Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elder troll


elder troll
senior tag

Biztos bennem van a hiba, de nem sok esélyt látok arra, hogy egy már elvileg kihalófélben lévő platformra új processzorok érkezzenek. Félreértés ne essék, elfogult amd rajongóként nyilván örülnék neki, ráadásul van pár AM4-es alaplapom is.
De sok sebből vérzik a dolog: 5500 nem chiplet kialakítású. Mondjuk úgy, hogy monolitikus design-t használ (már ha jól használom a kifejezést), szóval ez kb lehetetlen. Ráadásul volt már 5600X3D is. Szóval ha tényleg jönne ilyen termék, akkor az biztosan nem kiherélt 5600G alapokon fog jönni. Ugye a matek sem jönne ki, mert az IGP-s processzorokban alapból fele annyi cache memória van.
5700X3D-nek meg nem sok értelme lenne a jelenlegi helyzetben. Extrém esetben akkor tudnám elképzelni, ha lenne egy komoly mennyiségű 5800X3D "selejt" raktáron, amit kisebb órajelen passzolnak el értelemszerűen kevesebb pénzért. De az ilyen kis szériás dolgokat úgy is csak egy célpiacnak adják, ahogy tették az 5600X3D-vel.
De értelmes áron instant buy lenne, ha az elődjéhez képest jobban hűthetővé válik.

[ Szerkesztve ]

(#2) villamos válasza elder troll (#1) üzenetére


villamos
őstag

A saját terméküket úgy nevezik el, ahogyan akarják. Attól hogy benne van a nevében hogy 5500 még nem jelenti azt, hogy annak bármi köze is lenne egy hasonló nevű korábbi termékhez.
Viszont több mint valószinű hogy ugyanúgy járnak majd el, mint az 5600X3D esetében.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Nem igazán érzem, hogy a 2 éves 5800X-em elavult, vagy korlátozott élettartamú lenne. :D Majd egy 9800X-en elgondolkodom, ha nem 500W-os lesz. Addig kitart az ósdi 4080 is mellette. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Pakmara válasza villamos (#2) üzenetére


Pakmara
őstag

Viszont több mint valószinű hogy ugyanúgy járnak majd el, mint az 5600X3D esetében.

+1: Minimális darabszám a világ túlfelén 100-as nagyságrendben...

(#5) tasiadam válasza elder troll (#1) üzenetére


tasiadam
veterán

Amíg van rome x3d szerver proci, lesz x3d AM4 is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6) elder troll válasza villamos (#2) üzenetére


elder troll
senior tag

Persze 5500 csillámpóni edisönnek is hívhatják, csak arra próbáltam utalni, hogy semmi köze sem lehet az aktuálisan kapható 5500-hoz, már csak kialakítása és a felezett cache miatt sem. Az 5500 egy IGP "mentesített" 5600G. Az 5600G egy "butított" 5700G.

#5 tasiadam
Legyen úgy :K
AM5 nekem egyelőre nem tetszik, és nem a fillérofil™ mivoltom miatt, hanem egyszerűen nekem nem opció a hűthetetlen kialakítás, ami a régi hűtés kompatibilitás miatt nagyon magas IHS-nek köszönhető. Nálam 80 fok a lélektani határ prime95 alatt.

(#7) hokuszpk válasza elder troll (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem kotelezo az 5500 alapjaul szolgalo Cezannebol csinalni 5500X3D -t ; 5600 , 5600G es 5600X , es 5600X3D is letezik ; a "G" az monolitikus Cezanne, a sima es "X" meg chipletes Vermeer ; a 3D meg emeletes Vermeer :D

amugy teljesen logikus, valoszinuleg van egy csomo legyartott, de eladatlan chip ; ugyanakkor a Zen4 -et még nem akarjak lehozni a beleposzintre ( valamiert perpill csak nincs 4 magos Zen4 ) az AM4 olcso ( legalabbis az AM5-nel olcsobb ) lappal,. olcso memoriaval is tarthatja ezt a frontot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8) hokuszpk válasza tasiadam (#5) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Milan lesz az, az a Zen3 alapu Epyc.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9) tasiadam válasza hokuszpk (#8) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor a milan :D csak napokban olvastam, h tovább gyártják a romet, amaitt az ugrott be :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10) Duck663


Duck663
őstag

Ez szép és jó, de alaplap is lesz hozzájuk?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) Synthwave válasza Duck663 (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dunát lehet vele rekeszteni.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#12) elder troll válasza hokuszpk (#7) üzenetére


elder troll
senior tag

Az 5500-as név "túlhasználása" szerintem nem lenne szerencsés. 5500 pcie 3.0, 5500X3D pcie 4.0, stb. Logikailag nem adja ki.
De ettől függetlenül nagyon örülnék új AM4-es processzoroknak, rokonságban és haveroknak is AM4 gépeket építettem, nekem is van még 3 lapom. Viszont nagyon bánom, hogy eladtam a B350M Mortar lapom, ráadásul kezdésre leszedted róla a ramsüniket, amiket pont a felső VRM-re találtak ki :N Nekem bestof APU-s lap volt, HDMI-n és DP-n is kezelte a 4K 60Hz-et, ráadásul "vastagabb" vga-t is bele lehet rakni. Egy 6800XT Red Devil-nél futottam bele, hogy 3 slot-nyi hely is kevés volt.

#10 Duck663
Itt lehet szemezgetni ársorrendben. AM5 megjelenésekor kilőttek az AM4 lap árak, azóta már kezd normalizálódni, bár még mindig drágábbak átlagban.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Hát ez így karcsú, azt hittem az 5800X3D fölé jön valami. Oda kellett volna, nem a paszinászos ligába.

(#14) hokuszpk válasza elder troll (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

már nememlexem, hogy leszedtem róla a ramsünit ;
feltetted apróra, megvettem, az összerakott gépet leszállítottam a megrendelőnek, ha pár év mulva visszahozza, hogy turbózni kéne gondolok rád, de addig ha nemharagszol, nemlesznek álmatlan éjszakáim.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15) pandras83


pandras83
senior tag

nekem csak a 4.1Ghz boost böködi a szemem az 5700-nél :(( . A 3d cache miatt gondolom le kell fogni a chipet vagy mifene

Cyberfuck Patchrunner

(#16) Synthwave válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a "paszinász" igen gépigényes cucc lehet, ha ilyen procik kellenek hozzá.

;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#17) Dr. Akula válasza Synthwave (#16) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Már DX13-as. :P

Egy ilyen bejelentésre én azt vártam, volna hogy kitolják az AM4 használhatóságát egy erősebb procival, de ez így 0, gyengébb procik már eddig is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#18) ricsi99


ricsi99
addikt

Lehet a fincsi ddr5 nem tarol még akkora szinten ,hogy vödörszám vigyék a procikat? Teljesen jó ötlet valamelyik am4 es procira ráönteni a sok cachet... jétékokban az is gyorsul /pénzt hoz a gyártónak ,a konkurenciának meg befenyit :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19) Sontir Fel válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Minek csinálnának konkurenciát a 7800x3Dnek? :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#20) Dr. Akula válasza Sontir Fel (#19) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Így meg más prociknak csináltak.

(#21) Duck663 válasza Synthwave (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Egy nagyon alacsony vízállású Dunát maximum! 570-esből egyfélét találtam csak.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) Synthwave válasza Duck663 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, te mit nézel, de B450-esből, B550-esből és X570-esből is van egy rakás, sőt még X470-esből is van egy.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#23) Duck663 válasza Synthwave (#22) üzenetére


Duck663
őstag

Ezt valóban benéztem! :R Ahol vásárolni szoktam, ott viszont tényleg csak egyféle van.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#24) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Én kezdtem örülni hogy esetleg egy 5900X3D jön... Instant buy al!!

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#25) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

egy 5500X3D-t nagyon adnák, 5600X3D-re is már lecsaptam volna ha nem USA exkluzívra csinálják.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) hokuszpk válasza Synthwave (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

modernizaltak, RT -s verzio. Tudod mennyi eroforras kell, hogy a napbol ide 8 percig utazo feny altal a hatlapon okozott tukrozodeseket es arnyekokat leszamoljak ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) Pakmara


Pakmara
őstag

Hova kerültne az 5500X3D, és 5700X3D? Betagozódna az 5600X3D és az 5800X3D közé/alá vagy inkább "váltana" valamit (5600X3D esetében nem igazáb beszélhetünk váltásról lévén nem is volt termék igazán).

Túl sok hely nincs a kettő közöt: [link] Van ahol nagy a difi de 1080p-n 6% az átlag.

(#28) Synthwave válasza Duck663 (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, hát nem egyetlen bolt alapján kell levonni általános konklúziót a magyar piac állapotáról. :))

arukereso.hu
argep.hu

Meg ugye hardverapró.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#29) Synthwave válasza hokuszpk (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Majd a GPU-m megmondja. :))

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#30) Kelori


Kelori
tag

Az az 5500-as megváltás lehetne a budget gamereknek, màr ha tényleg igaz a hír. Abszolút sweet spot procinak tűnik.

if it ain't broke, don't fix it

(#31) pandras83 válasza Kelori (#30) üzenetére


pandras83
senior tag

ja 1600-ot cserélik, berakják majd a gyári wraith steath alá, lesz az minden caak nem stealth

Cyberfuck Patchrunner

(#32) Synthwave válasza pandras83 (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez már user error.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.