Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) wittman válasza penge111 (#7331) üzenetére


wittman
aktív tag

Sajnos ez nem jó hír.

Vigyed vissza a boltba!

www.vmh59.hu

(#7352) keke69


keke69
őstag

Gigabyte 6870 minden alapon a proci AMD 955 X4

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7353) keke69


keke69
őstag

Viszonyítás képpen,töltsetek fel ti is ilyen képeket,aztán majd meg :U

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7354) lehel22 válasza penge111 (#7323) üzenetére


lehel22
tag

Velemenyem szerint legjobb ha visszaviszed a kartyat.Szerintem ne kinlodjal bioscserevel meg alulfeszel ,stb , inkabb csereltesd ki.Foleg hogy mondod hogy 3 bol 3x kifekszik , nem lesz nehez bemutani a szervizesnek a hibat.
Azona velemenyen vagyok , hogy bar a gigabyte-nak valoban ugyes a hutese lehet nem art egy masik gyarto kartyajat valasztani.Nyilvan vannak gigak amelyeknek semmi bajuk viszont minek reszkirozni?

(#7355) Pancsermeste válasza lehel22 (#7312) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"Beallitasok- minden Very High , AA8x, V sync ON, Dir3D 10, 1900x 1080
A hibas kartyak ettol a teszttol nagy esellyel kiakadnak."

Most akkor Very High vagy Ultra High beállítással kell futtatni? Hányszor, és melyik tesztet? Small vagy large?
Lényeges, hogy DX10 legyen, vagy DX9 is jó?

Amúgy ilyen max. beállítások mellett mennyinek kellene lenni az átlag FPS-nek 6850 esetén?

-= Pancsermeste® =-

(#7356) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, az utóbbi időben szemzgetek egy-két kártyával és csak most mertem ennyire feltekinteni, hogy 6850. Ahogy látom, elég sokat árulnak bellőlük és alig-alig drágábbak az 5770, 5850 szériáknál. Mi ennek az oka? Nagyjából egy szinten vannak? Melyiket éri meg megvenni? Köszi a válaszokat!

-

(#7357) keke69 válasza penge111 (#7331) üzenetére


keke69
őstag

Szerintem is vidd vissza gariba és ne kisérletez vele

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7358) tactic


tactic
csendes tag

Mennyi az ideális hőmérséklete egy sap.6870es kártyának (970/1175 környékére húzva, fesz.1200) terhelés ill. üresjárat közben?

(#7359) keke69 válasza Tomi7887 (#7356) üzenetére


keke69
őstag

Alig drágábbak azért ezt így nem mondanám!Én a 6850-et javasolnám már csak azért is,mert ez újabb kártya és a frissítéseket is inkább már ezekre írják!Persze ezt még azért lehetne tovább ragozni:fogyasztás értsd az a 5850-hez viszonyítva

Hogy 1 szinten vannak nagyjából az is inkább az 5850 és a 6850-re igaz!

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7360) keke69 válasza tactic (#7358) üzenetére


keke69
őstag

Soha nem értettem minek húzni 1 kártyát,max 2-3 fps miatt,aztán meg izgulni a hőmérsékleteken meg az élettartalmon.
1-1 teszt erejéig persze érthető :K

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7361) Pingvin1985 válasza ///Krisz\\\ (#7329) üzenetére


Pingvin1985
tag

Köszi a linket, így már tiszta a hiba.
A sima gigát nem vállalom be, penge111 kollegának is black screenes a kártyája.
Ezeket az oc-s verziók az órajeleket feszültség emelés nélkül tudják? Mennyi teljesítménytöbbletet jelent az oc verzió a referenciához képest? Valószínűleg egy i3 2100 társaságában lesz egy 1680*1050-es felbontású monitorhoz.
A giga oc-je magasabb órajelen jár, mint az asusé. Akkor azon is 2 tápcsati van?
Bocsi a sok kérdés miatt, de mielőtt veszek valamit,annak alaposan utána szoktam járni (talán túlzottan is :) )

(#7362) lehel22 válasza Pancsermeste (#7355) üzenetére


lehel22
tag

Monitor felbontasa nyilvan amennyit a tied bir.

Az atlag fps az joegynehany dologtol fugg a videokartyan kivul : processzor tipus(magok szama), orajel , milyen tipusu ramok , frekvencia , kesletetes., HDD, SSD, oprendszer, driver, stb .
Szerintem ha leirod a geped konfiguraciojat biztos lesz aki szivesen valaszol.Igy latatlanba nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#7363) Tomi7887 válasza keke69 (#7359) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Értem és nagyon köszi, és ezek közül melyik a legcsendesebb, már ha van ilyen? Mert az nagyon fontos lenne nekem!!

-

(#7364) ///Krisz\\\ válasza Pingvin1985 (#7361) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Hát ezzel megfogtál. Én úgy emlékszem, hogy gyárilag van benne egy 0.02V-os emelés, de erre nem esküszöm meg. Olyan kicsi a tuning rajta, hogy szinte semmit (+ az alapot is fel lehet húzni bőven a gyári tuning érték fölé is). Ahhoz, hogy rendesen ki tudd hajtani ezt a kártyát már inkább egy négymagos kellene (van is erről egy jó cikk a ph-n.). Nem a gigán csak egy csatlakozó van (de az Asus-ra se azért raktak kettőt, mert nem bírja el azt 15MHz-es GPU tuningot, hanem azért, mert az Asus ad hozzá egy programot amivel adhatsz neki feszt rendesen amivel együtt jár a nagyobb fogyasztás), de ne aggódj azzal az egy táp csatival is elég brutál tuningokat lehet elérni (őszintén szólva nem biztos, hogy a fogyasztás fog gátat szabni az eszetlen tuningolásnak, ergó én azt mondanám, hogy felesleges az a plusz csatit az Asus-on csak biztos ami biztos rárakták). Ne hülyéskedj kérdezz nyugodtan, azért vagyunk itt. :)

(#7355) Pancsermeste: Ultra High beállítás, DX10, Vsync on. (természetesen ahol nincs ultra ott az ott megjelenő legerősebbre kell állítani)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7365) lehel22 válasza Pancsermeste (#7355) üzenetére


lehel22
tag

Bocs, most nezem a konfigodat ( ha azota nem csereltel )Ha a CPU -d alap 3000 mhz megy, akkor hasonlo geppel de kisse gyengebb ramokkal (800mhz) ~ 50 fps kornyken volt az atlag ha jol emlekszem. Min fps ~38 , max FPS ~63. Nem emlekszem hajszalpontosan de nem hiszem, hogy tul sok elteres lenne ezektol a szamoktol.

(#7366) Beri válasza keke69 (#7360) üzenetére


Beri
addikt

2-3 fps miatt? Ez egy 6850:

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7367) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Elhoztam végre tegnap a SAPHIRE Vapor-X HD 6870 kártyát, és eddig nincs is semmi problémám vele, egyedül egy furcsaság. Néha, amikor hosszabb időre leállítom a gépet, majd bekapcsolom, ez a hibaüzenet jön elő:

Valaki tudja, hogy mitől lehet ez? :F

Ha nyomok egy OK-t, akkor minden rendben, bejön és működik is rendesen, de mégis zavar ez a dolog picit. Konfigom az adatlapon, az oprendszer jogtiszta Windows 7 Ultimate SP1-el. A driver pedig az AMD oldaláról származó legújabb, 11.2-es WHQL Catalyst Software Suite.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7368) Vigneau válasza Beri (#7350) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen a választ. :R
Ezek szerint ezen a téren a GTX 460/560 előrébb jár.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7369) alibaba78 válasza Vistaboy (#7367) üzenetére


alibaba78
őstag

[link] Talan segit. Sajnos nem ertem.

(#7370) Dictator^ válasza Vistaboy (#7367) üzenetére


Dictator^
veterán

Win reinstall volt azért?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7371) keke69 válasza Beri (#7366) üzenetére


keke69
őstag

Igen ez 1 teszt,de nézd már meg játékok alatt.Nem pontszámokat írtam,hanem fps-t!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7372) keke69 válasza Tomi7887 (#7363) üzenetére


keke69
őstag

Inkább azokat kellene megkérdezni akik 6850-t használnak,ami biztos a gigák azok veszélyesek :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7373) wittman


wittman
aktív tag

Annyiban számíthat a tuning a vga-kon, hogy az adott játékban meglehet nem lesz tőle sokkal több FPS-ed(ez játék függő is), de ellenben a minimum FPS magasabb lesz.

25FPS környékén lévő minimum FPS érték a még "egészséges" tuningtól 30FPS-re változhat jó eséllyel, így ugyebár már jobb.

www.vmh59.hu

(#7374) wittman válasza keke69 (#7372) üzenetére


wittman
aktív tag

Sajnos gigabyte HD6850-est kerülni kell, mert még mindig belefutnak hibásba, pedig jó az a hűtés nagyon.

Én is kettő darabot vettem és mindkettő rossz volt, cserébe nem volt könnyű legaranciáztatni.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#7375) Beri válasza Vigneau (#7368) üzenetére


Beri
addikt

A szoftver jár előrébb. Az előző afterburner még az órajeleket sem vette vissza 2D-ben.

keke69: Te szúrtál be az előbb két 3dmark score-t...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7376) keke69 válasza Beri (#7375) üzenetére


keke69
őstag

Igen én voltam és várom a többiekét is xd

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7377) keke69 válasza wittman (#7373) üzenetére


keke69
őstag

Igen ebben teljes mértékben igazad van de ha valahol lejebb esik az-az akad akkor akadni fog akkor is ha tuningolod!
Tehát értsd,ha kevés a vgád akkor kevés lesz húzva is!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7378) keke69


keke69
őstag

Még annyit,hogy van egy 5770-es karim aminek az alap órajele 3D-ben 850/1200 ha én ezt felhúzom mondjuk 900/1200-ra attól még nem lesz egy 6870-s kártyám!
Ezzel csak azt akartam szimultálni,hogy nehogy azt higgye valaki ha vesz egy 6850-s kártyát és szénné tuningolja akkor lett egy 6970-es karija :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7379) penge111 válasza Redneck (#7335) üzenetére


penge111
addikt

Én is 4850-ről váltottam 6850-re hidd el félelmetes lesz a változás igaz nekem core i5-750 hajtja ki a lelkét a kártyának, de alsó hangon kb 2, 2.5* gyorsulást tapasztalok minden téren

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#7380) Vistaboy válasza alibaba78 (#7369) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem értek egy kukkot sem németül, így sajnos nem. :DDD

Dictator^: Nem volt Win reinstall, a rendszerem tökéletesen működik már azóta, hogy elhoztam az új konfigot. Lehet hogy ideje lenne cserélni, de előbb szeretném valahogy megoldani, hogy ne kelljen. :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7381) Beri válasza keke69 (#7376) üzenetére


Beri
addikt

Tehát számít a 3dmark, de mégsem...

A hozzászólásodat 5 percen belül tudod szerkeszteni. Ilyenkor új hsz-t kezdeni szabálytalan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7382) keke69 válasza Vistaboy (#7380) üzenetére


keke69
őstag

Előtte milyen kártya(vga)volt a gépedben?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7383) Vistaboy válasza keke69 (#7382) üzenetére


Vistaboy
veterán

HD 4890, majd egy héttel ezelőtt pénteken adtam el, azóta kölcsönben volt egy GeForce 7600 GS, és most ez.

Amennyiben nem találok megoldást a problémára, lehet hogy felrakok egy friss Windows-t, de nagyon nem szeretnék, mert elmegy vele a fél napom, míg mindent beállítok. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7384) keke69 válasza Vistaboy (#7383) üzenetére


keke69
őstag

Szerinte a geforce driver kever be neked valamit.Törölj le minden vga drivert,valamelyik törlő programmal és úgy rakjad fel újra az ati drivert.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7385) Sondi1986 válasza keke69 (#7376) üzenetére


Sondi1986
addikt

Észre lehet venni a játékoba a javulást ha huzod a kártyát, mert jobban feltudod tenni a garifikát. Nem csak 1-2fps javúl, hanem jóval többet!

Ez egy Powerdolor HD6850 kártya! [link]

(#7386) Vistaboy válasza keke69 (#7384) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ok, kipróbálom.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7387) Torry válasza Beri (#7366) üzenetére


Torry
addikt

Miért olyan magas a HT? Úgy tudom, hogy az nem hat a cpu teljesítményére.
Az én x3 445@phenom II X4-em 1.375V-on megy ennyit és még azt hittem, hogy sok.

(#7388) keke69 válasza Sondi1986 (#7385) üzenetére


keke69
őstag

Nem 1-2 fpst írtam de nem is ez a lényeg hanem ahol kifejtettem bővebben!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7389) Vigneau válasza Beri (#7375) üzenetére


Vigneau
félisten

Én azért gondoltam pont az ellenkezőjét, mert ugyanezt - v2.1.7beta - használtam az említett nVidia-knál és a 6850-nél is - és az előbbieknél visszacsökkent a feszültség 2D-ben emelésnél is, nem csak alapfeszen.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7390) Beri válasza Vigneau (#7389) üzenetére


Beri
addikt

Majd jön még pár verzió, aztán megoldják azt is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7391) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Az miért lehet szerintetek, hogy 40 helyett 41%-os lett a vga ventivezérlésem nagy hirtelen :F Csak egy zavaró apróság, de akkor is...Az egyetlen dolog, ami változott a rendszerben, hogy tegnap kicseréltem a procihűtőt egy négyeres gyári Intelről 3 eres Zalmanra. Gondolom, valami megzavarja a fordulatszámmérést, de micsoda?

A kártya Gigabyte HD6850.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#7392) Vigneau válasza Beri (#7390) üzenetére


Vigneau
félisten

Az jó lenne, nagyon megszoktam ezt a progit. :K

Te 1000MHz-es Core-nál mekkora feszültséget adtál, valamint mekkora kellett az 106xMHz-hez? Melegedés terén mit tapasztaltál? Tudtad huzamosabban is használni, vagy csak 1-1 teszt erejéig volt stabil?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7393) Tomi7887 válasza wittman (#7374) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

És melyikek ajánlottak a sok közül? A csend tényleg fontos lenne.

-

(#7394) ///Krisz\\\ válasza Vistaboy (#7380) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Azt írja a srác, hogy más alkalmazásnál már találkozott ilyennel és ott ezt csinálta: menj a start/futtatás/msconfig/rendszerindítás és ott meg kell keresni/azonosítani a programot ami ezt a hiba ablakot dobálja fel majd ezután vírusirtóval meg kell tisztítani a programot a vírusoktól és a malware-ektől.

Ergó valami vírus okozza ezt szerinte.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7395) alibaba78 válasza Vigneau (#7389) üzenetére


alibaba78
őstag

Nem az ab veszi vissza az orajeleket, hanem a driver. Nalam a 10.12-vel tuningnal is visszaveszi 100/300-ra. :)

(#7396) lehel22 válasza Taifa Díaz (#7391) üzenetére


lehel22
tag

41 nek jelzi a fordulatszmot (AIDA64 es a GPU Z0.5.1) nalam is es az egyik ismerosom ceges gepen is ami ugyancsak F3C bios al mukodik. Neha orakig 41 aztan meg visszavalt 40 re csak ugy. Amugy a memoria frekvenciaknal is van enyhe elteres a GPU z pl. neha 1003 jelez 1005 helyett Az enyemet probaltam mar 2 maisik konfiguracioban es mindkettonel ugyancsak 41%os fordulatot jelzett.Valahogy ugy vagyok , hogy ennel a kartyanal nem csodalkozom semmin .
Nem tudom mi lehet az oka de nem hiszem, hogy barmilyen gondot jelentene.

Ja meg egy erdekesseg , ha msi afterburenerrel (beta6)1150 rol 980 ra visszaveszem akkor 40 re all be, viszont az a vicces, hogy 2D orajelnel ez feszultseg emelkedest jelent nem csokkenst mert 945 a gyari mV ertek.

[ Szerkesztve ]

(#7397) keke69 válasza Vistaboy (#7386) üzenetére


keke69
őstag

Amit Krisz írt azt én is olvastam,ebben is lehet valami,érdemes kipróbálnod ha nem hozott javulást a driver tisztítás!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7398) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Eddig nem jött elő újra az az ablak, de ha holnap ismét felugrik, akkor lefuttatok egy teljes víruskeresést.

Köszi a helpet.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7399) Alastair' válasza Vistaboy (#7398) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csökkentett módban takarítsd ki a géped a korábbi driverektől a driver sweeperrel, meg a regeditben is érdemes szétnézni és törölgetni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7400) Beri válasza Vigneau (#7392) üzenetére


Beri
addikt

Gigabyte-om van, nincs gond a hűtéssel. A házam is szellőzik rendesen. 1.3V kellett az 106xMHz-hez, így a gyári ventivezérléssel 84-85 fokon megáll furmarkolva. Simán maradhatna 0-24-ben is, csak értelme nem sok lenne, mivel 980MHz megvan alapfeszen is.

alibaba78: Az órajeleket visszaveszi, azzal nincs baj, csak a feszültség nem esik le 0.95V-ra.

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.