Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) krx21 válasza krisztofer55 (#6399) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi a segítséget!
Egy jó füles mindképpen lenne hozzá...

Meg van egy Yamaha erősítőm is és az alaplapi nem tudja a dolby digitalt, csak akkor nem értem milyen szabvány szerint menne ki a 8 csatorna ha a legelterjedtebb formátumot sem ismeri...

Mind a kettőhöz jó lenne egy tisztességes kari... De már eldöntöttem ;]

(#6402) jaffa 2843 válasza krx21 (#6401) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Filmek hangja kimegy sok.1-ben, mindössze a játékok hangja nem megy ki alaplapival DDL-ben vagy DTS-ben.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6403) krx21 válasza jaffa 2843 (#6402) üzenetére


krx21
nagyúr

Elhiszem... Digitális összekötés esetén nem is lenne sok minőségkülönbség...
Vagy igen? És akkor mért? ;]

(#6404) GuMiSZu válasza GuMiSZu (#6400) üzenetére


GuMiSZu
tag

Megoldottam, tárgytalan :)

ITAL is YOURS

(#6405) krisztofer55 válasza GuMiSZu (#6400) üzenetére


krisztofer55
tag

Leírhatnád, hogy hogy sikerült!

[ Szerkesztve ]

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#6406) krisztofer55 válasza krx21 (#6401) üzenetére


krisztofer55
tag

Presze, Te tudod! Beszéltél már erről a fülesről, de még konkrétat nem írtál róla. Yamaha-ból is van ugyan úgy f.stalicska, mint hangfalból...

Pl. a D1 is egy tisztességes kari. Mondom én, hogy amit gondolsz az nem állja meg a helyét! Attól, hogy nem S8-es Audi, csak egy A6-os, még érzed a különbséget egy Trabant után.

Azt viszont már tényleg nem értem, ha eldöntötted, akkor minek töröd itt magad?!

Ha megvan rá a pénz, akkor rendeld meg, és használd. Legalább beszámolsz itt a fórumon, csinálsz egy tesztet, élvezed az életet az új hangkártyával!

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#6407) krx21 válasza krisztofer55 (#6406) üzenetére


krx21
nagyúr

Köv hónap lesz...

(#6408) Visormail válasza krx21 (#6403) üzenetére


Visormail
addikt

Valóban nem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6409) GuMiSZu válasza krisztofer55 (#6405) üzenetére


GuMiSZu
tag

Semmi extra 2* újraindítottam a gépet, és egyszercsak megszólalt :) és megjelent a vezérlőpanel is...

Egyébként fél óra teszt alapján nagyon meg vagyok elégedve, ddLive opcióval nagyon nagyot szól, nekem is volt SB live-om nforce CP-m de azok nem voltak ehhez képes sehol se... telt hangzás, van magas közép, mély (kicsit ebből sok van) ...

ki is próbáltam klasszikus zenét CDről.... hát ... .korrekt nagyon....

[ Szerkesztve ]

ITAL is YOURS

(#6410) Gavin


Gavin
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot és úgy gondolom, hogy a hangzásélmény fokozása végett érdemes lenne beruháznom egy hangkártyára. Persze felmerül a kérdés, hogy milyet vegyek?!
Jelen pillanatban az alaplapi ALC898-ast használom SPDIF optikán keresztül egy Onkyo TX SR508-as erősítővel, az erősítő szintjének megfelelő JBL hangfalakkal és Mission mélynyomóval. (Kb. egyenlő arányban zenére, filmnézésre és játékra, bár ha nagyon muszáj, akkor a zenét emelném ki 2.1 -ben.+plusz szeretem a szép mély hangokat. Egyébiránt nem szerkesztek zenét és nem használok semmilyen hangszert.)
1. Kérdés: ha vennék egy DX-t, akkor az tökéletesen elég lenne ahhoz, hogy jelentős élményjavulást tapasztaljak az alaplapi ALC898-ashoz képest? (az eddig olvasott hozzászólások alapján ezt igazoltnak tartom, de kérnék egy megerősítést.)
2. Kérdés: a DX helyett érdemes-e a felhasználói szintemet figyelembe véve STX-ben gondolkodni? (vagy ár/kihasználtsági arányban fölösleges kiadás?)
3. Kérdés: Szabad-e, érdemes-e használt hangkártyát venni? (ez főleg STX-re vonatkozik)
4. Kérdés: DX esetében jól értelmezem-e, hogy van lehetőségem arra, hogy összekötöm a videokarival (bár nem tudom videokarira hova dugom) és aztán a videokarit az erősítővel?
a.) alkérdés: ebben az esetben melyik lesz az alapértelmezett hangeszköz?
b.) alkérdés: DX által kódolt jelet a videokari csak tovább engedi, nem nyúl bele?
c.) alkérdés: ha nem is nyúl bele, de nem vesz fel "zajt" mikor áthalad?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#6411) Visormail válasza Gavin (#6410) üzenetére


Visormail
addikt

SPDIF optikán keresztül zenére és filmnézésre a hangkártya nem csinál az égvilágon semmit csak továbbküldi érintetlenül a jelet és az erősítőd dolgozza fel, tehát semmilyen különbség nem lesz. Játékra lesz különbség mert ott digitális összekötéssel is dolgoznia kell a hangkártyának.

4. bizonyos geforce videókártyákban nincs hangchip de raktak rá hdmi-t, ezekből tehát csak akkor jön ki hang ha a hangkártya a házon belül rá van kötve az erre készült csatijára. Ilyenkor a hdmi-n megy a kép és a hang is nem kell 2 kábel ennyi az előnye, hd hangok ugyanúgy nem mennek át mert spdif-en vannak összekötve a házon belül. Szóval érintetlenül továbbküldi.
Sok videokártyában van hangchip is, ezekre nem kell hangkártyát kötni, nem is lehet. Ha ilyened van, vagy egyszerre több bármilyen hangeszköz akkor azt te tudod állítani hogy melyik legyen az alapértelmezett. Win7-ben a lejátszóeszközök részen kiválasztod és rányomsz az alapértelmezett gombra, de a legtöbb lejátszóprogramban is belehet állítani hogy ő mindig ezt vagy azt, vagy mindig a rendszer alapértelmezettjét használja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6412) krx21 válasza Visormail (#6411) üzenetére


krx21
nagyúr

Van értelme több hangkártyának???
Egy dedikált esetében az alaplapit mindig le kell tiltani, ugye?

(#6413) Amartus válasza krx21 (#6395) üzenetére


Amartus
senior tag

D2X-m van Beyer DT770-es fejhallgatóval. Mind a kettő luxus, de az élmény is. A Sennheiser-en, AKG-n nem hallottam olyan hangokat, mint ezen. Előtte alaplapi, illetve Audigy ZS volt. Szépen szóltak, de ég és föld. Ráadásul a driverek macerásak voltak a creativnál. Meg nem bántam, de biztos van olcsóbb hangkártya megoldás is. A fülest nem cserélném semmikép.

Most már az Asus is kezdi hanyagolni a drivereket.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#6414) krx21 válasza Amartus (#6413) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszönöm a véleményt és a fejhallgató tippet is... :) (azt is kell majd vennem...)
A fejhallgatót mivel hajtod?

[ Szerkesztve ]

(#6415) bozont válasza Gavin (#6410) üzenetére


bozont
veterán

Ahogy Visormail is írta, csak játékoknál fogsz különbséget hallani a DDLive miatt, hiszen az alaplapival csak sztereóban szólnak digitális kimenet esetén.
Viszont nem tudom milyen videókártyád van, de ha valami újabb akkor rákötheted HDMI-vel az 508-ra és ugyanott vagy. Nekem is most sikerült összekötni a 4870 kártyámat a Yamaha erősítővel, az Asus meg megy az öcsém gépébe.
Persze ha néha fejhallgatót is szeretnél rákötni, akkor DX mindenképpen. A vga-val meg felesleges összekötni szerintem.

Hangkártya esetében szerintem bevállalható használt darab, ezek azért nincsenek túl nagy igénybevételnek kitéve.

(#6412) krx21
Nem muszáj letiltani win7 esetén, nálam probléma nélkül kezeli most a három hangeszközt (alaplapi, D1 és a vga-n lévő hangchip).
Sőt, ha valaki digitális kimeneten használja a Xonar kártyát (már amelyiken nincs külön toslink csatlakozó) és mikrofont is szeretne használni, akkor mindenképpen kell az alaplapi is, mert a legtöbbnél a line in/mic csatlakozó egyben az SPDIF kimenet is.

[ Szerkesztve ]

(#6416) Amartus válasza krx21 (#6414) üzenetére


Amartus
senior tag

Az enyém 32ohm-os. Úgyhogy a kártya.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#6417) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy RealTek 892 és egy ATH-M40fs.
Érdemes váltani Asus Xonar DGX vagy STX kártyára ?
Igazából nekem az alaplapiból a hangerő hiányzik...
Mennyire érezhető a különbség ? Mennyivel szólnak hangosabban a dedikált hangkártyák ?
Konkrét tapasztalatok érdekelnének, mert végigolvasva a fórumot sem tudok dönteni.
Erősítő nem kell. Csak a kártyák hangereje, ami számít.
Köszi

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#6418) Bodz válasza azigazimoris (#6417) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mindkét kártyán van erősítő és bőven elég lesz az M40-hez.

[ Szerkesztve ]

(#6419) Miles


Miles
aktív tag

Asus Xonar DG vagy DS-t nézegetek.
Melyik mire jobb szerintetek?
Később amint lesz pénz rá, veszek Roccat Kave 5.1-es fejhallgatót, azért szeretnék rá készülni hangkártyával (GA-EP35-DS3 alaplapom van). Játék elsősorban, de néha film és zene is menne.

Melyiket javasoljátok jobban a fent említett Xonarok közül?

Használtan nemigen tudok jót találni, mert szegedi lévén messzire vannak lehetséges személyes átvétel helyei.

(#6420) krisztofer55 válasza Miles (#6419) üzenetére


krisztofer55
tag

Ha a fejhallgatót helyzed előtérbe, én a DG-t javaslom az erősítés miatt.

OFF:
Ha megendeged, akkor a fejhallgatóval kapcsolatban megjegyeznék valamit. Ha van lehetőséged, akkor vásárlás előtt próbáld ki (pl ismerősnek ha van), vagy nézegess róla fórumot.

Nekem sajnos volt ilyen, és nagyon, nagyon hamar eladtam...

Ami nekem nem tetszett benne:

- túlságosan zárt, hosszú távon kényelmetlen, és beleizzadt a fülem
- az 5.1 egy nagy kalap sz@r, csak egy marketing fogás (nekem), a gyári teszten hallható, hogy honnan jön a hang, az élvezetes, viszont általános használatnál nem vettem észre(talán azért mert egymás mellett vannak a hangszórók a fülemtől 5mm-re??).
- meg kellett osztani a jack csatlakozókat, hogy az asztali 5.1 is menjen. Mivel meg volt osztva, így párhuzamosan ment mindkét hangkeltő (le kellett halkítani a fülest, ha a hangfalat használtam).

Amit én használok most, az USB-s, van benne hangkártya (külön nem kell venni, ha csak e miatt kell), gyönyörűen szól. Igaz, hogy "csak" stereo, de csak 2 füled van, nem? :D Hidd el, egy minőségi stereo hangkeltőtől nem kell jobb, inkább ez, mint egy ilyen marketing 5.1 "csoda".

Remélem tudtam segíteni! Ha bejöttél volna hozzám az üzletbe, ugyan ezt elmondtam volna. Csak egy tapasztalat, de még mindíg előrébb vagy ezzel mint az eladók, a forgalmazók, és a gyártó marketinges maszlagával!

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#6421) krx21


krx21
nagyúr

Ma beüzemeltem a Asus ROG Xonar Phoebus-t!
Plusz táp megy rá és világít mint egy VGA! :DDD
Már azt hittem, hogy összeszed valami tápzajt... :Y
Mikor kiderült, hogy a asztali konzoljába épített mikrofont hallottam, nem kapcsoltam ki... :W
Nagy para volt...
Egy sima Logitech Z3-n is hallani hogy jobb, de ehhez igazából nem érdemes...
Lesz hozzá egy komoly fejhallgató ott van értelme...

(#6422) Miles válasza krisztofer55 (#6420) üzenetére


Miles
aktív tag

Nekem volt medusa 5.1 és zalman 5.1-esem is régen. Úgy néztem hogy hasonlít a felépítése medusa-ra amit szerettem. Xonar DG hangkarival remélem nem lesz csalódás.
Sajna nincsen senkinek akinek megvolna.

(#6423) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Egy Xonar DS és egy alaplapi Realtek® ALC887-VD2 között nagy különbség lenne?

(#6424) krisztofer55 válasza dangerzone (#6423) üzenetére


krisztofer55
tag

Szerintem csalódásmentes lenne. Kivéve akkor, ha Sokol rádióval használnád. Akkor teljesen mindegy.

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#6425) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Van itt olyan, aki ASUS Xonar D1 kártyával rendelkezik és feltette az új, 8-as windowst? Laptop után az asztalira is feltettem próbaképp, de sajnos nem akarja rendesen kezelni a hangkártyámat, nem indul el a programja, a Xonar D1 Audio Center, és anélkül 5.1-et sem lehet beállítani, jelenleg sztereóban használja az 5.1-es rendszeremet, csak az első 2 front szól. Windows-ban is próbáltam beállítani az 5.1-et, de ugyanúgy az első 2 szól csak, az ASUS program nélkül nem megy, ott kellene átállítani, azt hiszem ez win7 alatt is csak úgy működött rendesen.

Várhatunk az ASUS driverre, vagy van valami trükk? :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6426) azigazimoris válasza Bodz (#6418) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

No, szóval csak rendeltem egy DGX-et.
Exciter módban kicsit hangosabb lett, mint az alaplapi volt. A másik két erősítési beállításnál nekem nagyon halk. Én többet vártam az erősítőjétől...
Persze lehet, hogy a fülemmel van gond :)
Viszont. Némi állítgatás, próbálgatás után visszakapcsoltam a Realtek csodát és... :Y
Iszonyat a különbség a kettő hangzásban. Pedig azt hittem, hogy nem is olyan rossz az a 892-es :N
Úgyhogy marad a DGX egyelőre :) Engem meggyőzött...
Az STX vajon hangosabb ? Nincs valakinek tapasztalata a két kártyával egymás mellett ?

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#6427) Bodz válasza azigazimoris (#6426) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tényleg nem kötekedésképp, de itt már a tényleg a füled a bűnös. :) Gondolom régóta marha hangosan hallgatsz zenét és nagyon megszoktad az extrém hangerőt.
Lehet egy külön fejhallgató erősítő kellene inkább neked a DGX-hez. :) Olcsóbban kijönnél, mint az STX-re váltással.

(#6428) azigazimoris válasza Bodz (#6427) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Soha nem venném kötekedésnek, ismerem a hibáimat, mint Cyrano :)
Csak még egy pici hangerő hiányzik, na :)
Amúgy igazából az STX felé húzott a szívem és még nem igazán mondtam le róla, azért is kíváncsiskodok.
Bár most már kicsit félek, mert ha ott is ekkora pozitív váltás van a hangzásban, akkor már hová váltsak feljebb ? Olyan ez, mint a drog, mindig több kell majd :D
Persze jó dolog lenne egy külön fejes erősítő is, csak az olyan macerás. Külön táp, kacat.
Tudok zenét hallgatni máson is, de a cél az, hogy a gép körül legyen jó hang, mert nem kevés időt töltök el körülötte.
Kényelmesebb bedugni a cuccot a front panelba, aztán hali :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#6429) krx21 válasza azigazimoris (#6428) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak tekintsd meg:
Hangos, és szól úgy mint az STX, kifejezetten fejhallgató konzollal...
Asus ROG Xonar Phoebus

(#6430) ozzy711 válasza krx21 (#6429) üzenetére


ozzy711
őstag

Kellő tisztelettel megjegyezném, hogy szerintem az úgy szól, azért kicsit túlzás!
Az St és Stx kifejezetten zenehallgatásra lett tervezve, a Phoebus pedig játékra. Ráadásul az előbbiekben ( talán nem véletlenül ) a kimeneti opamp-okat cserélhetőre készítették, míg az utóbbiban nem ( bár gyárilag ugyanaz a JRC 2114-es ic van benne + néhány NE 5532-es, ami nem kifejezetten audiofil típus. :N
Persze ettől még biztos jól szól a Phoebus, de a két kártya nem egy ligában játszik.

(#6431) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Sziasztok!

A fejhallgatóm (philips) bal oldala hangosabban szól mint a jobb oldali, de csak ha a gépre dugom (asus xonar d1re közvetlen). Telóról jól szól mindkét oldala. Tehát a feje az jó.

A main menüben hiába resetelek, nem javul. Ilyenkor mi van?

(negyedik lyukra van dugva a jack)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6432) fradi81 válasza Kuruc2 (#6431) üzenetére


fradi81
veterán

hello
oprendszer hang beállításaiban is nézz szét.

moto g72, Ninebot d28e

(#6433) Kuruc2 válasza fradi81 (#6432) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nyálaztam, de nem találtam semmi problémát. (win 7 u 64)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6434) jaffa 2843 válasza Kuruc2 (#6433) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A Virtual Speaker Shifter-nél nincs elhúzkodva a csávó valamilyen irányba? Ha benyomod a HiFi módot akkor sem javul meg?
Más fejhallgatóval próbáltad? Lehet a csatlakozóját nem szereti.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6435) Kuruc2 válasza jaffa 2843 (#6434) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Hi-fi módnál is rossz, mindent resetelve main-be is, meg másik fülessel is.
Kb fele hangerő a jobb.
Balanszt asus driverbe is néztem már, különböző lejátszóknál is ( winamp, foobar, mpc, youtube stb) , win7 beállításoknál is, mindenhol középen van.
Hangkártya szevasz? Tönkre tud menni?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6436) gyenesmartin válasza Kuruc2 (#6435) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Indítsd újra a gépet. Nekem mindig megoldja ezt a problémát.

(#6437) Miles válasza Kuruc2 (#6435) üzenetére


Miles
aktív tag

1. cserélj drivert
2. csinálj rendszervisszaállítást mikor tuti jó volt a hangkártya
3. tedd át másik slotra a hangkarit
4. teszthang is rossz?

(#6438) Kuruc2 válasza Miles (#6437) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nemrég lett driver rakva. De az érdekes hogy ez az asus ablak egyszer x méretű, egyszer meg 2x. az hogy?

Passz mikor volt jó.

Kiszedtem, visszaraktam ahol volt, most mintha jó lenne, csak már kétszer csinálta ezt.

Teszthang is az volt.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6439) Miles válasza Kuruc2 (#6438) üzenetére


Miles
aktív tag

Ebben az esetben elképzelhető hogy nem volt teljes az érintkezés, még nálam a csatlakozó lötyögése is okozta néha ezt a fajta kellemetlenséget.

(#6440) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Meg így random váratlan időnként változó ideig bejön ilyen rohadt hangos zúgás fülesbe. (mint mikor hangyás a tv )
Akkor is ha nem megy semmi.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6441) gyenesmartin válasza Kuruc2 (#6440) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem akkor van ez a zúgás amikor számot váltasz? Nekem akkor.

(#6442) Miles válasza Kuruc2 (#6440) üzenetére


Miles
aktív tag

Tedd be másik slotra hátha.

(#6443) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Teljesen random, ha nincs semmi órákig, akkor is sűvít egyet csak úgy.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6444) Miles válasza Kuruc2 (#6443) üzenetére


Miles
aktív tag

Másik gépen is?

(#6445) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Újra itt... A pci-os Elite Pro-m elmegy, kell helyette valami legalább olyan minőség fejhallgató erősítős cucc. Fiio E10-es DAC-on gondolkodom, hangkártya valami pci expresszes jöhetne szóba, ami legalább az Elite Pro szintjét tudja. A keret 20-25k.

Köszi

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6446) odrin


odrin
csendes tag

Sziasztok, üdv mindenki!

2 napja vettem egy ASUS Xonar DX típusú hangkártyát. Logitech z623 as rendszerrel használom, jól is szól ez rendben is van. Csak az vele a problémám ,hogy mikor mikrofont használok (pl TS) folyamatosan hallatszanak a háttérben a hangszóró hangjai. Természetesen az audio centerben az AEC be van kapcsolva, ez sokat javít a helyzeten de még így is zavaró a dolog. Van még esetleg vmi beállítási lehetőség vagy valami megoldás a problémára? Az alaplapi hangkártyát használva semmilyen beszűrődő zaj nemvolt, maga a mikrofon maradt ugyanaz, csak az mp3 as hifi rendszert cseréltem a z623 -ra. Win7 64bit es rendszert használok, és a dx drivere is ehhez való.

Aki tud legyen szíves segítsen, de akár tanácsot vagy ötleteket is szívesen látok!

Szép napot mnkinek!

Üdv: Odrin

ASUS G751JT , Sony Z1 Compact

(#6447) Serricon válasza odrin (#6446) üzenetére


Serricon
senior tag

Szia,

Xonar mikrofonkezelésével nekem is volt bajom, mert túl halk volt ezért nem is használom, helyette a billentyűzetbe dugom, az jobb.
Zajosság ellen kipróbálhatod még a TS-ben lévő háttérzaj szűrést is, bár kicsit fura lesz tőle a hang épp ezért ezt sem használom. :)
Ami nekem bejött az egy jó zajszűrős mikis fejhallgató, csak akkor hallani a zenét ha már mozog az asztal, valamint TS-en a Push-To-Talk és Voice Activation egyidejű használata ami teljesen megoldotta a problémát nálam, így csak akkor hallatszódom, ha nyomom a gombot és beszélek is egyszerre, ilyenkor pedig működik a mikrofonom zajszűrése.
Ez nyilván akkor hasznos ha nem beszélsz sokszor sokáig, így mellette nyugodtan mehet a zene.
Ellenkező esetben egyszerű megoldásként ajánlom hogy a mikrofont dugd vissza az alaplapiba, ha ott jó volt eddig.

(#6448) odrin válasza Serricon (#6447) üzenetére


odrin
csendes tag

Köszi a tanácsokat, kicsit azért lelombozó ,hogy 15-16k-s hangkártyával ilyen problémák vannak...
Az alaplapi mikrofon teljesen használhatatlan ha a hangkimenet meg a xonarból jön mert mivel nem ad ki hangot az alaplapi, nem is tudja semminek visszhangját csökkenteni, egy az egyben szól a mikibe a hangszóró. Ja hát igen a TS en lehet babrálni de játék közben ez a gomb nyomkódós megoldás nem az igazi :)) Kipróbálom egy jóféle headsettel mennyit változik a dolog, illetve van egy másik mikrofonom is hátha azon vmivel jobb zajszűrő van.

Ez a mikrofonprobléma amúgy jellemző a xonar hangkártyákra vagy csak a DX nél fordul elő?

Köszi a segítséget, ha vkinek van még ötlete szívesen fogadom !! :R :R :R

ASUS G751JT , Sony Z1 Compact

(#6449) Kuruc2 válasza Miles (#6444) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem tudom másikon kipróbálni.
A bal oldal hangossága meg megint előjött. Kezdem unni az egészet. :W

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6450) ozzy711 válasza Kuruc2 (#6449) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem ez sajnos kártya hiba! Ilyen anomáliákat nem produkálhat egy jól működő kártya, akármilyen rossz pl. a belső csatlakozás, akkor egyik oldal sem szólna... Mondom ezt egy St tulajdonosaként :U
A régebbi Asus kártyámmal sem volt soha "balansz" probléma!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.