Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) Lukitomi válasza rsanya87 (#29800) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Akkor ennek ennyi a vége valószínűleg sajna!

(#29802) rsanya87 válasza Lukitomi (#29801) üzenetére


rsanya87
tag

Jaja ennek akkor a 3000mhz lesz a vége.
Vajon a ram miatt vagy a cpu ennyit tud?

(#29803) Lukitomi válasza rsanya87 (#29802) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

A Crucial memóm sem volt hajlandó sem x370-ben sem x470-ben 3066-nál jobban menni, 3200-on mindíg hibázott.
El kell engedni.....

(#29804) trek81 válasza Lukitomi (#29803) üzenetére


trek81
senior tag

óóó én már rég elengedtem :) tök jó ..jön az uj plat és csere :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#29805) Picco válasza Lukitomi (#29803) üzenetére


Picco
addikt

Ugyanazzal a procival? Mert meg mindig a cpu-ba van integralva a mem vezerlo.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29806) palfitom válasza Darabokra (#29798) üzenetére


palfitom
félisten

Pedig 2600-ast ajánlottam, s azt írtad ez lesz! :U
Mi változott?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#29807) Lukitomi válasza Picco (#29805) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Volt X370-be 1800x és 2700X is, az X470-be csak 2700x, de egyikben sem ment jobban!

(#29808) Picco válasza Lukitomi (#29807) üzenetére


Picco
addikt

ebben az esetben mas a leanyzo fekvese :)

ami nalam mukodik, az hogy lecsekkoltam milyen chipek vannak a memoriamon es dram calculator by 1usmus-ajanlasa alapja lottem be a dolgokat. igaz ezt meg fojtatnom kell mert a lapomhoz jott uj bios amivel ugy tunik jobban szalad, pont kiserletezes alatt all a dolog, bar rohadtul nincs idom ra.
hianyoznak a "regiszepidok" amikor ha az adott beallitas nem ment, fel ora akarmilyen teszt alatt csontta fagyott...legalabb tudtad es nem kellett neki x ora IBT hogy biztos legyel benne hogy stabil #regenmindenjobbvot

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29809) hfeco01 válasza kecsawi (#29764) üzenetére


hfeco01
tag

Szerintem is sok az 1.2 Volt. Én egy évig küzdöttem a rammal hogy menjen 3200-on.Igaz hogy nem olyan ramom van de az volt a helyzet hogy csak 2133 MHz-en volt stabil. A végére kétféle megoldás született. Az első az volt hogy a ramnak 1.37 v-ot adtam, a VTT DDR feszültség emiatt megemelkedett 0.687 V-ra amire nyomni kellett egy Entert. Hogy miért azt ne kérdezd, de hiába mutatta a BIOS hogy 0.687 V, ha nem nyomtál rá Entert akkor az IBT-én a 3-adik mentben már hibával leállt. Valamint a procODT értékét 48-ra állítottam. A SOC 1.1 Volt az Auto beállításon.Ezekkel a beállításokkal az IBT-én lement 20 kör Maximumon hiba nélkül.
Aztán olvasgatva itt a fórumot többen írták hogy sok az az ( nálam ) 1.1 Volt, így tettem egy próbát. BIOS default után offset módban ( mert csak az van ) -0.1 Voltot adtam meg és csodák csodája mindenféle más állítgatás nélkül stabil volt az XMP 3200 MHz. Amit még észrevettem hogy az AIDA memória sebesség mérésnél így magasabb értékeket hozott mint amikor a SOC 1.1 V-ra volt állítva.

(#29810) Lukitomi válasza Picco (#29808) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Sajnos nekem a kalkulátor szerint nem működik még 3200-on sem, vagyis sokkal alacsonyabb időzítéseket tudtam beállítani ahhoz képest, magamnak kellett rájönni az időzítésekre, de nem lett rossz azt hiszem, talán a leggyorsabb 3266 és 3300-as beállítás!

[ Szerkesztve ]

(#29811) varmi2


varmi2
nagyúr

Egy ryzen 1600/1700 procinak mekkora a külső mérete?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29812) R3laX válasza Picco (#29808) üzenetére


R3laX
addikt

Nem tudom, én nem stresszelem több10 órákat a procit, ramot. Elindítok egy cinebench-et, vagy game-et, ha nem fagy hagyom, ennyi. Ált 1-20percen belül kiderül. Sztem simán fagy IBT-vel a proci 4.2-őn 1.42V-tal, amire használom abban mégis hónapok óta stabil. BF, vagy 240FPS-re pörgetett QuakeC alatt simán befagy, ha nem stabil. Fölös túlpörögni.

(#29813) kistusik


kistusik
tag

Hali. Tegnap megjött az új gépem. Össze is lett rakva. Minden fasza működik.

Ryzen 5 2600
Asrock b450m pro4
Kingston HyperX Predator 3200Mhz cl16
Hexa FSP 500w

Na már most az alaplap qvl listáján nem volt rajta ez a kingston. Csak RGB-s meg piros, meg mezei zöld ramok. Szóval ebben az esetben az esztétika miatt választottam ezt a ramot. Azt mondták ha ezt választom akkor a Ryzen miatt páros CL-t válaszakk, de hogy elvileg a Predator ramokall szokott problémázni a Ryzen. Ha rosz, akkor mik a tünetek? Miben nyilvánul meg?

(#29814) Picco válasza kistusik (#29813) üzenetére


Picco
addikt

Hasznald, ha stabil akkor jo. Ne keresd a hibat mert knonnyen megtalalod ott is ahol nincs :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29815) kistusik válasza Picco (#29814) üzenetére


kistusik
tag

Ha tudnám mit kéne keresni... :D 2 óra használat alatt nincs probléma.

(#29816) R3laX


R3laX
addikt

Amúgy úgy vettem észre ez a rendszer is szórja a WHEA logokat eseménynaplóban, ha a procinak kevés a fesz.

(#29817) rsanya87


rsanya87
tag

Na újra itt!!!

Következő lett a fejlemény a több napos próbálkozásokból.:

RAM:
Csak és kizárólag 3000Mhz Safe módon stabil (@kistusik nekem is az a ramom mint a tied), Több mint 7órás stresszteszt alatt sem dobta el!

CPU:
Alapon ketyeg, C&Q kikapcsolva, XFR bekapcsolva.

SoC voltage: 1.1volt alá nem tudom beállítani csak és kizárólag Ryzen masterrel. Biosból nem lehet sehogyan, nem tudok negatív irányba feszt állítani! Ha alapon mennek a ramok (2400Mhz), az SoC voltage 0.888-0.900 közt változik, ami szerintem tökéletes (lenne nagyobb mhz-nél is :D ).

XMP profilok:
Amennyiben XMP profilt használok (3000-et csak, mert a 3200-at itt is eldobja 1percen belül), az SoC-t felb@ssza 1.212voltra. Hát nem szeretném ott járatni. A GEN2-t meg kéne várni élve a kis 1600x-nek.

CPU OC abnormality:
Érdekes jelenség következik, amit nem tudok hova tenni!
Amennyiben nem bántom a RAM-okat, azaz alap 2400Mhz-en járnak, a CPU-t 1.380volton 4ghz-el tudom járatni!!!!!!!!!!!!!4444!!!!!4! A hőfok 68C-on megáll, a stressztesz 6órán át ment! Abban a pillanatban ahogy hozzáérek a ramokhoz, el sem bootol a gép... Én nem értem ezt az egészet :D Valamint plusz érdekesség, hogy ha a BIOS-ban állítok cpu feszkót -irányba (1.416on járatná 4Ghz-en), kell neki vagy 3-4 boot mire beáll és elindul rendesen. Utána semmi baja már, amig nem érek a ramokhoz!

Konklúzió:
Hagyom így, mielőtt még kinyírom a CPU-t vagy a ramokat :D Esetleg aki a közelbe lakik és nagyon keni a dolgokat meglátogathat :D (Persze ha nem zavarja a gyereksírás :P ) Csatolok pár képet meddig ért el a kezem/eszem a témában.Várom a 3600x-et, talán lekezeli a ramjaim maxon, vagy felette (3333-3466) :D

Stressz Teszt végeredmény:

RAM sebesség:

Cinebench eredmények:

Üdv!
Sanya

[ Szerkesztve ]

(#29818) Orbb


Orbb
aktív tag

Jó estét Urak!
buta kérdés, de még tapasztalom.
Ryzen 1700 -nek 3,6Ghz 1,250-es voltal mennyire bántás kategória?
:R

The Practise make perfect...

(#29819) Bossp válasza Orbb (#29818) üzenetére


Bossp
addikt

Ugyanúgy bírja az 1.4-et is min az 1800x :)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#29820) Orbb válasza Bossp (#29819) üzenetére


Orbb
aktív tag

király, akkor messze még a vég. de nincs rá szükségem. :)
Köszönöm.

The Practise make perfect...

(#29821) Picco válasza Orbb (#29818) üzenetére


Picco
addikt

24/7-re szerintem 1.35-nel nem kene tobbet adni, ha jol emlekszem ez volt a hivatalos AMD allaspont.

nalam talan 3.8/1.25 volt eddig gyari hutovel a 24/7, de azota huto csere volt es nem jatszottam meg vele.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29822) Orbb válasza Picco (#29821) üzenetére


Orbb
aktív tag

hát, ha beruházok egy vizre, akkor talán megnézem, vagy egy jobb légre. :)
addig marad igy, mert nagyon szépen teszi a dolgát. ;)

The Practise make perfect...

(#29823) Orbb


Orbb
aktív tag

Illetve kérlek Titeket, abban segitsetek még, hogy minek higgyek?
Ryzen master, vagy a gyári lap (SIV system info) adatainak, ha nézni szeretném a hőmérsékletét a procinak? :R vagy mással monitorozzam?

The Practise make perfect...

(#29824) varmi2 válasza Orbb (#29823) üzenetére


varmi2
nagyúr

hw infó, vagy aida64 a két legjobb monitorozó progi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29825) sagit


sagit
addikt

Ismét jött új bios a lapomhoz ( MSI B350 Tomahawk Arctic)

gyárilag 2133-as, CL14 Hyperx ramjaim vannak ( Hynx A-Die)

Eddig 2933-3000 MHz @ CL14 használtam, semmi extrát nem állítgattam, de ahogy itt néztem a többiek eredményeit eléggé soványka volt. Csak a lapomon található Memory Try It! funkciót állítottam, kiválasztottam az órajelet és a többit intézte a lap. Már amúgy ennek is örültem hogy mennek ennyit a ramok.

Finomhangolás után:

A Memory Calculatorban találhato Fast értékeket állítottam be kis eltéréssel, 3000 MHz @ 1,39 V, Soc-ot 1,1-ről visszavettem 1,05-re, restart müxik, 1 órája pörög az aida stressz teszt ( most is)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29826) Lendova válasza sagit (#29825) üzenetére


Lendova
őstag

A finomhangolt értékeid partyban vannak egy 3200-as B-ide XMP-vel. Jó ez! :)

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#29827) kopidoo


kopidoo
senior tag

Nagyon láma kérdés, de miben és mennyi pluszt ad a gyorsabb memória?
Úgy látom az aida szerint olyan +10-15% gyorsulás van.

(#29828) sagit válasza kopidoo (#29827) üzenetére


sagit
addikt

CB-ben szépen gyorsultam, 3,8 GHz-en is majdnem meglett az 1700 pötty

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29829) komi77


komi77
senior tag

Üdv kollégák! Azért ide írok mert szerintem proci/memó vezérlő gondom van. Nemrég megjelent egy hibajelenség. Fiam gépében Asus x370 gaming-f lap, ryzen 5 1600 proci, g.skill aegis memó 3000 mhz kitt van. Eddig Asus d.o.c.p. beállításokkal simán ment proci 3600 mhz-n, memók 2933 mhz-n. Semmi fessz állítgatás stb. Így semmit nem toltunk túl és stabilan vitt minden játékot. A vga egy Sapphire Nitro rx 580 4gb. Mostanában kb fél óra játék után a kép elmegy, gép pörög tovább. Újraindítás után minden megy tovább. Fél óra játék megint no signal. A procin kívül már mindent cseréltem, egyenként próbáltam. Minden megy külön más gépben. Így egyben hiba. Ráadásul nem túl régóta van ez a gond. Én a proci memória vezérlés hibájára gondolok de már nincs ötletem. Bios-ban mindent defaultra teszek úgy stabilan megy a végtelenségig. Hűtéssel nincs gond és a táppal sem. Ezekre már költöttem jócskán, az első gyanúm a táp volt. Driver is eszembe jutott, de akkor defaulton is gond lenne. Így alapon (proci 3200 mhz, memó 2133) is elmegy minden, csak hát minek vesz az ember komolyabb cumókat ha nem tudja kihasználni azokat. Szerintetek mi okozhat ilyen problémát? Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szegény ember kézzel nőz.

(#29830) Bossp válasza komi77 (#29829) üzenetére


Bossp
addikt

Ugyan így jártam az Asrock Gaming X+1700 komboval. Szinte barmit allitok instabil lesz. illetve RAM-ot tudom huzni de a rpocit csak nagyon kozel a gyarihoz. Nem tudtam megmondani hogy lap vagy proci de akkor ezek szerint a proci? másik lapban próbáltad húzni? vagy ha beraktal uj procit azt tudtad huzni a lapban rendesen?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#29831) komi77 válasza Bossp (#29830) üzenetére


komi77
senior tag

Nos a proci az egyetlen amit nem cseréltem vagy próbáltam másik deszkában. Van itthon egy jól tuningolható 1400-as is azzal megpróbálom. Igazából a proci próbát akartam a legvégére hagyni , lehet ha ezzel kezdtem volna már nincs gond. Köszi a választ, próbálok egyet a proci cserével

Szegény ember kézzel nőz.

(#29832) apa111 válasza komi77 (#29829) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Amióta megvannak azok a problémák ,közvetlen előtte volt bios frissítés ?

(#29833) komi77 válasza apa111 (#29832) üzenetére


komi77
senior tag

Szia! Előtte nem volt, azóta igen. Van valami ötleted esetleg, mi lehet? Radeon driver volt még frissítve. Az mondjuk többször okozott már gondot. Viszont win10 telepítés és régi driver vissza. Délután tettem egy próbát, ahol a procit csak 3400-ig húzom. Azon működött elég sokáig de hosszabb próba talán csak holnap. Megfigyelésem szerint proci 3500-ön, memó 2933-on már nem stabil. Gondoltam a procival ez alá megyek, hátha.

Szegény ember kézzel nőz.

(#29834) bandika0626 válasza komi77 (#29833) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szia. Pendriver- ra tegyél egy memtest86-ot és teszteld a ramokat külön külön egyesével azokban a slotokban amiben használod őket. Nálam is előjött ehhez haszonló hiba. Végül az egyik ram már nem bírta a 3200-at és amióta visszavettem 2933-ra azóta nincs gond. Lehet nálad is ez lesz a gond.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#29835) apa111 válasza komi77 (#29833) üzenetére


apa111
aktív tag

Bandikának lehet igaza van ,futass egy mem testet és jó lenne egy hw infós kép is ,hogy az értékek jók -e / soc és társai/ .Nálam is csinált az nvidia driver olyant ,hogy ki lépet a játékból 5-8 perc után változó volt .Ma fel raktam legújabbat ,semmi probléma.Viszont ha szinte alapon használtátok a procit ,nem szabadna a mem vezérlőnek baja lenni ,nem terheled úgy mint én minden csutkán :) :)

(#29836) komi77 válasza apa111 (#29835) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm a tanácsokat, küldök majd hw infós képet.

bandika0626:neked is köszönöm, csinálok egy memtestet, hátha kiderül a probléma. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#29837) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok! Annyi kérdésem még lenne, hogy memót melyik lista alapján érdemes választani? Az alaplap gyártó által megadott - nagyon régi, nagyon gyér választékú -, az egyes memória gyártók memory finder vagy memory compatibility lehetőségével kiválasztott - az alaplapi listán többnyire nem szereplő - vagy az Amd Am4 memory compatiblity listája alapján - ami szintén elég gyér és új memókat ritkán tartalmaz? A három lista legtöbbször köszönő viszonyban sincs egymással. A legelején egy nem támogatott Corsair Lpx kitt-el kezdtem. Azóta volt már Crucial - támogatott - FlareX -hibás- Fury - szintén támogatott - és most a G.skill Aegis - ami részben támogatott. Már sokszor visszasírom a Corsair-okat. Két éve cserélgetem az alaplapokat, tápokat, procikat, vga-kat. Nagyon rövid ideig jó, aztán kezdődnek a hülyeségek. Mellette van még másik két nem gamer Am4 konfig itthon, azok keresztbe nyelik le a gyerek gamer cuccát. Amit már tuningolni sem merek mert mindig ugyanaz a vége. Ja tápból is volt már egy korábban fullos Gigabyte, aztán egy közepes Chieftec, egy (FPS) belsejű Zalman és egy Thermaltake. Most annyi tápom van mint a kutyafüle. M.2 ssd-ből pont három és így tovább. Mi a kukac van ezzel a géppel? Lehet, hogy tényleg a proci? Más ötletem nincs. Pénteken jönnek az alkatrész próbák egyenként, talán akkor ki tudjuk zárni a hibás elemet. Bár ezt már többször megpróbáltam és nem jöttem rá mi a hiba oka. Na mindegy, lassan itt az újabb Ryzen, addig fél lábbal kihúzzuk. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#29838) hokuszpk válasza komi77 (#29837) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha van otthon meg "még másik két nem gamer Am4 konfig ... azok keresztbe nyelik le a gyerek gamer cuccát", akkor egyszeru kideriteni, hogy a procival van-e problema.
egyszeruen tedd at valamelyikbe a gyerek gepebol a procit, es teszteld. addig meg a gyerek gepeben is tesztelhetsz a keresztbenyelos lapbol kivett cpuval.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29839) komi77 válasza hokuszpk (#29838) üzenetére


komi77
senior tag

Pontosan ezt fogom tenni :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#29840) Orbb


Orbb
aktív tag

Urak,
Gyári hűtő helyére, milyen izmosabb levegőt ajánlotok, AM4-re?

Régebben Zalman háza táján futottam bele, hogy az univerzális felrakása nagyon nem volt patent müvelet. :DDD
jelenleg, ha a felsorolás tartalmazza a tokozásomat, akkor bátran leemelhető a polcról?
Vagy csak AM4? (Gigabyte b450 aorus pro)

Köszönöm. :R

The Practise make perfect...

(#29841) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van még Ryzen 3 1200 procija? Itt a fórumon inkább az izmosabb 5-7 kollégák posztolnak. Milyen eredménnyel nyúztátok?

Nekem 3,8 ghz stabil 1,35V feszen + 2933 mhz CL15 ram (Trident Z RGB 3000). Ennél feljebb a ram nem nagyon megy, a proci igen, de nem stabil. Eresszek neki én is 1,4V-t? Vagy legyek elégedett? Addig hajtanám, amíg ki nem jön a 3xxx széria és akkor vennék R5-t.

Alaplap Asrock Fatality B450 ITX/AC.

(#29842) kecsawi válasza CSB29 (#29841) üzenetére


kecsawi
senior tag

:K
Aláírásomban benne, de sokszor pattogósabbnak tűnik 3,7-en autofesszel 2800 CL14-es rammal. Stock hűtő miatt nem bántom, de a 3xxx-ig már nem akarok hozzányúlni.

(#29843) jeni válasza Orbb (#29840) üzenetére


jeni
félisten

10000Ft felett keres hozzá hűtőket.
Noctua 14-s vagy a 15-s
Be Quitlet! Pro 3 vagy a Be Quiet! Dark Rock Pro 4 kisebb Pro nélküli
Scythe Mugen 5 Rev B PWM CPU hűtő
15000Ft alatt van
Akár használtan is megveheted. Ezek nem romlanak el.

Azt vedd figyelembe mekkora a házad CPU magassága!

[ Szerkesztve ]

(#29844) Orbb válasza jeni (#29843) üzenetére


Orbb
aktív tag

:R ;)

The Practise make perfect...

(#29845) CSB29 válasza kecsawi (#29842) üzenetére


CSB29
aktív tag

Nekem mondjuk a Wraith Spire van meg hozzá, ami bírja simán. Nem mintha annyira nagy különbség lenne, csak jó lenne megütni legalább a 3000 mhz-et ramnál ha már fancy Trident moduljaim vannak. Lehet, hogy ha húzóm még feljebb a procit a ram is mehet feljebb, vagy ha elértem ramnál a maxot, akkor mindegy máshol mit csinálok?

(#29846) jeni válasza Orbb (#29844) üzenetére


jeni
félisten

milyen cpu-t vegyek topikban is érdeklődj!

ez sem rossz

(#29847) Orbb válasza jeni (#29846) üzenetére


Orbb
aktív tag

szerintem ezekből bőven tudok választani. :) hozzátéve a saját anyagom. :) Köszönöm Uram!

The Practise make perfect...

(#29848) jNk válasza CSB29 (#29841) üzenetére


jNk
senior tag

Nálam is egy 1200as dolgozik, jelenleg 3.7GHz @ 1.2375V-on. A 3.8GHz-hez hasonló fesz kell mint neked, a 4GHz-hez pedig biztos 1.4V fölé kéne mennem, ha egyáltalán bírná a cpu.
Ereszthetsz neki 1.4V-ot , ha csak egy teszt erejére is, az az ajánlott határa a hosszútávú használati feszültségnek. Azt hogy megéri neked kell eldöntened a kapott FPS többlet alapján :)

A memória tuninghoz használd a Calculatort.

[ Szerkesztve ]

(#29849) Bounti válasza CSB29 (#29841) üzenetére


Bounti
aktív tag

Asrock AB350M lapban van egy 1200-as, 1.18750 V-on (alap fesz) bírja a 3.75 GHz-t. ADATA XPG Flame 2400 RAM (2x4) van mellette, de nagyon nem akarom a ramot húzni egyelőre (illetve annyira nem volt még kedvem a lelkivilágába mászni) így csak 2667-n mennek CL16, de alap 1,2 V-on.

Ha nem vagy elégedett próbálkozz, de nem biztos, hogy sokkal többet nyersz, ha tovább húzod a procit. Az sem mindegy, hogy milyen kártyát hajtasz meg vele (már ha a játék a lényeg).

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#29850) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

1600X mellett egy B450 Tomahawk lapban van 2x8Gb Hynix A-die IC-vel rendelkező Vengeance LPX 3000C15-ös kitem.
Most raktam össze délután a cuccot, szóval egyelőre a 2. XMP profile van beállítva. Így most 2933MHz-en megy 16-17-17-35-ös késleltetéssel.
Milyen programmal lehetne tesztelni hogy így stabil e? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.