Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) Zájec válasza CHIPman (#51) üzenetére


Zájec
veterán

sok infot összgyüjtöttél, ügyes vagy :R :)

és pont az elsö oldal utolsó h.sz-e (50.) akár itt is maradhat, vagy akár beletoldható az 1.h.sz-be is.... mindkét variácio jó választás.. :)
grat a munkához ;) több infot gyüjtöttél össze....

[ Szerkesztve ]

(#53) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Pár mobo-nál a fázisok száma nem igazán felel meg a valóságnak, nem nagyon vágom, hogy kell leolvasni őket a képről. Ha valaki megfejti, akkor írjon a modoknak pls.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#54) Haart válasza CHIPman (#53) üzenetére


Haart
addikt

A procit körülvevő "kockákat" kell megszámolnod. És akkor jön ki. Tehát ha 14-et látsz akkor az valószínűleg 12+2 fázisú.

(#55) CHIPman válasza Haart (#54) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor az elsőnél elrontottam. :)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#56) Beaver


Beaver
csendes tag

Üdv mindenkinek! Mivel magam is be szeretnék ruházni egy ilyen lapba, csináltam egy összehasonlító táblázatot. Esetleg nektek is jól jöhet, úgyhogy megformáztam normálisan, itt a linkje:

Asus P7P55D Series

(#57) Beaver


Beaver
csendes tag

Fellőtte az asus a sorozat honlapját, azaz inkább egy bemutató oldalt: [link]

(#58) CHIPman válasza Beaver (#57) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Találtam egy ilyet az oldalon:
Auto Tuning fül>
"2nd CPU enables auto overclocking to extreme speeds without compromising stability"
Na ez mi a fene?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#59) Beaver válasza CHIPman (#58) üzenetére


Beaver
csendes tag

A TurboV chipre gondoltak :)

(#60) Haart válasza Beaver (#56) üzenetére


Haart
addikt

Szép és jó csak az LE változat maradt ki.

(#61) Haart


Haart
addikt

Na mikor akarja asus kirakni a lapokat honlapra? Msi, giga már kirakta.

(#62) Beaver válasza Haart (#61) üzenetére


Beaver
csendes tag

Pont most néztem én is az Asus lapját. Furcsa dolgok mennek arrafelé:D Mikor megnéztem a lapot a menüben már benn volt az LGA 1156, és rákattantam, be is hozta az összes lapot, 10 percen múlva meg már nem volt ott a link. De a kereső segít rajtunk:

[link]

:D

Szerk: ismét kint a link! :D

[ Szerkesztve ]

(#63) Haart válasza Beaver (#62) üzenetére


Haart
addikt

Mostmár ottvan normálban is :C

(#64) westlake


westlake
félisten

(#65) Mr. Maffia válasza westlake (#64) üzenetére


Mr. Maffia
tag

(#66) Beaver


Beaver
csendes tag

P7P55D Deluxe teszt: [link]

(#67) zed1983


zed1983
őstag

Az eddigi legjobb fórum amit láttam... :R Grat : Zájec :C
Nem is tudtam, hogy lesz P55-nél is Gene :B
Nagyon durva

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#68) zed1983 válasza zed1983 (#67) üzenetére


zed1983
őstag

Bocs CHIPman kimaradt.
Egyébként tudja valaki, hogy mennyibe fáj a kis Gene?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#69) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Senki nem vett asus lapot?

Kérjük a tapasztalatokat. ;]

(#70) Rover623 válasza Khaosz55 (#69) üzenetére


Rover623
félisten

De.
A tapasztalatok jók.

primus inter pares

(#71) xEon1337


xEon1337
őstag

Eléggé kihalt a topik.

Múlt héten vettem egy sima P7P55D deszkát, mondjuk eddig nem nagyon piszkáltam a beállítások között, csak a bios frissítettem, de szerintem az áráért elég jó lapot kap az ember.

"Less but better" - Dieter Rams

(#72) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Nah végre megérkezett a sabertooth i55 és hozzá egy kis 2133mhz-s geil evo one ramocska, proci csak holnap (i7 860). Majd igyekszem valami eredménnyel szolgálni.

A "kis" sabertooth nagyon kemény cucco eléggé masszív :D

(#73) envy06


envy06
tag

sziasztok én P7P55D alaplapot akarok venni! kérdésem az lenne, hogy mien márkájú ramot ajánlanátok hozzá? mit támogat? privit lécci , nincs sok időm itt lenni a napokban! köszönöm!!!! kellemes ünnepeket!:)

(#74) xEon1337 válasza envy06 (#73) üzenetére


xEon1337
őstag

Geil, G.Skill, esetleg Patriot. Ezekkel biztos remekül megy, OCZ-re sokan panaszkodnak.
Vásárláskor figyeljél oda, hogy 1.65V-on menjen a ram, vagy alatta.

"Less but better" - Dieter Rams

(#75) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hali!
Kérdésem, hogy mit kell ahhoz állítani Bios-ban, hogy CPU-Z-al megnézve a procit, visszavegye a feszültséget? Speedstepp-et és CE1-et Enabled-re vettem.Lap az P7P55D Pro és I7 860 a proci. Win7-ben energiasémánál a proci minimális teljesítményére 30%-ot raktam.
Eleinte mikor még nem nyúltam a Bios-hoz szépen látszódott, hogy visszavesz mindent, picit emeltem rajta, azóta akármit csinálok nem megy vissza a fesz, csak a szorzó.
Thx előre is.

(#76) KissP


KissP
tag

Sziasztok!
Igazán írhatna valaki tapasztalatokat, hogy érdemes-e P55-ös ASUS lapot venni.

p

(#77) Flikazoj


Flikazoj
csendes tag

Nekem egy maximus 3 formulam van és egy beton stabil lap! :DD

(#78) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Én ma lettem büszke tulajdonosa egy Asus P7P55D-E Deluxe alaplapnak :D
Viszont a memóriám nem érkezett meg így beüzemelni nem tudtam.. :O :O :O
Ha holnap sem érkezik meg akkor keresek másik boltot és veszek ott, nem fogok napokat eltölteni úgy hogy csak nézem a lapot meg a többi hardver-t a dobozában :W

(#79) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

mi ez a nagy csend?
most tervezek p7p55 lapot vagy ud3-mat nagyon jó árban van mind2 de nem tudok dönteni segítsetek melyiket érdemesebb venni
a gigáról kiderült hogy ciripel ha alacsony a vcore
az asus még lehet hogy nem kiforrott?

(#80) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!

Konfigot építenék egy ismerősnek, és ASUS P7H55-öt nézett ki egy Core i5 650 társaságában. Mivel a lapnak nem nagyon találtam topicját, itt érdeklődnék, hogy milyen alternatívája lehet (pl. P7H55M Pro), és milyen RAM-ok passzolnak a cuccok mellé a legjobban, főleg tuningolhatóságban. QVL-ekben szerepel egy csomó, de a gyakorlatban jobban hiszek. A paraméterek:

P55 v. H55 lap 30k (de inkább 25k) alatt, főleg ASUS v. ASRock, de GB és MSI kizárva!
Proci i5 650 (v. jobb, de 40k körül)
DDR3 1600 RAM, legalább CL8, lehetőleg XMP-s (de ennek hiánya nem kizáró ok), és jól tuningolható.

Előre is köszönöm a válaszokat. :R Mivel mobilnetem lefogyott, később jelentkezem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#81) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

P7P55-öt vettem :C
az lenne a kérdésem hogy miért megy a PCI-Expressz 1x-es módban amikor 16x-os van benne :F

(#82) Hatvan9 válasza Hatvan9 (#81) üzenetére


Hatvan9
senior tag

frissítettem a bios-t és megoldódott :)

katt777: ha nem ph-n veszed a procit hanem boltban akkor inkább az i5 750-et ajánlom az 4 magos és még olcsóbb is pár ezerrel sokkal jobb vétel :K

[ Szerkesztve ]

(#83) D@ni88


D@ni88
addikt

Ha valakinek kellene olcsón egy P7P55D-E alaplap, írjon :)

(#84) Hatvan9 válasza Hatvan9 (#82) üzenetére


Hatvan9
senior tag

:Y 10K val olcsóbb lett hirtelen a 650 :F
valakinek esetleg vami eredmény?

olyan érzésem van mintha egy üres élettelen városban egyedül lennék és minden víz-hangzik
hahó valaki :U ezis :D

(#85) Edge


Edge
veterán

Egy hete vagyok boldog tulaja egy Asus Sabertooth 55i-nek, nagyon jó cucc, most alapfeszen duruzsol benne egy corei5-750 3.4ghz-en :) mellé 2000-en járó mushkin ramok cl9-ben.
A corei5 topikba már betettem de beteszem ide is az everest mérést:

Egy core 2 duo-s konfigról váltottam ami egy e8400@3.6ghz-es+p5q pro turbo kombó volt, fontolgattam hogy vegyek bele quad-ot vagy váltsak, inkább váltottam és milyen jól tettem ez a proci nagyon odaver a quadnak, a memkezelés is brutál. A lap meg iszonyat prof cucc. :) :R

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#86) Hatvan9 válasza Edge (#85) üzenetére


Hatvan9
senior tag

jó eredmény :C de mérd az Új 5.50-es Everestel és akkor még brutálisabb lesz :Y
mennyit adsz az IMC-nek hogy 200-on mennyen? az enyémet még nem tuningoltam de már nagyon tervezem

[ Szerkesztve ]

(#87) Edge válasza Hatvan9 (#86) üzenetére


Edge
veterán

Auto-n hagytam a lap ad neki feszt és úgyemlékszem alapon hajtja. Amúgy borzasztó könnyü ezekkel a lapokkal tuningolni :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#88) Hatvan9 válasza Edge (#87) üzenetére


Hatvan9
senior tag

akkor megkönnyebbültem nemrég váltottam eddig mindent tuningoltam(P865,...P45-ig )de ezt még nem mertem mert kicsit más most barátkozom a bios-szal amúgy neked is van olyan funkció hogy "level UP" olyan hogy nagyobb pociknak a beállítását lehet használni nekem csak a bios frissítés után került be de nagyon jó

(#89) Edge válasza Hatvan9 (#88) üzenetére


Edge
veterán

Igen van, sőt olyan is hogy felül mutatja mennyi mhz-en meg fsb-n fog menni a proci nem kell így számolgatni :) Amúgy nemtudom a te lapodra milyen sűrűn adnak ki BIOS-t de enyémre idén már második jött nemrég, jól nyomja az Asus :R

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#90) Hatvan9 válasza Edge (#89) üzenetére


Hatvan9
senior tag

:Y jó hogy szóltál 2 hete vettem meg a lapom ápril 4.én frisitettem a biost (márc.17-eire) és most megnéztem és 8.-án jelent meg újabb :Y amikbe ezek vannak:
P7P55D 1408 BIOS
1. Improve memory compatibility
2. Improve system stability
3. Fix 2.2T HDD size is wrong if Quick Boot option is disabled
4. Improve compatibility with some USB3.0 devices :Y ez mi?
5. Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us

(#91) bbchris


bbchris
senior tag

Büszkén jelentem be hogy én is boldog tulajdonosa lettem egy Asus Sabertooth alaplapnak valamint egy Corei7 860-as procinak . Első ránézésre egy katonai cucchoz hasonlít az alaplap :DDD de masszív atomstabil egy lap . Igaz a ramok azok 1066-os DDR3-mak de kíválóan muzsikálnak azok is , amire nekem kell arra elég bőven . Bízom benne hogy egy jódarabig még boldog gazdája leszek eme remek műnek . Majd elhívom Slett barátomat aki majd megmutatja a tuningot :B :DDD mert ez egy külön állatfaj ez a lap .

(#92) Edge válasza bbchris (#91) üzenetére


Edge
veterán

Gz! :) Frissíts bios-t és a tuning még könnyebb lesz ;)
Én meg pont fordítva voltam a ramokra költöttem többet és a proccon spóroltam, egyelőre ölég bika a tuningolt corei5 is, term. később majd corei7 lesz de az még odébb van :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#93) bbchris válasza Edge (#92) üzenetére


bbchris
senior tag

Már megtörtént a frissítés most az 1408-as BIOS van fenn , tényleg egy kicsit más lett . Ahogy látom te sem bántad meg hogy ilyen lapot vettél :) . Egyenlőre én még most ismerkedek vele kb olyan mint egy friss randi :D . Kíváncsi leszek majd mennyi lesz a vég , főleg hogy elég jó procit sikerült kifognom . Később a memókat is fejleszteni fogom de az még egyenlőre odébb van nekem is .

[ Szerkesztve ]

(#94) Rover623 válasza bbchris (#93) üzenetére


Rover623
félisten

Más lett bizony...:U
Legnagyobb gondom: a Turbo nem működik...és nem is találom, hogy hol lehetne ki/be kapcsolni...:Y
És nem vagyok ezzel egyedül...most reszelhetem én is a CMOS-t...:W
Memória írás/olvasás lassabb lett...másolás gyorsult (jelentősen:F).
Késleltetés romlott...mérhetően.
Mondjuk ez annyira nem érezhető...de kicsit gáz...:U

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#95) Rover623 válasza Rover623 (#94) üzenetére


Rover623
félisten

Hát vazze...nekem nem került elő a Turbo...:W
Most lépkedhetek vissza a BIOS-okkal, hátha nem végleg tűnt el...:DDD

primus inter pares

(#96) Rover623 válasza Rover623 (#95) üzenetére


Rover623
félisten

Ilyenkor utálom egy kicsit a szakmát...meg az ASUS-t...illetve azokat a p*csöket, akik arrafelé programozóknak hivják magukat... :((
Régebbi BIOS-t nem sikerült belegyömöszölni...se a BIOS-ban lévő flash tool-al, sem pedig a DOS-os progival...a Windows-os frissítéssel nem próbálkoztam...nem nagyon bízom a dologban, ha van más megoldás, lehetőleg elkerülöm... :B
Viszont: meglett a Turbo! Persze véletlenül...a tököm se gondolta volna, hogy ha a gyári 21-ről 22-re emelem a szorzót, akkor ugyan kiírja a bootolásnál hogy 2.93GHz, de amire az oprendszerig jut, már csak a szabványos 2.8GHz marad az órajel...viszont újra működik a Turbo...:Y
Persze van újabb negatív fícsör is: a BLCK rendesen droppol...időnként csak 130Mhz...:W
Örülök...:(

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#97) bbchris válasza Rover623 (#94) üzenetére


bbchris
senior tag

Még ezt nem próbáltam majd megnézem ez nekem új hogy nincs benne Turbo . Hát reméljük hogy ezt javítják mielőbb .

(#98) bbchris válasza bbchris (#97) üzenetére


bbchris
senior tag

Tényleg nem megy a Turbo alapon , most állítottam ás én is 22-re a CPU ratiot és lám tényleg műkszik . Azért ez szánalmas egy kicsit hogy ilyen pitiáner hibákat nem vesznek észre .

Rover623 Sztem az a baj hogy elég új a lap még és kevés a tapasztalat mert sokan a Gigát istenítik .

[ Szerkesztve ]

(#99) Edge válasza bbchris (#98) üzenetére


Edge
veterán

gigát sose, ott meg más miatt szopódnak, memóriákra háklisabb, pár hetente huss egyszercsak elfelejti a tuningeállításokat és alapra áll a gép ilyeneket olvasni netszerte, köszi de nem. :)
Eddig úgy volt, hogy a turbo akkor tünik el ha a szorzót kézzel adod meg.
Asus lapoknál régebbi bios-t visszatenni már régóta horror(kb p35-től vagy i965-től nemtom). AFUDOS-al lehet ilyet csinálni de pl ehhez a chipsethez nincs még AFUDOS támogatás. A wines Asus Update-ben van olyan opció hogy old bios, de nem hajtja végre a feladatot... jó mi? :)
Ezt én is utálom amúgy, pont a tuning miatt lenne érdemes többféle BIOS-al játszadozni de így nem lehet(bár nem mintha nem menne a tuning most is simán ;) ).

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#100) bbchris válasza Edge (#99) üzenetére


bbchris
senior tag

Én is pont a Gigák háklissága miatt döntöttem Asus mellett mégha néha vacakolnak a BIOS-ai is . Slett barátomnak volt olyan gondja a Gigabyte-al hogy vacakolt benne néha az X-FI hangkari . Itt azt értem hogy néha berecsegett meg elment a hang . Ilen szerencsére ennél nincs , még nem dobott ki semmit pedig az én gépemen aztán van annyi minden mint a karácsonyfa . Hát itt az van hogy fehér ember kivárni jó BIOS .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.