Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) HypeeeR válasza Floyd80 (#16100) üzenetére


HypeeeR
tag

Játék alatt oké (pl. betöltésnél), de idle állapotban érdekes jelenség.

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#16102) Dragon3000 válasza HypeeeR (#16101) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pont olyan hőmérsékleten van, hogy pár fok változásra is pont változik a ventilátor hajtása. Nálam is ez van most a pstate oc miatt, ahogy valami használ egy magot máris emelkedik 5 fokot és utána egyből vissza is esik. Csak tesztelgetem, ahogy nem felejtem el visszateszem alapra, mert úgyis az rx480 a kevés a gépben, így nincs értelme mellette az oc-nak.

(#16103) Floyd80 válasza HypeeeR (#16101) üzenetére


Floyd80
addikt

Nálam is ilyen persze, talán a topic elején csinált valaki egy tesztet, hogy milyen tüskék okozzák windowsban.

Ha fix 1.3-ra állítom a feszt (3950-tel használom Ryzen Master-rel), akkor windows idle-ben eközött
ugrál az órajel, (2800 amire visszavesz a c-state kb.) pedig nem megy semmi a háttérben, se torrent, semmi ami indokolná. De ez a hőmérsékleten nem látszik annyira az alulfesz miatt, pár fok.

Ha normálon, auto-n hagyom a Bios-ban, akkor 2800 és 4200 között ugrál, az már kb. 10 fok ugrás hőmérsékletben, mert küldi rá a 1.4 voltot.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16104) viperabácsi válasza Floyd80 (#16100) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem mozdul semmi a hőfokoknál , noctua hűtés van fent , de irtózatosan idegesítő a random felpörgések ! Az egyik ilyen tipikus eset , ha win 10 ben megnyitom a képek csempét , minden görgetésnél pördít egyet a ventillátoron :W ! Intelről jöttem ,lassan megbánom a sok szívás miatt ! :W
4770 -et cseréltem erre , ráadásul amire használom nem is nyújt pluszt a régivel szemben .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16105) Sifre válasza viperabácsi (#16104) üzenetére


Sifre
senior tag

Pedig a hőmérséklet ugrálása okozza. Felugrik kb. 10 fokot, utána pár másodperc alatt lecsökken. Utána ismét felugrik stb. Fix feszültséggel és órajelen is csinálja.

Ventilátorprofil beállításával lehet kiküszöbölni, pl. 60 fok alatt ne emelje meg a fordulatszámot.

(#16106) viperabácsi válasza Sifre (#16105) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezt csak néhány proci produkálja , vagy mind ? Nem kellene ezt az AMD -nek orvosolni esetleg ? Miért az user cop ezzel ?

(#16107) vásárlow Van a lapomnak a fan expert priogi azzal löttem be a ventiket, alig forognak majd hozzáérek az egérhez és jön a (hangorkán )

Mondjuk intel oldalon még nem hallottam ilyen panaszt .
Az ember azt gondolná veszek egy lap+proci+ram kombót 130K-ért öszze rakom és happy mindenki , ennek így kellene mennie.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16107) #92006144 válasza viperabácsi (#16104) üzenetére


#92006144
törölt tag

Minden lapnál be lehet állítani a ventilátor fordulatszám görbét, pont az ilyen esetek elkerülése végett.
Nálam a vga pörög fel néha böngészés közben, 4K-ban pont eléri azt a hőfokot, amikor elindul a venti.

(#16108) #48613632 válasza viperabácsi (#16104) üzenetére


#48613632
törölt tag

Biztos, hogy jól alá van pasztázva az a proci? Nekem ez a jelenség pont olyannak tűnik, mintha nem lenne, vagy rossz minőségű paszta lenne alatta.
Szerintem, mielőtt a cooler profilokhoz nyúlsz, nézz ennek utána, esetleg pasztázd újra, valami minőségivel, pl MX 4.
Vagy ha van valami olyan monitorozási lehetőség, ami 1mp-nél kisebb időintervallumot is tud rögzíteni, esetleg hasznos lehetne. Elképzelhető, hogy tényleg felugrik a hőfok egy pillanatra.
Ugyanígy megpróbálnám tesztelni a vcore felé is, de őszintén szólva, tényleg nem tudom, hogy 1mp-nél kisebb intervallumok monitorozhatóak e user szinten.
Profik biztosan tudnak bővebb infót, tanácsot adni, picit várj még, hátha valaki okosabb lesz nálunk. :R

(#16109) zzola válasza viperabácsi (#16104) üzenetére


zzola
félisten

Biosban venti beállítást állítottad? Általában van arra lehetőség, hogy ne azonnal reagáljon a változásra a venti, hanem csak 1 mp. elteltével illetve terhelés csökkenésnél sem veszi le azonnal a venti fordulatát (ez is állítható).

(#16110) Floyd80 válasza viperabácsi (#16104) üzenetére


Floyd80
addikt

Olcsó húsnak... :) Hát elsőre nekem is voltak ellenérzéseim az Intelhez képest, gagyi BIOS (mellé lehet tenni az
5 éves Z97 BIOS-t), a CPU foglalat is milyenmár, az alaplaptól sem vagyok elájulva, pedig előtte is GB-m volt, kicsit így fapadosnak tűnt vásárlás után. Jó a 120-ezres RTX is gagyi, néztem, hogy ez mi a szar, az öt éves Asus R9-hez képest, ami volt vagy 50 ezer.

Külsőségeket meg viccet félretéve én is 4770k-ről jöttem, csak a kora, újdonság, ilyenek miatt váltottam rendszert (és az ára miatt, 9400F volt még alternatíva), sztem jó vétel azért összességében, de amire használom (game, net, torrent, office, ps néha) én se tapasztaltam különösebb extrát, biztos játék alatt van egy kis plusz fps + nem hajtja ki egyik se a procit (Kingdom Come, Arkham Knight, itt tapasztalatam, hogy a végénél jár a Haswell, de még bírta).

Amúgy engem is idegesít ez a felpörgés, vettem egy szép nagy tornyot én is, hogy 60 fok körül legyen, de hiába, ha magától úgyis beugrik 70-be majd vissza, miközben a valóságban nem annyi a hőmérséklet, ezért alulfeszelni, görbét állítgatni....ez így tényleg nem tetszik, ezért vettem egy AIO-t is. :) A 2 cooler már drágább mint a proci. :)

Nézegettem ezt a 3600-ot, azt írják, hogy ezeket a 10C-s kilengéseket megszüntették, viszont a 3600 TDP-je meg úgy néz ki, hogy ez a 65W csak alapon annyi és megy szépen 100W körül.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16111) zzola válasza Floyd80 (#16110) üzenetére


zzola
félisten

"CPU foglalat is milyenmár,"

Milyen? Én semmi kivetnivalót nem látok benne...

Nem tudom, nekem valahogy nem pörögnek fel a ventik...

(#16112) csiga8 válasza viperabácsi (#16104) üzenetére


csiga8
senior tag

Ez biztos nem Intel-AMD gond. Részemről 2500K-ról jöttem és jól tettem.

Helyedben először megnézném azt a pasztázást, és vele együtt a hűtő és a proci kupak sík felületét is ellenőrizném.

[link]

( Remélem hozzáférhető lesz a link. ) Ott látszik, hogy a 2500K proci kupakját is megcsiszoltam, látszik mennyire homorú volt.

A hűtők is meg lettek csiszolva ( üveglapon). Tán a Brocken 3-nál nincs tolómérős kép, ott már jócskán csiszoltam, és a középső képen látszik, hogy hol "foltos", hol nem ért még hozzá a csiszolópapír.

Volt már másnak is hasonló gondja, ott a hűtő talpa volt domború.

Másrészt a BIOS-ban állíts a venti profilon.

Nálam a sima 2700-as Dark Rock Pro4-el 670 rpm mellett ( csiszolva+ NTH-1 pasztával) minden mag 3900MHz-en, VPU VID 1.238V fesz mellett stabil 32 C fok most is a 24C fokos szobában tingi-lingi netezgetés közben.

Játék közben ( Witcer3, COD WWII, Metro Exodus, stb. ) 50-51 C fok, de ott már szerintem 800-850 rpm is lehet a venti.

(#16113) Floyd80 válasza zzola (#16111) üzenetére


Floyd80
addikt

Semmi gond vele, működik :) de sztem az LGA masszívabb, biztonságosabb, mivel itt ki lehet szedni hűtővel a procit, ahogy nekem is sikerült először. Jó utoljára 3000XP-m volt AMD, kicsit elszoktam tőle.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16114) SECTORnooB válasza Floyd80 (#16113) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Lga-n meg lefésülheted a szőrét... 1-1

[ Szerkesztve ]

(#16115) pandras83


pandras83
senior tag

Hi all

Az lenne a kérdésem, hogy van-e teljesítménybeli különbség ha azonos órajelen, de más feszen használom a Ryzen 5 2600-ot? Jelenleg all core 3900Mhz-en megy, 1.225 v fesszel, így pár fokkal hűvösebb idle, mint a korábbi 1.25-ön. Milyen következményekkel kell számolni, esetleg túl alacsony feszültséget állítok a cpu core-nál? A gépem adatai a nevem alatt.

Köszi előre a segítséget!

Cyberfuck Patchrunner

(#16116) BullKoxa válasza viperabácsi (#16104) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nekem ezért van ilyen magasra 0.7-n, itt kapcsol fel a venti, le pedig 1-n van. Nekem is bajom volt a felpörgéssel. Az rpm-t ne nézd mert max 1200-n mennek terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#16117) viperabácsi


viperabácsi
addikt

A proci hűtő alatt mx4 van és nem az első proci amit felpasztáztam.A hőfokok teljesen rendben vannak terhelés alatt , legyen az IBT avagy játékok.

(#16112) csiga8 Ugyan ez a hőtöm van évek óta több procin fent volt csak ez az egy produkál ilyet vele ! Ha IDT / terhelés alatt jó akkor nem értem miért gyanakodsz pasztázási hibára ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16118) csiga8 válasza viperabácsi (#16117) üzenetére


csiga8
senior tag

"Ha IDT / terhelés alatt jó akkor nem értem miért gyanakodsz pasztázási hibára ?"

Visszább valóban írtad, nem néztem, elnézést. :R

Erről írtam az előbb, másnak is volt ( vagy proci, vagy hűtő) gondja:

[link]

Hűtőnél is van ilyen gond máshol is, ok írtad, korábban jó volt: [link]

A kezdetekkor ( néhány hónapja raktam össze a gépem) úgy emlékszem mások is írták itt a fórumon, hogy idle le-föl ugrál 8-10 C fokot a proci hőfok egy-egy pillanatra. Nálam nem volt, 2-3 C fok van max ugrálásban.

Marad a BIOS-ban a ventilátor profil beállítás ezek szerint.

(#16119) #92006144


#92006144
törölt tag

A napokban láttam egy taiphoon képet, és tettem én is egy próbát. Random apróról guberált 2x8 GB 2400mhz hynix mfr ramom lehet, amit első pillanattól kezdve 3000@16-16-16-38-on használtam. Tegnap megnéztem a safe beállításokat dram calculator-ban, és 14-16-16-36-ot írt feszesebb sub timing beállításokkal. A bios-ban beállítottam kb az összeset, pöcc-röff minden indult, de az eredmények 1-2%-kal rosszabbak lettek.
Hagyjam a 'csába a dram calc-ot, és maradjon minden auto-n a főbb paramétereken kívül, ahogy előtte volt?

[ Szerkesztve ]

(#16120) Albigator válasza viperabácsi (#16117) üzenetére


Albigator
őstag

*IBT

Nálam is ugrál a hőmérséklet még idle is 20 fokot (ugyebár 1.4V mikor 4.2 GHz fölé boostol) de nincsenek olyan venti felpörgések amiket észre vennék vagy egyáltalán zavarnának.

Játék közben sem. Akkor egy idő után a tápventim lesz hangos ami már tényleg jobban hallható, kicsit idegesítő is egyébként.

Szerintem is ez a probléma ventiprofil függő inkább.

[ Szerkesztve ]

(#16121) viperabácsi válasza Albigator (#16120) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen észre vettem , hogy elírtam. Ránézek majd a ventiprofilra csak nem tudom hogy kezdjek neki.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16122) AAAgold


AAAgold
senior tag

idle a hőmérséklet ugrálás "természetes"

bár nem tudom, hogy 1903-as win frissítés után is megmaradt-e, előtte volt, többen is kimértük grafikonnal, hogy terhelés nélkül így megy végig a magokon és picit megpörgeti őket, amik a hőmérséklet pár fokos emelkedését okozzák

és egy kis kiegészítés, [B350 + 3900X :)]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#16123) olymind1


olymind1
senior tag

MSI B450 Tomahawk + Ryzen 5 2600 + Alpenföhn Brocken 3 + Patriot Viper 4 3400 2x8 GB kit.

Az alaplap egy régebbi v13 -as végű BIOS-szal jött, de abban 3200 fölött nem akart elindulni a memória, így frissítettem a legújabb v18 -asra.

A memória Nanya chipes, A-XMP profilj 2-je 3333 MHz-en CL16-18-18-36-CR1 időzítésekkel egyelőre stabilnak tűnik. Memory Try It funkcióval 3400 néha hibázik egyet-egyet, 3466 még többet, 3600-on már a win is elhasal, RAM és SoC fesz emelés se segített rajta szóval marad a 3333, remélem itt nem jönnek elő gondok.

Proci tuning majd később jön, egyelőre a memóriát nézem jó darabig hogy stabil lesz-e. Proci alapjáraton, windows alatt böngészés közben 30-35 fok.

CPU valamint a ház 3-4 venti vezérlő szépen működik, előbbi PWM-es, utóbbiak feszültséggel vannak korlátozva, viszont a fan 1-néha hülyeséget mutat vissza (régi BIOS-szal is), viszont ha bizonyos fordulat / százalék fölé emelem akkor nem ugrál.

Jah igen: a BIOS-ba igazán betehették volna, hogy ki lehessen kapcsolni a hangulatvilágítást.

[ Szerkesztve ]

(#16124) zzola válasza olymind1 (#16123) üzenetére


zzola
félisten

CL18-ra ha átállítod, akkor feljebb tudod állítani. Nekem 3200-as Viper modulok vannak, Hynix.

[ Szerkesztve ]

(#16125) G@be22


G@be22
tag

Sziasztok :)

Lassan platform csere jön a jó öreg Fx8350/990FXA szériáról.

A kiszemelt egy Ryzen 5 2600x és egy MSI x470 Gaming Pro lap lenne.
Hallottam, hogy a memoria kényes kérdés.

Most Crucial van nagyon bevált, igy maradnek a márkánál, ezekkel van tapasztalat?

2x8GB Ballistix CL15 3000mhz modult néztem.

Köszi a segítséget :)

(#16126) Sifre válasza AAAgold (#16122) üzenetére


Sifre
senior tag

1903-al is ugyanúgy "fűrészel", ráadásul látszik hogy hiába kap egy kis terhelést, az nem befolyásolja a hőfokot.

(#16127) #48613632


#48613632
törölt tag

Nálam így állnak a ramok jelenleg. 3600 fölé egy dekát nem megy, viszont legalább olcsó volt

3600 viszont azonnal indult. Auto beállításokkal ezt az eredményt adta:

optimalizált latency és sub-latency beállításokkal:

Stabilan nem biztos, hogy ennél több kijön belőle. Legalábbis, nekem nem sikerült. Lehet, hogy a sub-latencyk bizonyos értékeit egyesével próbálgatva még lehetne belőle faragni, vagyis a sebességhez hozzátenni, de csak pár összefüggést ismerek közülük sajnos, és azok közül sem minden világos.

például, a tRC=tRAS+tRP szabály sem világos, mert maga a calculator sem ragaszkodik ehhez, viszont másol meg azt olvastam, hogy elég ha tRC nagyobb, mint tRAS+tRP.

Aztán az sem világos, hogy a tRDWR hogyan van relációban a tWRRD-vel.
"Single and rare errors can be fixed by changing tRDWR (from 6 to 9) and tWRRD (from 1 to 4). Note that timings must be configured in pairs. Example: tRDWR 6 and tWRRD 2, tRDWR 6 and tWRRD 3, tRDWR 6 and tWRRD 4, tRDWR 7 and tWRRD 1, and so on." (most akkor melyik? :F )

Plusz, a tRFC beállításokkal is szivattam magam rendesen. :DDD

Aztán pölö, a memory calculatornak nincs opciója 3600MHz fölé. Lehet mondjuk nem véletlen, hogy nem is megy fölötte ;]

(#16128) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Uj chipset driver, megint van ryzen power plan! [link] Utolso Win10 frissites kell hozza amiben javitottak a ccx-ek kozott ugralo szalak problemajat.

Mukodik minden chipsethez a pakk.

AMD Chipset Drivers
Revision Number
1.07.07.0725
File Size
50.8 MB
Release Date
7/7/2019
Download*
Driver Details

Supports:

Windows® 7/10 for
2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processor
7th-Gen AMD A-Series Processors
AMD Ryzen™ Desktop Processor
AMD X470 Chipset
AMD X370 Chipset
AMD B450 Chipset
AMD B350 Chipset
AMD A320 Chipset
Windows® 10 only for
3rd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processor
2nd Gen AMD Ryzen™ Threadripper™ Processor
AMD Ryzen™ Threadripper™ Processor
AMD Ryzen™ Desktop Processor with Radeon™ Vega Graphics
AMD Ryzen™ Mobile Processor with Radeon™ Vega Graphics
AMD X399 Chipset
AMD X570 Chipset

This is an all-new chipset software installer with updated UI, optimized package size, package versioning unique to the chipset drivers, and improved installer performance.

Package Includes:

AMD Chipset Drivers
AMD Ryzen™ Power Plans (required for UEFI CPPC2 in Windows® 10 May 2019 Update)

pitepeti71: kar hogy nalunk 50e ez a ram. :(

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16129) zzola válasza wwenigma (#16128) üzenetére


zzola
félisten

Telepítettem, de W10-ben nincsen Ryzen séma...

(#16130) wwenigma válasza zzola (#16129) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem megjelent:

Mértem, üresjaratban nem skalaz vissza a procifreki a feladatkezelo szerint de 5W-tal fogyaszt tobbet csak a gép a win10 gyári balanced planhoz képest.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16131) #48613632


#48613632
törölt tag

Nekem sem jelent meg :(

(#16132) wwenigma válasza #48613632 (#16131) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En töröltem korabban szoval most kellett megjelennie es irja a changelog is. :/ Bár az UEFI CPPC2 az ZEN2 funkcio szoval _elmeletileg_ nem veszteseg ZEN+ procival a hianya...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16133) #48613632 válasza wwenigma (#16132) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja okés, akkor elmúlt a hiányérzetem. Köszi :R

(#16134) mihione válasza Sifre (#16126) üzenetére


mihione
őstag

Nekem is ezt csinalja idleben,30-41 fok kozott fureszel.Inkabb nem nezegetem es ugy nem zavar a tudat :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#16135) viperabácsi válasza Sifre (#16126) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez milyen progi , megnézném én is ez a gondom -e ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16136) #48613632 válasza viperabácsi (#16135) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#16137) viperabácsi válasza #48613632 (#16136) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi rálesek :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16138) #48613632 válasza viperabácsi (#16137) üzenetére


#48613632
törölt tag

no probs at all :B

(#16139) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Valaki találkozott már olyannal , hogy bios frissítés után nem tud egérrel mászkálni a biosban csak bill-el ? Látszik a nagy egérkurzor a képernyőn , ha megmozdítom az egeret eltünik és nem is jön vissza a kurzor .
Bios verzio 2406
ASUS ROG STRIX B450-I GAMING

Ami ezen a videón látszik az nekem nencs mostmár meg.
Próbáltam bios reset sem segít

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16140) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Utolsó Patriot 16GB Viper 4 DDR4 3400MHz CL16 KIT PV416G340C6K -et vettem iponról 28890ft pénzért 5 év garival, kivancsi vagyok mennyire megy le az ára...elméletileg a 16-18-18-18 miatt hynix chipes.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16141) #92006144 válasza viperabácsi (#16139) üzenetére


#92006144
törölt tag

A tg is ezzel szenvedett bios frissítés után, mivel mindkettőtöknek asus lapja van, így tippre ott lehet a hiba forrása.

(#16142) SECTORnooB válasza viperabácsi (#16139) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Majd kireszelgetik, remélhetőleg hamar, az az érdekes, hogy 200Ge-vel nem jelentkezett semmi probléma az új BIOS - al, de most a 3600 megidézte.

(#16143) olymind1 válasza wwenigma (#16140) üzenetére


olymind1
senior tag

Én is abban reménykedtem, vagy hogy Samsung chipes lesz, mert régen azzal szerelték, de nekem már csak Nanya chipes lett:

(#16144) zzola válasza olymind1 (#16143) üzenetére


zzola
félisten

A Patriot Steel állítólag Samsung chipes.

(#16145) AtiGef


AtiGef
senior tag

Sziasztok!

Esetleg valaki hajt egy Ryzen 2700-at Gigabyte B450 Aorus elite alaplappal?
Sajnos félre lőttem ezzel a lappal.... Dynamic voltage-et +0,3-ra teszem, de egyszerűen így is terhelés alatt 1.296-1.306 között ingázok Vcore-al és természetesen ez így nem elég a 4 Ghz all core-ra. Marad az örök Ryzen Master használat? Ki hogyan állította be? :F

(#16146) wwenigma válasza zzola (#16144) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

4400MHz 55e pénz nem rossz igy elsore de majdnem dupla ar. :DDD 3xxx ryzen ala barati lehet. [link]

3733-as 32e barátibb ha valahol kapsz még. [link]

Leszurtem arukereson [link] de a 3400as steel 18-22-22....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16147) viperabácsi válasza SECTORnooB (#16142) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem akkor várom ,hogy javítsák :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16148) Paxker315 válasza zzola (#16144) üzenetére


Paxker315
addikt

ki tudja. Én is azért vettem a 3400as Viper4-et, mert egy webshopban írta fószer, hogy Samsung csipes, singlerank, aztán megkaptam, és Hynix CJR volt. :C

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#16149) zzola válasza Paxker315 (#16148) üzenetére


zzola
félisten

Miért nem küldted vissza? Te vagy a hibás! ;]

Azért írtam, hogy állítólag...

Nekem 3200 Viper van, az is Hynix, de legalább húzható...

[ Szerkesztve ]

(#16150) palfitom válasza Paxker315 (#16148) üzenetére


palfitom
félisten

Majdnem eltalálta... :DDD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.