Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#2351) gyugyo79 válasza Phoeniҳ (#2350) üzenetére


gyugyo79
addikt

Fel kell rakni a saját driverét, akkor ha bedugod a fej/füll halgatót akkor feljön egy választó panel ott a kihangosítót kell kiválasztani akkor működik a jack mikrofon része. Ne keress logikát én sem találtam ....

(#2352) lacko24 válasza Dhampir (#2349) üzenetére


lacko24
csendes tag

LOL.... Az igen.... Komolyan emlékeztet a csajomra amikor hajmosás után 26 percig ezt hallom a fürdőből.... Mondjuk egy dual 1080-ak elég zoral légkondi kell gondolom.... Köszi a videót jót nevettem rajta :D

(#2353) Phoeniҳ válasza gyugyo79 (#2351) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Megnéztem már körülbelül 6 driverrel és hiába választok ki bármit is mindig csak a beépítettet használja a headsetét nem.....

(#2354) Phoeniҳ válasza gyugyo79 (#2351) üzenetére


Phoeniҳ
tag

ja közbe figyelmesebben elolvastam és az éppen felrakott driverrel működik úgy hogy "kihangosító" módban van !!!! nagyon köszönöm már jóideje szenvedtem vele :D :R

(#2355) zakoss válasza Phoeniҳ (#2350) üzenetére


zakoss
tag

Szia, ugyan ez a típusom van nekem is. Próbáltam én is headset-es fülest rákötni. Próbáltam úgy is hogy egy jack elosztott kábelt kötök rá aminek külön-külön van hang és mikrofon bemenete, de úgy sem akart működni és nem tudok rá egyenlőre megoldást. Akinek van ilyenre ötlete szívesen várnám én is.

ui.: ha a fejhallgató csatlakoztatása után ez az ablak feljön és itt kiválasztom a fejhallgatót akkor automatikusan érzékeli elvileg a mikrofon részét is?

[ Szerkesztve ]

(#2356) Hawaii2249 válasza zakoss (#2355) üzenetére


Hawaii2249
tag

Ha elosztóval kötsz rá mikrofont és hangszórót vagy mikrofonos fejhallgatót akkor a kihangosító-t kell választani és működni fog rendesen. Már más is írta, és nálam is így működött két gépnél is. Persze ehhez az is kell, hogy megfelelő elosztót vegyél.

(#2357) DeNi91 válasza Hawaii2249 (#2356) üzenetére


DeNi91
tag

Így van, nekem is működik így hibátlanul.

https://ipon.hu/webshop/product/delock_jack_eloszto_fekete_12cm_65344/240817

(#2358) Phoeniҳ


Phoeniҳ
tag

Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok ha nem bánjátok. Lassan a garancia vége felé járok szeretett G551JM notimmal és így nagyon elkezdett zavarni, hogy csak 99%-ra engedhetem ki a procit, mert 100%-on turbo boostal vállalhatatlan hőfokokat produkál. Ez számomra azt jelenti, hogy egy sima World of Warcraft alatt 60 fps korlátozás mellett high grafon 85+ fokot néhol pár másodpercre 90 fokot is elér a proci.

Ha garanciába újrapasztáztatom vajon várható némi javulás? 2-15 munkanapot írtak a fixdirecttől és egyetlen gépemről lévén szó ha egyáltalán semmi javulás nem várható inkább nem nélkülözném a gépet ennyi időre, de ha esetleg szerintetek megéri akkor viszont bevinném :)

(#2359) gyugyo79 válasza Phoeniҳ (#2358) üzenetére


gyugyo79
addikt

Új korába is hozott volna 1-2 fokot (Ha normálisan van megcsinálva), így használtan ez több is lehet DE kb arra számíts, hogy olyan lesz mint új korában, és mérlegeld megéri e. Az eddigiek egy normális hozzáértőre vonatkoztak aki lelkiismeretesen megcsinálja. Viszont a a Fixdirect -ből én bármit kinézek. Még azt is, hogy rosszabb lesz.

(#2360) Dhampir válasza Phoeniҳ (#2358) üzenetére


Dhampir
félisten

Olyan sokat számít az 1% különbség? :F

(#2361) Phoeniҳ válasza Dhampir (#2360) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Természetesen nem 1% a különbség hanem 99%-on nincs turbo boost (alapórajel 2,5ghz) és
100%-on bekapcsol a turbo boost ami már 3,4ghz-ra emeli az órajelet és ez így már nem mind1 :)

[ Szerkesztve ]

(#2362) Dhampir válasza Phoeniҳ (#2361) üzenetére


Dhampir
félisten

Így már értem, köszönöm.

(#2363) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Sziasztok! Asus G551JW m van és nem látom az 5Ghz es wifi hálózatot, nem tudjátok mi lehet a gond?

(#2364) gyugyo79 válasza Dareiosss (#2363) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet, hogy nem 5 Ghz -es wifi van benne. Ha vissza olvasol is látod, hogy elég sokféle modullal szerelték és én nem is olvastam, hogy itt bárkinek lett volna alapból 802.11 a/b/g/n/ac modullal szerelt.

(#2365) Buvana válasza gyugyo79 (#2364) üzenetére


Buvana
aktív tag

De. Nekem alapból ac-s wifi van benne. [link]

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2366) gyugyo79 válasza Buvana (#2365) üzenetére


gyugyo79
addikt

Már nem is jól emlékeztem, csak az maradt meg, hogy volt aki cserélte, de az eredmény engem nem sarkalt cserére.Tudod még mi a vége a típus jelölésének ? Ami a G-551JW- után van (Az enyémnek CN215D). Ez fedi le a pontos felszereltséget.

Dareiosss
Ha te is beírod a tiedét akkor utána lehet nézni, hogy kell e küzdened vele, ha meg olyan a tied is mint Buvana -é akkor ő ezek szerint tud segíteni, hogy milyen drivert kellene neked .

(#2367) lacko24


lacko24
csendes tag

Sziasztok,
Lenne egy kérdésem, van egy Asus G551jm laptopom, aminek elszállt a kijelzője. Rendeltem új kijelzőt is az Amazonról, de Kínából jön 31 nap múlva, addig a Tv-re van kötve a gép, de idegesítő.
Rendeltem új laptopot is már de az idő mire megjön. Vettem addig egy 24 colos monitort, hiába kötöm össze a laptoppal HDMI kábellel, mivel a laptopon belül átkell állitani külső megjelenítőre és ugye semmit nem látok a laptop kijelzőn.
Szerintetek ha vennék egy mini displayport-HDMI kábelt, azzal azonnal működne a monitor mintha TV-vel kötném össze? Vagy mini displayport-displayport kábelt? Mert ugye a tv-nél csak átkell állítani HDMI-re és már mutatja is a laptop kijelzőjét viszont a monitorral más a helyzet.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2368) norti válasza lacko24 (#2367) üzenetére


norti
addikt

Valamelyik FN+funkció gombon ott a kijelző váltó, azt próbáltad?

(#2369) lacko24 válasza norti (#2368) üzenetére


lacko24
csendes tag

Mindenre gondoltam de csak erre nem. Probléma megoldva. Nyilván észlelte a laptop, hogy hozzá van valami kötve csak nem tudtam a windows-ba állítani.
Köszönöm a segítséged... :C

[ Szerkesztve ]

(#2370) norti


norti
addikt

Ma visszaraktam a 204-es biost a G551JM-re, mert eléggé zavart, hogy játék közben felment 93-94 fokig a CPU hőmérséklet a 205-össel. Lehet, hogy pár fpssel többet tud kihajtani, de inkább legyen throttling 85-87 foknál, minthogy előbb tönkremenjen a laptop.

(#2371) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a G551JW-CN107D IPS-kijelzővel van szerelve? :F

(#2372) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

A két modell között milyen különbségek vannak?

ASUS ROG G551JW-CN107D

ASUS ROG G551JW-CN214D

Ezek ajánlott modellek lehetnek? Az ár / VGA kombó igen kellemes, kérdés, hogy szabad-e foglalkozni az i5-4200H-val.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2373) norti válasza KubanitoS (#2372) üzenetére


norti
addikt

Szia!

A HDD egyikben 7200-on pörög, a másikban 5400-on. Teljesen rendben van az i5 proci, kevésbé melegszik, mint az i7 és ha nem vársz el tőle desktop teljesítményt, raksz bele SSD-t + 8GB ramot, elég gyors gép lesz.

(#2374) Dhampir válasza norti (#2373) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindkettő IPS-kijelzős?

(#2375) norti válasza Dhampir (#2374) üzenetére


norti
addikt

Azt írja a net... és mindkettő matt, mondjuk azért én megnézném több helyen is az infot erről.

(#2376) Dhampir válasza norti (#2375) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak azért kérdezem, mert nem mindenütt írják a specifikációkban. A Mysoftnál még IPS-t írtak a CN107D-re is.

(#2377) KubanitoS válasza Dhampir (#2374) üzenetére


KubanitoS
veterán

Amúgy az egyiknél a véleményezés során pont írják is, hogy fényes a kijelzője és ez sokszor zavaró lehet. Lehet ez lenne a különbség a két gép között?

Ha megjelennek a gtx1060m-es rog-ok, akkor sacc/kb mennyibe fognak kerülni? Feltételezem lazán 300 ezer felett lesznek... :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2378) Dhampir válasza KubanitoS (#2377) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos nem vagyok járatos játékos notebookok kérdésében.

Itt jobban képben vannak egyesek, habár finnyás a gárda. :)

(#2379) KubanitoS válasza Dhampir (#2378) üzenetére


KubanitoS
veterán

Annyit én is tudok, hogy bizonyos körökben csak óvatosan szabad a gamer és a laptop szót egy mondatban használni, pláne ha nem minimum 980m-es vga van abban a bizonyos laptopban. ;]

Köszi a tippet, benézek oda is.

szerk: A linkelt topikban egyből láttam is egy linket a német amazonról. Ott egy gtx1060m-es rog alulról súrolta az 500 ezret. :Y

Azt hiszem inkább várok egy kicsit, ha tényleg nyakunkon vannak az új rog-ok, akkor lehet ez lenyomja a régiek árait is.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2380) norti válasza KubanitoS (#2379) üzenetére


norti
addikt

Hát min. 400-450 körül várd i7+SSD-vel, i5+HDD lehet lesz 350-400-ért már (és akkor eléggé alulbecsültem), ha beindul a gyártás és lesz elég, akkor talán egy kicsit lejjebb mennek az árak. Sajnos a GTX 10xx sorozat (és mellette az m2 SSD) most nagyon felnyomja az árakat.

Én azt tervezem, hogy a mostanit eladom és a különbséget összekuporgatom az újra... :D

(#2381) KubanitoS válasza norti (#2380) üzenetére


KubanitoS
veterán

Annyi pénzt nekem egész biztosan nem fog megérni, de majd elválik. Egyelőre úgyis csak a nézelődési stádiumban vagyok. Lehet arra kellene apellálni, hogy a 1060-as modell lenyomja majd a gtx970m-es modellek árát. Az ASUS weboldala szerint is 17%-kkal tud többet a 1060m a 970m-nél. Ár/érték arányban az "elavultabb" 970 lehet jobb választás lenne.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2382) norti válasza KubanitoS (#2381) üzenetére


norti
addikt

Jó, de itt a többségnek 860M/960M van a G551-ben :D

(#2383) KubanitoS válasza norti (#2382) üzenetére


KubanitoS
veterán

Na akkor van még egy plusz ok, hogy nekem jobb VGA legyen mindenkinél. :DDD ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2384) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt problémát a jobb oldali usb-vel?
Most küldtem gariba az egerem mert akkor is kattintott mikor hozzá se értem! (gondoltam mikrokapcsolóhiba)
De most az ideiglenes egerem is elkezdte ugyanezt csinálni! Régi noname de elég fura hogy ez is most kezd bexaródni.

(#2385) norti válasza etejedu (#2384) üzenetére


norti
addikt

Szia!

Nekem a vásárlástól kezdve be van dugva oda egy Logitech dongle, semmi probléma nem volt még vele (G551JM).

(#2386) Uckz


Uckz
tag

Sziasztok, kérdés SSD-vel. Veszek egy Intel 535-öt, hogyan éri meg jobban, menjen az ssd helyére és a hdd pedig menjen a caddybe, vagy caddybe mehet az ssd és a hdd jó helyen van ott ahol van?

(#2387) knuckle válasza Uckz (#2386) üzenetére


knuckle
aktív tag

SSD a HDD helyére mindenképpen!

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2388) Uckz


Uckz
tag

A hdd belemegy a a 9milis caddybe?

(#2389) knuckle válasza Uckz (#2388) üzenetére


knuckle
aktív tag

persze, nekem is így van benne caddyben a hdd-m, ami a gyári hdd :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2390) Uckz válasza knuckle (#2389) üzenetére


Uckz
tag

Egy apró problémába ütköztem, beraktam a caddyt a laptopba, de igazából nem tudom kivenni. Esetleg van valami tipp, hogy amikor ki kéne venni, akkor hogyna lehetne megoldani, a teljes szétszerelést elkerülve? :D

(#2391) norti válasza Uckz (#2390) üzenetére


norti
addikt

Ahol a csavar volt, ott benyúlsz valami vékony hegyes tárggyal és kitolod kicsit (1-2 mm), utána már kézzel ki tudod húzni.

(#2392) DeNi91 válasza Uckz (#2390) üzenetére


DeNi91
tag

Úgy valahogy, ahogy előttem írták, annyit tennék még hozzá, hogy ilyenkor ha már a széle kicsit eltávolodott, egy pengető nagyon jó szolgálatot tehet a kiszedésben. Az nem sérti meg a műanyagot, nem kell körömmel vacakolni.

(#2393) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Próbálta valaki erről a laptopról a Forza Horizon 3-mat? Ha igen, hogy fut? (Főként azokra a modellekre lennék kíváncsi, amelyekben i5-4200H és 2 gigás 860M/960M van). Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2394) Dhampir válasza Patrick76496 (#2393) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg még itt is érdemes lehet megkérdezni.

(#2395) Patrick76496 válasza Dhampir (#2394) üzenetére


Patrick76496
őstag

Értem, köszi szépen! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2396) DeNi91


DeNi91
tag

Reménykedhetünk, hogy el fog menni a Mafia 3 az i5-ös verzióval? :U

(#2397) norti válasza DeNi91 (#2396) üzenetére


norti
addikt

Processzor: Intel i5-2500k vagy AMD FX-8120
RAM: 6 GB
Videokártya: Nvidia GeForce GTX660 vagy AMD Radeon HD7870
VRAM: 2 GB
Szabad hely: 50 GB

Minimumon talán.

(#2398) Oniwakamaru


Oniwakamaru
újonc

Sziasztok, ha jól látom 9mm-es Optikai Caddy kell bele, ti hol vettétek? Csak azért kérdezném, mert olvastom olyanokat, hogy van amelyiknek a Sata - csatolója nem süti az Asus-nak és folyamatosan újra indul tőle. Ha valakinek van benn ami működik faszán-nyalkán az írja már meg plíz hol lőtte....

Előre is köszi :R

(#2399) Patrick76496 válasza DeNi91 (#2396) üzenetére


Patrick76496
őstag

Elfut. Nem túl jól, de játszható. 720p legalacsonyabb beállításokkal átlag 30-35 FPS, néha felkúszik 40-45-re. Vezetés közben az előbb írt harmincas átlagot hozza (néha visszaesik 5 vagy kevesebbet), lövöldözés közben talán 5-10 FPS-sel jobb. i5-4200H, GTX860M 2GB. Én imádom. Azt nem mondanám, hogy hangulatra jobb, mint a Mafia 2, bár ez is nagyon ott van. :)

A töltési idők is egész jók, pedig a HDD-n van a játék. Még mindig ki vagyok akadva, hogy az NFS2015 jóval lassabban tölt be úgy, hogy ráadásul az SSD-n van és harmad akkora az egész játék. :D
Az más dolog, hogy a Mafia 3 futás közben 3-3,5 GB-ot foglal el a RAM-ból, ez kicsit meglepett. :) Kíváncsi vagyok mennyit segítene, ha kapna a gép még 8 giga ramot.

(#2398) Oniwakamaru: Eredetileg eBay-ről rendeltem, de az én gépembe egyszerűen nem volt jó. Más írta, hogy bevált neki a fém optibay, nálam végül a valamivel vékonyabb műanyag caddy lett a megoldás. Hardverapróról rendeltem, csak az ment bele a gépbe.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2400) TommyX_ válasza Oniwakamaru (#2398) üzenetére


TommyX_
őstag

Nekem ilyen van benne.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.