Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toeri


toeri
aktív tag

Adott egz ASUS P4B (i845 AGP4X/1.5V) alaplap.
Kétféle RADEON videokártyával is a következő tüneteket produkálja:

Ha hosszabb ideig ki van kapcsolva, a bekapcsoláskor a POST-REPORTER azt monjda (csúnya kiejtésű női hang, valszeg ázsiai akcentus) :((

Ha ilyenkor az ember lehúzza a VGA kábelt, simán indul. (Monitor: MAG XJ 717.) :O

Kérdések:

- Ismerős valakinek a feature? (Vagy csak hibás az alaplap...)
- Van rá megoldás?
- Nvidia videokártyákkal is előfordult hasonló?

A válaszokat előre is köszönöm...

Üdv, toeri

(#2) Parci válasza toeri (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Meg sem kérdezem, hogy BIOS frissítések megvoltak-e, mert tudom, hogy régi motoros vagy... Még nem láttunk ilyet, mert sajnos P4B-t sem :(.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) McJames válasza toeri (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Asus CUSLC-2 (i815EP), PIII 733/133, Asus v7700 Pro, MAG XJ 700T.
Előfordul, hogy induláskor a BIOS ugrik fel és ''érdeklődik'', hogy a CPU-m valóban a megadottak szerinti-e. Ezt hébe-hóba adja elő, őszintén soha nem figyeltem a körülményeket, mert gyanítom, hogy az az oka, hogy adott hálózati szakaszon (a lakáson belül) kicsit más a fesz. (néha kevesebb) mint kellene.
A korábbi tápommal, a korábbi alaplapommal (Acorp VIA86P) és a korábbi videokártyámmal (Creative 3D Annihilator GF256) is voltak kisebb (megoldott!) indítási problémák, kiderült, főként kontakt és táp-eredetűek voltak.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) toeri válasza McJames (#3) üzenetére


toeri
aktív tag

Vadiúj minőségi ház + táp (nem az én pénzem bánta) :) PIV-hez az dukál. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy olyan kóboráram van a gép és a monitor között, aminek ott semmi helye! :)
Talán a MAG monitor tehet az egészről???
De a Monitor is OK másik alaplap + ATi -val.
Elég rejtélyes... :(

Üdv, toeri

(#5) toeri válasza Parci (#2) üzenetére


toeri
aktív tag

Ettől a ''fícsörtől'' eltekintve elég igényes lap... :DDD

Üdv, toeri

(#6) McJames válasza toeri (#4) üzenetére


McJames
senior tag

Igen, sejtettem. Nem akartam rögtön leírni, de azt hiszem lehet a monitor is ''ludas'' - a kapcsoló rendszer nem választ le teljesen a hálózatról?, VGA-kábelen ''visszafolyó áram'' van?
Próbáljátok ki a következő ideiglenes megoldást: külön kapcsolóval ellátott hálózatról/tápról üzemeltetni a monitort, lényeg, hogy mindenképpen később kapjon delejt, mint ahogy a gép indul. Amint korábban írtam, a régi gépemmel volt hasonló gond, de furcsamód? a tápcsere után megszűnt.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) Egon


Egon
nagyúr

Ha van rá lehetőséged, mindenképpen próbáld ki másik monitorral is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) biker


biker
nagyúr

a monitorban van egy 40lábú ic, ami od vissza kommunikál a kártyával, hogy a kártya is tudja, mekkora freki, mekkora felbontás...
ha ez beszar, akkor a 12V visszamehet a kártyára, és ilyet láttam már más moninál, idővel lehet hogy végleg behal.
nálam is az segített, hogy bekapcs után dugtam fel a monitort.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) toeri válasza biker (#8) üzenetére


toeri
aktív tag

Ha bekapcs után dugod fel a monitort, az itt is segít. Csak nem túl elegáns megoldás. (Nem az én gépem, csak javítom.) :)

A monitor más géppel/kártyával jó. (DE két azonos típusú monitor is csinálja, pedig az egyik nemrég volt szervízben. Akkor már inkább ''típushiba''...)

Üdv, toeri

(#10) McJames válasza toeri (#9) üzenetére


McJames
senior tag

Ha lehetséges típushiba, ami nem kizárt, akkor még egy dolog azért marad:
[L]http://www.maginnovision.com/Service_Support/interactive/mstartpg.htm[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.