Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) icon


icon
senior tag

Mi a különbség a PCMCIA és a CardBus között?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#3202) LALA_kiraly válasza R (#3200) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Mi az hogy: ami most van az egyszerre több esközzel nem akar megbírkózni Hisz az a dolga, h egyszerre töb dolgot kezeljen. Én a tecsóba vettem 1,5k-ért technikát, abba 4 dolog simán ment (egér, pendrive, nyomtató, mobil winyó).
Ha még sem, akkor még lehetőség van pcmcia-s kártyára. pl: [link]

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3203) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Hali!

Lenne egy eléggé idegesitő problémám miszerinnt van egy az aláirásomban lévő laptop és 2 féleképp kapcsolodhat a netre ethernet lan és Wlan ez windózba teljsen simán is megy de felraktam a Mandriva linuxot és az felismeri mind a 2 fajtát de egyikhez se csatlakozik a kábeleseónél kiirja h nincs ilyen kapcsolat vagymi a WLAN meg nem megy nemlehet nemengedi konfigolni.
A 2 "kari"

1.LAN.: Marvel Yukon 88E071 PCI-E gigabit ethernet controller
2.WLAN.: Broadcom 802.11g hálózati adapter

Aki tud segitsen köcce

bye

[ Szerkesztve ]

(#3204) Reszi


Reszi
tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem, van két noti egy HP: Core 2 Duo T5470 procival és egy Lenovo: Dual Core T2310!

Csak a procit tekintve normál (női) felhasználás mellett: internet, zenehallgatás, filmnézés, exel, word, stb.... észrevehető-e a különbség a két noti közt?

Köszönöm!

(#3205) NovaBlue válasza Reszi (#3204) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

sztem egy normál felhasználó nemnagyon veszi észre persze ez függ az OS -től is
mondjuk Vista se hiszem h normál felhasználás mellett bármely 2 procin nem menne el rendesen

bye

(#3206) R válasza LALA_kiraly (#3202) üzenetére


R
aktív tag

lehet hogy külön táp kellene neki?
nem tudom, de sajnos valami van vele, mert ha azon keresztül használnám az eszközt nem működik

(#3207) -FM-


-FM-
csendes tag

Hali!
Most vettem egy MSI notebookot és az a problémám,hogy fekete háttér alatt van 1 halott pixel. A kérdésem az,hogy cseréltethetem-e a boltal 1 újra? jól tudom,hogy 3 nap alatt ha bármi hiba van akkor a bolt köteles javítattni/cserélni?

(#3208) LALA_kiraly válasza R (#3206) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Szerintem rossz a hub. Ha nekem a tescos megy 4 eszközzel, a tiednek is menni kellene. Az enyémhez sincs táp

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3209) KillHates válasza icon (#3201) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!

Ez olyan mint a rovar és a bogár esete. Minden Cardbus kártya PCMCIA, de nem minden PCMCIA kártya Cardbus!
-A PCMCIA az aljzat fajtáját jelenti (hosszúkás rés a gép oldalán) alapból régen 16 bites volt, de most már kizárólag 32-bitesek, tehát ezek PCMCIA Cardbus aljzatok. (illetve mostanság már a PCI-Express van elterjedőben)
-a Cardbus pedig azt, hogy 32 bites 3.3 és 5 Voltos a PCMCIA aljzatunk, továbbá van direkt DMA címzése is, tehát FIFO-t igénylő eszközök is belerakhatóak.
-Volt még a ZV, ZoomedVideo aljzat is ezek az első lépések voltak a 16 bites aljzatokról a 32 bites Cardbus felé. Ide digitalizáló és videó out kártyákat lehetett tenni. De mindezt már tudta a Cardbus ami néhány hónapon belül felváltotta. Fontos: ez a Pentium megjelenésével egyídős történet, tehát a mai notebook-okat nem érinti!

Üdv: KillHates

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3210) KillHates válasza -FM- (#3207) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha van külön pixelhiba garanciád, akkor tuti, de szerintem 72 órán belül bármilyen nyűg miatt kötelesek kicseréni a terméket. Azt hiszem ezt Mézga Aladár egy Euróért jobban meg tudná mondani :D :DDD
De ha gubanc van akkor klikk ide: OFE
Vagy ide: NFH

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3211) KillHates válasza R (#3206) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van a HUB-on egy kicsi lyuk? Olyasmi mint a NOKIA telefonokon?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3212) KillHates válasza Reszi (#3204) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az IBM-nek (bocs, LENOVO-nak) klasszisokkal jobb a szervize...
A HP szervizesek néha furcsa dolgokat csinálnak. :F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3213) KillHates válasza icon (#3201) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez egy Cardbus Pcmcia aljzat, benne egy sima 16 bites SD kártya olvasó.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3214) KillHates válasza NovaBlue (#3203) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ezt próbáld meg Linuxos Topic-ban. Ott tuti tudnak rá megoldást.
Rákerestem Neked kuglival, de nem egy gyakori probléma, összesen egy darab francia nyelvű leírást talált :F A franciázás meg nem az erősségem :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3215) sksporky válasza NovaBlue (#3189) üzenetére


sksporky
tag

Köszi a kimerítő választ,igazából arra voltam kíváncsi hogy hálókártyával meg lehet-e oldani,majd ha lessz 10 fölös pénzem emlékezni fogok a tanácsodra!

(#3216) Quass válasza Quass (#3194) üzenetére


Quass
csendes tag

Kicsi up... :U

(#3217) baliii


baliii
senior tag

valaki nem tud segiteni a laptopom halkitásában? (gericom webshox asztali P4es procival) lehet esetleg szabályozni biosbol avgy vmi progival a venti fordulatszama? esetleg vmi program ami automatikusan teszi ezt? 1700as ceelron van benne az lehetséges hogy leveszem mondjuk 1GHZ-re a sebességet és igy csökken a hőtermelés, és igy le lehet állitani a ventit? vagy lehet kapni valami halk ventillatort amit beszerelhetnék?
nem szeretnek ennek egy uj topikot nyitni :)

(#3218) KillHates válasza baliii (#3217) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szét mered szedni a géped? Akkor tudok segíteni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3219) wienattwo válasza -FM- (#3207) üzenetére


wienattwo
tag

Majd légyszi írjad meg, hogy kicserélték-e a pixelhiba miatt, ill. ha kicserélték, akkor melyik bolt volt az, mert akkor nem rossz ott vásárolni!

(#3220) AMD Power


AMD Power
titán

Tud valaki még olyan oldalt/oldalakt ahol jó Notebook tesztek vannak magyarul?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3221) AMD Power


AMD Power
titán

Notiban az X1250 tényleg nagyon kazán?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3222) Quass


Quass
csendes tag

Lécci, na!
Nektek biztos nem nagy probléma válszolni egy ilyenre.... :R

Üdv!
Van egy Portocom 8500P (P2 400MHz, 256 MB RAM) notebookom, amire Xp-t telepítettem. A drivereket rábíztam az xp-re, de az eszközkezelőben látom, hogy van egy ismeretlen eszköz. Ha jól látom, az s-video csatlakozót nem ismeri fel a dög. Így arra gondoltam, hogy keresek új vga drivert, hátha segít. Ehhez kellene segítség, mert lövésem sincs, hogy ATI 3D RAGE LT PRO vezérlőhöz milyen driver kell, és honnan.
Tudnátok segíteni? :U :U :U

(#3223) KillHates válasza AMD Power (#3221) üzenetére


KillHates
nagyúr

www.laptopkalauz.hu , de ezt tuti ismered. Szokott lenni a magyar THG-in is.
Igazság szerint itthon nem nagyon tesztelgetnek notikat a szakújságírók, mert az importőrök vagy a disztributorok nem nagyon adnak ki gépeket. Egy darabig a HWSW-nek tesztelgettem, de nagyon sovány volt a felhozatal. Meg ahogy a PH-n is említették, nem nézik jó szemmel, ha lefikázza az ember a tesztalanyt. És lássuk be mindegyik gép valamilyen szinten kompromisszum..
Az x1250 mondjuk egy 12"-os vékony gépbe már nem szerencsés, de különben nem túl meleg. Nagyon jó kis videochip, szépen játsza le a videókat, egyszerübb játékok egész jól tekernek rajta, (még a HL2 is), és jó a TV kimenete!!!
Valamelyik gépbe raknak X1600-ot is, na az "kazán" ! Kazánabb mint az x2600 mobility.
A Toshiba is hamar letett az x1600-asok beépítéséről. Baromi sok Satelite-ot vittek vissza.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3224) KillHates válasza Quass (#3222) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mit ír ki most VGA illesztőnek az eszközreszelő?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3225) Cölöp


Cölöp
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy nem működik rendesen a speedstep a gépemen? Semmi terhelés nincs a CPU-n (2-3%), és mégis full sebességen megy a gép. Sőt! Az Everest szerint 10-12%-nyi túlhajtás is van. A magfesz 1,30 körül van. Ha nyugton hagyom a gépet, alig van hangja, de ahogy megnyitok valamit, felpörög, aztán persze leáll, ha nem nyúlok hozzá.
WinXP SP2-m van, frissítések telepítve, a noti HP 6720s GR650EA.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#3226) KillHates válasza Quass (#3222) üzenetére


KillHates
nagyúr

Légyszíves nézd meg a gép hasán a nagy matricát ( fekete fehér vagy ezüst betükkel , amin az is rajta van hogy made in taiwan) , hogy mi a gép eredeti tipusa.
Pl: CLEVO D85P vagy UNIWILL P 8500 vagy ilyesmi.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3227) KillHates válasza Cölöp (#3225) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha minden igaz akkor ez egy 1.6-os Dual Core. Szerintem tedd fel ezt, ingyenes program, és Te is tudod kapcsolgatni, kényed-kedved szerint a procit. Én is ezt használom. Ha minimumra teszem, akkor a venti be sem indul, és a gépem 3 órát elmegy.

SpeedSwitch XP

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3228) Cölöp


Cölöp
tag

Köszi, kipróbálom. Igazából annak örülnék, ha ezt magától megtenné a gép, ha épp szüksége van a kakaóra, de azért alternatív megoldásnak megfelel. :)

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#3229) Quass válasza KillHates (#3226) üzenetére


Quass
csendes tag

Szia!

Eszközkezelőben látja a VGA vezérlőt. Azt írja, hogy ATI 3D RAGE LT PRO. Az ismeretlen eszköznél is NTATI....szöveget ír ki, ezért gondolom, hogy azzal van gondja. Azt hol tudom megnézni, hogy mit nem ismert fel? Lehet az s-video, de az RCA csatlakozó is. Nem tudom.

Érdekes, amit írtál. Megnéztem a "hasát" és ott csak ennyi van: MODEL: 8500M. + a serial number. Én úgy tudtam, hogy a noti egy Portocom 8500P. :F

(#3230) BluEyes válasza Quass (#3222) üzenetére


BluEyes
őstag

Öööö...www.ati.com? A Legacy(Discontinued) a tiéd a középső ablakban.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3231) Quass válasza BluEyes (#3230) üzenetére


Quass
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

Na, de most látom, hogy XP alá sima RAGE PRO-t ír, de ha WIN. 2000-et nézem, ott már felajánl RAGE LT PRO-t is.
Most akkor?

[ Szerkesztve ]

(#3232) kapcs-ford válasza LALA_kiraly (#3157) üzenetére


kapcs-ford
őstag

LI-on, kiszárad ígyis úgyis ha használod ha nem. 60% -on 10-15fokon tárolva egy kicsit elhúzható a tartama.

Aláírás

(#3233) BluEyes válasza Quass (#3231) üzenetére


BluEyes
őstag

[link]
Előbb azért nézd meg a mostani drivered verzióját, mivel ez is 2002-es, lehet hogy ez van az xp-ben is. Ha ez frissebb, akkor install előtt az előzőt távolítsd el a rendszerből.
Azt írja a rilíz notes. hogy rage pro alapú kártyákhoz jó a driver. Szerintem az LT is belefér.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3234) BluEyes válasza BluEyes (#3233) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja! Csinálj egy rendszervisszaállítási pontot a biztonság kedvéért, ha balul sikerül az install, vissza tudd állítani legalább az eredeti állapotot.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3235) Quass válasza BluEyes (#3233) üzenetére


Quass
csendes tag

Értem, csak gyanús volt, hogy win. 2000-nél van külön LT-s driver...

(#3236) Quass válasza BluEyes (#3234) üzenetére


Quass
csendes tag

Már késő :DDD

Felraktam a drivert, a win. végig nyálalt, hogy ez az illesztőprogram nem ment át a Windows Logo tesztelésén bla-bla. A régi driver 2001-es volt, az újjal egyből felismert még vagy +két dolgot az ismeretlenen kívül...

Köszi a segítséget, nem is tudom, hogy nem vettem észre az ati honlapján a dolgokat. Ez amolyan fától az erdőt jelenség volt. :))

Mégegyszer köszi mindenkinek! :R :R :R

(#3237) KillHates válasza Quass (#3229) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bázz! Ebben a gépben van egy MPEG digitalizáló!! :Y :Y
A linken válaszd ki a 8500M/8600M/8900M családot, és alant a legördülő menüben le tudod tölteni a drivert mindenhez!

Klikk Ide!!

Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3238) BluEyes válasza KillHates (#3237) üzenetére


BluEyes
őstag

Meg is nézted a linket? Xp driverek sehol. S3 driver w95 alá? Nem tűnik túl kecsegtetőnek :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3239) KillHates válasza BluEyes (#3238) üzenetére


KillHates
nagyúr

B@ssz@meg!

Tényleg nem néztem meg! De ez a legtöbb ami van. De ha jól látom közben megoldódott. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3240) baliii válasza KillHates (#3218) üzenetére


baliii
senior tag

igen, szétszedem ha ugy megoldható! várom a javaslatod :D

(#3241) KillHates válasza baliii (#3240) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd meg a proci hűtőbordájának az alját. Kell rajta lennie egy vékony aluminium lapocskának, azt piszkáld le a sarkánál fogva óvatosan, hogy ne szakadjon el, mert csak több munka lesz vele, ez után el is dobhatod, nem kell. Ez alatt sötétszürke festék szerű anyag van a hűtőbordán. . Ezt le kell vakarnod mondjuk egy tapétavágóból tört penge darabbal, ovatósan, hogy ne sértsd fel a bord felületét. Egész könnyen le fog jönni. Ugyanezt vakard le a prociról is. Nézd meg, hogy nincsen szöszmösz beszorulva a szellőztető bordák környékén, vagy magában a coolerben, ha igen piszkáld ki csipesszel. Ez után kb egy nagyobb gyufafejnyi AS5-ös vagy valamilyen jó pasztát kenj a procira, és a megtisztított bordát tedd vissza rá. Az alu lemezke NEM KELL!!!
Elméletileg így jobb lesz a hőátadás, kevesebbet fog menni a ventid. A lényeg az alu lemezke eltávolítása volt! Még lehetne a venti vezérlését piszkáni, de azt így "távírányításban" kicsit necces. Fél évente érdemes takarítani a gépet így.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3242) KillHates válasza baliii (#3240) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt lehet még csinálni, hogy lassú de folyamatos ventit beállítani. De ahhoz is forrasztópáka kell!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3243) baliii válasza KillHates (#3241) üzenetére


baliii
senior tag

köszi, még a mai napon megnézem a dolgot aztan ha valami nem stimmel irok!

(#3244) KillHates válasza baliii (#3243) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3245) AMD Power válasza KillHates (#3223) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi az oldalt. Nem ismertem egyébként. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3246) Philippe


Philippe
csendes tag

Sziasztok!
Mennyit ér most egy IBM gép ami megközelítőleg,1.73Gh, 512ram, 15" monitor, CD/DVD ír/olvas?

(#3247) Rick4 válasza Philippe (#3246) üzenetére


Rick4
félisten

megközelítőleg mi a pontos tipusszáma?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3248) sksporky


sksporky
tag

Nincs ilyen téma hogy notebookok beárazása :U ?Szerintem függ a gép,aksi állapotától 60-70k sztem...ha jó az aksi(kb fele min.)EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!

(#3249) baliii válasza KillHates (#3242) üzenetére


baliii
senior tag

hello, szétszedtem a gépet de nem csinaltam mega dolgot mivel a ventinek csak 2 vezetéke vol (piros-fekete) és tudtommal ha fordulatszam szabalyzos akkor kellene lennie még 1 sárgának is :F most mit csinaljak? lehetséges másik, esetleg halkabb venti beszerelése?

(#3250) KillHates válasza baliii (#3249) üzenetére


KillHates
nagyúr

A notebook-ok más történet, mint az asztali gépet. Mivel a hűtőrendszerek (venti+borda) ritkán (szinte soha) csereszabatosak, nincsen szükség a fordulat szám figyelő kábelre, mert elméletileg nem tudhat a tulajdonos másik coolert berakni a gépbe, tehát a gyári ventihez méretezik a fordulatszámokhoz tartozó feszültségeket. Tehát nem kell visszacsatolás a venti részéről, 3.5V-1000 rpm, 4.2V-1500 rpm 5V-2500 rpm valami ilyesmi. Nem az a lényeg, hogy mennyit és hogyan forog a venti, hanem az egyenletes hődiszipáció, mert az a leggazdaságosabb az energiafelhasználás tekintetében.
Nem akarlak szakzsargonokkal fárasztani, az a lényeg, hogy a kis alufóliát vedd le a bordáról, kend meg valami jó fajta hőátvezető pasztával, rakd össze és reménykedjünk, hogy ez megoldotta a dolgot...
BÉ project, a ventit fixre állítjuk (mindig menjen) de nem fullon, hanem valami fájdalomhatár alatti értékre (kb 1200-1500 rpm) és akkor folyamatosan de legalább csendesen fog menni, és ez által nem hagyja a procit felmelegedni teljesen. De ehhez, páka, és szkóp kell.
Nem add fel!

Üdv: KillHates

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.