Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Meggyi001: A kérdés...
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ennél nem lenne egyszerűbb és üzembiztosabb, ha az arduino csak megszakítani tudná a lámpa áramkörét, de csak egy időzítővel előre meghatározott ideig? Pl. 0,3mp után az időzítő az arduino vezérlés állapotától függetlenül mindenképp visszazárná az áramkört (vagy nyitná a fetet, már én is elvesztettem a fonalat
) Ez villogtatáshoz és pwm dimmeléshez is elég lenne. Az arduino elromlása esetén pedig a legrosszabb, ami történhet, hogy egyet villan a féklámpa fékezéskor.(#6345) tibi-d: ennek az a hátránya, ha jól értelmezem a rajzot, hogy nem lehet dimmelni a pwm jellel, csak egy (bocs, ha hülyeséget írok) ampitúdó-modulált ki-be kapcsoló jelet tudsz vele küldeni.
-
gyapo11
őstag
Igen, ez működik. Annyit érdemes megjegyezni, hogy a nyitott és zárt állapotot érdemes definiálni. Ha egy áramkörben valami nyitott, akkor ott áram nem folyik, pl. egy kapcsoló lehet nyitott vagy zárt, és akkor folyik áram, ha zárt. Ugyanígy egy tranyó vagy fet is lehet nyitott vagy zárt, és ugyanúgy viselkedik mint egy kapcsoló. Ha zárt, akkor folyhat az áram, ha nyitott, akkor nem. Sok helyen pont fordítva használják.
Másrészt a pwm frekvenciára kell méretezni a kondenzátort, hogy a bázisáramot annyi ideig ne negedje a kapcsolási szint alá süllyedni, ameddig a leghosszabb periódusidő tart. Ha nagyon kicsire szabjuk meg a kapacitív ellenállást, akkor túl nagy lesz a kondi, és egy lefagyáskor esetleg túl hosszú időre fog kialudni a féklámpa.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vicces videók
- Trollok komolyan
- November 24-én jön a Honor 500, itt az első kép róla
- Fordulat: időben startol S26+, nézd meg, milyen lesz!
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Szakított a OnePlus és a Hasselblad
- Xbox Series X|S
- Korszakok keverednek a HYTE legfrissebb, lekerekített külsejű házában
- Amazfit Helio Strap – képernyőmentesen
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Referencia Weboldallal Világítós bill+laptop bill magyarítás. Rania 3M -is! Touchpadok is.Posta ok
- NVIDIA Quadro P5000 GPU 16GB GDDR5X memóriával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3338, 100% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3747, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
) Ez villogtatáshoz és pwm dimmeléshez is elég lenne. Az arduino elromlása esetén pedig a legrosszabb, ami történhet, hogy egyet villan a féklámpa fékezéskor.
ekkold
