Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Bacusuz válasza Goldmen75 (#2650) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ezt próbáltad?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2652) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Asrock H81M-G ez a lap jo lenne alapnak egy nem tuningos de jatékos gépbe? I5 4460 meg egy gtx 970 menne bele 8gb rammal.

[ Szerkesztve ]

(#2653) castiels


castiels
addikt

Vagy Z97 Anniversary?

(#2654) cuebler


cuebler
senior tag

üdv mindenkinek,
kicsit nagyon off, de sürgős és életmentő segítségre lenne szükségem. a z97-es alaplap elméletben támogatja az m2 ssd-t és az én adataim is egy ilyen ssd-n vannak - csak sajnos a notebook-om meghalt :O keresnék olyan fórumozótársat a pécs-kaposvár-szekszárd háromszögben, akinek a z97/h97 alaplapja olvassa az m2-es ssd-t és hajlandó segíteni. az idejét és fáradozását természetesen meghálálnám :R
elnézést az offért.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2655) GuruZone válasza Goldmen75 (#2650) üzenetére


GuruZone
őstag

Asrock AppCharger-nek nem lehet köze hozzá?
Én is sokszor töltöm a powerbank-okat az előlapi USB-ről, kikapcsolt gép mellett.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2656) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

No kérem, szervusztok!

Az elmúlt két napban akadtak problémák a géppel. (konfig az adatlapon)
HDS-t letöröltem és visszaraktam egy régebbi verziót, mert a frissítés után az új eltüntette az SSD-t.
A régebbi verzió újratelepítése után összeomlott a gép és újraindult. Így azt is letöröltem végül.
Tegnap jött egy olyan probléma, hogy alvó módból történő ébresztés után nem adott képet a monitor. Reset megvolt. Indítás után d6 hibakód és 5 pittyenés. Kiderítettem, hogy VGA hiba/hiány a megfejtés, hát kivettem a kártyát majd újra visszaraktam. Kicseréltem a VGA-DVI adaptert is, biztos ami biztos egy újra. Mindjárt ki is próbálom, csináltam-e ezzel valami hasznosat, vagy adtam a xarnak egy pofont.
Érdemes esetleg inkább kikapcsolni? :F Eddig két év alatt sosem volt problémám az alvó üzemmóddal és az ébresztéssel...
Esetleg abban segíthetne még valaki, hogy miért írja azt az üzenetet, hogy nem sikerült a rendszer visszaállítása. Mert ezt is próbáltam sajnos. Felajánlott 3 időpontot, egyikkel sem működik, mindig ugyanazt a hibaüzenetet kapom.
Pendrive-ra készítettem biztonsági másolatot még a hibák előtt, de azt meg fogalmam sincs, hogy lehet az usb-s kütyüről rendszert visszaálltani...

Előre is köszönök minden hasznos infót! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2657) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Asrock H97 Anniversary-ról mi a vélemény? Ajanlott?

(#2658) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

B85M PRO4 alaplapom van 4*4GB ddr3 1866-os memóriákkal. Be lehet őket állítani 1866MHz-re vagy default maradjon 1600, mert úgysem hoz többet teljesítményben.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2659) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Z87 Extreme 4 UEFI-jét már réges rég befrissítettem a legújabbra, de nincs benne az az opció, amit napi szinten használtam, mégpedig hogy amint áramot kap, a gép kapcsoljon be autómatikusan.
A teljes rendszer egy szünetmentes tápegységre van kötve, így ha azt bekapcsoltam, a rendszer autómatikusan felállt.
Mivel hiányoltam ezt a funkciót az új UEFI-ből, megpróbáltam egyesével a mérföldköves frissítéseket visszafelé frissíteni.
El is jutottam a 3.40-től a 2.60-ig, ahol még mindig nincs meg ez a funkció, szóval kizárólag az első, a 2.30-ban lesz meg, de az a baj, hogy a jelenlegiből (2.60) nem tudok sem lefelé, sem felfelé frissíteni.
Nem tudom mi történhetett.
Megpróbáltam az UEFI recowery-t, mivel dual BIOS-os, de nem sikerült. Maradt a 2.60-nál.
Segítsetek légyszi, hogy a 2.30-ra le-, vagy a 3.40-re vissza fel tudjak frissíteni!

(#2660) Doky586 válasza sanyek2 (#2659) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam benne van az utolsó (idei) bios-ban is.. [kép] [kép]
Dugjál bele hátulról egy 4-16GB-os FAT32 pendriveot és Internet Flash-al frissítsd..

[ Szerkesztve ]

(#2661) Doky586 válasza Doky586 (#2660) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Internet Flash: [kép] [kép]

(#2662) sanyek2 válasza Doky586 (#2661) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm szépen, mindkettő sikeres volt!
Korábban is megtaláltam és bekapcsoltam a 3.40 alatt, de valamiért nem működött.
Most minden oké. Pacsi!

(#2663) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy B85M-ITX MoBo melyik BIOS-a támogatja még a Non-Z OC funkciót? A korábbi G3258-am pattintanám bele Feleségem gépébe.

Előre is köszi a válaszokat! :R

Vigi

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2664) Vigneau válasza Vigneau (#2663) üzenetére


Vigneau
félisten

Időközben sikerült próbát tennem (megjött a CPU-m, így felszabadult a G3258). Így itt a válasz is:

A B85M-ITX 2.30 BIOS-a még a Microcode 19 előtti verzió. Ezzel megy a tuning is és elindult a Windows 10 is. Szóval nem fogadott fekete képernyő, aminek nagyon örülök.

Viszont a non-z oc funkció és a szorzóállító már nincs a 2.40 és a 2.50 BIOS-okban. Így nálam ez az első eset, hogy nem a legfrissebb BIOS-sal használok valamit. De a "szükség" rákényszerített most.

Amúgy kisebb tuning jön majd össze ebben a B85M-ITX lapban, mint amit elértem a Gigabyte Z97M-D3H-val. De valahogy erre is számítottam... Azonban még tesztelnem kell.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2665) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

1150-es alaplapot keresek, M-ATX méretben és fontos, hogy legyen rajta IDE csatlakozó!

Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#2666) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Egy kis segítéget szertnék kérni.
Van most egy Asrock H87M Pro4 alaplap a gépemben, egy 4 Gbos HyperX 1866Mhzes rammal. Nem tudtam, hogy az alaplapom csak 1600Mhzig támogatja a ramokat, így ezt vettem bele. Működni működik, feltételezem 1600on fut, nem néztem. Szeretnék ramo(ka)t venni bele és dual channelben futtatni őket. Ha veszek még egy pont ugyanilyet, mint ami most van benne (típusszáma : 4GB HyperX HX318C10F/4), akkor 1600Mhzen dual channelben fognak futni egymás mellett? Vagy vennem kellene 2db 1600as ramot ez helyett?
BF1hez sajnos fontos dual channelt csinálnom, mert kb fele annyi fpsem van, ha nem dual channelben futnak a ramok.

[ Szerkesztve ]

(#2667) Vigneau válasza Drachande (#2666) üzenetére


Vigneau
félisten

B85M-ITX-ben a 2*4GB Corsair White LP-m is csak 1333MHz-en fut 1600MHz helyett. Elvileg alacsonyabb sebességgel működnek a RAM-ok.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2668) Drachande válasza Vigneau (#2667) üzenetére


Drachande
tag

Tehát akkor jobban járnék, ha eladnám és vennék helyette egy 1600as dual kitet?

A másik kérdésem még az lenne, hogy ha 2*4GB lesz már benne, dual channelben, akkor tudok még 2/4et rakni bele dual channelbe? Mert az alaplap oldalán a használati útmutatóban azt írják, ha jól olvastam, hogy 3 db memóriáőt kezel csak dual channelben. De lehet, én értelmezem rosszul. 16 kellene nekem lőbb-utóbb, és arra szeretnék tervezni előre. Mert ha valami ilyesmi van, hogy csak 3at dualozik, akkor inkább 2 db 8GBosat veszek.

[ Szerkesztve ]

(#2669) Vigneau válasza Drachande (#2668) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem egészen. Arra utaltam, hogy amit írtál, a meglévőhöz egy ugyanolyan modult téve meglesz a vágyott dual channel. De ha 16GB a cél, akkor inkább vegyél egy 2*8GB-s kitet és add el az 1 szem 4GB-s modulodat. 4 modult egyszerre nem minden lap tolerál...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2670) Drachande válasza Vigneau (#2669) üzenetére


Drachande
tag

Ok, köszönöm

(#2671) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

mennyire érdemes egy i7 4790K-t hajtani egy Asrock Z87 Extreme 4-ben ? Z97-röl lépnék hátra

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#2672) Vigneau válasza ricsi8800gt (#2671) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem legtöbben azt válaszolnák, hogy a Z97 fejlettebb chip és nincs értelme visszalépni, bármennyire is fullos a Z87-es lap.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2673) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
Vettem egy asrock z97 anniversary lapot ehez a rendszerhez.
Egyenlőre csak jókat tudok mondani róla:)
Biosban érdemes valamit ki vagy be kapcsolnom?
Pl bootolas vagy valami tuningot érdemes bekapcsolni?
Első Z tipusu alaplapom és nincs nagy gyakorlatom, de szeretném hogy a maximális teljesitmennyel menjen a gépem:)
i5 4570
saphire Rx 480 oc
16gb ddr3
3X2TB raid
1 ssd corsair

(#2674) Zsüll


Zsüll
tag

Ha tud nekem valaki segíteni, legyen oly kedves és tegye meg, mert megőrjít egy probléma a PC-mmel :W Digitális módon kiadott hang, állandóan és kiszámíthatatlan időközönként be- be szaggat. Ilyen pillanatnyi berecegéseket hallani. Ami ráadásul hangos, tehát nagyon zavaró én pedig aztán szeretem dübörögtetni a technikámat. Drivert lecseréltem már az http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97%20Extreme3/index.hu.asp?cat=Download&os=Win1064 a HD-ra, mert ezzel jobb, kicsit ritkábban jön elő, de sajna meg nem szűnt. Találkoztatok már ilyennel? BT fülessel és analóg hangszórókkal nincs ilyen gond.
A gépem:
AsRock Z97 Extreme 3
i5-4460 (3.2 GHZ)
2 X 4GB Kingston 800MHz (DDR3-1060 / 11 11 11 28 )
Realtek ALC892 Audio Codec
VGA nincs külön

[ Szerkesztve ]

(#2675) GuruZone válasza Zsüll (#2674) üzenetére


GuruZone
őstag

Leírásod szerint párban vannak a memóriáid,
nyomasd 4GB RAM-mal, zárd ki őket.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2676) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Az ASRock-nál van olyan program, ami képes vezérelni a ventilátorokat OS-ből? Kb. olyan programra gondolok, mint Gigabyte-nál a System Information Viewer.

Válaszokat előre is köszi! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2677) ricsi8800gt válasza Vigneau (#2676) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Szerintem van.Asrock.com

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#2678) Vigneau válasza ricsi8800gt (#2677) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen, csak mi a neve? Körbenéztem ott tüzetesen, de nem találtam ráutaló infót. A Gigabyte-nál is jó darabig az EasyTune foglalta magában a ventivezérlést, aztán külön appot kapott a fentebb említett neven...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2679) Vigneau válasza Vigneau (#2678) üzenetére


Vigneau
félisten

Talán az A-Tuning Utility lenne az?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2680) ricsi8800gt válasza Vigneau (#2679) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:K

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#2681) Zsüll válasza Zsüll (#2674) üzenetére


Zsüll
tag

Megvan a hiba oka. Megosztom veletek, hátha más is belefut. A 2.0 BIOS frissítés volt a ludas. Visszatettem az 1.9-et és lám megszűnt :DD Valami nem kóser a legújabb BIOS-ban a win 10-hez

(#2682) Vigneau válasza ricsi8800gt (#2680) üzenetére


Vigneau
félisten

Végül csak megoldottam BIOS-ból. Ha OS alól csinálom, akkor csak annak felállása után halkulnak le a ventilátorok, ellentétben a Gigabyte-tal. Ott már alapból úgy mennek a ventik, ahogy leszabályozom a programmal. Sebaj, a lényeg, hogy meglett a megoldás. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2683) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Olyan problémába ütköztem amit végkép nem tudom mi okozza.

Van egy Asrock Z97 Extreme6 lapom abban egy I7 4790 proci 2 x 8Gb 2400mhz Corsair ram 256 Gb Samsung 950 pro SSD.
Ki tudja miért nem működik az XMP?

Bios frissítve már próbáltam szinte mindet...
XMP bekapcsolom amit alapból kellene kezelnie és kisípol.....

Segítsetek tanácstalan vagyok :W

Számom +36205747193

(#2684) MM válasza puma72 (#2683) üzenetére


MM
őstag

Nálam Z87 Extreme4-el is okoz sajnos anomáliákat. (2x8GB Corsair Vengeance 1866Mhz CL9)
Használd az auto módot, majd kézzel állítsd 2400Mhz-re.
A fő időzítéseket (amiket pl. egy CPUID-vel ki tudsz olvasni) szintén kézzel állítsd be, és a végén a biztonság kedvéért adj neki +5% feszültséget.
Ezzel a módszerrel jó eséllyel megkapod az XMP szerinti sebesség ~99,95%-át, és emellett stabil is marad.

[ Szerkesztve ]

(#2685) Doky586 válasza MM (#2684) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is ugyanez a Z87 ext4 lapom van. Nem is értem mi a problémája..

A ram 50db paramétere állítható!
Nálam is a ram SPD-jéből kifelejtették az XMP oldalt, de sebaj. Csak manuálisan be kell állítani amit papír szerint tud a ram (ott a pöttyözős oldalon) és kézzel adni neki a feszt, hogy azt ne emelje Auto módban..

(#2686) puma72 válasza MM (#2684) üzenetére


puma72
tag

Köszi a segítséget de akár hogy csinálom sípol..... (zátony) Állítom kézzel lábbal de mindig ugyan az.

Nem lehet, hogy az M.2 SSD- befolyásolja a dolgokat?
Még Sata3 SSD volt benne automatic kezelte XMP...

Számom +36205747193

(#2687) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok kedves fórumtársak!

A segítségeteket szeretném kérni! Adott egy ASRock Z97 O.C. Formula lap. Ebben a lapban használtam 4x8GB Corsair Vengeance PRO ramot, amit el is adtam nemrégiben. Az egyik barátom adott kölcsön ramokat ideiglenesen, azzal használom jelenleg is. Amikor megkaptam tőle, csak random bedobtam a ramokat, megmondom őszintén, már fogalmam sincsen melyik foglalatokba.

Aztán pattant az ötlet, elvittem delidre a procimat, oké rendben ez kész is lett, csak éppenséggel annyi gondal, hogy a cpu foglalatban az egyik tüske vége lepattant.., hmm hát rendben.. az A1-A2 foglalat hibát dob, vagy 2A hibát, vagy 29et. Oké rendben.., felvállaltam elküldtem cink_elek Úrhoz, Ő tökéletesen meg is csinálta a lábat. Teszem be a procimat, ramot az A1be, vagy akár az A2be.. semmi.. ugyan úgy 29es hibát dob a lap. Próbáltam másik procival, ugyan ez.., a RAM slotok tuti jók.., semmi fizikai hatás, sem túlfeszelés vagy bármi más nem károsíthatta őket. Ramokat is próbáltam cserélni.. de semmi.

Ha valaki tudna nekem valami jó tanácsot adni, azt nagyon szépen megköszönném.., mert így hogy szeretem a gépem, és törődök is vele, nagyon bosszant hogy 2 SLOT szórakozik.

Tisztelettel,
newwave0507

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#2688) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy ASRock Fatal1ty Z97 Killer alaplap esetén hogyan lehet kikapcsolni az UEFI-ben azt, hogy suspend/hibernálás esetén a pc power on ledje ne villogjon?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2689) korcsi válasza jolti05 (#2688) üzenetére


korcsi
veterán

good night led opció

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2690) jolti05 válasza korcsi (#2689) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2691) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok! Adott egy z87 extreme4 lap egy i5 4670k-val párosítva. Egyik napról a másikra nem indul a gép. Bekapcsolás után pörögnek a ventik, sípolás nincs, se kép se hang. Az alaplap kijelzőjén 00kód látható. Vga és ram hiba kizárva. A lapon a legfrissebb BIOS van már kb egy éve, eddig nem volt gond vele. Minden csatlakozót kihuztam majd vissza, ami a taprol megy a lapra.
A lapon a power és reset gomb mellett található gomb megnyomása után elindult, de amint kikapcsoltam, aztán újra nem indul a gép. Annyit vettem észre mikor sikerült egyszer bekapcsolni, hogy az idő egy órával meg volt csúszva. Esetleg a gombelem lemerült?

Segítségeket előre is köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#2692) PAtr0n válasza zaja8 (#2691) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Ugyanez a kombóm van, és volt már hasonló gondom. Az elemnek még nem lenne szabad rossznak lennie, de annak a cseréjével nem veszítesz semmit, meg kellene próbálni!
Akkor: Mindenféle deep sleep beállítást törölni a BIOS-ban! A táp is simán csinlhat hülyeséget, lehet az egyik feszültségszint nem stabil.
Ha nagyon nem jön össze, küldök beállítást nekem mi van be illetve kikapcsolva.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2693) zaja8 válasza PAtr0n (#2692) üzenetére


zaja8
aktív tag

Szia, köszönöm! De a BIOS ig sem jutok el...

(#2694) Doky586 válasza zaja8 (#2691) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát az alaplapon levő gombbal indul, de a házon levővel nem..?

Lecsúszott a ház bekapcs gombjának kábele, vagy eleve oxidált kontaktos és már nem zár..

(#2695) zaja8 válasza Doky586 (#2694) üzenetére


zaja8
aktív tag

Nem, azzal sem indul! Most próbáltam, a Cmos clear gomb megnyomása után elindult, de ha kikapcsolom aztán nem indul megint

(#2696) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Asrock Z97 pro 4 lap.És Uefi be szeretném újra telepíteni.Rufussal meg csináltam a Win 10 telepítőt És itt leírtak szerint be állítottam mindent.[link] De amikor a telepítő el érkezik a lemez ki választáshoz azt írja hogy a win nem telepíthető erre a lemezre mert mbr formátumot tartalmaz,és az efi csak gpt-re telepíthető.Mit csináljak?

(#2697) Doky586 válasza kromatika (#2696) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Első lépésben törölj minden partíciót..

[ Szerkesztve ]

(#2698) kromatika válasza Doky586 (#2697) üzenetére


kromatika
veterán

Igen megcsináltam és sikerült.Köszönöm.

(#2699) decens


decens
tag

sziasztok!

egy asrcok z97 pro3 ketyeg a gépben, és megfigyeltem hogy a másodlagos meghajtót (sima 2 tb-os hdd) periódikusan megállítja, pihenteti, majd újrafelpörgeti - amikor nincs használva.
kerestem windows7 (pro 64) beállításai között, de ott nem találtam - illetve nemrég a rendszer is újra lett telepítve, de a friss win7 is csinálja.
zavar, mert 1-1 munkanap alatt egy csomó fölösleges leállás és újrafelpörgetés van így. ami elvileg nem kellene, hogy megegye a vinyót, de azért mégis csak mechanikáról beszélünk...

a kérdés: van valami bios/uefi beállítás, ami ezt szabályozza? hogyan tudnám kikapcsolni??
ötlet, tippek?

(#2700) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok!

i3 4330, ASRock Fatal1ty H97 Performance, 4x4GB Kingmax RAM-al nem akar betölteni, csak 3-al megy. Találkoztatok már ilyen problémával? Mi a fene lehet a gond? Akárhogy cserélem, nem tölt be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.