Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) MrCsiT válasza Razermazer (#4200) üzenetére


MrCsiT
addikt

A TP-LINK TL-WDN4200 450Mbps N900 Dual Band WIFI USB adapter 7315 Ft-ért elérhető, az USB-N66 pedig fehér holló voltával együtt is 14 537 Ft (V. piactéren találtam meg ).
Kipróbálom a fele annyiba kerülőt, aztán meglátom.
Meglepő lehet, de külföldi netes tesztek az USB-N66-ot lassúnak találták, igaz, ahogy néztem, a tesztelőkkel is volt gond(egyik esetben 300Mbps-es routerrel teszteltek, "furcsa mód" nem volt gyorsabb az USB-N66.. ehe..)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#4202) Cypresss válasza Intruder2k5 (#4194) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Gyári firmware van rajta, beállítom, ha megmondod hol keressem a menüben. :B

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4203) Intruder2k5 válasza Cypresss (#4202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Administration -> System -> Miscellaneous -> Enable Web Access from WAN

(#4204) Razermazer válasza eric.cartman (#4191) üzenetére


Razermazer
őstag

Jól hitted mert tartalmaz csak úgy hívják, hogy download master,[link] entware-s transmission az is, szerintem a 2.82-83-as lehet ha friss akkor akár a 84-es is. Viszont azt nem tudom hogy merlin engedélyezi egy a normális működést.
Ezért szoktak külön feltenni Transmissiont.

De szívesen segítek privátban.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#4205) Cypresss válasza Intruder2k5 (#4203) üzenetére


Cypresss
senior tag

Megtörtént. Tökéletes, köszönöm! :R

Szerinted érdemes inkább https-t használni a belépéshez, vagy felesleges a paranoiám? (Céges környezetben van a router ha még nem mondtam volna.)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4206) Intruder2k5 válasza Cypresss (#4205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nyilván érdemes, amit lehet azért tegyél meg a biztonság érdekében, akár céges, akár otthoni routerről van szó! Főleg ezt semmiből se tart beállítani!

[ Szerkesztve ]

(#4207) Cypresss válasza Intruder2k5 (#4206) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ok, köszi szépen a segítséget és a tanácsot.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4208) taki1111


taki1111
csendes tag

Sziasztok!

ÉN is boldog tulajdonosa vagyok(voltam) egy N66U nak.
ugyanis fél év után beoffolt.és nem tudom miért :F
Tumato futott rajta, és kb 3napja azt vettem észre, hogy nincs net és nem is világítanak a ledek rajta,
sőt még a tápegység lede is nagyon halványan gyorsan vibrált.persze ha eltávolítom a tápot akkor normálisan világít rajta a led, szép kéken.
Esetleg valaki járt már így?
nem tudom mit évő legyek, segítsetek pls

-S-

(#4209) Intruder2k5 válasza taki1111 (#4208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elképzelhető, hogy táphibás, de ezt mérés nélkül nem lehet tutira kijelenteni! Nem volt vihar, nem lehet, hogy villámcsapást kapott? Garancia nincs már rá?

(#4210) taki1111


taki1111
csendes tag

Volt egy pár vihar de utána még működött...
ez a garancia dolog nem tudom, hogy működik mert ugye lecseréltem Tumato-ra a gyári FW-t :((
a másik meg, hogy ebayról vásároltam és nem nagyon van papír hozzá maximum a paypal számla emailek közt. a tápra rá tudok mérni de szerintem nem az lesz a baj :N

(#4211) Intruder2k5 válasza taki1111 (#4210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem a táppal van baj, és mégis így lefogja a router, hogy csak pislákol a LED-je, akkor tök mindegy, hogy milyen szoftver van a routeren, mert úgyis valami komoly zárlat van benne! Szerintem...

(#4212) taki1111 válasza Intruder2k5 (#4211) üzenetére


taki1111
csendes tag

Ha nem vizsgaljak ki mi a baja akkor talan szerencsem lehet ha visszaküldöm az asus-nak

(#4213) Intruder2k5 válasza taki1111 (#4212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha tényleg zárlatos, vagy valami egyéb komoly baja lenne a routernek (alias javíthatatlan), akkor úgysem fogják megtudni, hogy milyen fw volt rajta! Egyébként ott is változó a hozzáállás, anno RT-N16 topikban ezt!

"A DD-wrt használható a készüléken garanciavesztés nélkül és kollégám elmondása szerint egy meghibásodás esetén sem utasítanak el javítást, ha más firmware volt a készüléken. Milyen verziót érdemes használni ezt sajnos nem tudom megmondani eltérő szolgáltatásokat tartalmaznak egyes verziók és a folyamatos fejlesztés miatt mindig béta állapotú a dd-wrt firmware is, így érdemes a fórumon érdeklődni adott igényhez milyen verziót érdemes használni."

Továbbá az ASUS hivatalosan is támogatta a DD-WRT-t!

http://promos.asus.com/US/ASUS_DD-WRT/

Ergo nem hiszem, hogy ezek után a Tomato lenne a fekete bárány!

(#4214) Zol77 válasza taki1111 (#4212) üzenetére


Zol77
aktív tag

Az enyém is meghalt kb 1 évesen, elkezdett nagyon furcsa dolgokat művelni.
Visszavittem a boltba, és kb 2-3 hét múlva kaptam egy teljesen újat,amire megint van 2 év garanciám.
De ennek már közel egy éve,és azóta is tökéletes. Előfordul az ilyen.
Most nézem, náluk még mindig 40200Ft , én meg 32100Ft -ért vettem 2012.10.27-én.
Ilyen műszaki cikkem se volt még,ami két év után is annyit ér mint a vásárláskor :)

(#4215) Zol77


Zol77
aktív tag

Találtam egy részletes videó az AC87-ről.
Van benne jó pár új funkció,egyre jobb lesz ez a gyári felület.
Ami még érdekesség , valahol téma volt a gigabites Digi net,hogy a mai routerek 7-800Mbit környékén tudnak kiszolgálni.
Itt csinálnak speedtestet is, 922Mbit le, 852Mbit fel,ha valakinek ez is számít.

Az új menük :
CPU , RAM info
Security status (utolsó előtti pont Intrudertől is véd :)
új QoS , nagyon jó lett
Speedtest
[Time machine menüpont ]

Biztos van még több újdonság is, hirtelen ennyi tűnt fel. Jó kis router lesz ez. Karácsonyra ideális lenne :)

Az első link már elérhető N66U-n is, a tegnapi Merlin fw-ben benne van a cpu/ram info is.

[ Szerkesztve ]

(#4216) eric.cartman válasza Zol77 (#4215) üzenetére


eric.cartman
senior tag

"Az első link már elérhető N66U-n is, a tegnapi Merlin fw-ben benne van a cpu/ram info is."

..én nem látok tegnapi dátummal új, végleges, (nem béta) Melin build-et N66u-ra :( (június 7.-ei van csak amit én is használok)
Hol találtad?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4217) Zol77 válasza eric.cartman (#4216) üzenetére


Zol77
aktív tag

Azt nem mondtam,hogy a véglegesben , csak azt, hogy elérhető :)

A bétában van :
changelog , firmware

[ Szerkesztve ]

(#4218) #48967168 válasza Intruder2k5 (#4133) üzenetére


#48967168
törölt tag

Helló!

Nagyon tanúságos volt az összefoglalód,nekem is ezzel van a problémám:

A jó öreg 66-os modell már 2 éve megy, gond nélkül. Ma bekötötték a 1000-es Digit, amikor a "modemből" a PC-re volt dugva a speedtest 384 Mbs-es letöltést (a névleges harmada, de még a kötelező minimum felett) és 100-as feltöltést tudott 1ms ping mellett. Nice...

Nosza, be a kábelt a Black Knight-ba, onnan LAN kábel vissza a gépbe. Pofáraesés, ugyanis max 200 Mbs-el letöltést tud, ugyanakkora 100-as feltöltéssel... :( (4-5 méterre lévő iPad Air 110/107-et ez bőven jó)

Ha már megvan a gyors net, szeretném kihasználni! Erre nincs esély a 66-ossal? (a firmware gyári) A jelenleg kapható AC68-as LAN-on gyorsabb lenne? Vagy várjak az Q4-ben jövő AC97-re?

(#4219) #68216320 válasza #48967168 (#4218) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezen lista szerint kb. 731Mb/s körül tud. Viszont ahogyan én tudom csak gyári firmware ennyire fürge.

[ Szerkesztve ]

(#4220) Intruder2k5 válasza #48967168 (#4218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van több is ami lényegesen gyorsabb mint az N66U, mondjuk minden ARM alapú ilyen, tehát RT-AC56U, RT-AC68U, és RT-N18U! De, mindettől függetlenül ezt a sebességet az RT-N66U-nak is vígan át kellene tolnia!

http://www.smallnetbuilder.com

WAN -> LAN 732Mbps
LAN -> WAN 729Mbps
Total Simultaneous 810Mbps

[ Szerkesztve ]

(#4221) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#4220) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár még annyit a témához, hogy ezek nyilván DHCP-s mérések, de mivel a DIGI PPPoE kapcsolatot használ, így ott ennyi sosem lesz, viszont azért 5-600 közt illene ott is teljesítenie, szerintem! A 2-300Mbps nagyon kevés, ott valami nem kerek!

(#4222) #48967168 válasza Intruder2k5 (#4221) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a választ! Mit kellene esetleg átállítanom?

(#4223) Intruder2k5 válasza #48967168 (#4222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez jó kérdés, azt hiszem valahol a switch menüben tudod ki/be kapcsolni a hardveres gyorsítás, ez legyen aktív! Aztán ellenőrizd, hogy nincs-e bekapcsolva a QoS! Ha egyik sem segít, akkor csinálj egy nvram törlést (reset)! Illetőleg ha továbbra sem megy feljebb, akkor meg lehetne próbálni Merlin fw-vel, de még akár Tomato-val is, mert 200Mbps-től még azzal is jobbnak kellene legyen, HW NAT nélkül is!

(#4224) #48967168 válasza Intruder2k5 (#4223) üzenetére


#48967168
törölt tag

A hardveres gyorsítás be volt kapcsolva, a QoS meg ki...
Érdekes, hogy a LAN-nál a DHCP szerver engedélyezése be volt kapcsolva, de hiába kapcsoltam ki, semmit sem gyorsult. (Erre mi szükség egyébként?)

Az alaplapi hálókártyám gigabites, bár az eszközkezelőben van egy "teredo tunneling pseudo-interface" ami felkiáltójeles, de nem hiszem hogy ez okozza a gondot...

Holnap kipróbálok egy 68ast, aztán meglátjuk...

(#4225) krealon válasza #48967168 (#4224) üzenetére


krealon
veterán

"Érdekes, hogy a LAN-nál a DHCP szerver engedélyezése be volt kapcsolva, de hiába kapcsoltam ki, semmit sem gyorsult. (Erre mi szükség egyébként?)"

A DHCP szerver szorja ki az IP beallitasokat a klienseknek, e nelkul kezzel kell mindenhol allitggatni az IP-t, netmask-ot, gateway-t, DNS-t. Ezt te nem akarod.

"Az alaplapi hálókártyám gigabites, bár az eszközkezelőben van egy "teredo tunneling pseudo-interface" ami felkiáltójeles, de nem hiszem hogy ez okozza a gondot..."

A Teredo teszi lehetove, hogy ha az internetszolgaltatod csak IPv4 cimet biztosit, akkor IPv6 kapcsolatot is hasznalhass egy 6to4 alaguton (tunnel) keresztul.

A Google es a facebook elsosorban IPv6-on szeret szolgaltatni, igy ha ezzel a szolgaltatassal baj van, akkor mindenfele problemak lehetnek a kliensenel. Gyakran elofordul, hogy ha letiltom az IPv6-ot, akkor elmulnak az oldal be nem toltodesi problemak.

(#4226) #48967168 válasza krealon (#4225) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nagyon köszi a választ, most már világos a dolog. Sajnos ezzel sem jutok tehát közelebb a router gyorsításához... :(

Ma megrendeltem AC68-at a neten, remélem csütörtökön már ki tudom próbálni. Ha valóban nagyságrendekkel gyorsabb lesz akkor marad, ha nem akkor élek a 14 nappal... :)

Igazság szerint már ez a 200/100-as sebesség is baromi nagy változás a korábbi T-Com-om 20/1 után, úgyhogy ha nem hasít az AC68, akkor várok a karácsonyi szezonra a AC78-ra...

(#4227) LSL1337 válasza #48967168 (#4226) üzenetére


LSL1337
őstag

huhh, mindenképp írj, kíváncsi vagyok az eredményre, mert hasonló cipőben járok.
Digi topicban vannak képek, 900Mbit-es speedtestről. ha ezek a top 50ezres ASUSok nem tudják elNATolni, akkor egy sima tp link mitől tudja?

(#4228) #48967168 válasza LSL1337 (#4227) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hát igen, ez jó kérdés. Mindenképpen beszámolok az eredményekről...

(#4229) #48967168 válasza LSL1337 (#4227) üzenetére


#48967168
törölt tag

Megjött a kicsike, 2 perc tesztelés utáni tapasztalat: 746/101/2ms :) (A digit direktbe PC-re kötve sincs magasabb érték)

Jó lesz ez! :))

[ Szerkesztve ]

(#4230) #48967168 válasza #48967168 (#4229) üzenetére


#48967168
törölt tag

További 2 perc kellett, hogy beleszeressek az AiCloud-ba... :)
Ugyanitt RT-66U eladó! :)

(#4231) eric.cartman válasza #48967168 (#4230) üzenetére


eric.cartman
senior tag

gondlom RT-N66U

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4232) junior1972


junior1972
csendes tag

Mekkora külső hdd-t tud kezelni maximálisan?

(#4233) Intruder2k5 válasza junior1972 (#4232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2TB-ot biztosan tud!

(#4234) #48967168


#48967168
törölt tag

Helló,

Próbáltátok már az N66U-t media bridge-nek beállítani? Arra gondoltam, hogy a AC68C mellett megtartom, és leteszem a nappaliba, ahol jelenleg egy EA-N66 dolgozik, hogy UTP-vel direktbe adjon hálózatot a DUNE médialejátszónak. Jelenleg olyan 40Mbs-ig nincs is gond, fölötte viszont nem bírja, ezért gondoltam a N66U bevetésére.

Media bridge módban is lehet róla LAN-on levenni hálózatot, vagy csak wifi-n küldi tovább? Vagy erre inkább a Jelerősítő mód való?

(#4235) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Nálatok működik a DM torrent fájlokkal? (nyilván gyári és merlin fw-t használóktól kérdezem)
Betöltök egy torrent fájlt és nem történik semmi :(

Köszi!

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4236) khorvat válasza junior1972 (#4232) üzenetére


khorvat
senior tag

3TB-vel is megy USB2.0 rackel, USB3.0 esetén voltak gondok, leszakadások.
NTFS fájl rendszerrel használom egy féléve, annyi gondom van csak, hogy torrent hozzáadáskor volt 2-3x, hogy újra indult a router, ez még kérdés kinek/minek a hibája!

(#4237) Tamarel válasza eric.cartman (#4235) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen (gyári). Eddig ilyen gondom nem volt.

(#4238) eric.cartman válasza Tamarel (#4237) üzenetére


eric.cartman
senior tag

köszi
a legfrissebb minden?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4239) Tamarel válasza eric.cartman (#4238) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen.
Esetleg a network map részen nézd meg a lemez állapotát.
Ext2 vagy valami más?

(#4240) eric.cartman válasza Tamarel (#4239) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ext2
a lemez OK, tökéletesen működik megosztott mappaként is (uSD belső)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4241) junior1972 válasza Intruder2k5 (#4233) üzenetére


junior1972
csendes tag

Köszi :)

(#4242) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!
Entware csomag frissítését követően nem indul el az rtorrent. Eddig soha nem volt probléma vele, de most egyáltalán nem tudok életet lehelni bele.
Telepítsem újra, vagy van egyszerűbb megoldás is, illetve mi okozhatta ezt?
Előre is köszi.

(#4243) Intruder2k5 válasza the radish (#4242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár én már elég régen upgrade-eltem, de én is szívtam ezzel az új rtorrent-rpc csomaggal, úgyhogy a régebbi verzió (0.9.3/0.13.3) van fent!

(#4244) the radish válasza Intruder2k5 (#4243) üzenetére


the radish
senior tag

Szia!
Köszi, nálam is ment vissza a régi. Nem jutottam vele semmire.

(#4245) Intruder2k5 válasza the radish (#4244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha az /opt/lib/opkg/status file-ban átírod az rtorrent, és a libtorrent verzióját, akkor nem fogja frissítgetni, mert úgy veszi, hogy fent van a legújabb!

Package: rtorrent
Version: 0.9.4-1
Depends: libc, libcurl, libtorrent, libncursesw, libsigcxx, xmlrpc-c-server, libpthread
Provides:
Status: install ok installed
Architecture: entware
Installed-Time: 1385157867
Auto-Installed: yes

Package: rtorrent-easy-install
Version: 0.2-2
Depends: libc, rutorrent, screen, php5-cgi, lighttpd-mod-fastcgi, lighttpd-mod-scgi, lighttpd-mod-auth
Provides:
Status: install user installed
Architecture: entware
Installed-Time: 1385157883

Package: rtorrent-rpc
Version: 0.9.4-1
Depends: libc, libcurl, libtorrent, libncursesw, libsigcxx, libpthread, xmlrpc-c-server
Provides:
Status: install ok not-installed
Architecture: entware
Auto-Installed: yes

Package: libtorrent
Version: 0.13.4-1
Depends: libc, libopenssl, libsigcxx
Provides:
Status: install ok installed
Architecture: entware
Installed-Time: 1385157871
Auto-Installed: yes

(#4246) DLDKox válasza Intruder2k5 (#4245) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Mi volt a gond a friss rtorrentel? Én forrásból fordítottam igaz debian-ra de nálam korrektül működik.

(#4247) Intruder2k5 válasza DLDKox (#4246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudtam elérni webes felületen... Bevallom nem is nagyon küzdöttem vele, mert a család nem boldog, amikor nekiállok fél délután mókolni rajta, de szerintem valamit megváltoztattak a lighttpd és az rtorrent közti kommunikációban! Később ha jól rémlik kerestem utána, és talán a rutorrent fórumon láttam, hogy másnak is van gondja vele, és ha jól rémlik, scgi-nél visszaállították a portos megoldást a socket helyett! De nekem egyszerűbb volt akkor visszatenni a régit, és azóta már el is felejtettem, csak most radish felhozta megint! Illetőleg ha jól emlékszem, több, addig, és azóta is használt konfig változóra is azt írta, hogy ismeretlen!

Tehát maga az rtorrent ment, de a rutorrent azt mondta, hogy nem fut!

[ Szerkesztve ]

(#4248) Tamarel válasza #48967168 (#4230) üzenetére


Tamarel
senior tag

Megnéztem én is az AiCloud-ot.
VPN-hez képest a videók streamelését adja csak pluszban (a dlna problémás ilyenkor), cserébe 7 órányi kijelzőidőről 4re csökkenti a telefonom használhatóságát mert futtat valamit a háttérben. Én hanyagolom.

(#4249) Zol77


Zol77
aktív tag

A Smallnetbuilder tegnap tesztelte az új AC87U routert, az USB 3.0 sebessége nem rossz.
A FAT32 , és az NTFS is 50 MBytes/s írást, meg közel 70 MBytes/s olvasást ért el.
Az Asus szerint ezt még 20% -al növelni fogják majd a jövőbeni fw frissítéssel.
Megvan a karácsonyi ajándékom :)

(#4250) Tido


Tido
aktív tag

Én ASUS RT N18U -ra próbáltam felvarázsolni az ARMes tomatót, tapasztalat: SENKI NE PRÓBÁLJA MÉG EGYELŐRE KI!
Nagyon nem megbízható, hol elindul, hol nem, tök nagy pingjei vannak, amikor olyanja van, LEDek legtöbb esetben nem világítnak - nincs visszajelzés - van amikor el sem érhető. Egy újraindításnál betölt, következőnél nem.. :O

Viszont eddig legalább a gyári program elég jónak tűnik, de azért nem örülök neki, hogy shibby nem tudta megcsinálni :(

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.