Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Az újabb notiknál általában van arra lehetőség hogy a headphone kimenetet SPDIF (digitális) kimenet módba állítsa az ember?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2102) Rick4 válasza Zebu (#2100) üzenetére


Rick4
félisten

nem ilyen két pöcökre dugható csati volt? ha ott a minipci hely, akkor más nem is kell csak a kari...

és ha ilyen a csati, akkor már csak 4400ftot kell rászánni: lehet, hogy a gyári wifivel többre jött volna ki nekem vannak ilyen TP-linkes cuccaim, mind jól működik, és korrekt áron vannak..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2103) kali válasza Oliverda (#2101) üzenetére


kali
legenda

igen, már az enyémnél is :C

(#2104) Oliverda válasza kali (#2103) üzenetére


Oliverda
félisten

A tiéd Dell?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2105) kali válasza Oliverda (#2104) üzenetére


kali
legenda

nem, asus...

(#2106) Zebu válasza Rick4 (#2102) üzenetére


Zebu
addikt

király lecsekkolom a napokban

(#2107) Zebu válasza Rick4 (#2102) üzenetére


Zebu
addikt

azt honnan tudom mellik az aux és a man vagymi?

(#2108) xcbiker válasza Zebu (#2107) üzenetére


xcbiker
addikt

Mindegy hogy kötöd.
De ha jól emlékszem a feketét szokták a main-ra kötni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2109) Rick4 válasza xcbiker (#2108) üzenetére


Rick4
félisten

jaja, fekete a main (a rövidebb, és a szürke az aux), ez szokott még egy külső wifi csatlakozóban is végződni, vagyis ha van a notin van, antennát is lehet rákötni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2110) demars válasza Rick4 (#2092) üzenetére


demars
addikt

tudom!! furcsa is meg lassu is (nekem), önmagában szép, csak idegesítő, h mindíg mindent engedélyeznem kell, mikor rendszregazda ként vok bejelentkezve.. :W .! Ugy vok vele, h ha már fennt van, s megy is, akkor egy kicsit kipróbálom, h mit is tud, h érdemes e később /ha finomítanak rajta microszofték :P / esetleg komolyabban foglalkozni vele...
Most egyenlőre annak is örülök, h tudom kikapcsolni, mert nem kapcsolt ki miután felment a vista, illetve a proci venti 15 percig tekert még, s akkor kilőttem /6 sec a tápkapcsnak/!!
Be kellett állítani minden sz@rt rajta... :((( na ehhez nem vok hozzászokva!
No meg --> lassúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O
De arra még mindíg kíváncsi vok h xp alatt miért halik meg a gépem, netezés mellett?!?!?!?! :F
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2111) polip válasza demars (#2110) üzenetére


polip
addikt

nem kell mindig engedélyezni, simán leoffolható ez az opció...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2112) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo R60 9456 laptopom es az a bajom hogy kolcsonadtam a sogoromnak nala meg behalt a win es nem talalja a taskaban az XP-s recovery lemezt, es en sem talalom itthon, nem tudnatok segiteni honnan lehet beszerezni?

Vagy ha tudna valamelyikotok hogy ennel a tipusnal a BIOS-ban be lehet-e allitani a SATA-s vinyonak IDE modot?

Elore is kosz!

T450, XIAOMI Note 8T,

(#2113) Zebu válasza xcbiker (#2108) üzenetére


Zebu
addikt

király, na ma este bányászom :)

Még lenne egy banális kérdésem, vajh akksit hol kapok hozzá valami elfogadható áron?

Meg lehet ezeket valahogy bikázni? Olvastam valahol erről...

(#2114) Shadowfax válasza kutjaaa (#2112) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nincs meg egyikőtöknek sem a rejtett partíció? Bootnál ThinkVantage gomb megnyomására nem jön be a Recovery rész?

(#2115) kutjaaa válasza Shadowfax (#2114) üzenetére


kutjaaa
tag

Meg soha nem hasznaltam 1 hete van meg de azota nala is van a koliban :)

Ez hogyan is mukodik pontosan?

T450, XIAOMI Note 8T,

(#2116) Shadowfax válasza kutjaaa (#2115) üzenetére


Shadowfax
addikt

Mikor bekapcsolja a gépet, s megjelenik az IBM/Lenovo logo, akkor gyorsan nyomja meg a ThinkVantage gombot. Ha minden jól megy, bejön a Rescue and Recovery program, amelynek segítségével visszaállíthatja az eredeti (gyári) rendszert.
Részletes leírás: Rescue and Recovery használata

A ThinkPad R és Z ill. T és X topikokban is érdemes visszaolvasni. ;)

(#2117) kutjaaa válasza Shadowfax (#2116) üzenetére


kutjaaa
tag

Targytalan mar latom hogy van rajta egy gyari is, az altalad adott linken le van irva.

Nagyon nagy thnx!

T450, XIAOMI Note 8T,

(#2118) bandus


bandus
veterán

hali!
keresgéletem, de nem vagyok bitos a dolgomban. árthat az bármit az akksinak, hogy ha bennehagyom a gépbe, miközben hálózatról megy? élettartamcsökkenés, stb...
köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2119) Shadowfax válasza kutjaaa (#2117) üzenetére


Shadowfax
addikt

az altalad adott linken le van irva.
Ha nagyon szemfüles vagy, még azt is észreveheted, hogy a linken lévő leírást Sipi kollégával ketten írtuk. ;) :B

bandus: Nem árt neki, ha bennehagyod, kivéve, ha valami brutális vga van mellette, amit használsz is napi több órán át (pl. játék), s ez huzamos ideig magas hőmérsékletet tart a gép belsejében. Ez a magas hőfok okozhat károsodást, élettartam-csökkenést.
Szerintem Nálad nem lesz ennek kitéve. ;)

(#2120) Zebu válasza Rick4 (#2102) üzenetére


Zebu
addikt

ehhh lehet nincs csati.... akkor mi a teendő? ha berakom az nem elég?

(#2121) Yoosku


Yoosku
tag

Sziasztok,

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy vettem a héten egy új Acer Aspire 5720g notit és olvastam, hogy a benne lévő 128MB dedikált vga RAM mellett a rendszer memórából bővíthető hypermemory-val...
Ezt, hogy lehet a gyakorlatban állítani és hol lehet hozzáadni még memóriát?
Sem a BIOS-ban sem a Vistában, sem az Ati CCC-ben nem találok ilyet :F

Hogyan működik ez a dolog?

Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#2122) demars válasza polip (#2111) üzenetére


demars
addikt

no de azt hol kell??? ill. hogy??

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2123) demars válasza polip (#2111) üzenetére


demars
addikt

Azt nem tudod h miért nem kapcsol ki a gép, ha a start menüből lövöm ki?? csak úgy kapcsol ki, ha lecsukom a fedelét...
köszi az infot
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2124) LALA_kiraly válasza demars (#2123) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Olyan mintha készenlétbe rakná, nem tudom mi lehet a gebasz.
Híresen csodálatos géped van, kíváncsi lennék hol lehet ilyet kapni? :))

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2125) Rick4 válasza Zebu (#2120) üzenetére


Rick4
félisten

a lehet nincs csati az azt jelentené, hogy kábel (antenna) sincsen? az nem túl jó, berakhatod, feltelepítheted, de hálót találni tuti nem fog. asszem ebből garis szerviz felkeresése lesz, ők tegyék bele antennástól..nincs elvezetve valahova, és leszigetelve? egy vékony fekete és egy szürke vezetéket kellene keresned, valami ilyesmit

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2126) Rick4 válasza demars (#2123) üzenetére


Rick4
félisten

ezt töltsd le!! kiteszed az asztalra, rákkatintasz, és 5 másodperc múlva a noti kikapcsolt.. :C ez nem xarozik..több géppel kipróbáltam már, semmi baja nem lesz tőle, nem is értem, mi a trükk benne.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2127) LALA_kiraly válasza Rick4 (#2126) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Kíváncsi vagyok Vistával megy-e?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2128) Rick4 válasza LALA_kiraly (#2127) üzenetére


Rick4
félisten

mennie kell, egy csomó dolog ugyanúgy fut azzal is, mint xpvel..bár tény, hogy nincs odaírva a vista mellé... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2129) Zebu válasza Rick4 (#2125) üzenetére


Zebu
addikt

Na hétvégén lehet szétkapom majd..... Antennát nem tudok házilag beépíteni?

Kellene valami L20 service manual.... ilyesmit találhatok valamerre?

(#2130) Rick4 válasza Zebu (#2129) üzenetére


Rick4
félisten

itt a notid manualja: User Guide néven fut meg egy csomó más hasznos dolog. eléggé szét kell bombázni hozzá, de meg lehet csnálni. viszont nem tudom, vezetéket honnan szedsz... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2131) Rick4 válasza Zebu (#2129) üzenetére


Rick4
félisten

és egész pontosan ez kell neked: nagy kép

AR5BMB-43 a tipusszáma

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2132) bandus válasza Shadowfax (#2119) üzenetére


bandus
veterán

köszi szépen! hallottam olyasmiket, hogy mivel így folyamatosan tölti az akksit, ezért csökken az élettartama. de gondolom ez hülyeség, mivel ha az akksi fel van töltődve, akkor nm tölti tovább, és a hálózatról megy a gép.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2133) Shadowfax válasza bandus (#2132) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha 100%-ra fel van töltve az akku, akkor lekapcsol az elektronika, nem tölt tovább. Azt viszont érdemes megnézni, be tudod-e állítani a notidnál, hogy csak bizonyos merültségi szintnél kezdjen el rátölteni, mert a saját önkisülésének következtében is merül 1-2%-ot hetente (ha nem használod, akkor is), s az már problémás lehet, ha 98%-99%-ról állandóan töltögeti 100%-ra.
(ThinkPadnél a default érték 96%, de a Power Managerben át lehet ezt állítani bármennyire).

(#2134) Zebu válasza Rick4 (#2131) üzenetére


Zebu
addikt

ez micsoda? Ehh júzer gájdban nem találtam ilyet :)

Vezetékem talán lenne

hm nemtom, mert az antenna is vak cucc

(#2135) Zebu válasza Zebu (#2134) üzenetére


Zebu
addikt

na azt hiszem meglesz az esti program:
[link]
:DD :DD

(#2136) Janoska26


Janoska26
addikt

szevasztok mesterek, érdeklődnék, hogy olyan 200 ropi körül milyen laptopot érdemes venni amin elfutna még egy két játék is, konkrétan a kicsihuszár akinek kellene, COD2-t akar jáccani vele, előre is köszi :R

(#2137) Rick4 válasza Zebu (#2135) üzenetére


Rick4
félisten

én a helyedben nem bántanám, elég jól szalad az így is...nekem netezés közben majdnem mindig 800on fut a speedstep miatt, ez is bővel elég....minek zabáljon, így is 30%kal lejjebb van véve a fesz, mert az sem kell neki túl sok...40-42 fokon van a proci, pedig órák óta be van kapcsolva a noti....inkább a wifire gyúrj.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2138) Zebu válasza Rick4 (#2137) üzenetére


Zebu
addikt

Jah mármint a wifire gondoltam a szervíz kapcsán

Itt van ez a doksi, hogy miként kapjam szét. Láttam az antenna vezetéket is benne, szóval beépítem :)

Valszleg a kijelző körül is le kell bontanom, hogy az antenna kábelt berakjam.

Nemmondom ha sikerül nem kicsit leszek büszke magamra! :D

Ha nam, akkor irány a Technotrade! :D

(#2139) demars válasza LALA_kiraly (#2124) üzenetére


demars
addikt

de miért teszi készenlétbe a gépet??? azt állítottam be, h leállítás!!! ezt nem értem
Másik: A power gomb mellett vannak gyors billentyűk/bombok: wifi, net, silent mód na egyik sem működik!! sőt fn nel sem tudom bekapcsolni a wifit! ez azért már naon gáz! xp alatt be lehetett állítani, h mi legyen az alapértelmezett böngésző ha a net gombot megnyomom, s a wifi az meg ment rendesen, de most ha megnyomom, nem csinál semmit se ! a wifi állapotjelző ledje sem világít!!! szoval xar ez a vista pista ugy ahogy van!!! tud mindent, de nem jó semmire sem!!! :W
amugy miért híres a gépem??? jó gép nagyon, :P ... ha megy, nem kapcsol ki, ha ki lehet kapcsolni, ha nem fagy ki, ha működik minden... bár ez mostanában elég ritkán fordul elő :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2140) demars válasza Rick4 (#2126) üzenetére


demars
addikt

nem elérhető... sajna! később megpróbálom még!
köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2141) demars válasza Shadowfax (#2133) üzenetére


demars
addikt

az én FuSi A1650G m nél 95% nál kezdi tölteni az akksit! Nem hiszem h ezt át lehet valahol állítani, de sztem ez így jó!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2142) LALA_kiraly válasza demars (#2141) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

BIOS?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2143) demars válasza LALA_kiraly (#2142) üzenetére


demars
addikt

#2139 re légyszi!!! Köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2144) Rick4 válasza demars (#2139) üzenetére


Rick4
félisten

ezek a gombok azért nem működnek, mert nem tetted fel a hozzájuk tartozó gyári szoftvert...nem egy valamit kapcsolnak, hanem szoftveres úton működtetnek dolgokat...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2145) Zebu válasza Rick4 (#2144) üzenetére


Zebu
addikt

köhm, most nem azért mondom, de 2 és fél óra szenvedés árán megy a wifi a laktokon. :C :C

Nem volt egyszerű, atomjaira kellett szednem és voilá, fú mekkora király vagyok! :D :D

Köszi a tippeket!

(#2146) Rick4 válasza Zebu (#2145) üzenetére


Rick4
félisten

wow. tényleg királyság. hogy csináltad? megvetted amit mutattam, kábelt honnan szedtél? szétszedted a kijelző részt is? mert ugye megy az akkor is, ha kilóg alul a kábel... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2147) demars válasza Rick4 (#2144) üzenetére


demars
addikt

Utána nézek mit hagyhattam ki... bár nehéz lesz, mert igazából semmit se tettem fel, mert vista papa feltett mindent! Melyik driver kezeli ezt a funkciót?? cpu? vagy mi??? Ha rájössz írd meg nekem, mert megvan az összes driverem xp alá, hátha megy azzal is !
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2148) Rick4 válasza demars (#2147) üzenetére


Rick4
félisten

ez nem rájövetel kérdése, mert nemkem nincs ilyen noti, a power manager maradt ki a játékból...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2149) jackpcsm


jackpcsm
tag

Szisztok!
azért írok mert már teljesen kifogytam a lehetőségekből!
van egy hp nx 6325 s gépem TL-52 es procival.

a probléma az lenne hogy van az xp-ben ez az energiagazdálkodási lehetőségek rész.
Ugye ez a gép olyan hogy hogyha a bemutató vagy a max telep módot választom akkor leveszi a cpu speedet ha nincs kihasználva.
Igen ám de 1 hete furcsa dolgokat művel a drága.
azt csinálja hogy én beállítom itt a menüpontot olyanra amilyenre nekem tetszik pl képernyő kikapcsolás 10 perc stb.. majd szépen 800on döcög a gép ahogy kell.
Aztán tok random (15 perc vagy 8óra) 1x csak felmegy 1600ra minden ok nélkül és itt az energiagazdálkodási lehetőségek résznél meg minden viszaállítódik defaultra ami ugye azért para mert pls 30perc után elmegy aludni ami nem tú jó ha töltök éppen. és ezt csinálja 1 hete folyton...
probáltam már uj cpu drivert meg azt is hoyg más modot használok (bemutató) de mindíg ugyanezt csinálta...
nem szeretném ujrarakni az xp so pls segítsetek

előre is köszi a helpet

(#2150) Rick4 válasza jackpcsm (#2149) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem tedd fel a Notebook Hardware Controlt, az majd szépen vezérli ezt a dolgot, ha az sem tudja, és vacakol, valami nagyobb gond lesz...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.