

A Deck fölött pedig ott van az erölködő!Iszonyatosat tudott szólni az is!Bratyómnak volt egy! ;)

* * *

Továbbra is keresek low-profilos VGA-kártyát!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.