Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) oriic válasza csucsbicep (#400) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Xeon. Szerverproci, kb az i7-870 szintjén van. Elvileg jobban tuningolható, de jobban is melegszik... Közben kiderült hogy lapom nem vinné, szal már tárgytalan az egész. :(

Live-Die-Respawn

(#402) csucsbicep válasza oriic (#401) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem sokat nem nyertél volna vele.

(#403) oriic válasza csucsbicep (#402) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudom, csak szeretem a különlegességeket.

Live-Die-Respawn

(#404) sinya85


sinya85
senior tag

Sziasztok
van egy kis problémám
vettem egy 0kmes asus p7p55d deluxe lapot, bele egy i3-540 et egy G.skill f3-12800cl6-4gbxh tipusu rampárral

összerak bekapcsol a táp azonnal leold lehet hallani valami kis relé hangot és ujra meg ujra probálna elindulni de kikapcs.gondoltam szar az alaplap visszaküldtem azt mondták semmi baja a procit nem tudta felismerni mert régi a bios de frissitették. mire visszaért a lap i3 helyett i7 870 lett, sajna a jelenség ugyan ez. a vga jo a táp jo nagyker szerint az alaplap is jo.
lehetséges hogy a ramokkal van a baj és azért csinálja azt amit csinál?
itt van már miota a szekrényen a motyo és nemtudom használni kicsit idegesítő.
valaki mondjon rá valamit.

ஜ۩۞۩ஜ

(#405) sinya85 válasza sinya85 (#404) üzenetére


sinya85
senior tag

ramok is jok
csak az alaplap a szar :( :W

ஜ۩۞۩ஜ

(#406) csucsbicep válasza sinya85 (#405) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor mégis, hogyan tesztelték le a lapot?

(#407) sinya85 válasza csucsbicep (#406) üzenetére


sinya85
senior tag

a lapra azt mondták a nagykerben hogy semmi baja a többi hardvert más gépben probáltam ki.
1000% hogy szar az alaplap ami Gianni27-től van és persze a hardverkerbe kell visszavinnem mert ő meg onnan hozza a dolgait. "szarik a gariztatásra" hétfőn bemegyek és rájukgyujtom az üzletet :((( :(((

ஜ۩۞۩ஜ

(#408) csucsbicep válasza sinya85 (#407) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha nem, akkor meg vidd be az egész géped.

(#409) Kundera


Kundera
csendes tag

Sziasztok! Szert tettem egy ASUS P7P55D Premium lapra és tudna e vki segíteni abban hogyan kell beállítani a lapot rendesen és hogyan is tudnám a procimat felhúzni 4gh-re? Eddig gigabyte alaplapom volt ott ment egyszerűen de ez nem akarja az igazságot i5 650 röl lenne szó! Előre is köszönöm a helpet

CS 1.5 FOREVER! (Kundera*)

(#410) csucsbicep válasza Kundera (#409) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hol akadsz el?

(#411) Kundera válasza csucsbicep (#410) üzenetére


Kundera
csendes tag

Hála az égenk megoldódott eltartott egy dabarig de rájöttem h aramot nem igazán akarja 166-on hajtani utánna toltam egz bios updatet és láss csodát mindent rendben kezel!!

CS 1.5 FOREVER! (Kundera*)

(#412) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Van egy P7P55D PRO lapom.. hogy tudok visszafelé frissíteni BIOS-t?:)

[ Szerkesztve ]

(#413) Bibe1 válasza kertsa (#412) üzenetére


Bibe1
csendes tag

Talán asus update toolban van ilyen opció,legalábbis p5kc-nél lehetett.

(#414) kertsa válasza Bibe1 (#413) üzenetére


kertsa
senior tag

:(

(#415) Bulitt válasza kertsa (#414) üzenetére


Bulitt
őstag

A keresőt ha használod, fogsz találni olyan bejegyzést mely ezzel a résszel foglalkozik. Bizonyos BIOS-nál lehetséges csak megcsinálni, hogy vissza flasheled egy régebbi verzióra. De a kereső megmondja :)

(#416) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Beszereztem egy asus p7p55d-e pro alaplapot ,azt vettem észre hogy bekapcsolom a gépet és kb 15 másodpercig semmi nem történik vagyis, el indul megy a venti minden ,ezt az időt kivárja mindig ,és utána jön be a szokásos alaplap típus ,meg ki ír egy pár dolgot és indul a win 7, akinek hasonló alaplapja van annak is igy indul??

(#417) Bulitt válasza zolisx4 (#416) üzenetére


Bulitt
őstag

Azért indul így mert le ellenőrzi, hogy a processzor a vga és a ram hibátlanul működik e. Ha bele nézel a gépbe, ilyenkor mindig pirosan kezdenek el világítani a ledek, a pci-e slot mellett, a cpu mellett és a ramnál is. Idő után fel se tűnik :)

(#418) csucsbicep válasza zolisx4 (#416) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez már nálam is így van. Ahol hibát talál értelemszerűen ott világít hosszann a led.

(#419) zolisx4 válasza Bulitt (#417) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen azt figyeltetem, hogy kivillan a led a memóriánál proci. vga meg van még valami .
Akkor ez így működik .

csucsbicep
Lehet mondjuk a memóriát nem szereti ,mert 2 szer is ellenőrzi és annál hosszabban világít ,de nem biztos ,14 másodperc ez az ellenőrzés ,összesen 1 perc 25 másodperc mire betölt a win7 ,SSD vel gyorsabb lenne biztos :K

[ Szerkesztve ]

(#420) csucsbicep válasza zolisx4 (#419) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha nem akad meg ellenőrzésnél, akkor nem olyan nincs hogy nem szereti.

(#421) zolisx4 válasza csucsbicep (#420) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen mert végül is 2 szer is kivillan a led a memóriánál de tovább lép ,annyi minden van erről a neten de csak fordítóval tudtam olvasni és ott írták hogy nem mindegy a memória típusa ,de a fordító sokszor 2 értelműen fordít :K

(#422) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok ismét .
Na szóval ,2 kérdésem lenne .
Az egyik hogy a biosban kell e valamit állítani hogy a sata 3 winyómat rátettem ,tudom nem lesz gyorsabb de mégis arra tenném .
Az advanced menüben a Marver vezérlő az ide vagy achi legyen ,remélem jól írtam .

A másik az hogy ez a chip milyen meleg nektek
Kb ennyi lenne :R

(#423) Bulitt válasza zolisx4 (#422) üzenetére


Bulitt
őstag

Én AHCI-t használok, és ahogy mondod semmi nem fog változni a vinyo esetében. A képen szereplő chip pedig nem tudom micsoda, és nem is szoktam tapogatni vagy nézegetni :) Az átlag hőmérséklete a lapnak legyen jó, a többi nem érdekes :)

(#424) csucsbicep válasza zolisx4 (#422) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez pontosan merre van a lapon?

(#425) zolisx4 válasza csucsbicep (#424) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez pontosa a legalsó foglalat alatt van tehát a lap alján.

Az egész cikk .

[ Szerkesztve ]

(#426) Bulitt válasza zolisx4 (#425) üzenetére


Bulitt
őstag

Hát míg az alaplapoknál az északi híd melegedet, addig ezeknél a lapoknál az a maradék 1db chip ami van, már egyáltalán nem melegszik. Nekem konkrétan a VGA a chip fölött van, és így is csak kéz meleg :) [link]

(#427) zolisx4 válasza Bulitt (#426) üzenetére


zolisx4
őstag

Igazából az én lapomon nem meleg vagyis csak annyira ,mint a tiéd simán rajta tudom tartani az ujjam ,.
De az egyik barátom alaplapja amiről szó van P7P55D Premium az olyan meleg hogy nem birod rátenni az ujjad ,neki 6850 cf van a gépbe lehet azért meleg neki .Rakott rá hűtőbordát simán leesett neki annyira meleg , :K

Amit linkeltem az az én lapom de a premium lapon is ott van :K

Jól néz ki a házikód :K

Nehogy azt mond hogy te is Varga Zoli vagy????

[ Szerkesztve ]

(#428) csucsbicep válasza zolisx4 (#427) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hova tett bordát?

(#429) zolisx4 válasza csucsbicep (#428) üzenetére


zolisx4
őstag

Arra a chip re ami a képen van ,neki a premium van az a chip kicsit nagyobb .De ugyan ott van mindkét lapon .

Na erre rakott ez olyan meleg neki .

[ Szerkesztve ]

(#430) csucsbicep válasza zolisx4 (#429) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De ez a chip konkrétan mit csinál vagy mi? Nekem Deluxe lapom van, de azon vhol máshol helyezkedik el.

(#431) Bulitt válasza csucsbicep (#430) üzenetére


Bulitt
őstag

A P45 szériás alaplapoknál vagy az összes olyan alaplapnál ahol északi- és déli híd található (SB,NB) ezeket a funkciókat látják el: [link]

A mi alaplapunknál már csak 1db chip maradt, még pedig az Intel P55 Express Chip és ezt a feladatot látja el: [link]

zolisx4: Nem ,nem vagyok Varga Zoli :N

[ Szerkesztve ]

(#432) zolisx4 válasza Bulitt (#431) üzenetére


zolisx4
őstag

Zoltán Varga
fotói
2012.04.26. 23:24
Hú de láma vagyok hiszen azok az én képeim :W :W
Ezért gondoltam csak :R

Az a chip valószínű a sata 3 meg az usb 3 al van összefüggésbe ,gondolom :F

Bulitt
Hát ezen nagyon jót röhögtem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#433) Bulitt válasza zolisx4 (#432) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerintem a hozzászólásoknál lévő profilra gondoltál, de az valójában a tied, mert azt mutatja aki hozzá akar szólni :DDD

Olvassátok el a fentebbi hozzászólásom

[ Szerkesztve ]

(#434) zolisx4 válasza csucsbicep (#430) üzenetére


zolisx4
őstag

P7P55D-E Prón és a Premiumon látható PLX-chip közelebbről! Ez a vezérlő alapjában véve egy második PCIe 2.0 x16-os sávot hoz létre, tesz elérhetővé az alaplapon annak érdekében, hogy az USB 3.0-ra csatlakozó, illetve a SATA 6 Gb/s-os eszközök ne szenvedjenek sávszélességhiányban.

Ebből mazsoláztam ki.

(#435) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Azt hogy tudom megcsinálni, hogy ha vmit beállítok a FanXpertbe manuálisan win alatt, azt a következő indulásnál jegyezze meg?

(#436) lamer666


lamer666
csendes tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék a prohardver szakértőihez, hogy hozzám került egy Asus p7p55d alap benne egy i5-750 el, és sajnálatosan korlátozottan működőképes.a gond a következő:
Feltelepítem a gépre a win7et, amikor még teljesen üres renben működik. Amint elkezdem a drivereket telepíteni, valamelyik telepítése közben érkezik a "kék halál" és újraindul. Többféle Windows 7et próbáltam, mindnél jelentkezik, és az is randomnak tűnt, hogy melyik drivernél csinálta. Volt h a videókártyánál, volt, hogy a wifi kártyánál.A processzor kivételével mindent ellenőriztem másik gépben, csak sajnos nem könnyű 1156os lapot szereznem vásárlás nélkül. A bios már frissítve volt. A hibakódokat nézegettem a microsoft fórumokon, de az alplap és a proci kivételével mindent le tudtam ellenőrizni.
A gép kb másfél éves lehet, és 2 hetet ment, a gazdája megvette, ugyanezt produkálta és inkább félrerakta, ezután került hozzám pár hete használatlanul. Sajnálnám ezt a jó alaplapot kidobni
Az lenne a kérdésem, hogy nincs e valami ötletetek, illetve, hogy ez nem e valami sokszor előforduló probléma amit valahogy orvosolni lehet, sajnos nem találtam semmi ilyesmit.

A válaszokat előre is köszönöm

Kornél

(#437) Bulitt válasza lamer666 (#436) üzenetére


Bulitt
őstag

Szia

Tudni kellene, hogy egész pontosan milyen hibával dob kék halált. Ezt írja is az utolsó sorban. De mindenképpen érdemes lenne garanciába vinni.

(#438) XZoli


XZoli
aktív tag

Olyan gondom van , hogy kikapcsolás után is ad áramot az USB port , ezt hogyan tudom kikapcsolni?
(rendes kikapcsolás nem alvó mód)

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#439) Bulitt válasza XZoli (#438) üzenetére


Bulitt
őstag

Elméletileg BIOS-ban tudod kikapcsolni, és ha jól emlékszem ez pont azért van, hogy tud tölteni a telefont, kikapcsolt gép mellett is. De ez elméletileg csak bizonyos USB portok esetében van

(#440) XZoli válasza Bulitt (#439) üzenetére


XZoli
aktív tag

De hol, mert kikapcsoltam én amit az asus fórumban írtak, Eup ready disabled de jön az áram rendesen nagy élmény világit a g15 billentyűzet kikapcsolás után rendese.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#441) Bulitt válasza XZoli (#440) üzenetére


Bulitt
őstag

Próbáltad másik USB porton?

(#442) XZoli


XZoli
aktív tag

igen :O csinálok egy default biost, majd meglátom milesz

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#443) grobcsaba


grobcsaba
csendes tag

Szaisztok!

Van a következő konfiguráció:
Asus p7p55d alaplap, i5-750-es proci, 2x2GB Kingston khx1600c9d3k2/4g memória, nvidia geforce 9800 gt videókártya, 64-bit win 7.

És ramokkal kapcsolatban tanácstalan vagyok, egyrészt bővíteni szeretnék, másrészt nem teljesen értem a dolgot.
Nem vagyok géptuningolós összesen annyi van a géppel, hogy meg van emelve egy kicsit a proci órajel, hogy 1600mhz-en menjenek a ram-ok, és nem is kívánom húzni, csak emésztenek fel a nagy számítási igényű programok (képfeldolgozás, végeselem, 3d, videóvágás).
Most mindenhol azt olvasom, hogy ix-... processzoroknál ne legyen a ram feszültsége 1.5-1.65 volt felett. Ezt a gépet nem én raktam össze, ~3,5 éve használom 1.7-1.9V-os ramokkal, nem tűnt fel hogy valami nem lenne jó, bios ~1.79V-ot 1600mhz-et ír, cpu-z 1.5-öt 800mhz-t és 2:10 (fsb:dram).
Az az igazság hogy nem értem, teljesen hol mit és miért látok.
Mi van a valóságban, és miért kéne tönkremenni a procinak, ha az alaplap ~2.5V-ig kezeli a ramokat, vagy miért nem megy tönkre?

A vásárlással kapcsolatban, vennék 2x2GB vagy 2x4GB, ramot, ha együtt használom a meglévőkkel, akkor egyforma feszültségűt kell e venni velük (1.7-1.9V), mit szól ehhez az processzor és az alaplap 4x1.8V? 2x2+2x4 -> 12GB fog e dual channelbe működni, ha 1600c9d3k2 mindegyik, egyforma vagy különböző feszültségűek, az új nagyobbak alacsonyabbak (azt hiszem más a tipusszámuk pl:1600C9AD3K2)?
Az egyforma 4x2GB gondolom működik, de mi van 2x2 régi + 2x2 alacsony feszes?
Vagyis kezeli e külön dimm-enként a feszt?

Próbáltam keresgélni, de nem nagyon találom a válaszokat kezdem úgy érezni, hogy a lehetetlen kérdésre akarok választ találni, vagy csak értetlen vagyok?

Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#444) Bulitt válasza grobcsaba (#443) üzenetére


Bulitt
őstag

Hello

A mostani ramjaid Kingston HyperX memóriák. Ezeknek az üzemi feszültségük 1.7-1,9V között mozog. Ez benne is van a specifikációjában/hivatalos weboldalon. Energiafogyasztás szempontjából mindenképpen alacsony feszültségű ramokat kell venned, de ennek egyenes következménye, hogy a már meglévő ramok nem maradhatnak a gépben.

Tehát:

1.- Nem, nem kezeli slotonként az alaplap a memória feszültséget.
2.- Igen, tudod használni dualban a 2x2 és a 2x4GB memóriát egyszerre. (Dual channel - azonos slotok A-A; B-B)
3.- Szerencsésebb ha 2x8GB memóriát veszel. Kevésbé terheled az alaplapot mint a 4 modullal. Többen azt vallják, hogy gyorsabb a gép memória kezelése ha csak két modul van a lapban. Ha sok memória kell akkor ez kettő legyen nagy pl.: 2x8GB

Nekem P7P55D Evo lapom van, azonos procival mint neked. 3,8Ghz-re van húzva, mert nekem a memóriáim Corsair Vengance 1866Mhz 1,65V. Így is 1700Mhz-en járnak, de 1,65V mellett. 2x4GB kit. 2011 novembere óta használom, hiba nélkül.

(#445) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

P7P55D EVO lapba tettem egy Asus U3S6 PciE 4x-es bővítőkártyát.
Hogyan tudnám elérni hogy 4x--es sebességen működjön?
Mit kellene kikapcsolni vagy bekapcsolni a Biosban?
Sajnos most csak 1x-es sebességen megy és nem jövök rá a nyitjára.Pedig abba a slotba raktam ami az Asus oldalán is fel van tüntetve (a legalsóba ami 4x-es).
Ha valakinek volna ötlete azt megköszönném :)

Egyenlőre próbálkozom a fölösleges dolgok kikapcsolgatásával Biosban,hátha valami elszipkázza a sávszélt és azért nem vált 4x-esre.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#446) Kuni0169 válasza NÉMÓ510 (#445) üzenetére


Kuni0169
csendes tag

Helló, azt honnan tudod ,hogy 1x be megy, erre én is kíváncsi lennék ,nekem is ilyen kártyám van. Ha nem raksz más bővítőkártyát a gépbe (a VGA-n kívül ) akkor az 4x ben megy magától.

én nem olyan családból származom...........

(#447) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy sima P7P55D-m van. Gépház-csere után a videókártyát (egy darab van csak) az alsó, azaz fekete PCI Express slotba tettem. Most utána olvasva jól látom, hogy az csak x4 sebességgel megy? :O
Az alaplapon PCIEX16_2 van ráírva...

Tudnátok segíteni?
Köszönöm!

YOLOska

(#448) Rover623 válasza Funthomi (#447) üzenetére


Rover623
félisten

Most utána olvasva jól látom, hogy az csak x4 sebességgel megy?

Chipset+proci speckójából is következik, és az alaplap speckóban tisztán le van írva.
A PCIEX16_1 (kék) csati van a procira akasztva, ergo ott van 16 lane.
A P55 chipset össz-vissz tud 8-at. Abból négy van a PCIEX16_2-re vezetve, kettő megy a két egyszeres
csatira, kettővel meg alaplapi eszközöket hajt, a gigabites hálót meg még valamit.
Ennyi.
Már középkategóriás kártyákat is vissza tud fogni, tedd át a VGA-t a kékbe...

primus inter pares

(#449) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

P7P55D lap van a gépemben, i5 750 processzorral.
Eddig Win 7 64 bit futott a gépen, nekem fent volt az EPU-6 II alkalmazás, nekem bejött.

Most váltottam Win 10-re, de képtelen vagyok működésre bírni az EPU alkalmazást. :W

Van valakinek valami ötlete?

Köszönöm előre is! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#450) sony309 válasza sony309 (#449) üzenetére


sony309
őstag

Akkor ezek szerint senki nem használja a fenti programot! :Y

Köszönöm és üdv

S3x, hifi & rock and roll

(#451) Martzi válasza sony309 (#450) üzenetére


Martzi
csendes tag

Nekem már 8.1-en sem működik sajna, pedig nagyon szerettem. Épp múltkor kezdtem el kutatni iránta, de ahogy nézem friss infó nemnagyon akad :D

(#452) sony309 válasza Martzi (#451) üzenetére


sony309
őstag

Üdv!

Használ valaki ehhez a laphoz valamilyen alkalmazást, amivel csökkenteni lehet a ventillátorok zaját?

Köszönöm, ha válaszol valaki!

S3x, hifi & rock and roll

(#453) hauser11


hauser11
újonc

Szia mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket..lenne egy kérdésem adva van egy p7p55d lap amire felkerült a win 10 ..minden jól müködik ..kivéve a hang mert az nincs csak a vidokártyán keresztül a tv-n hdmi....a töddire mind azt irja ki nincs csatlakoztatva...gondolom driver frissités de nem találtam csak win 7 re
...na itt elakadtam. Kérem ha valaki tud segitsen köszi

(#454) sony309 válasza hauser11 (#453) üzenetére


sony309
őstag

Szia!

Nemrég telepítettem újra a Win 10-t, sokat szenvedtem vele, mire sikerült hangot csiholnom az analóg kimeneten.
Nem kellett semmilyen drivert frissítenem.
Vezérlőpult -> Hang ->

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#455) hauser11 válasza sony309 (#454) üzenetére


hauser11
újonc

Köszönöm a gyors választ ...sajnos én még mindig csak a sokat szenvedek vele résznél tartok....valahogy nem akar máshol megszolalni csak a tv-n.Analogon nagy semmi....

(#456) sony309 válasza hauser11 (#455) üzenetére


sony309
őstag

Van már hangod analóg kimeneten?

S3x, hifi & rock and roll

(#457) xward


xward
tag

Sziasztok !

adott egy Asus Sabertooth 55i lap / Intel i5 760 CPU val

Szeretnék venni hozzá DDR3 Ram - ot

nézem az Asus hivatalos oldalon a támogatott ramok listáját és
2x4GB nincs irva csak 1-2-4GB vagy 1gb - 2x2gb 3x2gb

[link]
[link]

nos ebben szeretnék segitséget kérni a CPU támogatás a ramot 1333MHz ig támogat

végül is a kérdésem az lenne 2x4gb ot vagy 4x2gb ot nem tudok használni ??

vagy esetleg ha olyan ramot veszek ami nincs a listában akkor nem jó?

előre is köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

by xward

(#458) xward


xward
tag

közben megoldódott bios frissítés segitett :C

by xward

(#459) BollaFeri


BollaFeri
tag

Hali! Van egy P7P55D alaplapom, egy elég gyenge, de a célnak megfelelő videokártyával. 8400GS.
Vannak néha olyan napjai, ha újraindítom a gépet, egy hosszú, és 3 rövig sipolást hallat, kép nincs, de hangjai alapján a rendszer feláll. ASUS oldalán kikeresve a hibajelet, a VGA-ra panaszkodik. Lehet a kártya bajos, vagy alaplap?

Ki és bekapcsolás után ismét működik minden.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.