Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241) [balu] válasza Nertpaelg (#240) üzenetére


[balu]
tag

Egyáltalán nem az a bajom vele, hogy szimfonikusabb mint a legtöbb - ennek kifejezetten örültem. Igazából a legnagyobb bajom vele az, hogy tényleges fejlődést nem érzékeltem benne (bár gondolom ez azért van, mert főleg régebben írt számok ezek), pedig a korábbi albumaiknál egyértelműen látszik, hogy mindig új irányba mentek el.
A másik bajom vele pedig az énekesek választása volt. Lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de se Snowy, se Vikström nem éri el (a nálam etalonnak számító) Mats Levén szintjét.
A Metal Archives meg tényleg elég érdekes hely, de szerintem a sznobság főleg pár stílusnál figyelhető meg (progmetálnál leginkább).

Ezzel egyetértek, én is utálom amikor ezzel védekezik valaki, de én itt máshogy gondoltam. Egyszerűen nem tudok elképzelni olyat amit még ne valósítottak volna meg, főleg a stílusok keveredésében.
Ezek tényleg jók, bár a nagyon emlegetett In Flames szám se annyira eredeti, DnB és metál keveredés régebben is volt már (sőt, az Ulvernek szerintem jobban is sikerült), de tényleg mutatja, hogy lehet errefelé is menni.
Neofolk - metál keveredésből rengeteg van. A népszerű Agalloch-on kívül, még ott van a Sig:Ar:Tyr, a Gallowbraid és a The Morningside is a jobbak között szerintem.
A többi példáról nem sokat tudok mondani, mert Doom nincs a kedvenc ágazataim között, akármivel is keveredik. :)

A javaslatokhoz akkor legyen mondjuk az egyik legérdekesebb együttes amit ismerek, az Unexpect. Idei albumuk, a Fables of the Sleepless Empire tökéletesítette a meglehetősen furcsa, keverék stílusukat (inkább nem is írom le, hogy miknek a keveréke, túl hosszú a lista, inkább wiki.

Orange Vigilantes
Mechanical Phoenix

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.