Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#12101) Debilon válasza bolcsodal (#12100) üzenetére


Debilon
addikt

igen, az a default, de nem is engedi a HDMI-re áttenni, ugyani ki van szürkítve, csak a letiltás meg a tulajdoinságok aktív jobb klikkre (a HDMI out-on)

ja, és az normális, hogy a TV-t DVI-nek jelöli a CCC? nem HDMI-nek kéne?

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12102) Rizzo válasza Debilon (#12099) üzenetére


Rizzo
aktív tag

2 féle átalakító létezik, Neked úgyfest pont a nem jó van. Nekem is ugyanez volt, azt írta, hogy nincs csatlakoztatva, de a megfelelő átalakítóval működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#12103) Debilon válasza Rizzo (#12102) üzenetére


Debilon
addikt

igen, olvastam is, de másik fajta nem volt ahol tudok ilyesmit venni nálunk, plusz ez nem is gyári, hanem valami univerzális kínai

jelölés meg nem volt rajta (revA vagy revB) vagy akármilyen szám.. úgyhogy akkor benyaltam úgy tűnik :) vagy megpróbálok aprón vagy valahol felhajtani egy 4xxx-hez való átalakítót..

addigis szerválok egy sztereo jack kábelt a TV és a gép közé

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12105) ecology_83


ecology_83
tag

Hali!
Nekem Sapphire 4830 512Mb VGA-m van és olyat csinál teljesen véletlenszerűen, hogy felpörög a venti és leáll a vga. Érdekes, hogy mindezt nem terhelés alatt teszi, hanem simán böngészés közben... Tudja esetleg valaki, hogy ez miért lehet és hogy orvosolható lenne ez valamivel?

Köszi!!! :)

(#12106) Piloss válasza ecology_83 (#12105) üzenetére


Piloss
senior tag

Üdv

Nekem pontosan ugyanezt csinálta a szintén Sapphire VGA-m, sajnos nem sikerült megoldani a problémát, így végül cserélni kellett

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#12107) ecology_83 válasza Piloss (#12106) üzenetére


ecology_83
tag

Köszi a választ!
Milyenre cserélted? Gondolkodok én is cserében, de passzív hűtésű érdekelne. Ami meg olyan, az kb lassabb, mint ez, de sokkal újabb. :) Úgyhogy nehezen adom be a derekam a váltásra.

(#12108) Piloss válasza ecology_83 (#12107) üzenetére


Piloss
senior tag

Mivel gyorsan kellett találnom, és pénzem se volt túl sok, így csak egy HD4850-re futotta

Sztem itt érdeklődj, biztosan tudnak segíteni

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#12109) joysefke


joysefke
veterán

Sziasztok!

vettem egy Accelero S1 rev2 hűtőt, melyet felapplikáltam a HD4830 kártyámra. A bordán van még egy maszek 12cm-es PWM-es házventi, leszabályozva minimumra, így gyakorlatilag hangtalan a kártya (vinyók sokkal hangosabbak).

A memóriabordákat egyelőre nem raktam fel, hiszen a referencia 4830-on sincs külön VRAM borda.

Intenzív játék közben ilyen max hőfokokat mértem AIDA-val:

GPU dióda (DispIO) °C = 84
GPU dióda (MemIO) °C = 95
GPU dióda (árnyaló) °C = 96

Ezek a hőfokok nekem kissé magasnak tünnek tekintettel az Accelero S1 rev2 méretére, illetve hogy a 4830 nem olyan nagy étkü kártya, illetve a házamnak jó a szellőzése is.

-(1)AIDA mérése eredményei megbizhatóak?

-(2)Érdemes tovább hűtenem a kártyát (magasabb fordulatra rakom a ventit) vagy ennyit még ki kell bírnia hosszútávon egy videókártyának?

-(3) Nekem a GPU is túl melegnek tűnik (gondolom "GPU dióda (árnyaló)" a GPU chipet jelenti az AIDA-nál) ahhoz képest, hogy egy 4 hőcsöves monstrum + leszabályozott 12cm-es venti van rajta. Lehet, hogy rosszul raktam fel a hűtőt?

J.

(#12110) bolcsodal válasza joysefke (#12109) üzenetére


bolcsodal
addikt

Valamit elrontottál de nagyon. Ezek a hőfokok extrém melegek. 60-fokot is alig kellene elérnie alapórajelen a kártyának egy ilyen hűtés mellett. Nézd meg, hogy jól tetted-e fel a hűtőt. A RAM bordákat is nyugodtan felrakhatod baja nem lesz tőle a kártyának.

They drew first blood....

(#12111) joysefke válasza bolcsodal (#12110) üzenetére


joysefke
veterán

köszi a tippet!

kivettem a távtartókat a csavarok alól, így most már ráfeszül a hővezetőtest a GPU-ra:
35-40 fokot estek a GPU hőmérsékletek.

üdv
J.

(#12112) kaciokos


kaciokos
őstag

Sziasztok!

Egy ASUS EAH4831 kártya van a gépemben, gyári hűtéssel, és tegnap napközben egyszer leállt a gép, utólag azt találtam a log-ban, hogy túlmelegedett a videokártya. Sose monitoroztam, de most ránéztem, és alapjáraton 57 fok körül mozog. Ez jó, vagy sok?

Mivel tudom megnézni, hogy terhelés alatt mit csinál? Nincsenek fenn komoly 3D teljesítményt igénylő játékok a gépen.

Csá:
Kaci

(#12113) kaciokos válasza kaciokos (#12112) üzenetére


kaciokos
őstag

No, kicsit kipucoltam a kártyát, a nyugalmi hőmérséklete így lement 50 fok környékére, és arra is rájöttem, hogy ezt a kártyát már a Diablo 3 is kihajtja 100%-ra, egyórányi játék után 75 fokra melegedett.

A kérdésem továbbra is az lenne a hozzáértőkhöz, hogy ez normális-e.

Ja, és persze a 4831 elírás, valójában természetesen 4830. :)

(#12114) bolcsodal válasza kaciokos (#12113) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gyári hűtővel nem meglepetés a 75 fok..ez van. :U

They drew first blood....

(#12115) kaciokos válasza bolcsodal (#12114) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi. Igazából nem zavar, csak azt szerettem volna tudni, nem jelent-e valami bajt ez a hőmérséklet.

(#12116) bolcsodal válasza kaciokos (#12115) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem különösebben. Nekem a gyári hűtőmmel kb tiedhez hasonló hőmérsékleteim voltak (78).

They drew first blood....

(#12117) kaciokos válasza bolcsodal (#12116) üzenetére


kaciokos
őstag

No, nem tartott sokáig az örömöm, ma is leállt a gép videokártya túlmelegedés miatt. Újraindítottam, lekaptam az oldalát, közben monitoroztam a hőmérsékletet, és azt vettem észre, hogy a ventillátor néha ok nélkül leáll, és akkor persze elkezd durván melegedni. Ha kicsit megkocogtatom a ventillátort, újraindul, de egy idő után megint leáll, holott a hőmérséklet nem indokolja. A kocogtatás miatt úgy gondolom, valszeg szorul.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Azt látom, hogy a ventillátor a műanyag kerettel együtt lepattintható a hűtőbordáról, lehet ezt cserélni? Nem szívesen vennék újat, teljesítményben még ez is kiszolgál.

(#12118) bolcsodal válasza kaciokos (#12117) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szedd le a ventit és próbáld a tengelyt megolajozni varrógépolajjal. Ezzel kihúzhatod még egy ideig. Ha durvul vegyél rá egy AC s1-et és köss fel rá egy ventit.

They drew first blood....

(#12119) kaciokos válasza bolcsodal (#12118) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi a tippet. Sajnos beolajozni nem nagyon tudtam, mert nem fértem hozzá, de amúgy sem hiszem, hogy segített volna, mert elég csapágyas volt a venti, berezgette a műanyag keretet már régóta.

Az AC S1-et is sikerült dekódolnom, de elég húzós az ára, plusz, ha erre még rájön egy ventillátor, no ennyit nem akarok költeni egy három és fél éves kártya javítására, úgyhogy végül maradt a csere.

De azért ha esetleg van valakinek egy rossz ASUS EAH4830-as kártyája, akkor a ventillátor érdekelne róla.

(#12120) drr válasza kaciokos (#12119) üzenetére


drr
őstag

Nekem egy ILYEN van, rá van téve egy csendes venti és játékok alatt nyáron is max 60 fok, átlag 52-56 :Y

[ Szerkesztve ]

(#12121) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok,

A minap vettem egy Sapphire 4830-at, pontosan ezt a típust: Sapphire HD 4830 512MB GDDR3 PCI-E HDMI. Elég koszi darab, most állok neki kitakarítani és újrapasztázni, már szétszedtem. Két kérdésem lenne:

1. Ezzel a verzióval van valakinek hűtési tapasztalata?
2. A memóriákon egy darab süni sincs, ahogy nézem, és ez a gyári megoldás. Nem melegszenek nagyon? Most nincs keret valami új hűtőt is vadászni rá. Nem forrófejű alapórajelen?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12122) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy GIGABYTE 8800gt vagy egy ASUS HD 4830 az erősebb? Vagy kb ugyan azt a szintet hozza? Ha az 1-ik erősebb, kb hány %-al?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12123) drr válasza hoffman_ (#12121) üzenetére


drr
őstag

Nekem ugyanez, csak HDMI nincs rajta. Pár poszttal feljebb olvashatod, hogy mivel hűtöm és milyen hatékonyan :))
A gyári hűtéssel is hasonló értékek voltak, csak sokkal hangosabban :)

bododani - [link]

[ Szerkesztve ]

(#12124) bododani válasza drr (#12123) üzenetére


bododani
senior tag

Köszi a válasz! :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12125) hoffman_ válasza drr (#12123) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a választ! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12126) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

Hali !
Ezen a héten szereztem be egy XFX 4830-at. Mai játékokon, hogy remekel a kártya ? Illetve megérte-e a váltást 4670-ről ?

(#12127) drr válasza csurenzoo (#12126) üzenetére


drr
őstag

Egyértelműen megéri!
A mai játékok? Arról nam tudok nyilatkozni, de szerintem HD minőségben, közepes felbontásban boldogulni fog. Én egy E5200-zal hajtom, 1600x900-ban és pl a GRID, a CoD4 maxon, az Alan Wake medium beállításokkal akadásmentesen fut :K

[ Szerkesztve ]

(#12128) bododani válasza csurenzoo (#12126) üzenetére


bododani
senior tag

Ha van hozzá egy jó procid meg ramod, akkor lehet szép beállításokon is játszani az új játékokkal is.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12129) csurenzoo válasza drr (#12127) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Csak a cod4 van fenn nekem, és ott tényleg nagyon zúz.

(#12130) csurenzoo válasza bododani (#12128) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Egy E8400@3.8Ghz proci hajtja, csak elég neki.

(#12131) bododani válasza csurenzoo (#12130) üzenetére


bododani
senior tag

Ja, ez a proci szerintem kitudja hajtani a vidikari teljesítményét. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12132) Mcray válasza bododani (#12131) üzenetére


Mcray
senior tag

Sziasztok!

Új i5, 8 Giga Ram és egy MSI 4830-cal próbálok Far Cry 3-mal játszani.

Az lenne a kérdésem (mert én sík hülye vagyok hozzá), hogy: Milyen drivert tegyek fel, ha egyáltalán számít valamit, a gyári driver helyett?

Illetve mit érdemes beállítani windowsban/ a videókárty grafikus felületén, hogy a legjobb teljesítményt adj le a kártya. Ahol olyan pipának van hely van, hogy alkalmazásvezérelt pl AA, ott mi az ideális beállítás? Igen vagy nem?

Eddig minden teljesen gyári beállításokkal ment, mert mindenre elég volt 1650x1050 es felbontásban High-Ultra beállításokkal a gép. Sajnos a Far Cry már többet kér és nem értek hozzá, hogy lehet e többet (pár fps) kihozni a kártyából, vagy cserélnem kell, ha ennél (Low-Medium) szebb képet szeretnék a játékban.

Köszi!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#12133) bolcsodal válasza Mcray (#12132) üzenetére


bolcsodal
addikt

Alkalmazásvezérelt. És nézd meg a program mit ajánl. :U

They drew first blood....

(#12134) MolGabi válasza csurenzoo (#12126) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Nálam 1440x900-ban elfut, pl. MaxPayne3 diszkrétebb élsimítással, full grafikán, stb. Úgy veszem észre, inkább az élsimítás ami már megfogja pár játéknál, egyébként még mindig sok mindent elvisz maxon is akár ! Proci egy 3magos 710-es alapjáraton (2,6GHz)

[ Szerkesztve ]

(#12135) csurenzoo válasza MolGabi (#12134) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Óh akkor még jó lesz egy ideig, főleg, hogy én 1280*720-ban szoktam játszani élsimítás nélkül. Hiába van full hd-s monitorom :D

(#12136) Debilon válasza csurenzoo (#12135) üzenetére


Debilon
addikt

szintén 1440x900-ban nyomom, és tényleg nem rossz, sok mindent visz maxon az én konfigomban is (nekem is XFX van, dual slot-os fekete)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12137) bododani válasza Debilon (#12136) üzenetére


bododani
senior tag

Azért szerintem tök jó, hogy amit 2008-ban kiadnak,az még 4 év múlva is tök jól teljesíti a dolgát, miközben azért a gépi technika elég jól fejlődött, mint szoftveres, mint hardveres téren. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12138) MolGabi válasza csurenzoo (#12135) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Mondjuk hozzá kell tennem, 1GB-os verzió és extraként 800shaderes ( azaz 4850-es Radeon ) verziót kaptam :) 4830-nak csomagolva

(#12139) MolGabi válasza csurenzoo (#12135) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Még anno CRT monitorral, 1024x768-ban nálam GTA4 is 60 fps körül ment :)

[ Szerkesztve ]

(#12140) drr


drr
őstag

Melyik driverrel használjátok?

(#12141) bododani válasza drr (#12140) üzenetére


bododani
senior tag

Én a legújabb driverrel használom a kártyát.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12142) drr válasza bododani (#12141) üzenetére


drr
őstag

A legújabbak már nem támogatják a 4xxx szériát... :F

(#12143) bododani válasza drr (#12142) üzenetére


bododani
senior tag

Bocsi a félreérthető válaszomért, úgy értem a legújabbat, hogy a legújabb drivert használom,amit a 4000-res szériához lelehet tölteni. (AMD Catalyst 12.6) :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12144) Debilon válasza bododani (#12143) üzenetére


Debilon
addikt

az újakból is van, csak "legacy"-ként kell már rákeresni

amúgy én 12.4-et használom (8.961-120405a-137813C-ATI ver szám)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12145) drr válasza Debilon (#12144) üzenetére


drr
őstag

Köszi a válaszokat! :R :R :R

(#12146) korn


korn
aktív tag

Hello!

Elég régóta van egy xfx 4830-om, korábban is próbáltam már, de az istenért sem tudom lejebb venni a memória frekit 2D-ben. Gyári bios-ban 165-900 beállítással megy 2D-ben, ha lejebb állítom a mem frekit kifagy az egész. Mindegy hogy 50 vagy 500Mhz-et állítok megfagy. Jó 10W-ot nyernék alacsonyabb frekin...
Ez ilyen ez a kártya?

(#12147) bolcsodal válasza korn (#12146) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én ATI TrayTools-al 165/350-en használom 2D-ben! 3D-ben pedig 750/1000-en pörög (AutoOverclock+3D detection opciók).

They drew first blood....

(#12148) korn válasza bolcsodal (#12147) üzenetére


korn
aktív tag

Köszi, így megy nálam is. Viszont ha simán beflesselem a biosba ezeket a frekiket akkor meg kifagy.
Gondolom az atitray szoftveresnen változtatja a freki, azért megy. Hát akkor marad az atitray bár utálok minden automatikusan induló progit...

(#12149) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Kb. mennyit ér most egy HIS HD 4830 IceQ 4 512MB (256bit) GDDR3 PCIe?

Köszönöm!

Géza

(#12150) salmiakki


salmiakki
tag

Hali!
Azt szeretném megtudni, hogy az ATI Radeon HD 4830 Sapphire Edition videókártyám mivel jobb, esetleg rosszabb, mint a sima HD 4830? Nem találok erről a kiadásról sehol semmit, még árat se nagyon.
Válaszokat köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.