Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) LeslieG Jr. válasza Flashget (#3849) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia Flashget! :R Egy régi "ismerős" ;)

Ha rám hallgatsz az alaplap egy Asrock Extreme 4(nekem is ez van :DD) és hozzá egy 3570K proci ha a büzsdé engedi. De a lapon ne spórolj az Ext4 legyen a minimum, ennél csak följebb szabad menni. De egy Ext4 és egy 3570K páros már nagyon baba teljesítményt tud összehozni.

A CM Hyper 212 Plus hűtő meg bőven elég ha nem 5GHz-en akarod járatni. Egy kis tuning így is belefér.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#3852) LicskaiJ


LicskaiJ
aktív tag

Szerintetek érdemes biost frissíteni, ha nincs különösebb bajom vele? (csak az hogy nagyon régi :) )
Z77 Extreme4 lapom van, és 2.00-ás bios van rajta, 2.80-as a legújabb.
Biosból próbálta már vki frissíteni a biost :F Elvileg csak pár kattintás és letölti, utánna meg frissít...

[ Szerkesztve ]

Go Pats!

(#3853) Lalaland


Lalaland
tag

Tudja vki esetleg hogy miért nem jelzi ki a valós órajelét a processzornak a rendszerinformáció? [link] A 2600k-t 4ghzen járatom, az előző giga lapomnál jelezte a 3,8at, de itt az alapot írja..
Nem nagy hiba csak érdekel hogy miért?

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#3854) Bishoop


Bishoop
tag

Ha a z77 extreme gen4-hez lucid virtu MVP-t használok, akkor ugye mindegy hogy hogy hova dugom a VGA kábelt,már mint 3d teljesítményben nem lesz különbség?
Most az IGPU-ba van dugva !

(#3855) Gabás válasza Bishoop (#3854) üzenetére


Gabás
addikt

nem mindegy, az i mód lassabb

(#3856) Flashget válasza LeslieG Jr. (#3851) üzenetére


Flashget
félisten

Szia.

Meg győztél, de így akkor a +10K miatt csúszik a történet :)
Tuning max akkor fog kelleni ha alapon járatva kevés lesz a netezéshez már :D

(#3850) mimic1979 ezeket nem tudom miért nekem írod.

Realme GT Master Edition

(#3857) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sorry, nem figyeltem hogy új vagy válasz...MVP szerintem meg kuka!. Kipróbáltam...Nem győzött meg mivel a kép minőség szerintem romlik tőle..Olyan zavarosnak tűnt..

(#3858) Bishoop válasza Gabás (#3855) üzenetére


Bishoop
tag

Igen, a manuáljában is olvastam, hogy D-mode elvileg jobb 3D-re, viszont azt nem értem hogy a tesztek moért azt mutatja, hogy I-mode-ban jobb. Bár mondtad hogy a 3DMARK eredményei lucid virtu-val nem pontosak,de gondolom ha magasabb az érték I-mode-ban akkor mégiscsak valamiért azzal megy jobban.Érdekes módon ha IGPU-ra van dugva a kép is tisztább.
Itt egy teszt itt is 3DMARK-kal mértek:
[link]
Nekem ezek az értékek jöttek ki:

D-GPU-ra dugva virtualization nélkül: 4950
D-GPU-ra dugva virtualization-nal :6428
IGPU-ra dugva virtualization-nal: 6663

Ha ez nem igazolja hogy valamiért nálam IGPU módban jobb a teljesítmény, akkor tudtok valami olyan tesztprogramot amivel kiderül, hogy az esetemben melyik a jobb választás?

(#3859) mimic1979 válasza Bishoop (#3858) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Én D és I módot a következőképpen gondoltam:

D-mód: Discrete VGA
I-mód: IGP vga

Egyetlen esetet tudok elképzelni az előzővel kapcsolatban ,hogy az IGP-d erősebb mint a VGA-d..,persze ha az én elméletem jó...

Ui: a vga-d nincs az adatlapodon.

[ Szerkesztve ]

(#3860) Bishoop válasza mimic1979 (#3859) üzenetére


Bishoop
tag

Most én hardveresen gondoltam az I-GPU és a D-GPU módot, aszerint hogy az alaplapi, vagy a discrete VGA csatiban van dugva. Ugye van szoftveresen is I-GPU illetve D-GPU mód.
Én eddig két különbséget láttam:
Ha a discrete-be van dugva akkor vagy csak a discrete megy,vagy az integrált és a discrete egyszerre működik
Ha az alaplapiba van dugva, akkor vagy csak a integrált működik vagy integrált és a discrete egyszerre
Én úgy vettem észre,hogy ha az alaplapiba van dugva,jobb a képminőség.

Egyébként Gigabyte GV-R567OC-1GI videokártyám van, ami azért jobb mint az alaplapi.
Neked ugye HD7970-ed van ami olyan mértékben erősebb az alaplapinál, hogy gyakorlatilag teljesítmény növekedés nem várható.

Most akkor ha a 3dmark nagyobb értéket mutatott nekem I-modeban, akkor azért valószínű hogy célszerű ebben használnom,nem?
Ha esetleg tudsz valami 3dmark alternatívát, amivel pontosabb adatokat kapok,akkor kérlek írd meg !
Mellékeltem a képeket a lucid-ról !


(#3861) Jack@l válasza mimic1979 (#3859) üzenetére


Jack@l
veterán

A kérdésre válasz nagyon egyszerű, az igpu "framebufferként" működik, magyarul ha d módban vagy, akkor bufferel az igpu-ba + visszaküldi ujra a külsőbe a megjelenítéshez. Ezért lesz lassabb d-módban a virtu. (ezek nem tények csak erős sejtés, kéretik fenntartással kezelni :) )

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3862) mimic1979 válasza Jack@l (#3861) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Akkor viszont nem értem , ha az a megfelelőbb , miért van minden alapértelemezként D-módba!? Nah akkor most mi legyen ezzel a virtuval, azért csak jó lenne kihasználni az Ivy képességeit,ha már fizettünk érte.Más:
Olvastam ezt az ismeretlen eszközt, hogy sokaknak ott maradt az eszközkelőben , többek között nekem is. Mi lehet vajon?
A virtuban mit takar a "H"? Használatban?:D

[ Szerkesztve ]

(#3863) Flashget


Flashget
félisten

mint a legtöbb ember az árgépet csak akkor szoktam nézni, ha valamit venni akarok..pc alkatrésztől kezdve a tévéig.
De amit művelnek a boltok, hogy tolonganak az első helyért megmosolyogtató milyen árakat találnak ki ezért. :)
[link] 32.800 volt tegnap záráskor a nyerő ár..most erre rálicitáltak egy 32.791-es árral :))

Realme GT Master Edition

(#3864) #00809728 válasza Flashget (#3863) üzenetére


#00809728
törölt tag

31.990ft
Megbízható,korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#3865) Flashget válasza #00809728 (#3864) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom ismerem.
csak most, hogy váltani akarok nézem a lap,proci,memoria árakat és feltűnt hogyan tülekednek az első helyért :)
de már újra a 32800 vezet.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3866) Bishoop válasza mimic1979 (#3862) üzenetére


Bishoop
tag

Én azt hogy I-mode-ban van úgy értettem, hogy az alaplapi videokártya kimenetbe van bedugva a monitor.
A lucid virtu contol panelen ha I-mode van beállítva,akkor a discrete VGA nem működik,tehát a 2D játékról,vagy régi 3D játékról van szó, tehát olyan mint ha a virtu ki lenne kapcsolva.
Ha D-mode- van beállítva a conrol panelen, akkor az integrált és a discrete GPU is működik, bár veszteség itt is van gondolom mint a ha két discret VGA lenne crosswired-be kötve.
A "H" a HyperFormance ami elvileg még eredményez némi bonus FPS-t.
Én ismeretlen eszközt nem láttam az eszközkezelőben csk ismerőst :)

Jack@l: Igazad van, a 3DMARK ellentmond nálam ennek. Szóval ha esetleg tudsz valami alternatív tesztprogramot, amivel korrekt teszteredményeket kapnék,így kiderülne hogy a 3Dmarknak igaza van-e abban hogy az alaplapi kimenetre kötve nálam gyorsabb. Ez nem elképzelhetetlen,hiszen az én videokártyám elég pite, nem kell olyan sokat átpufferelnie a DGPU-nak !

[ Szerkesztve ]

(#3867) Jack@l válasza Bishoop (#3866) üzenetére


Jack@l
veterán

Unigine bármelyik demója jobban van megírva, mind a trémárk, próbáld ki őket. (figyelheted közben az aktuális fps-t, hogy virtuval milyen részeknél nyom sokkal többet és mikor nem)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3868) zolisx4 válasza Bishoop (#3866) üzenetére


zolisx4
őstag

Én is kipróbáltam az általad említett virtut,a Crysis 3 játékkal ,hát semmi változás nincs ,nincs több fps ugyan úgy 20-30 között megy .Igaz a virtu listájában nincs benne,de hozzá lehet adni és működik alatta és ki is írja.
Szerintem nem sokat ér.

(#3869) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Remélem vki tud segíteni UEFI biosos lapot vettem ma ( Asrock Z77 Extreme4) és a Windows al van kis problémám. De inkább az ilyen jellegű dolgot privátban beszélném meg. Akinek Windows 7 van írjon már rám egy PM -et. Ha megoldódott a problémám törlöm a hozzászólást. :)

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#3870) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Megoldva.

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#3871) LicskaiJ válasza LicskaiJ (#3852) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

erre vki?

Bishoop: Mi a lapod pontos típusa? Mert ilyet, hogy z77 Extreme gen4 nem találtam...
Gondolom simán Extreme4.

[ Szerkesztve ]

Go Pats!

(#3872) Bishoop válasza zolisx4 (#3868) üzenetére


Bishoop
tag

Mint már mimic1979 fórumtársnak is említettem az olyan kaliberű videokártyáknál mint amilyen nektek van,minimális teljesítménynövekedés várható csak(vagy semmi). Az IGPU teljesítménye egy Radeon HD7850-hoz képest elhanyagolható, így a virtu ilyen esetben max arra jó. hogy ha 2D-ben csinálsz valamit, akkor kikapcsolja a DGPU-t. Bár a 7xxx sorozat képviselői állítólag 2D-ben alapból keveset fogyasztanak, tehát így a virtu értelmét veszti. Te amúgy az IGPU-ba vagy a DGPU-ba dugtad a monitort?

LicskaiJ: Ha nincs problémád vele, akkor felesleges,de ha elolvasod hogy mit tartalmaz a frissítés,akkor tudni fogod kell-e neked !

[ Szerkesztve ]

(#3873) zolisx4 válasza LicskaiJ (#3871) üzenetére


zolisx4
őstag

Mint gondolom vissza olvastál kicsit, nekem is volt kis feszültség gondom és szeva000 fórumtársunk nekem is javasolta hogy dobjam fel a legújabb biost .
De ahogy nézem ,elég sok mindent javítottak a gyártók.
Én frissíteném a helyedben .

Bishoop
Igazából azért próbáltam mert elég gyengén megy a játék rajta ,hátha valamit számít .
Sajnos nem.
A vga ba van hdmi keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#3874) Bishoop válasza LicskaiJ (#3871) üzenetére


Bishoop
tag

Bocs, javítottam az adatlapon: Asrock Z77 Extreme4

(#3875) LicskaiJ válasza zolisx4 (#3873) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

És biosból nyomhatom? Elvileg letölti magától, majd frissíti magát...

Go Pats!

(#3876) mimic1979 válasza LicskaiJ (#3875) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Az Igp -be volt dugva a monitor, mivel ha kijelölöd ezt a módot akkor nem ad ki képet a D-VGA! Másik negatívum, hogy ilyenkor nem lehet húzni a videokártyát, az pedig 200Mhz! 1200-1000Mhz között van egyes játékoknál 10-12 FPS is akár! Viszont! A procit illetve az alaplapot most cseréltem egy I7-950-X58 váltott! Szóval húzás nélkül is képes kihajtani 100%-ban a VGA-t, és mellette még nem is eszik annyit mint a másik, a hőfokok nevetségesek... Alapon 28, terhelve meg még nem láttam 50-en túl :D
Best Buy a 3570K! Alaplappal még vannak gondjaim de majd rájövök ha lesz időm utána nézni

[ Szerkesztve ]

(#3877) L4CI2 válasza LicskaiJ (#3875) üzenetére


L4CI2
aktív tag

elvileg az a legjobb ha pendrivet FAT32 formázod rárakod bios up filet és biosba bemész frissíted
azért pendrives mert van egy ilyen funkciód ha megszakad akkor folytatja ott ahol abba hagyta

- ASRock Crashless BIOS
Az ASRock Crashless BIOS segítségével a felhasználó anélkül frissítheti a BIOS-t, hogy a meghibásodástól kellene tartania. Ha áramkimaradás történik a BIOS frissítése során, az ASRock Crashless BIOS automatikusan befejezi a BIOS frissítést, ha visszatér az áram. Ne feledje, hogy a BIOS fájlokat az USB háttértár gyökérkönyvtárába kell másolni. Csak az USB 2.0 csatlakozók támogatják ezt a funkciót.

FAT32 be nem vok biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#3878) LicskaiJ válasza L4CI2 (#3877) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

Végül is biosból magcsináltam.
Minden rendben ment, így is használta az ASRock Crashless BIOS-t.

Go Pats!

(#3879) zolisx4 válasza LicskaiJ (#3878) üzenetére


zolisx4
őstag

Elment a net .
Én windows alól szoktam frissíteni ,de ha jó lett akkor oké .

(#3880) szeva000 válasza LicskaiJ (#3878) üzenetére


szeva000
addikt

Én meg írtam 2db tartalék flasht,hogy ha baj van cseréljem azonnal :)

(#3881) Bishoop válasza mimic1979 (#3876) üzenetére


Bishoop
tag

Tök mindegy hova dugod, max ha a DGPU-ra van dugva a monitor, és a BIOS-ban Az integrált vezérlő az alapbeállítás, akkor addig nem lesz kép amíg a win7 el nem indul,és fordítva. Éppenséggel lehet húzni BIOS-ból ha nagyon akarod, ATITOOLS-sal. Ha 200 Mz-cel nagyobb órajelen megy a kártyád az 10-12 FPS?
Nekem a Mafia 2 megy 25-30 FPS-sel, szóval kicsit soknak tűnik !

(#3882) neszoljalbe


neszoljalbe
csendes tag

Sziasztok !

Van egy Z77 extreme 4 lapom és az a gond , hogyha a prociban lévő gpu val akarom használni akkor nem jön be a windows . Bejön az az Asrock kép utána fekete képernyő és újraindul pc , folyamatosan ezt csinálja . Próbáltam i7 2600 as és i3 2100 as procival is , ugyan ezt csinálja . Kb minden auto beállításon van , csak az igp van beállítva . Mi lehet a baj ?

(#3883) kozlo válasza neszoljalbe (#3882) üzenetére


kozlo
tag

"nem jön be a windows" erre a gépre akkor már fel volt telepítve a windows?

(#3884) neszoljalbe válasza kozlo (#3883) üzenetére


neszoljalbe
csendes tag

Jaaa , nem volt még feltelepítve , csak várom , hogy bejöjjön :DDD

(#3885) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sziasztok.

Asrock Z77 Extreme4 lapot vásároltam és észrevettem, hogy a lap engedélyezi a memoriám MHZ es túl húzását. Jelenleg 8Gb Corsair Vengance 1600 Mhz om (CL9 ) van és ha felhúzom 1866 -ra lesz vmi baja, lesz vmi gyorsulás?

(Lehet, hogy baromi nagy sületlenség, de nem értek hozzá.)

:R

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#3886) kozlo válasza neszoljalbe (#3884) üzenetére


kozlo
tag

Bios reset,ha még nem volt akkor próbáld meg.

(#3887) neszoljalbe válasza kozlo (#3886) üzenetére


neszoljalbe
csendes tag

Volt már minden , de semmi sem segít .

(#3888) kozlo válasza neszoljalbe (#3887) üzenetére


kozlo
tag

Videokártya ha van a gépben akkor vedd ki,ha több memória van akkor egyesével tedd be az a1,b1 illetve az a2,b2 foglalatokba.

[ Szerkesztve ]

(#3889) neszoljalbe válasza kozlo (#3888) üzenetére


neszoljalbe
csendes tag

Megvót , megpróbálok biosfrissítést , hátha .

(#3890) kozlo válasza Easyl0ver (#3885) üzenetére


kozlo
tag

Corsair Vengance 1600 Mhz CMZ8GX.... 1866-on is megy 1,5 V-on stabilan,szemre szerintem nem veszed észre a gyorsulást.

(#3891) Gabás válasza Bishoop (#3872) üzenetére


Gabás
addikt

semmilyen esetben nem várható teljesítménynövekedés (legalábbis nem úgy, hogy összeadódik a két grafikus kártya teljesítménye), és nem kapcsolja ki a DGPU-t, nem tudom, miért jön ez a két hülyeség elő újra és újra

[ Szerkesztve ]

(#3892) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !
Nincs esetleg valami frankó cikk , ahol kivesézik ezt a VIRTU témát ? Annyira lapát vagyok a témában, hogy az már hihetetlen... :D
Pár hete lett erre alkalmas gépezetem, szeretném használni, de legalább megérteni rendesen !!!

Köszönöm előre is ! :K

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#3893) Gabás válasza meridaharcos (#3892) üzenetére


Gabás
addikt

pl.

(#3894) meridaharcos válasza Gabás (#3893) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Nagyon köszönöm, holnap átnyálazom ! :R
Előfordulhat, hogy kérdezek még ! :K

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#3895) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Nagyon brutál ez a lap .. Asrock Z77 Extreme4 2600k -t felhuztam sima kis léghűtés mellett 4,5 GHZ re és simán, stabilan viszi (Idle : 25C° 22C° -os szobában. Terhelve 45 -55C° között ;] A régi lapnál már dobálta a kék halált. Gigabyte Z68P -DS3

Apropó : Felhúztam a memóriát 1600 ról 1866 ra a gyári 1,5 v on. Igazábol annyi látszik, hogy win élményindex 7,8 helyett a maxot 7,9 et ad. :D (Mással még nem teszteltem.)

:R

[ Szerkesztve ]

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#3896) mimic1979 válasza Bishoop (#3881) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Hát ha azt a kártyát használod ami ki van írva a lapodon, akkor meg is értem a kétkedésedet mert egy kicsit távol van kettőnk kártyája teljesítményben. A Maffia-val nem játszottam még ,de ha kell leszedem, és meg nézem hogy mennyit megy az én konfigomban. Az órajel emelés meg nem minden játéknál hoz + 10-12 FPSt.
És most nem a plusz FPSen volt a hangsúly hanem hogy a Virtuval együtt esély sincs erre!!

(#3897) Bishoop válasza mimic1979 (#3896) üzenetére


Bishoop
tag

Kicsit soknak tűnt nekem az FPS növekedés. Egyébként hányFPS-en megy neked full HD-n a Crysis vagy a Unigine Heaven vagy valami GPU izzasztó játék kb. ?
Arra vagyok kíváncsi hogy a 25-30 FPS az milyen értéknek számít.

(#3898) mimic1979 válasza Bishoop (#3897) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Beállítástól függ.. De ami releváns szám lehet neked... Alapon 9400 körül van a 3DMark , húzva 10800.
Azt még mindig nem tudom hogy valóban : 5670-el játszol vagy mással.

[ Szerkesztve ]

(#3899) Bishoop válasza mimic1979 (#3898) üzenetére


Bishoop
tag

Valóban 5670-en játszom

(#3900) zolisx4 válasza Bishoop (#3899) üzenetére


zolisx4
őstag

És a 5670 ,kártyával a Crysis 3. 20-30 fps?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.