Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Az opteron - az igazság (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LionTm


LionTm
aktív tag

Szóval:


[L]http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1816&p=5[/L]


Meglehet nézni ezeket a teszteket és nem a http://www.tomshardware.com -on futatott, intel nyalásokat (nem vagyok elfogult!) szóval a tomika oldalon ki van kapcsolva a dual memoria használat és nem létező 300-as memoriákkal lett tesztelve a picike.
Az Anandtech rendes rendszert (köritést) épitett a proci köré ami azért megmutatta magát... Nem koptatom a kezem egyenlőre a tesztek magukért beszélnek. :DD

hm..hm..hm..

(#2) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Ez meg ahogy te mondanád AMD nyalás. Az igazság valahol középúton lehet, mint mindíg...

(#3) LionTm


LionTm
aktív tag

Nem értünk egyet, a tesztben látató hogy mit tud a proci. Ez nem nyalás (valahol lehet, hogy egy intelest mélyen érinti az eredmény hiszen alul maradt, majd ezáltal kibujik belőle a degenerált állat - de megjegyzem ezt megszoktuk :(( )

Tehát az eredmények véglegesek.

hm..hm..hm..

(#4) sh4d0w válasza Dr.Momo (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alighanem azért ráció az Anandtech tesztben van. Ha egy CPU-nak vannak bizonyos képességei, akkor azokat (főleg a szerverpiacon) illik kihasználni (lásd. dual DDR). Ilyen-olyan ügyes húzásokkal el lehet érni, hogy egy gyengébb rendszer nagyobb teljesítményt mutasson, de ez kb. pontosan ugyanolyan húzás, mint amikor a Microsoft ''bebizonyította'', hogy a Windows NT4 gyorsabb, mint a Linux.

https://www.coreinfinity.tech

(#5) LionTm válasza sh4d0w (#4) üzenetére


LionTm
aktív tag

Teljessen jogos!!

Én azt próbálom sugalni az embereknek, hogy nagyon fontos a tesztkörnyezet. Rengeteg ember tisztában van ezzel - tudom, de biztos vagyok abban is, hogy nem mindenki lát már tisztán és csak a grafikonokat nézi ( ott sem mindig a nagyobb a jobb) - azzal nem törődve hogy milyen a teszt környezet. Pedig számomra ez a legfontosabb. :(((

hm..hm..hm..

(#6) rigoci


rigoci
csendes tag

.hu

Megjött a következő AMD ''fan'', hogy így nevezzem magam.
Én inkább a gazdasági oldalát nézem ezen dolgoknak. Ha csak a processzorok árát nézzük megint az AMD nyert.
A másik szomorú dolog az intelnél a tokozás. Állandóan valami más. Ember legyen a talpán aki tudja, hogy melyik Intel proci milyen tok.
Még beszélhetnénk a chipsetekről is. Intelke mindig dob valami új chipsetet a piacra. Ilyen olyan 8as. Változás meg fing. Se teljesítmény se szolgáltatás. Mi ennek az értelme??

Reklámok: az Intel veri az meberkbe, hogy ilyengyors az Internet, olyan gyors? Esetleg ADSL-t is adnak a P4-es procikhoz?

Nem nevezném magam AMD ''buzinak'', de inkább egy AMD mint egy Intel.

További jó eszmecserét :DD

iMAC 20"

(#7) LionTm válasza rigoci (#6) üzenetére


LionTm
aktív tag

''Sajnos'' az INTEL nem kevés pénzt tud visszaforgatni a marketingre - amit az AMD nem tehet meg - legyen az termék bemutató vagy egyszerü hirdetmény akár tv-ben akár rádióban. Ezzel nem kis előnyt szerez magának a piacon, mert ugye mi sem vennénk Coca-Cola-t, ha nem lenne szarrá reklámozva már 40 éve... ugyan olyen lenne a Cola mint a nem létező noném termék.. (mert AZT hiszük hogy a Coca-Cola márka..) :P

hm..hm..hm..

(#8) Den


Den
veterán

ez a legfontosabb:

''Without even touching the 64-bit capabilities of Opteron, and without exploring the performance benefits of a NUMA-aware OS, AMD has an extremely capable enterprise microprocessor on their hands with Opteron.''

www.simson4t.hu

(#9) McJames válasza LionTm (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Mondd csak, te elolvastad/átnézdted a teszteket végig? (Mármint a Anandtech-en meg a Tom'shardware-en.)
Mert akkor gondold végig még egyszer, hogy mit is állítottál a #1 hozzászólásodban. :((

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#10) McJames válasza Den (#8) üzenetére


McJames
senior tag

Den, ne fogd vissza magad, folytasd az idézetet. (''...Although Intel's 3.06GHz Xeon DP with a 1MB L2 cache will definitely eat into the Opteron's performance lead (especially on the DB side of things), it looks like AMD has done their job well in terms of threatening Xeon's throne...'').

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#11) LionTm válasza McJames (#10) üzenetére


LionTm
aktív tag

És lám megjött az első Intel védelmező ??!! Kit védesz az Intelt vagy a Tomast ??? mert akkor úgy válaszolok :))

hm..hm..hm..

(#12) rigoci válasza Den (#8) üzenetére


rigoci
csendes tag

Lehetne egy kérésem? Lefordítanád nekem ezt úgy nagyjából? Mert nem túl jó az angol tudásom, és nem szeretnék hülyeséget írni.
Köszi

iMAC 20"

(#13) Egon válasza LionTm (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Öreg, az első hozzászólásban azt írod, nem vagy elfogult. A harmadik számú hozzászólásban ennek ellenkezőjéről teszel tanúbizonyságot, ráadásul provokatív módon.
Csak egy apró pici adalék: a 2.8-as Xeon kb. 20K-val _olcsóbb_ az 1.6-os Opteronnál...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) rzoli válasza Dr.Momo (#2) üzenetére


rzoli
senior tag

Ugyan még nem olvastam végig az egészet, de korrektnek tűnik a teszt. Tomékkal ellentétben itt nem az volt a cél, hogy az egyiket lehúzzák.

Nem kapcsoltak ki direktk mindent, ami veszélyeztethene egy bizonyos eredményt. Pl.:

- Dual Processor Xeon support (400/533MHz FSB)
- 2 x 64-bit DDR266 memory channels

We tested all processors in dual processor mode, with Hyper-Threading enabled on the Xeon platform.

(2. oldal)

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#15) Egon válasza LionTm (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Védeni meg nem kell az Intelt: nincs rászorulva... Amíg hatszor annyi procit ad el, mint az AMD...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) rigoci válasza Egon (#15) üzenetére


rigoci
csendes tag

Hmmmm.....
Szegény Intel én sajnálom, hogy ilyen emberek veszik. :O

iMAC 20"

(#17) LionTm válasza Egon (#13) üzenetére


LionTm
aktív tag

Amilyen a fogadj olyan az adj.... :(

hm..hm..hm..

(#18) sh4d0w válasza Egon (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És mekkora a teljesítménykülönbség az Opteron javára, dacára az 1.2 GHz-es sebességkülönbség ellenére...! :t

https://www.coreinfinity.tech

(#19) LionTm válasza rzoli (#14) üzenetére


LionTm
aktív tag

erről van szó, egy ember aki tud englishül :DDD

hm..hm..hm..

(#20) Egon válasza sh4d0w (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Mekkora?!? Nézd már meg százalékosan, utána arányosítsd az árkülönbséget szintén százalékosan, és ha megvagy, térjünk vissza rá, jó? :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) rigoci válasza Egon (#13) üzenetére


rigoci
csendes tag

Az árakkal kapcsolatban meg annyit, hogy most jelent meg. Kisem alakult még az ára igazán.
Puszinyuszi ;]

iMAC 20"

(#22) Egon válasza LionTm (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez fordítva igaz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Egon válasza rigoci (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Írták az árát a cikkek végén, olvasni kellene megtanulni, bumbibuci...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Egon


Egon
nagyúr

Egyébként bírom, hogy a két véresszájú AMD-sünk a hozzászólások száma alapján, kizárólag ennek a topicnak a kedvéért, MOST regisztrált... Elgondolkodtató.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) LionTm válasza Egon (#22) üzenetére


LionTm
aktív tag

Jelen esetben nem !!

Emléxel ???

''
(valahol lehet, hogy egy intelest mélyen érinti az eredmény hiszen alul maradt, majd ezáltal kibujik belőle a degenerált állat - de megjegyzem ezt megszoktuk )
''
:((


hm..hm..hm..

(#26) LionTm válasza Egon (#24) üzenetére


LionTm
aktív tag

Igen mert undorító, ami itt ment pár topicban...

hm..hm..hm..

(#27) Egon válasza LionTm (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerinted úgy nyilvánultam meg akár én, akár McJames ebben a topicban, mint egy - idézlek - ''degenerált állat''?!? :o
Én is tudnék hozni olyan példákat, amikor az ''ellentábor'' (mármint az AMD-sek) nyilvánult meg - maradjunk annyiban - nem éppen úriember módjára, csak keresni kell a topicokban, van éppen elég példa.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) Egon válasza LionTm (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

?!? A prohardveren többségében AMD-sek vannak. Néha _én_ érzem úgy, hogy undorító _sok_ ember megnyilvánulása. Nézz körül egy olyan helyen, amit inkább intelesek látogatnak többen, egyből megváltozik a véleményed...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) rzoli


rzoli
senior tag

Eszméletlenül belassult a netem, mire lejön egy oldal (az ábrák nélkül ráadásul,) ti itt már javában egymást b.....játok.

Nem lehetne csak a procikról beszélni?

Egyébként szerverbe szánt procinál ez az ár annyira azért nem húzós. Bár nállunk már elég rég volt server update, s még egy darabig nem is tervezzük.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#31) LionTm válasza Egon (#28) üzenetére


LionTm
aktív tag

Teljessen igazat kell adnom neked ebben. Őket kiszürni nem lehet, meg nem is akarják mert azzal magának az index által generált prohardvernek is ártanak. :((

hm..hm..hm..

(#32) sh4d0w válasza Egon (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Utánaszámoltam százalékosan, a Xeon 2.8-at vettem 100%-nak, így az AMD Opteron teljesítményszámait osztottam el a Xeonéval. Íme az eredmények:

AnandTech Website Database Performance - Transactions per Second:
Opteron: 122%.

AnandTech Ad Database Performance - Transactions per Second:
Opteron: 115.5%.

Performance Increase over Uniprocessor Configuration 8x Load Ad DB Test - Opteron 244 vs. Xeon 2.80GHz:
itt 12.1% az Opteron előnye.

Web Server Performance - Average Request Time in ms (lower is better):
itt 36%-os előnye van időben az Opteronnak.

Web Server Performance - Total Page Requests Fulfilled:
Opteron: 152%.

Tehát az Opteron sebességfölénye 12%-tól 52%-ig terjed, párosulva a vadonásúj CPU +20%-os árával a Xeonhoz képest. Szóval akkor mi a véleményed, Egon?

https://www.coreinfinity.tech

(#33) rzoli


rzoli
senior tag

Esetleg ez megérne egy moderálást...

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#34) LionTm válasza sh4d0w (#32) üzenetére


LionTm
aktív tag

Huhh, Köszönöm. :P

hm..hm..hm..

(#35) petakpa1


petakpa1
őstag

De gyerekek mi értelme van ennek, hogy egymást marjátok???

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#36) rigoci válasza rzoli (#33) üzenetére


rigoci
csendes tag

Szerintem meg NEM. Mivel én sem vagyok az aminek egon titulált. : ))

iMAC 20"

(#37) rzoli válasza rigoci (#36) üzenetére


rzoli
senior tag

Ok, akkor moderáljuk saját magunkat, s ne offoljuk szét a témát azzal, hogy milyen undorító dolog, a másik táborban lenni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#38) rigoci


rigoci
csendes tag

Azt bírom ebben az egészben, hogy teljesen olyan mint amikor az origon választás idején olvasgattam a fórumot. Csak ott MSZP és FIDESZ mérkőzött. Ott is valaki elmondott egy véleményt, tizen meg ''hátbaszúrták''. :))

iMAC 20"

(#39) Den válasza McJames (#10) üzenetére


Den
veterán

Ez_most_ nem olyan fontos. Az általam idézett résznek azért van jelentősége, mert hetek óta megy a vita arról hogy az opteron a 64 bites teljesítményével ugyan biztos jobb, de ha nem elég jó 32-biten, akkor a mai, jellemzően 32 bites szoftver környezetben esélye sincs a piacon.

Ebben a tesztben viszont csak 32 biten tesztelték, és így is veri az intel procit, és akkor még ott van a 64 bit tartaléknak, hogy ha nem sikerülne olyan ütemben növelni az órajelet mint az intel.

www.simson4t.hu

(#40) Egon válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

Átlagolva 27.5% teljesítmény-előny, 20% ''felár'' mellett, egy közismerten AMD-szimpatizáns oldal tesztelése alapján (azért kicsit furcsa, hogy _egy_ db tesztet nem bírtak találni, ahol a Xeon nyert volna, szerinted nem?!?), engem nem győzött meg... De nem is engem, hanem a potenciális vevőket kell meggyőznie, ez pedig nem rajtam vagy rajtad fog múlni (a piac majd ''ítél'': ezt már írtam korábban is, akkor is sérelmezted, pedig _ez_ semleges hozzászólás, szvsz).
Ezen túlmenően, mit lépett hasonló helyzetben az Intel mindíg is?!? Leverte az árakat... Az AMD-nek meg be kell hoznia a fejlesztési költségeket...
Sok kérdés van még: hogy fog skálázódni stb. A hurráoptimizmust nem érzem indokoltnak (a piaci fogadtatásokra gondolok), de hát ki tudja: lehet hogy mégis nagyon be fog jönni az AMD számítása: kiderül... Én mindenesetre a _végleges_ ítélettel várok pár hónapot, illetve várom a prohardver tesztjét...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Rigoci, LionTM

alaposan vissza kellene venni a hangnemből, mert ennek így nem lesz jó vége.

Főleg McJamesbe ne kössetek bele, mert ő, egy igen tapasztalt ember,
Egonba se kössetek bele: egyrészt nem ma kezdte, másészt, mert az ellentáborba tartozik, és lehet vele KULTURÁLTAN vitázni, lásd számtalan példa.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#42) Den


Den
veterán

Hoppá megszaladt a topic. Anyázást, szewmélyeskedést azonnal fejezzétek be!

www.simson4t.hu

(#43) LionTm válasza rigoci (#38) üzenetére


LionTm
aktív tag

/off

ne politizáljunk

/on

hm..hm..hm..

(#44) petakpa1


petakpa1
őstag

Ez a vita meddő nincs is értelme folytatni, kb olyan mint amikor egy fradistát megpróbálsz meggyőzni, hogy mégis az újpestnek drukkoljon:DDD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#45) LionTm válasza GeorgeTerror (#41) üzenetére


LionTm
aktív tag

Szeritnem egyeltalán nem volt durva hangnem ellenérv/érvek - ezekből álltunk össze. Miből gondolod, hogy mi tapasztalatlanok vagyunk ??? azért mert kiállunk az érveink mellet vagy esetleg azért mert a Te is a Mi gondolat világunk amit felvázoltunk nem egyezik ? Nem veszekedést akarunk csak érveket - páran belekezdtunk pl: árnyék vs egon ne rontsuk el.

hm..hm..hm..

(#46) badbrother


badbrother
aktív tag

Egon... Egon... már megint beleugrottál egy ilyen vitába! Hagyd az újoncokat, hadd marják egymást.

(#47) Den válasza rzoli (#33) üzenetére


Den
veterán

Megért.

www.simson4t.hu

(#48) sh4d0w válasza Egon (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egon: miért AMD-szimpátia az, ha a megfelelő tesztkörnyezetet biztosítják az új cuccnak? Szvsz ez inkább korrektség, nem szimpátia. Azt. hogy a ''piac ítél'' nem sérelmeztem (ha mégis így érezted, akkor bocsánat), csak hozzáfűztem, hogy pl. az IBM már ítélt. De nem csak az IBM, hanem a SuSE, a RedHat, a RackServer is, mi több, a Microsoft döntő ítéletet mondhatott volna, ha nem adja ki az x86-64-es Windowst.

Természetesen azokra a kérdésekre én is kíváncsi vagyok, amiket említettél: skálázódás, PROHARDVER! teszt... :DD

https://www.coreinfinity.tech

(#49) LionTm válasza Den (#42) üzenetére


LionTm
aktív tag

Nem lesz gond.


badbrother:
azért ''újonc'' mert beregisztráltunk ebbe a fórumba? Ismeretlen - Ismerős

hm..hm..hm..

(#50) Den válasza rigoci (#38) üzenetére


Den
veterán

Teljesen olyan, neked köszönhetően. Ha továbbra is részt akarsz venni a vitában, akkor próbáld személyeskedés, és provokáció nálkül!

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Az opteron - az igazság (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.