Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#2451) norti válasza Patrick76496 (#2444) üzenetére


norti
addikt

Bocs, most lett csak időm tesztelni: 60 fps megvan ultrán a 4690K+GTX 1070 pároson, bár még mindig előfordulnak mikrolagok a játékban, de azoknak nincsen köze a max. grafikai beállításhoz (de közel sem olyan zavaró, mint az alpha idején volt néha)

Perijon
Szerintem a W10 teljesen jó hozzá, semmi probléma nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#2452) Perijon


Perijon
tag

norti: Köszönöm a választ!

Illetve, ami lemaradt: Jelenleg Win 10-et használok, de gyorsaság terén úgy érzem, egy kicsit elmarad a 8.1-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#2453) gaboka130


gaboka130
tag

Sziasztok!
Tervezem hogy veszek egy G551-et 250 ezer a keret,de sokan írták a másik topikban hogy 230-ért is lehet kapni.
Azt szeretném kérdezni hogy hol lehet kapni és hogy melyik verziót érdemes.

(#2454) gaboka130


gaboka130
tag

Ja és elfelejtettem írni hogy jó lenne ha lehetne részletre venni,sőt az egy kritérium,hogy olyan hely legyen ahol van online áruhitel

(#2455) Dhampir válasza gaboka130 (#2453) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehetett, korábban a G551JW az Edigital-nál 230.000 Ft volt, a Media Markt-nál pedig ~234.000 Ft. A Laptopszalon egy refurbished példányt árusított 1 év garanciával, talán 220.000 Ft-ért.

Esetleg Black Friday idején, ha nem fut ki, talán lesz még akciós ár, de Magyarországon erre kevés az esély.

(#2456) gaboka130 válasza Dhampir (#2455) üzenetére


gaboka130
tag

tehát akkor azt mondod nem nagyon van rá esély hogy ilyet kapjak még 250 körül sem?

(#2457) Dhampir válasza gaboka130 (#2456) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha van rá 250-ed, akkor simán, de megbízható boltot nézzél.

Például a Mysoft nem a legolcsóbb bolt, de megbízható, és a notikra alapból biztosít 10 nap pixelgarit.

(#2458) gaboka130 válasza Dhampir (#2457) üzenetére


gaboka130
tag

Mik a megbízható boltok? meg ugye ahogy fentebb is említettem olyan kell ahol van online áruhitel(mysoft-nál nincs online áruhitel úgy tudom)

[ Szerkesztve ]

(#2459) norti válasza gaboka130 (#2458) üzenetére


norti
addikt

Laptopszalon teljesen megbízható, van Cetelem online hitel, én is onnan vettem.

(#2460) gaboka130 válasza norti (#2459) üzenetére


gaboka130
tag

ahogy néztem a laptopszalonnál nincs most G551JW

(#2461) gaboka130


gaboka130
tag

Olvasgatom itt hogy melegedés probléma van a G551-es gépeknél ez az i5 4200H-s verzióra is igaz?
ha valakinek ez a fajta van tudna mondani olyan ismertebb játékokat amiket visz és hogy azokat milyen grafikán viszi illetve hogy mennyire melegszik fel játék közben a gép és milyen fps droppok lehetnek.

(#2462) Vigneau válasza gaboka130 (#2461) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem ilyen van, de csak WoT-ozok. Ott nem volt vele gond és FHD-n játszom vele maxon. Pályafüggő, 40-60FPS megvan mindig.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2463) etejedu


etejedu
őstag

Win 10 nél hol tudom beállítani a procihasználatot?
Tudjátok...99%
Az istenért nem találom! :U

[ Szerkesztve ]

(#2464) gyugyo79 válasza etejedu (#2463) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vezérlőpult->Energiagazdálkodási lehetőségek

Vagy a telep ikon (jobbra lent telep töltöttség jelző) -> Energiagazdálkodási beállítások -> További beállítások

Itt vagy létrehozol egy újat vagy a már meglévő egyiket változtatod meg. Én csináltam egy Proci 99% nevűt ...

Ahol beállítod a maximális processzor teljesítményt 99%-ra.

Mivel váltani ezek közt már nem lehet ugyan olyan jól mint Win10 előtt csak több kattintással én felraktam még a BatteryCare nevű progit és ezzel váltok a sémák közt meg tud még egy két hasznos dolgot.

(#2465) etejedu válasza gyugyo79 (#2464) üzenetére


etejedu
őstag

:R

(#2466) Patrick76496 válasza norti (#2451) üzenetére


Patrick76496
őstag

Nem para, én is lassan válaszolok általában. :D Ez jól hangzik, remélem javítanak még a játékon. Azt hallottam, hogy a Dynamic Optimization beállítás is képes csodákat tenni a játékkal.

Amúgy találtam videót az i5-ös procival és 950M-mel és azon nem fut olyan rosszul a játék. Még a kinézetére sem lehet mondani, hogy túlságosan csúnya.
Az rendszer erőssége már nem tartana vissza a vásárlástól, viszont 18k forint nagyon sok érte egy egyetemista tárcájából. :DDD Remélem megy még lejjebb, az NFS megjelenés napján volt 14k (ami még mindig sok, de annyit még talán megér egy játék). Ráadásul ez csak az alap csomag, sok kocsit külön kell megvenni, ahogy néztem... Viszont annyira jó játék, nincs még egy ilyen ekkora autólistával. Az irányítás mennyire jó szerinted?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2467) norti válasza Patrick76496 (#2466) üzenetére


norti
addikt

Nem tudom, még csak most fogom kipróbálni, de te is megteheted, van már demo :)

(#2468) Patrick76496 válasza norti (#2467) üzenetére


Patrick76496
őstag

Kipróbáltam én is, nagyon örültem, amikor megláttam. :)) Picikét rövid, bár arra elég, hogy a teljesítményt és az irányítást leteszteljük. Az viszont nagyon frusztráló, hogy mindig előröl el kell kezdeni és végignézni minden videót.
Aránylag jól fut, mindent letekertem minimumra (no dynamic optimisation, 720p) és így kaptam átlag 35-40 FPS-t. Így sem néz még ki olyan rosszul a játék, bár néha a fák elég Minecraftosak. :D Az irányítás is rendben van (FH3 és NFS2015 és és föld), egyszer most már biztos megveszem. :) Esetleg aki próbálta még hogy fut a többi G551 változaton az új Forza?

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2469) lecso45


lecso45
csendes tag

Sziasztok!
:Y :W
Windows 10 Realtek audio problémára van valakinek ötlete?

G551JM-em van, win 8.1-el semi gond nem volt, win 10 alatt azt csinálja hogy a hangerő mondjuk 20-ason van, majd felugrik maximimra és ordít. Leveszem egy egységet, megint visszaáll 20-asra. Majd két mp múlva megint ordít. Fejhallgatóval használhatatlan, megsüketülök.

Tud vki erre vmi megoldást?
Fixdirect semi használhatót nem mondott, a többi szervíz meg még annyit se. Vigyem be és kivizsgálják. Ja, gondolom...

Gyári realtek w10-es driver hiba ugye ez, downgrade-elni nem lehet, a win 8.1-es driverre meg azt mondja hogy inkompatibilis oprendszer, nem megy fel.

Igazából a 8.1-es driver install megoldaná - gondolom.

Próbaképpen feltettem több új ROG laptop driverét is, ugye amik gyárilag w10-el jönnek (G752, GL552, G501 stb) egyik sem oldotta meg. (Egyébként ezekhez mind ugyanaz a driver jött le.)

Van valakinek ötlete? (tudom, ne hallgassak rajta hangot... :DD )

Köszönöm!

(#2470) gyugyo79 válasza lecso45 (#2469) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem JW van az win 10 -el csak az Asus -tól letölthető driverrel ( ezzel )működött jól főleg a mikrofon váltás a beépített és a fejhallgatóm között. Amit a win 10 rakott fel azzal nem. Persze lehet azóta jó lenne az is de én nem próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

(#2471) norti válasza lecso45 (#2469) üzenetére


norti
addikt

Innen tedd fel a legfrissebb Realtek drivert. Ha ezzel sem javul meg, akkor hardveres hiba lehet. Nálam megjegyzi a driver a fülhallgatós hangerőt és a hangszórós hangerőt is, arra áll vissza, ha bedugom/kihúzom a jacket. Maxra egyedül akkor ugrik fel, ha HDMI-vel teszem át a hangot tévére, de ott jó is, mert a tévén állítom a hangerőt.

(#2472) kirsza94


kirsza94
újonc

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, vettem egy fejhallgatót aminek ugye 2 jack dugója van, de a gépben csak 1 kombó jack van. ( ASUS G551JW )

Nekem azt mondták, hogy ezzel működik: http://www.bestbyte.hu/Audio/Delock-sztereo-jack-apa-3-5-mm-2-x-Stereo-jack-anya-adapter-3-5-mm-p74776.html

Én nem tudom működésre bírni vele a mikrofont, valaki tudna ebben segíteni?

Előre is köszönöm.

(#2473) lecso45 válasza gyugyo79 (#2470) üzenetére


lecso45
csendes tag

Rendben köszönöm kipróbálom. :R

(#2474) lecso45 válasza norti (#2471) üzenetére


lecso45
csendes tag

Az a fura hogy win 8.1 alatt semmi gond nem volt vele, megjegyezte stb. Csak amióta a win10 van, azóta rosszalkodik, ezért nem gondolnám hogy hardverhiba. Köszönöm kipróbálom ezt a drivet is. :R

(#2475) Freeman(HUN)


Freeman(HUN)
újonc

Sziasztok! 1 hete vettem egy Asus Rog G551JW-CN214D típusú laptopot.... I5-ös proci, 8GB ram és GTX 960M 2 GB-os videokártya. Természetesen később fog még kapni pár giga ramot meg egy SSD-t is. :) Még nagyon tanuló fázisban vagyok a géppel kapcsolatban és elfogadok bármilyen tanácsot illetve segítséget tőletek. Szeretném a legjobban kihasználni a gép adottságait. Miket kell beállítsak és mire figyljek majd oda? Honnan tudom letölteni a legfrissebb drivereket a géphez? Illetve hol tudom megnézni, hogy éppen a processzor hány fokos? Leginkább filmezésre és játékra szeretném használni a laptopot.... Jelenleg a Crysis 3-al és a Maffia 2-el játszok. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket illetve tanácsaitokat... ;)

(#2476) gyugyo79 válasza kirsza94 (#2472) üzenetére


gyugyo79
addikt

2 álapot van 1 amikor a laptop saját beépítettjét használja és egy amikor a bemenetet. Átváltottál a bemenetre?
Választó panel feljön (amikor bedugod a jacket) ha fent van a realtek driver és ott a kihangosító.

[ Szerkesztve ]

(#2477) Vigneau válasza Freeman(HUN) (#2475) üzenetére


Vigneau
félisten

A VGA driverek kivételével innen töltök mindent.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2478) TommyX_ válasza Freeman(HUN) (#2475) üzenetére


TommyX_
őstag

MSI Afterburner-t rakd fel és akkor látni fogsz jó pár infót, de persze előtte a programba be kell állítani , hogy látszódjanak az adatok játék közben.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#2479) norti


norti
addikt

Asus ROG STRIX GL502VM GL502VM-FY022T

Nem is lett olyan vészes az ára, 550K felett vártam, bár a 8 GB memória kicsit viccesen néz ki ebben a gépben :D

Vajon lesz G551-es sorozatból is utód 1060-nal? Vagy már csak ez lesz.

(#2480) Freeman(HUN)


Freeman(HUN)
újonc

Sziasztok! Köszönöm az eddigi segítségeket. Egy wifi problémával fordulok hozzátok. Egyszerűen nem értem, hogy laptopon alig tudok internetezni mert szinte semmilyen oldalt nem tölt be, de viszont ha telefonról netezek akkor meg teljesen jól megy minden. Ilyen problémával nem nagyon találkoztam még. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is......

(#2481) kirsza94 válasza gyugyo79 (#2476) üzenetére


kirsza94
újonc

Szia!

Először is köszi a választ. Teefon fülessel aminek 1 jack dugója van azzal működik, hogy kihangosítóra rakva a fülesnek a mikrofonjat hasznalja, de a fejhallgatónál nem. Gyanús hogy az átalalkító nem jó amit vettem hozzá, pedig azon 3 csík van.

Valaki nem tud ajanlani egy átalakítót amit ő hasznal?

Előre is köszi.

Ez az amit vettem:

http://www.bestbyte.hu/Audio/Delock-sztereo-jack-apa-3-5-mm-2-x-Stereo-jack-anya-adapter-3-5-mm-p74776.html

(#2482) gyugyo79 válasza kirsza94 (#2481) üzenetére


gyugyo79
addikt

2 "szabvány" van tudtommal ilyenből (A képen látszik a ground és a mic. nem ugyan ott van). Szerintem sikerült pont rosszat venned. Vagy nem csúszik be elégé ez.

Én kaptam a fejhallgatóhoz ( hyperx cloud I. ) ami szerencsére jó volt így nem kellet vennem.

[ Szerkesztve ]

(#2483) kirsza94 válasza gyugyo79 (#2482) üzenetére


kirsza94
újonc

Nem értem az embereket miért kell pluszban szivatni, nem hiszem h nem fér volna meg egymás mellett 2 jack, na mindegy meg vagyok lőve, mert fogalmam sincs akkor most már, hogy melyik az ami jó lenne, 20-on ezerért meg nem tehetem meg, hogy fejhallgatót vegyek.

(#2484) gyugyo79 válasza kirsza94 (#2483) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én se azért írtam, hogy azt vegyél hanem, hogy segíteni nem tudok sajnos mert nem kellet vennem míg ha vettem volna valahol valamilyent ez menne.

Olyan tudna neked segíteni aki vett már ilyet valahol. Ha elkezdesz vissza olvasni lehet találsz is ilyet.

(#2485) DeNi91 válasza kirsza94 (#2483) üzenetére


DeNi91
tag

Nekem igaz, hogy G551 JM van, de ugyan ezzel az átalakítóval működik. Más lenne a 2 laptop csatlakozója?
Szerintem sanszosabb, hogy a driver hibája. Úgy használtam mindig, hogy bele van már dugva az átalakítóba a füles és úgy dugom be a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#2486) gyugyo79 válasza DeNi91 (#2485) üzenetére


gyugyo79
addikt

Biztos nem más egy márkán belül a kiosztás. Neki is működik egy másikkal ez meg a drivert zárja ki. Lehet hogy a toldóból fogott ki pont egy rosszat.

(#2487) TNormi válasza kirsza94 (#2472) üzenetére


TNormi
csendes tag

Szia, én is nagyon sokáig szenvedtem vele.. Amikor bedugod az átalakítót, akkor mikor feljön a driver, a kihangosító opciót válaszd ne a fejhallgatót, Hyper X Cloud 1-em van, nekem ilyenkor letiltja a beépített mikorfont és a fejhallgatót érzékeli. Remélem tudtam segíteni

(#2488) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok!
N-szériát nézegettem és közben ezt találtam. Olvastam pár különböző forrásból származó tesztet ami rendesen összezavart.
Kérdések a következők lennének:
-IPS kijelző van benne vagy Tn?
-Belső rész fémnek tűnő műanyag,vagy tényleg fém?
-N-szériával megegyező minőségű hardverek vannak benne? (Pl.:Ram,Hdd)
-HDD 5400 vagy 7200 sebességű?
-Mi lehet esetleg a buktató,hogy ilyen áron adják? Feltételezve,hogy bontatlan csomagolású.

Nagyon megköszönném,ha segítenétek tisztán látni!

(#2489) norti válasza GLOCK34 (#2488) üzenetére


norti
addikt

Szia!

- 15,6' Full HD LED matt TFT (1920 x 1080), szóval nem IPS
- 1 TB 5400 RPM HDD
- hardver ugyanaz, mint az N-nél

Anyagot nem tudom, de ha ugyanaz, mint a többi 551-nél, akkor fém nagyrészt, alsó burkolat műanyag (nem szempont szerintem vásárlásnál, jól vannak összerakva ezek)

Azért adják ennyiért, mert jönnek majd az új sorozatok (GTX10xx vgaval), meg mert akció van :D

[ Szerkesztve ]

(#2490) GLOCK34 válasza norti (#2489) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Köszi! :R
Még szerencse,hogy kérdeztem. Leírásban IPS van,7200 Hdd sebességgel. Nem gond,csak az b....a a csőrömet,hogy ennyire félrevezetően van kiírva.

(#2491) norti válasza GLOCK34 (#2490) üzenetére


norti
addikt

Mondjuk HDD-re látok 7200-as verziót is, úgyhogy jobban jársz, ha megkérdezed őket :)

(#2492) GLOCK34 válasza norti (#2491) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Délután kiderül,elméletileg Nyíregyházán van készleten,megnézem.
Akkor az teljesen kizárt,hogy létezik belőle IPS verzió?

(#2493) norti válasza GLOCK34 (#2492) üzenetére


norti
addikt

Nem kizárt, mert külföldön azzal árulják, az viszont nem magyar billentyűzetes... De ezt a modellt mindenki matt LED vagy TFT-nek írja, bármi lehet :D Van fogalomzavar sok helyen, ezért nem 100% az info sehol.

(#2494) GLOCK34 válasza norti (#2493) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Pont most jutottam el a gyártói oldalra. Ezek szerint tényleg van ilyen is. Spec Erre már nagyon kíváncsi vagyok! :U :DDD

(#2495) barnabas22


barnabas22
tag

Üdv nektek! A napokban vettem egy ROG G551VW-t és SSD akarok bele, mégpedig mSatásat!
Konkrétan ezt: a Samsung 250GB 850 Evo mSATA MZ-M5E250BW.

Erősítsetek meg hogy van a gépben mSata foglalat és a szóban forgó darab belemegy: :))

Továbbá szerintetek küldjem fel a ASUS szervízbe hogy beletegyék, vagy valami szakibolt is megcsinálja hogy ne vesszen a gari?:)

Előre is köszönöm! :) :DD

(#2496) eroli23 válasza barnabas22 (#2495) üzenetére


eroli23
csendes tag

Szia.
Nekem is ugyancsak ROG G551VW van és mSata-t akartam venni bele utánajártam, hogy bele megy-e ez az mSata méret, találtam egy linket ami igy szól: G551 UPGRADE GUIDE (Tehát mSata Mini Half Size) ez tudtommal akkora mint az mSata méretének a fele pontosabban mint egy notebook wifi kártya.
Igy hát nem bonyolodtam tovább, vettem helyette egy SAMSUNG 850 EVO 500GB BASIC SATA3 SSD-t és beleraktam az optikai meghajtó helyére természetesen átalakitoval együtt.
Szerintem kevés helyen forgalmazzák ezt az mSata half size méretet.
Egyébként én ahonnan vettem a laptopot felajánlották, hogy vigyem be, mert bele rakhatják ők az SSD-t, inkább beleraktam én itthon :D :)

[ Szerkesztve ]

(#2497) barnabas22 válasza eroli23 (#2496) üzenetére


barnabas22
tag

Hát igen, csak én meg akarnám tartani az optikai meghajtót:) Írtam az ASUS szervíznek ez ügyben, de még b*tak visszaírni :((( Szóval akkor azt mondod hogy az Evo 850 mSata nem jó bele?
Bátor vagy hogy csak így megcsináltad, mert akár gari is veszhet :D Nekem azt mondták odafent hogy jobb ha ők csinálják :D Mondjuk ha mSatát kéne beleoperálni, akkor jobban szét kell bontani:)

Itt van egy vidi erről, bár ez GL551:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2498) eroli23 válasza barnabas22 (#2497) üzenetére


eroli23
csendes tag

Tudom, hogy hosszas idő a válaszideje az asus szerviznek több embertnél is olvastam már, ha szerencséd van érkezik válasz. (Vagy nem :) )
Szoval szerintem az Evo 850 mSata nem jo bele a mérete miatt, a videoban is látszik, hogy kisebb kártyát rak bele, mint a sima mSata, attol független, hogy GL551, szerintem ugyanolyan a belseje mint a G551VW-nek.
Igy van az mSata-hoz szét kell kapni az egész laptopot, az optikai meghajtot nem nagy durranás kiszedni. Egyébként, mint a legtöbb dologhoz optikai meghajtohoz is van USB-s átalakitó. :)

(#2499) Dhampir válasza barnabas22 (#2497) üzenetére


Dhampir
félisten

Hívd fel őket inkább, ne írogassál.

(#2500) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek egy ilyen billentyűzet védőről?

Nekem tetszene, de sehol sem találok EU billentyűzet számára kialakított típust.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.