Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Intruder2k5 válasza Peltár (#4400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A saját webes felületén lehet flashelni, csak nem a firmware-ben, hanem recovery módban ha ránézel böngészővel a router ip címére, akkor egy ilyet fogsz látni!

(#4402) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Nekem egy RT-AC66-U routerem van, annak a topikja viszont sajnos 2 hsz-ből áll, 1 segítségkérő és egy leszóló kommentből. Ezért bátorkodtam ide írni.

Szolgáltatóváltás és adsl 15/1 netről 240/25-re váltás után vagyok, úgy gondolom itt az idő megcsinálni rendesen az itthoni hálózatot.
Eddig a - hatását tekintve - ólomfalból készült dolgozószobában volt a router, alig volt jel, a dolgozószoba fölötti szobába repeatert raktam, hogy az emeleten is legyen valamicske értelmes jel.
Most kikerült a ház közepére, a nappaliba.

Szeretném elérni a lehető legnagyobb adatsebességet. Gépek közötti fájlküldéshez, NAS-hez, ilyenek.
Nem vagyok egy hálózatépítő zseni, ha nekem valaki azt mondja, hogy 300mbps és 450mbps, akkor az utóbbira azt mondom, jobb. A routerem képes rá (elvileg valami 1300-at is tud), a gépemben pedig olyan vevő van, ami szintén 802.ac-snek volt hirdetve. Mit kell tennem, hogy ez a két eszköz ne sima 802.n kapcsolattal lője össze magát 300mbps-sel, hanem 450/900/100/akármi, az elérhető legnagyobb sebességgel?

Nem találtam a neten 3 nyelven értelmes útmutatót ehhez.

Előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget. :R :R

u.i.: tudom, hogy sok fontosat nem írtam le, de így is sokat írtam, Ha valaki nagyobb tudású netán megszán, neki tudom adagolni az infót szükséges mértékben.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#4403) Peltár válasza Intruder2k5 (#4401) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Na akkor így fogom csinálni! Ez még nekem is belefér. :U

(#4404) Intruder2k5 válasza kicsipapucs (#4402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Itt vannak az RT-AC66U-sok is, és talán valakinek van AC-s kliense is, aki majd leírja a tapasztalatait! Első körben mindenképpen fontos, hogy még véletlenül se a 2.4GHz-es AP-hoz csatlakozz, mert az AC-t csak 5GHz-en tudja! Ott is csak akkor, ha engedélyezve van a 80MHz-es csatornaszélesség a Wireless beállításokban!

Sajnos a vasbeton a rádióhullámok ősi ellensége, és gondolom a födémben van belőle rendesen! Ráadásul az 5GHz-re ez sokkal rosszabb, fokozottabb hatással van, mint a 2.4GHz-re! Előbbi gyorsabb átvitelre képes, de a falak sokkal inkább útját állják! Ezen kívül a routerek leginkább vízszintes síkú sugárzásra vannak tervezve, tehát az antennákra merőlegesen terjed leginkább a wifi hullám, hosszanti irányba (esetedben az emelet irányába) nem! Emiatt szokták az antennákat némileg dönteni, a két szélsőt úgy ~45 fokba, az segíthet egy kicsit!

(#4405) Peltár válasza Peltár (#4403) üzenetére


Peltár
aktív tag

Intruder25k Még annyit kérdeznék: Az itt leírtakat nekem is ajánlatos betartani az RT-N18U esetén? IP beállítás és egyebek a telepítés elött.? :U

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=23.0

[ Szerkesztve ]

(#4406) Intruder2k5 válasza Peltár (#4405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ITT leírtakat igen! Mivel recovery módban nem megy a routerben a DHCP szerver, így csak fix IP-vel tudod elérni!

(#4407) XZoli válasza Intruder2k5 (#4395) üzenetére


XZoli
aktív tag

Ez nagyon kevés én 10-15 MB/sec :DDD vagyok szokva, marad a gépes letöltés :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4408) Peltár válasza Intruder2k5 (#4406) üzenetére


Peltár
aktív tag

:R Köszönöm szépen! És azt is hogy a szabadidődet rááldoztad (rááldozod) alábbi linken
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=21.0 és még máshol is elérhető fontos és hasznos tanácsokra! :K

Ezt a link beillesztést még gyakorolni fogom.... :W

[ Szerkesztve ]

(#4409) Intruder2k5 válasza XZoli (#4407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, marad a gépes letöltés, vagy esetleg home szervert kell venni erre a célra!

(#4410) kicsipapucs válasza Intruder2k5 (#4404) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :K

5GHz-es rádión vagyok. Belőttem, megy a 80MHz.
Kliens oldalon csak 144mpbs-t mutat. Összeforgattam az antennákat úgy, hogy merőleges sugárzás esetén "eltalálják" egymást. Vízszintesen állnak. Router (AP módban van a hülye UPC trágya modem után kötve, annak a wifije kikapcsolva.) és client között van maximum 3 méter, függőlegesen felfelé, pont a router fölött a gép.
A vevőn nem kell állítanom semmit? Mit kell még matatnom? :)

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#4411) eric.cartman válasza kicsipapucs (#4410) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Sokszor a kliens oldalon is be kell állítani a 80Mhz-et (Windows alatt az eszkozvezerloben keresd)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4412) Egon válasza eric.cartman (#4392) üzenetére


Egon
nagyúr

Kizártnak tartom, hogy ha 80 MBit-en kvázi haldoklik egy router a gyári firmmel, akkor Merlinnel menne 200 MBit-en, menübeli lassulás nélkül...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4413) XZoli


XZoli
aktív tag

Help itt elakadok és nem történik semmi

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4414) Intruder2k5 válasza XZoli (#4413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Continue? Áramtalanítottad, és nem indul el? A LED-ek mit csinálnak? Mennyi időt vártál vele?

[ Szerkesztve ]

(#4415) XZoli


XZoli
aktív tag

csak a CFE jön be

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4416) Intruder2k5 válasza XZoli (#4415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor próbáld törölni az NVRAM-ot!

1. Áramtalanítod!
2. Benyomod az EZSETUP / WPS (nem a RESET) gombot, és tartod lenyomva!
3. Áram vissza, és még mindig tartod a gombot úgy 10-15mp-ig!
4. Gomb elenged, áramtalanít, majd indítod normál módban!

(#4417) XZoli válasza Intruder2k5 (#4416) üzenetére


XZoli
aktív tag

mennyit kell várni?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4418) Intruder2k5 válasza XZoli (#4417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mire?

(#4419) XZoli válasza XZoli (#4417) üzenetére


XZoli
aktív tag

amikor a flash befőzött

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4420) Intruder2k5 válasza XZoli (#4419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt aki írt olyat, hogy 10-15 percet is várt...

(#4421) XZoli válasza Intruder2k5 (#4420) üzenetére


XZoli
aktív tag

igy csináltam

[link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4422) Tido válasza XZoli (#4419) üzenetére


Tido
aktív tag

Nyugodtan hagyd ott, nézz meg egy sorozatrészt :) én volt mikor egy reggeli készülődést vártam végig, hogy jó legyen, de legutolsó feltöltésemnél is egy 20 perces rész nagyja lement, mire fogni lehetett a Tomato SSIDt.. Ha ezt látod akkor már jó vagy.. Mondjuk volt olyan is, amikor kb 3 perc múlva már ON volt, nem tudom mitől függ..
De én még nem láttam olyat, hogyha felraktad, és vártál volna eleget, akkor ne indult volna el.. Csak türelem

jah, hogy te a gyárit akarod rárakni, akor ne várj tomato SSIDt :DD bár szerintem ott is ha vársz, akkor újrabootolja.. Nekem az N18Uval is volt olyan, hogy a gyári frissítés egy 5-6 percig szüttyögött, míre egy LED után megjelent a többi is...

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#4423) XZoli válasza Tido (#4422) üzenetére


XZoli
aktív tag

ez már a gyári fw , de azzal működnie kell :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4424) Intruder2k5 válasza XZoli (#4423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tök mindegy milyen fw-t flashelsz, ilyenkor a trx file tartalmával úgyse foglalkozik a router!

(#4425) XZoli válasza Intruder2k5 (#4424) üzenetére


XZoli
aktív tag

kb 30 perc volt b... meg az asus :DD :C

mára elég volt, majd ha erőt gyűjtök megpróbálom felrakni a paradicsomot ;]

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4426) Tido válasza XZoli (#4425) üzenetére


Tido
aktív tag

paradicsomot szerintem könnyebb lesz, csak ne felejtsd el az NVRAM törlést utólag.
És legfőképp mielőtt felrakod, előtte a gyárit állítsd alaphelyzetbe!

Utána ha sikerült akkor wlanon keresztül NVRAM törlés, ha nem akkor meg marad a gombos.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#4427) Tamarel válasza Egon (#4412) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az ac66 webelérését is simán be lehet lassítani, főleg usb-ről másolással...

(#4428) khorvat


khorvat
senior tag

OwnCloud-ot telepített már vki a Tomato FW v123 Shibby verzióra NGINX webserver alá?
Félúton vagy lehet már a végén elakadtam:
Setting locale to en_US.UTF-8/fr_FR.UTF-8/es_ES.UTF-8/de_DE.UTF-8/ru_RU.UTF-8/pt_BR.UTF-8/it_IT.UTF-8/ja_JP.UTF-8/zh_CN.UTF-8 failed

Please install one of theses locales on your system and restart your webserver.

ez az üzenet van egyelőre, gyanítom a NGINX kiterjesztett beállításiban kellene még vmit allítgatni a webes admin felületén a tomatonak, vagy konkrétba a PHP fájlokba bele túrni a routeren entware-t használok egyébként!

Akinek már sikerült elindítani vagy van ötlete hogyan tovább írjon.

[ Szerkesztve ]

(#4429) Intruder2k5 válasza khorvat (#4428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig Shibby semmi extrát nem állított szerintem!

http://www.youtube.com/watch?v=UwAXIy4lYuA

(#4430) khorvat válasza Intruder2k5 (#4429) üzenetére


khorvat
senior tag

Igen ezt a videot csináltam én is végig, igaz itt még a v122 tomato látható azóta az Nginx webserver része bővült éppen az owncloud segítése miatt is! Lehet kérni kellene tőle egy újabb tutorialt ami szemlélteti az új menüpontok hasznát is.

Illetve az se világos még , hogy ezzel fel kell áldozni a saját weboldal lehetőségét, vagy az NGINX képes kiszolgálni több szervert is egyidőben, vmint ezt a router hogyan bírná?

[ Szerkesztve ]

(#4431) Intruder2k5 válasza khorvat (#4430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kellene ismerni jobban a konfigját! Tegnap én is játszottam vele kicsit, de elég kevés sikerrel!

http://itcafe.hu/tema/tomato_firmware/hsz_4127-4128.html

Mondjuk OwnCloud-hoz nem fűznék sok reményt, és régebben lighttpd alá már felraktam, de b@szott lassú volt!

Ahogy néztem tegnap, van lehetőség ott is virtual host-ok használatára, vagyis semmit sem kell feláldozni!

[ Szerkesztve ]

(#4432) baricsz válasza khorvat (#4428) üzenetére


baricsz
csendes tag

Owncloud 7.0.2-vel próbáltam, én is itt akadtam el, de végül a youtube hozzászólások között találtam megoldást..
Kommenzted ki (vagy töröld) az owncloud/lib/private/utils.php 474-479 sorát. Ez ellenőrzi a locale-t.

De most meg "Token expired. Please reload page" error-t kapok.. Majd ha lesz hozzá türelmem megpróbálom ez alapján: https://forum.owncloud.org/viewtopic.php?f=17&t=23315

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#4433) khorvat válasza baricsz (#4432) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszi!
Ezzel sikerült eljutni a kezdőlapig, itt megadtam egy felhasználói nevet jelszót és az adatok helyét, de vagy a router terhelése nagy még és nem végzett vele, vagy újabb hiba mert most már nem jön be semmi.
"A weblap nem található" Sebaj próbálok majd holnap egy újraindítást hátha tovább lehet lépni.

(#4434) Tido


Tido
aktív tag

Két kérdés ami egyre vezethető vissza:
QOSt lehet belső hálóra is megadni? Értve ha WLANon nézek valamit VLCvel, akkor a gépre másolás ne foglalja le a teljes sávszélességet ( ne legyenek szürke kockák az adat hiány miatt ).
illetve, hogy a Whiteboxot muszály volt más helyre raknom (switch helyett)de szeretnék a méréseknek a a QOSben prioritást adni, hogy azért realitás közeli legyen a feltöltés.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#4435) baricsz válasza khorvat (#4433) üzenetére


baricsz
csendes tag

Igen, nekem is ez volt ! Gondoltam azért mert egy régi pendrive-al próbáltam és nagyon lassú az írás/olvasása. Egy fél óra múlva újra ránéztem és működött.. Viszont utána kaptam a Token expired errort .. :W

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#4436) Tido


Tido
aktív tag

Hát 1.23as miatt oda lett a 89 napos up-om :) de hogy ezt milyen gyorsan felrakta :DDD

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#4437) khorvat válasza baricsz (#4435) üzenetére


khorvat
senior tag

Most ott tartok, hogy bejön a belépési képernyő, de nem enged be az előtte beállított felhasználóinév/jelszó párossal. Kezd ez egyre nyűgösebb lenni, így hogy a TM is szereti újraindítgatni a routert lehet hagyom is, fontosabb az erőforrás és üzembiztonság megléte a TM-hez!

(#4438) baricsz válasza khorvat (#4437) üzenetére


baricsz
csendes tag

Hát esélyes, hogy elég lassúcska / instabil lenne szegény .. kíváncsiságból akartam én is kipróbálni.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#4439) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

A gyári vagy a Merlin féle firmware-ben külön lehet-e választani a a LAN portokat?
Lehet nem jól fogalmazom, de a lényeg az lenne, hogy két LAN porton csatlakozott gép ne lássa egymást, de mind a kettő elérje az internetet.

Steve

(#4440) golya87 válasza SteveBeard (#4439) üzenetére


golya87
őstag

VLAN a varázsszó, szerintem azt mindegyik firmware tudja kezelni.

(#4441) SteveBeard válasza golya87 (#4440) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Csak nem találok sehol egy leírást a beállítás mikéntjéről... :(

Steve

(#4442) Tamarel válasza SteveBeard (#4441) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szerintem weben se a gyári se a Merlin nem tudja.
Tűzfal szabály is megoldás, vagy parancssorban kell módosítani a vlan-t.

(#4443) SteveBeard válasza Tamarel (#4442) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Ezt értem, nem a parancssorral van bajom, hanem a hogyannal.
Tomato alatt sem tudtam rendesen összehozni, pedig elég sok időt rászántam az iptables titkainak kifürkészésére.

Steve

(#4444) Tamarel válasza SteveBeard (#4443) üzenetére


Tamarel
senior tag

Most akkor milyen szoftver van rajta?
Tomato-t nem ismerem, dd-wrt weboldalról tudja.

(#4445) SteveBeard válasza Tamarel (#4444) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Jelenleg a Merlin féle.
A feladat kettős, a két LAN portot elválasztani egymástól, de legalább egy gépnek, amivel tudom adminisztrálni a rendszert teljes átjárást biztosítani.
Ezt más típusú routeren meg tudtam oldani openwrt alatt.
Tomatoval az elsőt, egt kis segítséggel, összehoztam ,de a második nem jött össze.
Ezért néztem meg a Merlint, hátha...

Steve

(#4446) Tamarel válasza SteveBeard (#4445) üzenetére


Tamarel
senior tag

1. Az adott gépeknek rögzítsd az ipjét két külön tartományra (pl. 50-99 és. 100-149), a fő gépét valami másra (pl 2-49).
2. A tűzfal menüpont alatt adj hozzá egy filtert, a .50-99 és a .100-149 semmilyen porton ne tudjon kommunikálni egymással.

Ez annyival még jobb is mint a vlan, hogy mindegy hova van bekötve. Akár wifin is lehet.

(#4447) SteveBeard válasza Tamarel (#4446) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Köszönöm! Megpróbálom... ;)

Steve

(#4448) akihaennem


akihaennem
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy az RT-N65U típusú router támogatja-e a Jumbo Frame lehetőséget.
Nem találtam sehol sem infót erről.

(#4449) Intruder2k5 válasza akihaennem (#4448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ITT kérdezd meg, jobban fognak tudni válaszolni! Ha igen, nyilván ott is a Switch Control menüben lesz elrejtve!

[ Szerkesztve ]

(#4450) akihaennem válasza Intruder2k5 (#4449) üzenetére


akihaennem
csendes tag

Köszi a Gyors választ.
Ezt én is megtaláltam az ASUS oldalán de nálam nincs ilyen Jumbo Frame opció :\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.