Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) lavorka válasza lavorka (#299) üzenetére


lavorka
aktív tag

Felraktam a 1207 moddolt bios-t de nekem nem engedett frissíteni semmire, aztán véletlenül rátaláltam az ASUS Update-ben arra az opcióra hogy: BIOS Downgradable, és azt kipipálva enged bármilyen BIOS-t felrakni... :))

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#302) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

P5P55D-E lapról van valami vélemény?

(#303) banderasz77 válasza banderasz77 (#302) üzenetére


banderasz77
addikt

Mármint P7P55....... :B

(#304) XaraX válasza lavorka (#301) üzenetére


XaraX
addikt

Sosem frissítek biost win alól.
Ez Flash, a moddolt bios után bármire frissítheted.

(#305) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok! Ez a módosított bios p7p55d por-hoz is jó lehet? a 1207-re gondolok.

Köszönöm!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#306) Normi™ válasza Normi™ (#305) üzenetére


Normi™
őstag

Kipróbáltam,de nem lett jó sajnos :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#307) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Nálam van speed step az új bios-al, de csak akkor, ha nem a CPU résznél állítom be, hanem egy másik menüben, és ott mentem el a biost. Nem szabad visszalépni a cpu részhez.

(#308) Normi™ válasza Mikiller (#307) üzenetére


Normi™
őstag

A vcore-t is visszaveszi?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#309) Mikiller válasza Normi™ (#308) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Igen, visszaveszi, offsetmode-ra kell állítani. :K

(#310) Normi™ válasza Mikiller (#309) üzenetére


Normi™
őstag

Valóban levette,csak ezt még nem próbáltam így hirtelen,mert a régin úgy is levette.
Köszönöm szépen a segítséged!!!!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#311) vinibali


vinibali
őstag

sziasztok!
segítséget kérnék, adott egy p7p55d+i7 860+2*2kingmax ddr3+5750+700-as FSP táp. ezt a konfigot raknám össze egy barátomnak, ma jutottam el odáig, hogy megvan minden összeraktam, de először a ram szórakozott a fekete slot párban(dual). majd elindult úgy hogy kivettem az egyiket. de visszarakás után a feketék továbbra sem voltak életképesek együtt indulni. a kékekben(másik) viszont elindultak, de most néztem és nem látja dualban őket. a win7 telepítő újraindulást és bios resetelődést okoz, pendriveről a memtest szintén nem akar indulni. a memóriák FLFE85F-B8KE9 nem szerepel a support listben, létezik, hogy ennyire érzékeny lenne a ramokra az intel?
kérem minél hamarabb válaszoljatok!!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#312) vinibali


vinibali
őstag

update:
most néztem a leírásban, hogy a kéket kéne használni. már túl vagyok néhány bios reseten. most próbáltam bene egy kvr1333d3n9k2/2g-s kittet, a kékbe természetesen. 1,5volton megy auto időzítésekkel a tünet ugyan az...
ez benne van a support listben, de ott elpida ickkel, nem gyártó spec kingstonokkal(mint a ramon) esetleg lap vagy procibaj is lehet?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#313) XaraX válasza vinibali (#312) üzenetére


XaraX
addikt

Nálam ugyanilyen lapban járt többféle memória,( Kingmaxból többféle, igyz, mind 1600-as volt, G.Skill, Mushkin) egyikkel sem volt semmi gondja.
Sőt, a Mushkin azért került hozzám, mert giga lapban nem akart menni, Asusban tökéletesen üzemelt.

(#314) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Most néztem fel az Asus oldalára és megláttam, hogy van új bios.

P7P55D PRO 2003 BIOS
1. Improve memory compatibility
2. Improve system stability
3. Update CPU Level up function
4. Update Marvell Option ROM

vinibali: próbáld 1.6V-al és manuális időzítésekkel 8-8-8-24

[ Szerkesztve ]

(#315) Mikiller válasza Mikiller (#314) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Közben fel is raktam az új bios-t.
Van speed step újra az Ai tweaker menüből is. :)

(#316) Normi™ válasza Mikiller (#315) üzenetére


Normi™
őstag

Nem merem megkockáztatni,nincs hozzá módosított bios egyenlőre amivel lehet downgradelni :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#317) MrCsiT válasza banderasz77 (#303) üzenetére


MrCsiT
addikt

van ilyenem..hm.. még ismerkedem vele (dec végén vettem, de a megelőző Intel-em az a 166MMX volt, így van mit behoznom :DDD )

stabilnak tűnik, i5-760 szaladgál benne, épp most látom, hogy van új BIOS hozzá (igaz, jan. 17-i, de én még nem láttam.)

Ha konkrét kérdésed van, írd meg nyugodtan.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#318) OceanStorm


OceanStorm
tag

Eladó! Érdeklődni pm -ben !

(#319) DonVito


DonVito
csendes tag

Sziasztok

Van egy ilyen P7P55D lapom, az a gondom hogy a post screen ig eletleik 15-20 másodperc bekapcsolás után mire kiír vagyi mire jön a passed hang, kiprobóbáltam már pár biost sőőt a pro jét is bár u az sztem:)

Valami 5 let erre? Gyalázat azért hogy ember vesz "új" configot über SSD vel és CPU val, mégis arra kell várni 20mp-t hogy alaplap elinduljon:( iszonyatosan fusztrál:)
Régi P5B-E lapom egy 4GB -s Quantum 20 éves HDD Vel is elöbb felált:) nem is értem:(((

Az a baj legtöbb külföldi forumon is azt olvasom hogy ezt elkell fogadni, de én nem akarom :)

Köszi Hello

(#320) Rusher válasza DonVito (#319) üzenetére


Rusher
őstag

Hi!

Én az első bekapcsolásnál azt hittem, hogy nem is indult el az egész gép már nyúltam a tápkapcsolóhoz aztán egyszer csak csippant egyet és elindult :)
Ez van, ezt kell szeretni engem anyira nem zavar kb. 8-10mp lehet mire elindul utána viszont szélsebesen bebootol....nem nagy érvágás csak szokatlan. :N

[ Szerkesztve ]

(#321) Bib válasza Normi™ (#316) üzenetére


Bib
őstag

De van mert a P7P55D-ASUS-1207-MOD-dal vissza lehet bármelyiket tenni.Én megtettem.

(#322) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok, lenne egy szimpla kérdésem.
Mi az a legolcsóbb P55-ös ASUS lap, ami tuningbarát.
Egy i7-860-at szeretnék 4GHz körüli értékre húzni.
Előre is köszi! :R

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#323) albert8 válasza bélanéni (#322) üzenetére


albert8
addikt

Asus P7P55DPrö nekem is ilyen van

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#324) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy p7p55 LX lap, és egy logitech X-530, no meg az integrált hangkártya.
Az a probléma,hogy WMP alatt nincs 5.1, csak 2.1, és játékok alatt sem az igazi. Már vezérlőpultan is állítgattam, de semmi, meg reccennek :(

Eeeeh, what’s up, doc?

(#325) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Elszállt a P55A-UD3 lapom. és gondolkozok egy P7P55D vásárlásán. i7-870 mellé mennyire lenne jó választás? (cél a 4Ghz)

https://tinyurl.com/phnas

(#326) Bib válasza N_A_S (#325) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem menni fog

(#327) Tálydi válasza N_A_S (#325) üzenetére


Tálydi
senior tag

Hello!

Az én lapom 2 számmal butítottad verzió mint a P7P55D, de ezzel is úgytűnik elérhető a 4ghz, tehát menni f og :K

Eeeeh, what’s up, doc?

(#328) albert8 válasza N_A_S (#325) üzenetére


albert8
addikt

Jó választás főleg az EVO és a Pro jelzéssel ellátottak :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#329) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok egy kérdéssel fordulnák hozzátok. Adott egy asus maximus 3 gene lapom, és lehet hogy lesz bele egy xeon x3470-es proci. Igen munkára kellene mielőtt valaki megkérdi. De a kérdés a következő menni fog ebben a lapban? gondolom ajánlott a legfrissebb biost feltenni bár igaz, hogy nem írják bele hogy támogatott, de gondolom azért elmegy vele? Várom válaszotokat.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#330) Interceptor


Interceptor
addikt

Üdv,

A kérdésem az lenne, hogy miben rosszabb a P7P55-M a P7P55D-nél? Az Asus oldalán nem sok különbséget láttam. Tuning ilyesmi?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#331) fenergie84


fenergie84
addikt

Üdv!
Van egy Asus P7P55D-E lapom, a Via HD audióhoz felraktam a drivert, viszont a kezelőfelületén nem ismerem ki magam eléggé.
Régen csak Giga lapjaim voltak, azt tudtam állítgatni de ezt nem nagyon.
Az első problémám, hogy gép indulásakor nem a sztereó kimenet az alapértelmezett, tehát mindig manuálisan be kell kapcsolnom, a másik meg, h HDMI-n keresztül a hangot nem tudom átvarázsolni, ha ez a driver fent van, ha nincs fent, akkor megy a hang a TV-re, de ez alatt nem találtam átállítási lehetőséget...
Valaki útba tudna igazítani? :R

(#332) Interceptor válasza Interceptor (#330) üzenetére


Interceptor
addikt

UP

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#333) albert8 válasza Razermazer (#329) üzenetére


albert8
addikt

Igen el fog menni benne
A drivereket pedig nézd meg amelyik neked megfelel azt rakd fel
De ha minden újitást akarsz akkor a legújabbat érdemes :)

Interceptor:nagyon sok kűlönbség van
a D lap hűtése jobb,az égész újabb mint az m
az egyiken 4pin van a procinak a másikon csak 2
az egyiken 2 pci express van a másikon csak 1
van még a D-n memoria diagnosztika gomb meg CF támogatás
tehát sok a különbség :K

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#334) Interceptor válasza albert8 (#333) üzenetére


Interceptor
addikt

Hello,

Nekem nem szempont a két VGA, CF-t nem fogok használni. Mit jelent az fokokban, hogy jobb a hűtése? Ha az M sem melegszik vészesen akkor maradnék az olcsóbb verziónál.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#335) albert8 válasza Interceptor (#334) üzenetére


albert8
addikt

Ha nem lesz tuning meg játék csak pl egy sima asztali gépbe kell vagy munkahelyre akkor elég a kisebb lap is :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#336) Razermazer válasza albert8 (#333) üzenetére


Razermazer
őstag

Húúúú nagyon köszönöm a megerősítést megyek is megkötni az üzletet. :K :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#337) Interceptor válasza albert8 (#335) üzenetére


Interceptor
addikt

Miért, mi a baj a tuninggal végül is p55-ösről van szó?Melegedés ilyesmi? Ha nem játszanék és tuning sem lenne, akkor sima asztali gépbe a h55-öst venném, hogy kitudjam használni az integrált vga-t.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#338) albert8 válasza Interceptor (#337) üzenetére


albert8
addikt

Azért mert nem egy kimondott tuning lap és melegedne benne a proci keményen
Játszani lehet vele én olyanra gondoltam mint pl crysis ,crysis 2 ,metro 2033 amelyek nagyon zabálják a rendszert ezért azokhoz komolyabb lap ,proci és vga kell

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#339) Interceptor válasza albert8 (#338) üzenetére


Interceptor
addikt

Majd azért kíváncsi leszek hova nyomja le az árakat az új platform.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#341) deadwing


deadwing
addikt

Orbitális szemétség amit művelt az intel azzal, hogy 2-3 milliméterrel messzebb fúrta a hűtő lukakat egymástól a 775-höz képest. Ez átlósan kb fél centi. És hiába írják a Xigmatek Achilles hűtőjéhez, hogy LGA775 és 1156 kompatibilis, gyakorlatilag lehetetlen rátenni.
Ezt csak azért írom, ha valaki hasonló cserére készül, azt ne érje meglepetés. Készüljön fel, hogy lehetséges, csak csavarokkal fogja tudni feltenni az addigi 775-ös hűtőjét. :W
Nem is tudom, a többi lapra és hűtőre jellemző-e ez, persze biztosan... Nekem egy P7P55D + Achilles volt a párosítás.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#342) deadwing válasza deadwing (#341) üzenetére


deadwing
addikt

Azt hiszem kicsit OFF voltam az előző hszemmel, a hűtőkhöz kellett volna írnom... Sorry. Sajnos szerkeszteni már nem tudom.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#343) stigma válasza deadwing (#342) üzenetére


stigma
addikt

Hát lehet viszont lehet kapni Crossbow-t amivel fel tudod szerelni már.kb ~2k-ba kerül
Probléma anyni viszont ha majd később váltasz 1155-re akkor ahhoz még nincs ha minden igaz de talán az 1156-os rá lehet erőszakolni valahogy.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#344) deadwing válasza stigma (#343) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, közben már rájöttem, és korrigáltam is a tudatlanságomat a hűtős topicban :)
De köszönöm! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#345) deadwing


deadwing
addikt

Más bajom van. P7P55D tuningról van szó. Létezik, hogy ebben a lapban nem tudok állítgatni fsb-t és szorzót? Ti hogyan tuningoltok? Jelenleg annyit értem el, hogy vagy alap, vagy 2.8, vagy 3.2G, illetve auto tuning alatt 3.7G, de én arra vágyom, hogy kisebb lépésekben tudjak haladni. Régi és új /2003-as/ biossal is próbálkoztam, és sehogy nem enged hozzányúlni az órajelhez illetve a szorzóhoz... Ez a lap ennyit tud, vagy én vagyok a béna?
1600-as XMP ramokat tettem bele, de ezt sem tudom, ez milyen pluszt jelenthet?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#346) deadwing


deadwing
addikt

Amit szeretnék:
Memória: ~1600MHz
CPU: 3.2GHz
Megy ugyan 3.7-en /auto tuning/, prime 74 fok, viszont nincs szükségem 3.2-nél többre, de ehhez az órajelhez szeretnék beállítani minél kisebb CPU feszt, és takarékos üzemmódot. Ez a speedstep? Vagy a level-up??
Eddig giga lapom volt, ráadásul alsó kategóriás, ott semmi bajom nem volt a tuninggal, de ezt az asus biost viszont nagyon nem látom át... :O

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#347) stigma válasza deadwing (#346) üzenetére


stigma
addikt

Akkor mondom miket érdemes kikapcsolnod, illetve bekapcsolnod, bővebben inkább majd privibe elkdülöm.
Lényeg hogy ha nem 1.4V-on járatod , akkor LLC(LoadLine Calaibration) Enable, C1E és Eist (SpeedStep) off, tehát kapcsold ki.
PCI-E frekit fixáld 100-ra ha tudod, ha nem tudod az sem baj.
Mivel sokat nem emelsz rajta IMC ( Régebbi nevén VTT) azok legyenek alapon ami 1.15V, de én eddig 200-as Bcl-val és 40xx QPI-vel sem kell több 1.225V nál.
Ramokat lődd be első körben valami lazábbra és tesztelj cpu-t , majd utána ramokat szorozabbra amiket szeretnél belőni 24/7-re és újra teszt.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#348) Bib válasza deadwing (#345) üzenetére


Bib
őstag

ebben a lapban mindent lehet állítani és ami fontos nekem mindig el is indult,akármit állítottam :D

(#349) deadwing válasza Bib (#348) üzenetére


deadwing
addikt

Jaja, jó ez a lap, de jól megijedtem mikor nem azokat a dolgokat láttam mint a gigán :)
Stigma kolléga viszont elküldött egy elég kimerítő leírást erről a biosról, és hála neki, azóta minden úgy megy, ahogy szeretném :C

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#350) MrCsiT válasza stigma (#347) üzenetére


MrCsiT
addikt

ezeket:

"C1E és Eist (SpeedStep) off" miért kell kikapcsolni :F Nem jó, ha csökkenti az órajelet/feszt a rendszer, ha nincs terhelés ?
( cpu-nak legutóbb 1.2 körül adtam. i5-760; a lap egy P5P55D-E )
..illetve, ahogy néztem, ha fixed feszt adok a procinak, akkor mintha nem változtatná az op.rendszer sem, ha meg offset- re van állítva, akkor nem csak az értéket, hanem + / - irányt is meg kell adjak ( nekem ez kissé macerásnak tűnik.)
..csak azt szeretném, hogy a lehető legkisebb fesszel menjen a proci - függetlenül attól, hogy épp van OC vagy nincs - és működjenek az energiatakarékos funkciók :F

stigma: ezek a crossbow-ok időnként beszerezhetetlenek : nekem Red Scorpion -hoz nem sikerült találni, hűtőcsere lett a vége..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.