Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Árcsökkenés? - vagy ne álmodjak? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) basiC


basiC
tag

Üdv!

Most, hogy jelennek meg szép sorban az új procik, + a bejelentett /gyári/ árcsökkentéseknek lesz-e vajon valami jelentősebb hatása kis hazánk piacára vagy marad pl az AMD3000+ os proci vagy az Intel HT-s cucca stabilan brutto 150E körül? /1-2 hónap távlatában gondolkodva/
Ugyanez áll a vidókártyákra /Radeon 9700PRO pl./

Azért kérdem, hogy várjak-e ilyesmi hardwerek beszerzésével 1-2 hónapot vagy szinte tökmindegy ár-szempontból?

Jósok előnyben :)

basiC

ba$iC

(#2) Versus válasza basiC (#1) üzenetére


Versus
senior tag

1-2 hónap távlatában komoly áresést jósolok! :)

Premium Vintage

(#3) Cane válasza Versus (#2) üzenetére


Cane
őstag

Jó lenne, de nem fog. Ez csupán megérzés.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#4) Versus válasza Cane (#3) üzenetére


Versus
senior tag

De fog.Ez csupán tény! :)

Premium Vintage

(#5) gericooper


gericooper
aktív tag

szerintem egy 10%-ot előre lehet jelezni a mostani ''high end'' cuccoknál 1-2 hónapnyi távlatba. a baj csak az, hogy aki ezeket a cuccokat most megveszi annak nem számít a 10% sem most sem máskor. szerintem ennél több egyelőre nem lesz

(#6) basiC


basiC
tag

Kb ez jár nekem is a fejemben... most kit érdekel -10% a 150 rugóból? Na mind1... még kivárom, amíg indul ez a Sulinetes dolog, hátha abból tudok venni legalább 1 processzort... 2 évig majd jól leírom az adómból.

basiC

ba$iC

(#7) Cane válasza Versus (#4) üzenetére


Cane
őstag

Pedig 1-2 hónap távlatában nem lesz komoly áresés. Ha lesz is áresés, az nem lesz jelentős és elsősorban Japánt, USA-t és Nyugat Európát érinti. Mire ideér, lejár az 1-2 hónapod és csöcs.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) basiC


basiC
tag

Akkor csöcs... elkúszok a kedvenc debreceni boltomba, és megvitatom velük a tervezett konfig összeállítást... aztán meg a bankommal is megvitatom a nagyösszegű pénzfelvét módját, az esetleges kölcsönöket stb stb :)

basiC

ba$iC

(#9) Cane válasza basiC (#8) üzenetére


Cane
őstag

:DDD

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) anulu


anulu
félisten

Most láttam Mistral árlistán:
CPU AMD K7 ATHLON XP 3000+/ 333 (BARTON) BOX - 91478 _bruttó_!

Ez már nagyon nem 150... Dobozos változat, hűtővel. Nem rossz! :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) basiC


basiC
tag

Jah... most néztem én is pont ez a Mistral listát, nekem is megakad a szemem ezen, most vagy ők váltottak gyorsan, vagy elgépelték vagy a többi forgalmazó is csökkenti az árat, csak ők még nem tették ki online... majd figyelem, de ez brutto 100 koruli ar mar eleg franko ezért a cuccért.

basiC

ba$iC

(#12) anulu válasza basiC (#11) üzenetére


anulu
félisten

Láttam már br 88ért is, csak nem emléxem, hogy hol :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Turmoil


Turmoil
senior tag

AMD a héten jelentett be jelentős árcsökkentést minden fronton, néhány hét és itt is érezhető lesz a hatása.

pl: [L]http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20030422124517.html[/L]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14) basiC


basiC
tag

Nah... felénk is vagy 30%-ot csökkentek a proci árak... legközelebb hamrabb indítok ilyen topicot, hátha akkor hamarabb lesz olcsóbb hardwer.

basiC

ba$iC

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Árcsökkenés? - vagy ne álmodjak? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.