Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mistixx válasza albert8 (#200) üzenetére


mistixx
tag

Egy BIOS frissítés nem árthat.
Amikor én össze raktam a Deluxot egy i5 650-el rögtön kiírta, hogy akkor tudom kihasználni a proci teljes kapacitását, ha biost frissítek.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#202) albert8 válasza mistixx (#201) üzenetére


albert8
addikt

Szoftveresen még nem vagyok jártas van valami oldal ,topik erre?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#203) waithEard válasza albert8 (#202) üzenetére


waithEard
őstag

Asus biost frissíteni a legkönnyebb dolog...ennél már csak gyermeket nemzeni egyszerűbb! :)
Letöltöd a legfrissebbet az Asus lapról, kiírod USB-re, aztán biosból frissítesz. Ez az utolsó menüpont alatt, EZ-flash néven lesz.use ez-flash Ha bővebben kell.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#204) Bib


Bib
őstag

Hali!
P7P55D-hez valaki felrakta a 1802-es BIOS-t?
Érdekelne,hogy érdemes e feltennni?

(#205) PPeter


PPeter
addikt

Asus P5P55D-E PRO lap (zsír új), próbáltam bele Mushkin 6GB (3x2 GB) PC3-12800 (9-9-9-24) kit memóriából egyet, kettőt (dual channel elrendezésnek megfelelően), hármat, csak sípol bármilyen kombinációra, hogy nincs benne memória (egy hosszú, két rövid sípolás), de közben :F villog a MemOK led, hogy ő most "tanulja" a memóriát, de végül a led égve marad, hogy nem jó (sípolás is marad).
Buffalo PC3-10600 (7-7-7-20) 2GB (2x1GB) kit memóriára nem sípol, de akárhogyan variálom, csak 1GB-ot lát a két modul ellenére - ha nagy nehezen végre elindul.
BIOS a legújabb (EZ Flash-sel frissítettem amikor a Buffalo memóriákkal elindult), proci Corei7 870 (szintén zsír új). Eléggé kukásnak (mármint irány vissza vele a kereskedőhöz) tűnik az alaplap, nem?
Jaj de kezdem utálni ezt a szakmát pedig régen hetente sok gépet raktam össze
Már elszoktam a szívástól :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#206) PPeter válasza PPeter (#205) üzenetére


PPeter
addikt

Na, megoldva, 4x2GB Kingstonnal muzsikál rendesen :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#207) waithEard válasza PPeter (#205) üzenetére


waithEard
őstag

A mushkin azért nem ment, mert tri-chanel. (x58)
P55-ös lapoknak pedig dual-chanel kell. Szóval semmi baja a lapnak, az lett volna érdekes, ha elindul.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#208) PPeter válasza waithEard (#207) üzenetére


PPeter
addikt

Vannak olyan hármas kitek amelyek gond nélkül mennek P55 lapban, természetesen nem dual channel módban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#209) gyvi válasza Bib (#204) üzenetére


gyvi
csendes tag

Én felraktam, egy baja van, hogy 149 BCLK fölött nem lehet a Speedstep-et bekapcsolni.

Lehet visszarakom a 1702-est.

(#210) Lacc88


Lacc88
senior tag

Hello !

Vettem egy asus P7P55D Evo lapot valaki tud segíteni a bios beállíásokon ?!

Előre is köszi ! :K

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#211) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

P7P55 deluxe lapom van, de kezembe került egy premium lap érdemes lecserélni? többet tud tuningban? valakinek van tapasztalata?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#212) RuSSY


RuSSY
csendes tag

Helló vettem egy gigabyte gap55 ud 3 alaplapot és amikor raktam be a procit elhajlítottam az alaplapon a foglalatban 3db lábat és nem érzékeli rendesen a procit, szerintetek ha visszaküldöm garanciában kicserélik, vagy lehet javítani?

(#213) Bib válasza RuSSY (#212) üzenetére


Bib
őstag

Ezt nem nagyon szeretik emiatt cserélni.Nagyon-nagyon óvatosan vissza lehet hajlítani ha az elgörbült lábra ráhúzol valamit,pl : rotring cerkát.Egy hajlítást kibír DE NE hajtogasd mert tuti letörik.

(#214) Tripower válasza waithEard (#188) üzenetére


Tripower
tag

Szerintem egy cipöben járunk!
nekem is lassuzik és a ramokkal szorakozik!
van egy led sor ilyen post message jellegü mint az lcd poster csak ledekkel jelzi mit csinál (maximus gene III -n legalábbis) ,nekem ezzel mokázik 15-20 másodpercig.....

(#215) albert8 válasza Tripower (#214) üzenetére


albert8
addikt

Ettöl énis félek
még nem jött meg a 760 ugyhogy nem tudtam berakn de éns félek ettöl :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#216) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

deluxe lapom van melyik biossal megy a speedstep ha van tuning?

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#217) trickyy


trickyy
senior tag

Üdv!

I5 750,760 mellé szeretnék egy lapot venni,Asus P7P55D-re gondoltam.A procit 3,8-4ghzre szeretném megrántani,érdemesebb másik lapot,esetleg pro-t venni, vagy elég/bírja ez is?

Előre is köszönöm!:R

(#218) Bib válasza trickyy (#217) üzenetére


Bib
őstag

Hi!
Nem probléma ennek a lapnak.Sose volt még ilyen stabil alaplapom.

(#219) trickyy


trickyy
senior tag

Ennek örülök,hamarosan meg is rendelem.:)

(#220) XaraX


XaraX
addikt

Került hozzám egy ilyen lap meg egy i660.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire hagyatkozhatom a bios "auto tuning " opciójára?
Egész pontosan feszültségek terén gondolom, nyomtam rajta egy "entert", újraindult, beállította valami 43xx mhz-re, de a feszeket is felhúzta természetesen.
Cpu-nak valami 1, 36xx V-ot adott, a többire pontosan nem emlékszem.
Szóval kérdésem az, hogy ennél is fennáll-e, ami a régebbi Asusoknál, hogy tuning esetén hajlamos volt "auto"-n irreálisan nagy feszeket adni a cuccnak, azaz túlfeszelte.

(#221) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok.

Visszaolvasva látom, másnak is gondja akadt a vadi új márkás ramokkal P55-ös fronton. Nekem egy asus P7H55-ös lappal a 2x2GB geil 1333-as memória nem akar frankón menni. Hasonlóan egy korábbi hozzászóláshoz, minden következő reggeli hidegindításkor eldobja magát, kékhalál történik és hasonlók. Bios-t frissítettem, változatlan a helyzet. Most 2x2 GB 1333-as Kingmax van benne, eddig úgy tűnik, hogy jól működik. Milyen lehetőség van arra, hogy a Geil is gond nélkül menjen. Játszottam, hogy dualban, nem dualban hajtottam, az sem segített....

(#222) Bib válasza Soja (#221) üzenetére


Bib
őstag

Nálam a csere volt a megoldás.Régebbi lapomban is ezt csinálta a geil,mint kiderült az egyik modul volt hibás.

(#223) WoodrufF


WoodrufF
tag

P7P55 WS -en kívül van lap ami tudja CFX -ben a x16 módot?
ASUS -tól csak azt találtam,esetleg más gyártó?

[ Szerkesztve ]

(#224) Tripower


Tripower
tag

Sziasztok!
valakinek valami ötlet?
egyszerüen nem tudom mi a baj......
már csak egy memoria modul van bent és igy is rossz!
nem lehet ujra inditani nem képes kikapcsolni....
cseréltéka memoriákat mushkinról komersz hyper x-re de ez sem segit....
2db modullal nagyon rossz boot idö 23sec.... csak a biosig.....

(#225) Savanya


Savanya
addikt

Sikerült már valakinek régebbi biost felrakni ASUS lapra ? Sehogy nem sikerül Downgrade-elni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#226) albert8


albert8
addikt

Jó kis cucc [link]
gyönyörködjetek

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#227) Tripower válasza albert8 (#226) üzenetére


Tripower
tag

Pofás!

És ugynéz ki meg van a problem na jó nincs csak az hogy ki a rossz!
Átmentem Overlocker kollégához atomjaia szedtük az egész járgányt és vicces dolog történt....

a konfig valahogy igy néz ki:
asus maximus III gene
i7-860
asus 5870 1gb
2x(2x2gb mushkin black) elöször ram hibára gondoltam és kingston hyper lett belöle ugyan abban a mennyiségben..........
ki esett a i7-860 és bekerült helyette valami nagyon kicsi pentium ami i3 alatt van, drasztikusan lecsökkent a bios elérési ideje 20-25 sec-röl, 2-3sec-lett!
az érdekesség annyiban nyilvánul meg (én ehez qrvára nem értek!) hogy valami 2 fajta memoria beállitás lehetséges a nagyobbik tuning nélkül csak 1066mhz-memoriát ér!
és ha feljebb megy belassul a lap..... tiszta szégyen!
minden alkatrész kilett probálva külön és sehol semmi a vidkari proci ram kikötött egy giga ud7-ben és minden ugy történt ahogy le van irva a nagykönyvben.....

A lap garizni megy a jövöhéten és fogalmam sincs mit csináljak utána.....
mert ha ugyan ilyet választok lehet ugyan ez lessz a probléma és sajna még egy ilyen felszereltségü lap nincs piacon csak sokkal sz@rabbak..... ilyenkor jön a kérdés melyik a legkevésbé sz@.......................?

[ Szerkesztve ]

(#228) albert8 válasza Tripower (#227) üzenetére


albert8
addikt

Van ilyen néha
Még szerencse hogy asus lapot vettél azt jól lehet gariztatni

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#229) dime27


dime27
őstag

Asus p55-ös lapok közül melyik tudja azt a feature-t h ha tuningolok benne pl egy i750-t akkor a szorzón kívül például 4ghzen a cpu feszt is leveszi ill csökkenti?!Azt láttam h evga ill biostar meg dfi lapok ezt tudják :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#230) Bulitt válasza dime27 (#229) üzenetére


Bulitt
őstag

Az intel alaplapoknál az energiatakarékos funkciók ha be vannak kapcsolva (C1E...stb) akkor bios tuning alatt is vissza veszi a szorzót és a feszültséget. Viszont ez 4Ghz-nél már nem éppen szerencsés mutatvány. Én nem játszanék vele

(#231) dime27 válasza Bulitt (#230) üzenetére


dime27
őstag

Pedig itt a DFI gond nélkül megcsinálja nem értem h mire gondolhattál:

IDLE:
[link]

LOAD:
[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#232) Tripower


Tripower
tag

Az én lapom elment garba 2hétig nincs gép...... :O

(#233) albert8 válasza Tripower (#232) üzenetére


albert8
addikt

De van miröl irni :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#234) Tripower válasza albert8 (#233) üzenetére


Tripower
tag

Ja az igaz!
most hogy igy qrvára ráérek kérdezösködtem kicsit és már találtam is valakit akinek hasonló a pobléma csak nem foglalkozik vele,azt mondja na-és!?
kezdek igy elbizonytalanodni.....

(#235) XaraX válasza Tripower (#234) üzenetére


XaraX
addikt

Nálam sem rövid az biosig az idő, de lemértem , nagyjából a gomb megnyomása után 6-7 másodperc.
A többi probléma nem áll fent,(leállítás, újraindítás, ramkezelés).

(#236) Tripower válasza XaraX (#235) üzenetére


Tripower
tag

A leállás ujra indulás az lehet program hiba volt... bekavartam véletlen a moncsi driverrel és nagyon rosszul élte meg a windows.... :F 6-7 példányba futott eltávolitani nem lehetett maradt a delete meg a takaritó utána kezdödtek a gondok de lehet tévedek mert a vincsitöl is megszabadultam..... és az után már csak a hosszu boot idö maradt más nem (igaz tök üres win7 driverek nélkül....)
bárcsak nekem is 6-7 sec lett volna..... :O

[ Szerkesztve ]

(#237) RatSon


RatSon
aktív tag

sziasztok,

új konfigot szeretnék összállítani ami remélhetőleg megin jó lesz a következő 3+ évre.
ennek megfelelően prociból az i5 760-ast néztem ki, ehhez szeretnék 1156os asus alaplapot venni. eSata, dual vga, nagy extrák nem kellenek, jól tuningolható, stabil modern lapot keresek. természetesen megnéztem az első postot de ebből még számomra nem derült ki hogy melyik felelne meg nekem legjobban.

ha van tippetek, vagy olyan kérdésetek amivel tovább szűkíthető a célcsoport segítsetek pliz.

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#238) RatSon válasza RatSon (#237) üzenetére


RatSon
aktív tag

H57es alaplap is szóba jöhet, nem tudom mennyire elterjedt, árkategóriában 50e alatt szeretném mindenkép megúszni, lehetőleg jó ár/teljesítmény mutatóval rendelkező lap lenne a cél.

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#239) bigdigit


bigdigit
addikt

ahogy látom eléggé túl van dramatizálva az úgymond lassú lapindulás.
én 3 P7P55D-és lapot raktam össze és tuning esetén mind lassan postol be.ez egyszerűen ilyen mert így találták ki...ennyi.ellenőrzéseket végez a lap tuning esetén,hogy stabilnak érzi-e magát vagy nem.

(#240) Tripower válasza bigdigit (#239) üzenetére


Tripower
tag

Szia!
lehet tul dramatizáltam csak annyi a bibi hogy nincs tuning......nincs semmi... csak lassulás....

(#241) bigdigit válasza Tripower (#240) üzenetére


bigdigit
addikt

bocsi nem olvastam vissza neked konkrétan mi is a gondod de ha csak a boot idő azzal tuning nélkül se tudsz mit kezdeni.nem garanciális probléma.tuning nélkül egyik lapot sem próbáltam mert bagatelnek éreztem a problémát.de valami régi tesztben szerepelt is,hogy a lap ellenőrzi ugye a ramokat indításkor.nálam mind a 3 három gép XMP profilból dolgozik hosszú boot idővel.

(#242) Tripower válasza bigdigit (#241) üzenetére


Tripower
tag

Szia!
csak érdekesség képpen elvileg egy i7 860 volt benne 8gb rammal 22sec mig meg van a csipogás.tuning nincs ramok 1600 helyett 1333-on
beletettünk egy ilyet és lám nini 2 sec szerinted?
csak annyi a külömbség ,hogy az utobbi csak 1066mhz memoria de sokkal gyorsabb az elején....................

(#243) albert8 válasza RatSon (#238) üzenetére


albert8
addikt

Nézd meg az adatlapomon lévő konfigot
ez kell neked csak mondjuk a ramok helyettt másat meg VGa helyett is
most vettem nagyon jó alaplap meg proci

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#244) bigdigit válasza Tripower (#242) üzenetére


bigdigit
addikt

az itteni 3 gépből kettőben 750-es az egyikben 860-as.mind háromban a pittyenés kb 10sec tuning esetén.ramok 1600-on.

(#245) Tripower válasza bigdigit (#244) üzenetére


Tripower
tag

irigyellek!
én ezt megvettem vatta új volt és nesze.....
ráadásul ez micro egy barebone házban ami nem volt képes befogadni egy épkézláb hütöt igy csak álom maradt a sok tuning lehetöség amit a lap kinált.....

se tuning se semmi csak a sok idö és bele került az icike picike pentium és gondolkodtam erösen ugom egy fejest a hetedikröl Overtöl.....vicces volt ment mint a rakéta a 860 meg sehol...

(#246) bigdigit válasza Tripower (#245) üzenetére


bigdigit
addikt

vizezni gondolom azt is lehetne talán.

(#247) Tripower válasza bigdigit (#246) üzenetére


Tripower
tag

Ja gondolkodtam rajta csak szerintem elég ocsmányúl nézne ki hogy minden kivül van.. pumpa radi tartály stb... még a corsair h50 sem fér be....
de egyébként kikérném a kollégák tanácsát ha ugy alakul vissza megyek atx-be milyen lapot válasszak?

(#248) Tripower


Tripower
tag

Na senkinek ötlete?
45k-ért milyen lapot?

(#249) bigdigit válasza Tripower (#247) üzenetére


bigdigit
addikt

nevetni fogsz nekem ThermalTake Kandalf házam van és a blokkon kívül minden a ház mellett van.

(#250) albert8 válasza Tripower (#248) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem egy P7p55d EVO nem lenne rossz

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.