Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#2151) toyta3 válasza DeNi91 (#2149) üzenetére


toyta3
csendes tag

ITT

Changelog nincs, csak ennyit írnak: "Update VBIOS"

(#2152) knuckle válasza DeNi91 (#2149) üzenetére


knuckle
aktív tag

azért nem látod, mert az a JW változathoz van, nem pedig a JM-hez.
utóbbihoz még mindig csak a 204-es van sajna :(

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2153) DeNi91 válasza knuckle (#2152) üzenetére


DeNi91
tag

Ja, akkor azért nem láttam, mert a JM-et néztem.
Van valami gáz a 204-essel?

(#2154) knuckle válasza DeNi91 (#2153) üzenetére


knuckle
aktív tag

semmi, talán nem ártana már egy frissítés, elég régi szegény bios, illetve a vbios itt is ráférne az arcunkra, de talán egyszer, valamikor később talán... :))

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2155) Vigneau válasza toyta3 (#2147) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem azóta fent van, hogy korábban linkeltem. Nem tapasztaltam semmi hibát eddig vele.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2156) gyugyo79 válasza Vigneau (#2155) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam is azóta van fent mert utána raktam én is fel. Hozá teszem pozitívan sem változott semmi amit én észrevettem volna. :)
Akkor olvastam a ROG fórumot is, hogy hátha írnak ott valamit. De kb. ott sem lettem okosabb, hogy pontosan miért és mit változtattak és miben jobb ez. Viszont nem is szidta senki max aki azt várja, hogy majd megemelik a max hőfokot ...

[ Szerkesztve ]

(#2157) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Valakinél működik normálisan Win 10 alatt a Smart Gesture progi? Amíg 8.1 volt rajta (az sem most volt), olyan szépen letiltotta rögtön a touchpadet, amikor bedugtam az egeret. Most meg úgy sem egyből, ha nyomogatom az Fn+F9-et. Újraraktam a Win 10-es változatát is pedig.

- - - - - - - - - - -

Hülye kérdés, amit mindenképpen fel kell tenni:
Fizikailag van rá esély, hogy egy G551JM-ben ki lehessen cserélni az alaplapot egy G551VW-sre vagy legalább egy G551JW-sre? Csak elgondolkodtam rajta, mert hiába más az alaplap, a ház tudtommal semmiben sem különbözik. Ha meg lehetne csinálni, szerintem én 2 év múlva lehet megcsinálnám, nem keveset dobna a gépen az i7-6700HQ.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2158) toyta3 válasza Patrick76496 (#2157) üzenetére


toyta3
csendes tag

Hali!

Próbáld innen leszedni a Smart Gesture-t. Nekem működik ez a verzió.

Egyébként ez jó kis oldal, itt mindig naprakészek a driverek, nem kell keresgélni :)

[ Szerkesztve ]

(#2159) knuckle válasza Patrick76496 (#2157) üzenetére


knuckle
aktív tag

na igen, elvileg...de vajon honnan fogsz tudni, és mennyiért pukkantani egy olyan lapot?
annó én is gondolkoztam rajta, hogy cserélek procit a gépemben, de a 2670QM felett ami volt, elég szép árral rendelkeztek, és az a pár száz megaherz nem nagyon ért volna meg nekem több 10k-t...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2160) gyugyo79 válasza Patrick76496 (#2157) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Smart Gesture egér érzékelésnél tp tiltása jól működik biztos a többit nem tudom mert a tp részét nem használom a laptopnak.

Az alaplap cserébe szerintem ne gondolkozz. Egyszerű komplett laptopot venni használtan a tiedet meg eladni

(#2161) Patrick76496 válasza toyta3 (#2158) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszi szépen! Hétvégén úgyis tervezem újrarakni a laptopom, akkor innen fogom szedni a drivereket. :)

(#2159) knuckle: Ott tényleg nem ért volna annyit, de itt a plusz 2 mag szerintem sokat számítana. Sok új játék manapság igényli a 4 magot sajnos. Nem szeretnék teljesen új gépet venni, ezért gondoltam erre. Egy garanciás cég biztos tudna szerezni egyet (akár maga a hivatalos ASUS szerviz), aztán ha 50-ért elvállalnák, akkor jobban megérné, mint a gépcsere.

(#2160) gyugyo79: Ma nézelődtem hardveraprón, de nem nagyon találtam olyat, amire megérné lecserélni ezt. Ha várok 2 évek hátha addigra lesznek fent olcsóbban ennél erősebb laptopok. Az viszont biztos, hogy maradnék az ASUS-nál. Azért jutott eszembe ilyen, mert elkeserített, hogy milyen ramatyul fut az új Forza a gépemen. Plusz a legújabb Need For Speed sem fut a legjobban. Ti próbáltátok már ezt a kettőt a G551-eteken?

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :R

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2162) gyugyo79 válasza Patrick76496 (#2161) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a helyzet, hogy itt azért nagy szórás van a G551-es tulajok közt is felszereltségben és évjáratban is . Nekem pld.: i7 4720HQ van 960m -el és 2*8 GB Ram-al ( Ami alapból csak 8 volt). De ugyen ebből a JW szériából volt i5 -el szerelt is ...
Nem vagyok nagy autós játék fan meg első sorban nem is játék miatt van nekem ez de pld a Hitman el játszok és ott minden High-on van (Nem Ultrán) és így teljesen jól fut Full HD-n. Mondjuk kár szépíteni nem lehet kihajtani a gépet 100% hosszú távon (CPU+GPU) ezért én ha játszok akkor a proci vissza van véve 99% -ra ...
De én nem vagyok egy olyan akinek nem játék a játék 60 fps alatt így nekem teljesen elég amit így tud ez a laptop.
Míg a i5 széria szerintem pont elmegy és azt még simán nem szabályoz le a túlmelegedés miatt. De ezt egy olyan tulajdonosa tudná megmondani ...
Lehet ezért is kéne megfontolnod ezt az irányt ha a játék az szempont.(Mármint, hogy nem is érdemes cserélni)

[ Szerkesztve ]

(#2163) knuckle válasza Patrick76496 (#2161) üzenetére


knuckle
aktív tag

és milyen plusz 2 magról beszélsz? mindkét proci 4 mag 8 szállal dolgozik, sőt még az én előző 2670QM-em is.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2164) gyugyo79 válasza knuckle (#2163) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem az rémlik, hogy volt az i5 el szereltből 2/4 es is.

(#2165) knuckle válasza gyugyo79 (#2164) üzenetére


knuckle
aktív tag

de i7-ről beszélünk nemde?
a jelenlegi 4710HQ a JW-s az pedig i7 6700HQ és az én régi procim a 2670QM is i7-es, mind 4 mag 8 szálas cucc

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2166) gyugyo79 válasza knuckle (#2165) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én nem tudom neki milyen van. Gondolom i5 és ezért írta, hogy neki 2/4 -ből lesz 4/8 magos ha sikerül úgy cserélnie (Én erre gondoltam ebből). Jelentős változás amúgy is csak úgy lenne a csere .(De megint csak magánvélemény, hogy meg sem érné) .

[ Szerkesztve ]

(#2167) Patrick76496 válasza gyugyo79 (#2162) üzenetére


Patrick76496
őstag

A túlmelegedés a vételnél is szóba került, ha jól rémlik többen is mondták, hogy nem éri meg a plusz 2 mag, mert nem bírna el vele a hűtés. Igazából így is képes elég meleg lenni nyáron még hűtővel is, bár talán nincs is olyan laptop, amely nem.

Na mindegy, ez még nagyon messze van, egyelőre SSD-t szeretnék rakni a gépbe, meg esetleg még 8 giga RAMot. Neked megérte a bővítés?

(#2163) knuckle: Ahogy Gyugyo is említette, nekem a 2 magos változat van (i5-4200H).

- - - - - - - - - - - - - - - - -

Azt amúgy jól tudom, hogy 2280-as típusú M.2 SSD megy ebben a gépbe?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2168) knuckle válasza Patrick76496 (#2167) üzenetére


knuckle
aktív tag

jaja, utána már leesett nekem is :) de véleményem szerint nem bővítés, hanem egy az egyben csere érné meg jobban, mert a mostaniból viszonylag jól ki fog tudni szállni, ha vigyáz rá, és annyit azért nem fog esni az ára, hogy nagyon ráfizetős legyen az i7-es, csak ugye kérdés, hogy szükség van-e rá? mert ha 1szer 2szer csak azért hogy lássam, megy rajta játék miatt felesleges több 10k-t kidobni :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2169) Vigneau válasza Patrick76496 (#2167) üzenetére


Vigneau
félisten

Keress rá az mSATA-ra és megleled a választ. Sajnos, csak felezett méretű mSATA SSD-t fogad be a G551. ;)

Nem mellesleg nekem is i5-ös verzióm van, tudatosan tettem le mellette a voksom. WoT alatt FHD-ban nekem bevált.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2170) Patrick76496 válasza knuckle (#2168) üzenetére


Patrick76496
őstag

Tehát akkor jobban megéri 2 év múlva venni egy használt, erősebb ROG gépet, mint ugyanakkor ebben alaplapot cserélni? Kérdés, hogy ezt mennyiért tudnám eladni akkor, és mennyi körül lennének az olyan laptopok, amikben mondjuk i7-es CPU van és jobb esetben GTX880M vagy 980M (rosszabban 960M). Mert amúgy nem lenne sürgős, a legtöbb játéknál, amivel játszok, elég a gép. Viszont annál az 1-2-nél elég zavaró a teljesítmény hiánya, és itt most az új NFS-re gondolok. Bár annak a problémáját egy SSD hátha megoldaná.

(#2169) Vigneau: Oh, ez nem túl jó. Még ha sima mSATA lenne, akkor nem lenne nehéz megoldani a dolgot. De most rákerestem mini mSATA-ra iponon és edigitalon, de egyik oldalon sem találtam. Elég ritka lehet. :D Lehet mégis meg kéne fontolni a DVD meghajtó cseréjét, főleg, hogy a mini mSATA beépítésével a gari is ugrik (ha nem ASUS szervíz csinálja).

Tudtam, hogy láttam már valahol a neved, de ezek szerint valszeg a WoT topikban. :D Kicsi a világ Prohardver. :P Én is WoT-ozok és meg vagyok vele elégedve, valóban elég jól fut. Az más dolog, hogy a játék még mindig optimalizálatlan egy cseppet, de az évek során így is sokat javult.
Mindenesetre az AW-hez képest még mindig jobb ilyen téren. A töltésidő viszont mindkettőnél horribilis (még ezen a gépen is). Nem egyszer volt már, hogy kezdés után értem csak be. Legtöbbször 5-10 másodperccel előtte. Ezért is szeretnék egy SSD-t, a rendszer kerülne rá, ez a 2 játék, meg az új NFS. Viszont a 128-as nekem kevés lenne, ezért inkább egy 250 körüliben gondolkodok.

Szerintetek milyen márkát/hol/mennyiért/milyen típusút (mini mSATA/DVD író helyére) érdemes venni?

Szerk.: Sajnos még mindig nem jó a SmartGesture. 1-2 újraindításig még érzékelte az egeret, de mostanára megint nekem kell letiltogatnom a TP-t :((( Komolyan ez a legrosszabb része a laptopnak, már csak a kialakítása miatt is. Az előző Dell Inspironomban jobb touchpad volt, mint ebben a gépben van (független gombokkal), pedig az a gép teljesen más kategóra.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2171) BlueSkyBoy


BlueSkyBoy
tag

Sziasztok,

szeretnék új laptop-ot venni, és nagyon a G551 felé hajlok bővebben a ASUS G551 (G551JW-CN214D) típus lenne az viszont láttam, hogy az alábbi típus(ASUS G551 (G551JW-CN107D)) is hasonló specifikációval rendelkezik és az ára is ugyanannyi, van e valami különbség a kettő között?

Illetve egyéb pozitív/ negatív véleményt is szívesen meghallgatok.

Köszi előre is.

"When you play the Game of Thrones, You win or die!"

(#2172) Vigneau válasza BlueSkyBoy (#2171) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha jól emlékszem, a 107D-ben az 1TB-s vinyó csak 5400RPM-es.

Nekem 214D-m van, december óta használom teljes megelégedettséggel.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2173) Vigneau válasza Patrick76496 (#2170) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam az Y580-nál volt ilyen hiba, itt viszont gond nélkül működik a touchpad letiltás, mióta feltettem, illetve frissítgetem. Az ATKPackage is fent van?

Én a DVD-t hagytam meg és a vinyó helyére először egy Kingston Fury 240GB-t tettem be, aztán 1 hónapja leváltottam egy Samsung 850 EVO 500GB-re.

WoT-nál kellemes lesz a betöltés, legalábbis szerintem. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2174) domojko


domojko
senior tag

Sziasztok. G551 vásárláson töröm a fejem. JW-CN107D, JW-CN214D, JW-CN-215D között vacilálok. Ha jól sejtem akkor a 107d-ben 5400 rpm-es vinyó van, a 214d-ben 7200-as. A 215d-ben pedig i7-es proci. Mennyire érezhető a napi használat illetve játék közben a vinyók közti különbség, és mennyi előnyöm illetve hátrányom származna i5vs i7-el szerelt verzió között. Mennyire melegednek a gépek a gyakorlati használat során. Sok helyen olvasni hogy igazi kazánként funkcionálnak. Ja és még valami. Mennyire valós a wifi gyengeség? Ez miben és mennyire nyilvánul meg? Köszi a válaszokat előre is.

(#2175) DeNi91


DeNi91
tag

Rendelt már valaki G551JM-hez DVD meghajtóhoz külső USB-s házat? A 12,7mm-es meghajtóhoz való nem jó hozzá, mert a csavar furatok nem jó helyen vannak, illetve az előlapot nem lehet rápattintani. Most jött egy elvileg direkt 9,5mm-eshez való, viszont ennél sem jó helyen vannak a furatok és az előlap sem megy rá. Lehet, hogy rosszat küldtek, már írtam az eladónak ezzel kapcsolatban. Vagy erre más fajta kell, azért nem lehet jó hozzá?
Gondoltam, hátha vett már valaki közületek ilyesmit, ami biztosan jó.

(#2176) gyugyo79 válasza DeNi91 (#2175) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megéri ezzel bajlódni? Mennyivel olcsóbb mint venni egy külső írót ? Max spórolsz 2-3ezret meg szenvedsz vele egy csomót...

(#2177) DeNi91 válasza gyugyo79 (#2176) üzenetére


DeNi91
tag

8 ezer körül kezdődik egy normális minőségű (pl. LG) külső író, amelyiknél gondolom nem kell minden második lemezt kidobni amit írtál vele. Külföldről 3k körül van egy ilyen külső tartó.

(#2178) etejedu válasza DeNi91 (#2177) üzenetére


etejedu
őstag

Olyan jó hogy irtál! Pont a hetekben gonolkodtam én is hogy érdemes lenne keretet venni.

(#2179) DeNi91 válasza etejedu (#2178) üzenetére


DeNi91
tag

Most keresgéltem megint ebayen, találtam olyat amin középtájon van 2 furat, mint ahogy a meghajtón is a kis rögzítő fül, amivel alulról fogja a csavar a gépben. Még otthon megnézem okával, hogy is vannak a furatok a meghajtón, nehogy megint feleslegesen rendeljek egy olyat ami nem jó.

(#2180) gyugyo79 válasza DeNi91 (#2177) üzenetére


gyugyo79
addikt

7200 Ft egy LG külső DVD író ami pluszban tudja, hogy az "okos" eszközök is kezeljék Pld.: TV. Lesz rá garancia egy Magyarországi boltba és biztos elsőre jó. Mindez 4200 Ft -pluszért. Már csak ha elsőre rosszat rendelsz az Ebayről nem érte meg szerintem nem beszélve az előlappal és a többivel való gányolást ...

(#2181) pappgaba válasza DeNi91 (#2175) üzenetére


pappgaba
tag

Én csak egy sata -usb kábelt vettem, meg rátettem a caddy-hez adott előlapot a meghajtóra. Én eddig se használtam túl sokat a DVD meghajtót, de gondolom más se, szerintem felesleges hozzá egy külön tokot venni.

(#2182) DeNi91 válasza pappgaba (#2181) üzenetére


DeNi91
tag

Na igen, csak nekem nem volt a caddy-hez előlap. Én se nagyon használom, eddig még egyszer se volt használva, viszont sosem lehet tudni mikor kell. Mondjuk a nyákot rácsatlakoztatva éppen lehet így használni.

(#2183) knuckle válasza DeNi91 (#2182) üzenetére


knuckle
aktív tag

én itt fórumon vettem a caddyt,és nem volt drága, viszont tökéletesen üzemel.
annyi a stressz, hogy beépítés előtt az egyik oldaláról egy késsel vagy sniccerrel le kell vágni egy vékony réteget.
a rögzítőfül is jó helyen volt, csavart bele, és kész is hipp-hopp. nem mellesleg a gyári előlap is szépen rámegy minden további nélkül.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2184) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok! Vettem egy G551-et és egy olyan kérdésem lenne, hogy "normális" a képeken látható kijelző és a keret közötti hézag? Nem rémik, hogy más laptopnál is találkoztam volna ilyennel. Új, vissza tudom vinni, de ha ez ilyen akkor nem vacakolok vele. [link]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2185) Vigneau válasza orkester (#2184) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem nincs hézagom. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2186) orkester válasza Vigneau (#2185) üzenetére


orkester
senior tag

Sejtettem, hogy ennek azért nem kéne ilyennek lennie, köszi. :R

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2187) DeNi91 válasza knuckle (#2183) üzenetére


DeNi91
tag

Én is innen az apróról vettem. De a 9.5mm-esek többségéhez nem volt előlap. Ebből semmit nem kellett vágni, szépen bár passzosan de belement. Állítólag viszont a G551/N551-nél mind ilyen passzos, és kiszedéshez akár az egész gépet sem ritka, hogy szét kell szedni...

(#2188) kisfagyis


kisfagyis
csendes tag

sziasztok!
annyi lenne a gondom a billentyűzet villágítással van problémám felvillan amikor bekapcsol de utána nem műkodik de próbátam a fn+f3/4! mi a megoldás?
win 10
köszönöm előre is

(#2189) Vigneau válasza kisfagyis (#2188) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha még nem tetted fel, akkor az ATKpackage progi hiányzik.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2190) knuckle válasza DeNi91 (#2187) üzenetére


knuckle
aktív tag

egyébként nekem simán ráment az eredeti előlap...a régi 12,5-eshez volt előlap is sima natúr, de nem használtam, hanem a gépét tettem rá.
most is sikerült. minden a helyén.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2191) DeNi91 válasza knuckle (#2190) üzenetére


DeNi91
tag

Nekem is ráment a DVD előlapja. Viszont a caddyhez nem adtak.

[ Szerkesztve ]

(#2192) Patrick76496 válasza Vigneau (#2173) üzenetére


Patrick76496
őstag

Igen, telepítéskor abból is felraktam a legfrissebbet. De újabban olyat is csinál, hogy eltűnik a tálcáról az ikon és akkor csak külső egérrel lehet használni, amíg újra nem indítom. :D

Nem kevés a hely? :) Én mindenképpen meg szeretném tartani a HDD-t is, szóval elbúcsúzok DVD írótól.

Remélem, nagyon szükség van a boostra. Nem hogy meccs betöltésnél, hanem még az első indulás is mindig nagyon lassú. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a launcher hogy megfogja még ezt a gépet is, amikor telepít.
- - - - - - - - - - -
Amúgy szerintetek hol érdemes HDD Caddy-t venni? Nem fontos, hogy legyen fedője (ráteszem a gyárit a DVD meghajtóról), de ha van, az sem baj.
SSD-ből ezt és ezt néztem ki, de valszeg a HyperX lesz a sebesség miatt.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2193) norti válasza Patrick76496 (#2192) üzenetére


norti
addikt

Én ezt vettem, de figyelni kell a típusodat, hogy jó legyen hozzá.

Kicsit passzentos, meg ha te rakod be vigyázz a hővédő lapokra/lemezre a házon belül, amikor csúsztatod be, nehogy felgyűrődjön (egy erősebb papírlappal, ami kilóg és ki tudod húzni, mielőtt teljesen betolnád ez kiküszöbölhető). Az előlapot + hátsó csavartartót a gyáriról kell átraknod mindenképpen.

(#2194) Vigneau válasza Patrick76496 (#2192) üzenetére


Vigneau
félisten

0.5TB-vel én már simán elvagyok, bár valóban jobb volt az mSATA annak idején az Y580-ban. De hát ez van, jó ez így is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2195) Patrick76496 válasza norti (#2193) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ahogy nézem neked is G551JM-ed van, szóval ilyen szempontból nincs különbség. Egyik weboldalon azt írták, hogy a 12 mm-es kompatibilis vele, de ma kiszereltem a DVD meghajtót, és lemértem. Pontosan 9 mm vastag, de szerintem a 9,5-es is bele fog férni. Még jó, hogy nem rendeltem meg, amit eredetileg terveztem. Az előlap leszedésével sem lesz gond, ha szerelésre kerül a sor, sérülés nélkül lejött (bár kellett egy kis idő).

Amúgy az az Optibay, amit te rendeltél SATA2-es vagy SATA1-es? Plusz azt írják, hogy akár 20-25 napba is telhet a kiszállítás, annyit meg nem szeretnék várni. :( Neked mennyi idő alatt jött meg? Legalább most már tudom, hogy pontosan mekkora kell bele. Köszi a választ!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2196) norti válasza Patrick76496 (#2195) üzenetére


norti
addikt

SATAI-II-III kompatibilis, amúgy szinte az összes caddy az, amit lehet venni.
Igen, sajnos Kínából a határidő hosszabb, nekem kerek 3 hét volt. Megpróbálhatsz máshonnan (hddcaddy.com például, de magyar boltok is árulnak) is venni, az ára viszont 2-3x több, a caddy meg kb. ugyanaz.

Ez a méret kell, amit olvastál, az valószínűleg a külső ház mérete, azt hiszem abból kell a 12 mm-es a belső dvdnek/hddnek.

Ugyanaz a gépem, mint neked, csak pakoltam még bele 8GB ramot a 120GB Fury SSD + gyári 1TB mellé :)

[ Szerkesztve ]

(#2197) Patrick76496 válasza norti (#2196) üzenetére


Patrick76496
őstag

Akkor nem vesz vissza a HDD sebességéből? Igazából úgy sem megy nagyon 180 mega felé (ugye SATA1 szabvány sebessége kb), de biztosra akarok menni, mert viszonylag így sem gyors. A magyar oldalon, ahol néztem azt írják, hogy SATA2-eseket árulnak, de az ebayes hirdetés csak azt írja, hogy SATA, azért kérdezem.

Lehet amúgy bevállalom az ebayeset, nem lenne rossz 2-3000 ezer forintot spórolni. :) Annyira úgy sem sürgős (vizsgaidőszakban úgy sem játszok most sokat).
Mármint akkor most a 9 mm-es vagy a 12-es jó szerinted? :) Látszólag nem hiszem, hogy beférne az író helyére egy 12-es optibay, plusz a képen is vastagabbnak tűnik, mint a DVD író.
Amúgy ez lenne a 12-es, ez pedig a 9 mm-es.

Az zsír, én egy 240-eset szeretnék. Megéri egyébként a +8 giga RAM? Gondolkodok rajta én is, bár ez még a jövő kérdése, mert jelenleg megvagyok az alap 8-cal (főleg hogy leszoktam róla, hogy egyszerre 60 fület nyissak meg Chrome-ban. :DDD ).

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2198) norti válasza Patrick76496 (#2197) üzenetére


norti
addikt

A 12-es nem jó, csak a 9,5-es! Bocs a 12 mm-est emlékezetből írtam, de az csak a külső házaknál lényeges, ott a legtöbb kezeli a 9,5-est és a 12,7-es meghajtókat is. Neked mindenképpen 9,5-es caddy-re van szükséged, olyanra, amit linkeltem.

Mennyi most a sebessége a HDD-nek a gépedben? Nekem amúgy teljesen lényegtelen, a 100MB/s-et tartja olvasásban és írásban is, szóval ennél többet nem akarok egy olyan háttértártól, amin csak adatokat tárolok, minden az SSD-ről fut (kivéve egy-két játék, de azoknál sem látok emiatt lassulást). Ha közel ennyi a mért sebességed most is, mondjuk Diskmarkban (5/1000MB beállítással), akkor nincs lassulás. Amúgy nem egyértelmű, amit az AIDA64 ír a csatolóról...

Nálam ki van használva a 16GB, mert néha futtatok Virtualboxban virtuális gépeket, de amúgy is gyorsabb a +8-tól érezhetően :)

(#2199) gyugyo79 válasza Patrick76496 (#2197) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bármit használsz ami a dual channel memóriát kihasználja már megéri a + 1 ram. Még akkor is ha egyenlőre nem kell több mint 8GB. Ha nem akkor felesleges mert nagyon kevés pluszt ad amúgy, általános felhasználás mellet de még játékok alatt sem láttam a 8 at elfogyni. Aztán amikor elindítok egy virtuális gépet aminek magában tudok 8at adni máris más a helyzet. Nekem nem volt kérdés a +1 modul.
Optibayből 9mm es kell.

(#2200) Vigneau válasza Patrick76496 (#2197) üzenetére


Vigneau
félisten

Szvsz megéri a plusz 8GB, és amúgy is 10k alatt meg lehet úszni. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.