Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) tusi_ válasza nyul105 (#16243) üzenetére


tusi_
addikt

Köszi.
A 3800 az szimpi, igzabol nem akarom a sz..t is kihajtani belöle, de egy 3.8 mar okes. Azert megnezem mi tud, de szvsz marad az. Fontos, hogy ne legyen extrem magas V/TDP, nem akarom megfözni.

Pontosan mi is az a SOC? Okes hogy loni kell rajta, de mi is az pontosan? Google csupa hulyeseget dob fel.
:R

eat, sleep, play, replay

(#16252) tusi_ válasza koko52 (#16248) üzenetére


tusi_
addikt

Melyik WIN 10? Szkeptikus voltam a 1903-al kapcsolatban, de - habar utalom az MS-t - el kell ismerni,jobbak lettek az FPS-ek 1903 alatt.

Nalam kiegyensulyozottan van az energigazdalkodas, de este atrakom turbora.

eat, sleep, play, replay

(#16253) koko52 válasza tusi_ (#16252) üzenetére


koko52
veterán

1903 és előtte is 1809

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16254) R3laX


R3laX
addikt

Na úgy látszik az új 3xxx Ryzent támogató Asrock X370 Killer SLI bios-szal, végre megy stabilan a memóriám 3200-at egy kis finomhangolással :K . BF5-ből egyáltalán nem dobott ki több óra gém után sem. Máskor már 10 perc, vagy fél óra múlva kipattintott a winbe.

(#16255) bobalazs válasza koko52 (#16248) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Említed a teljesítmény centrikust, én egy ilyet találtam a listában, alapban ezen van. Tapasztaltál eltérést ezzel?
a minimális processzorteljesítmény 90% a max 100% a cpu sémája ahogy szerint, belenéztem.

(#16256) dudu5130


dudu5130
őstag

Hát ahogy nézegetem a teszteket, nem hiszem, hogy nekem megérné cserélni 2600-ról. Az első generáció és a második között nagyobb volt a differencia. Kártyát cserélek csak.

(#16257) tusi_


tusi_
addikt

Noctua felrakva, 3900mhz es 1.2 Volt.
Prime 95 benchmark lement, kozben RoTR Benchmark 3-4*futtatva majd Unigine Heavan benchmark is futott folyamatosan az utolso 30 percben. RoTR FPS ertekek katasztrofalisak voltak :DDD
Meddig erdemes futtatni ezt a tesztet. Ha par ora akkor ok, de szvsz nálam ekkora terhelést sosem fog kapni tobbe a gep. Vagy tevedek?

Most a Small FFT fut egy ideje.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#16258) nyul105 válasza tusi_ (#16251) üzenetére


nyul105
senior tag

Hát, jó kérdés, nem vagyok szaki én sem, keress rá a northbridge kifejezésre. Amúgy amd-nek van jó OC videója, ott elmagyarázzák. Kis youtube kereséssel rátalálsz.

(#16259) nyul105 válasza tusi_ (#16257) üzenetére


nyul105
senior tag

Unigine benchmark gpu tesztr jó. Arany csipp, ha ezen az alacsony vcore bírja!

Rotr fps értékek javulnak, ha feljebb viszed a vcoret? Eressz rá egy 10 körös very high ibt-t. Ha tényleg elég ez a feszültség, akkor le a kalappal.

Az 'ekkora terhelés' részhez: ne hidd, ha nem stabil, akkor pici terhelésnél is hibázhat...

Noctuával estére berakhatsz egy small fft-t, kb. 8 óra.

[ Szerkesztve ]

(#16260) nyul105 válasza tusi_ (#16257) üzenetére


nyul105
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#16261) zzola


zzola
félisten

Offset módban alulfeszelve 2600, ezek jó értékek?

(#16262) tusi_ válasza nyul105 (#16258) üzenetére


tusi_
addikt

A northbridge ismeros evekkel ezelottrol, anno ezen komunikalt a ram a vga meg a proci. Ha emelted az NB orajelet, nott a szorzando es ezaltal szorzat, azaz a cpu clock.
De ha jol tudom ma mar a CPU ba van integrálva ez a vezerlo, rgo nem erdemes a FSB-t huzni.
Rengeteg videot neztem, de legfokepp a ryzen masterrel huznak, meg az asos valami programjával.

eat, sleep, play, replay

(#16263) tusi_ válasza nyul105 (#16259) üzenetére


tusi_
addikt

Vicc volt, persze hogy rossz volt a RoTR FPS, alatta futott a Prime meg a Unigine parhuzamosan :)

Small FFT fut mar 2 oraja.TDP 120 W, CPU azóta folyamatosan 100% terheles alatt, max ho 65, most jelenleg 59.8. Es alig van hangja a Ventinek :)

Letezik, hogy csak 1,138 at ezsik full load alatt?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#16264) mihione válasza tusi_ (#16262) üzenetére


mihione
őstag

Primeban futtas custom testet ez alapjan,ha itt 30 percig birja akkor stabil.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#16265) tusi_ válasza mihione (#16264) üzenetére


tusi_
addikt

:R

eat, sleep, play, replay

(#16266) R3laX


R3laX
addikt

Ezzel a sok stressz teszttel elfogyasszátok azt az áramot, amennyit az alulfeszelés miatt megspórolnátok. Utána meg közepes terhelés alatt összef0ssa magát a rendszer :) . Arról nem is beszélve, hogy a hőfok a lényeg ugye, de a sok stressz teszt elkezdi rontani a paszta hőátadó képességét, szárítja, fárasztja a pasztát.

Miért nem lövitek be ahhoz, amire a valóságban is használjátok? Nálam most az új Fractal Design Meshify C, átlag 64 fokon tartotta BF5 64-es mapon 99%-on futó Vega56 mellett. 1.406V-ot kap 4125MHz-hez.

Én ennyit csinálok, mégis atomstabil :) : Cinebench 15-20 futtatva 3-4x, utána meg a valós használat. Nálam ez BF5, meg Quake Champions, kinek mi.
Quake-hez kell a magas MHz, mert ott settings low, kell 240FPS a 240Hz monitorhoz.

Ezek a 8 órás stressz tesztek :D , rossz olvasni. Jó hogy nem 72 órás. :Y

[ Szerkesztve ]

(#16267) koko52 válasza bobalazs (#16255) üzenetére


koko52
veterán

A t.centrikuson a min is 100%.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16268) weri válasza R3laX (#16266) üzenetére


weri
senior tag

Egy Cinebench r20es kiderul hogy mit alkotott az alkoto :D

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#16269) mihione válasza R3laX (#16266) üzenetére


mihione
őstag

Amit en javasoltam az kifejezetten vcoret teszteli,nem is csinal olyan hotermelest mint a small fft es nem is kell 30 percnel tovabb porgetni.
De en is kb igy szoktam mint te elso korben 4-5x cb 15 ott latom mennyire konstans a pontszam,ha ott jo akkor kb 15 perc custom prime (ha nem stabil 5 percen belul kiderul) aztan mehet a jatek es ott nezem a hofokokat.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#16270) tusi_


tusi_
addikt

30 perce fut, kozben youtubozok. Ahogy irod, hofok 54, de a vcore felcsuszott 1.169 re.

R3Iax: nem erre hegyezem a répát, de szeretnem lezarni a tuning reszt a mai napon es csak hasznalni. A CB 15-t tegnap lefuttattam sokszor egymas utan, aztán mégis takart egyet a primeban kb 30 perc utan.

Eddig ugy tunik, hogy stabil, igy marad. Tobb, mint amit vartam. Amint mondtam, szerintem sosem fog meg egyszer ilyen terhelést kapni. Az elozo Prime tesztet megszakitottam, de kb 2.5 orat ment folyamatosan 100% on.
Holnap mar jatek :)

Mindenkinek koszi a segitseget :R

eat, sleep, play, replay

(#16271) tusi_


tusi_
addikt

eat, sleep, play, replay

(#16272) KaiotEch válasza dudu5130 (#16256) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hááát vagy hazudik a videó, de én úgy látom a 3-nál nagyobb az előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#16273) Dragon3000 válasza KaiotEch (#16272) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az érdekes, hogy cr20-ban alapjáraton 2920 körül kapok a 2600-zal, 4GHz-en 3080-at, a videóban meg 2808 szerepel csak. Amúgy azt nem értem, hogy miért nem egy alaplappal mennek az ilyen tesztek, mindhárom cpu másik lappal volt tesztelve.

(#16274) SECTORnooB válasza KaiotEch (#16272) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én 2600X-et hagytam ott, most 3600.
Az első generációs 6 magos Ryzenek óta vagyok Zen vonalon (1600) és elég nagy előrelépés történt a 3. generációval.
Főleg egymagot preferáló alkalmazásokban.

(#16275) nyul105 válasza SECTORnooB (#16274) üzenetére


nyul105
senior tag

Várható majd vmi beszámoló? Manual OCnak van e értelme stb.
Úgy olvastam kisebb feszeket bír csak a zen2.
Youtube teszteknek én nem igazán hiszek.

Amúgy furcsállom, hogy nincs phn még zen2 felhasználóknak tapasztalata, vagy nem találom a fórumot. :F

(#16276) mihellers56


mihellers56
tag

Sziasztok! Intelről tértem ide Ryzenre! Megtetszett! Amiket vásároltam B450F STRIX GAMING, 2600x és HyperX hx432c18fb2k2/16 ram kitet.
Gőzöm sincs a beállításokrol Biosban, a ramot sem tudom 3200mhz - re készteti!!!
Mit hogyan kell csinálni? Ha rossz helyet írtam bocsi de megköszönném a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#16277) SECTORnooB válasza nyul105 (#16275) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem találod a topikot.... Van már azért tapasztalat
...

(#16278) Bodz válasza mihellers56 (#16276) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!
Nem akarok genyónak tűnni, de nem véletlenül adják az alaplaphoz a használati útmutatót. :) Amúgy az XMP profilt kéne bekapcsolni elsőnek, azt nem tudom az Asus mire keresztelte át, tán D.O.C.P az AI Tweakerben, de majd valamelyik tulaj biztosan pontosabb infót ad.

[ Szerkesztve ]

(#16279) mihellers56 válasza Bodz (#16278) üzenetére


mihellers56
tag

Szia! Megbújom de AOCP-pal semmire nem mentem sajnos...

(#16280) KaiotEch válasza SECTORnooB (#16274) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát én nem tudom, hogy váltsak-e. Ott van a 2600X bontatlanul, felraktam apróra, de nem vitték el. Baromira beesett az ára.

(#16281) #48613632 válasza Dragon3000 (#16273) üzenetére


#48613632
törölt tag

A CR20 nekem is fura értékeket hozott ki. PBO 4.1GHz proci + 3600MHz ramokkal, kisebb értéket adott, mint a referencia 2700X.

michellers56
Thaiphoonal nézd meg, milyen ramjaid vannak pontosan. Aztán Ryzen DRAM Calculatorral megnézed a chipekhez tartozó optimális időzítést, és beállítgatod manuálisan őket.
Közben tesztelsz.

[ Szerkesztve ]

(#16282) #48613632


#48613632
törölt tag

Van itt valakinek Asus lapja, aki túl van már az M.2 SSD mizérián? Pontosan mi van ezzel a keveréssel, hogy van 2db slot is, de egyik sem teljes értékű?
Meg mit lehet tenni hová?
Az a helyzet, hogy guglizok folyamatosan, de Asus oldalán + használatiban nincs ilyenről szó, illetve nincs teljesen kirészletezve a dolog.
Techfúrumokon találtam dolgokat, de nem áll össze a kép. kellene valami lista jellegű dolog, de olyat meg nem találtam, ami jelzi, hogy melyik slot mit fogad el, és mik a hátrányai.
Ilyesmit tudtok? Megköszönném az infot. :R

(#16283) sfknasty válasza Bodz (#16278) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Én Ryzennél az XMP profilt felejtősnek tartom.Akkor inkább ryzen dram calculator.Más memória beállítások kellenek a ryzenhez,mint intelhez.A memóriákban az xmp profilokat intel platformhoz lőtték be.Saját tapasztalatom a G Skill trident Z-vel,hogy gyári XMP profilnál 3200Mhz-n időközönként kifagyott a gép. Dram calculátorral beállítva alacsonyabb időzítésekkel is stabil ugyanazon és magasabb frekvencián.Mondjuk ez az egész nem jelenti azt,hogy bizonyos modulok instabilak lennének xmp profillal.De nem is lesznek olyan gyorsak,mint dram calculátorral beállítva.

(#16284) Albigator válasza sfknasty (#16283) üzenetére


Albigator
őstag

Legtöbb embernek azért rendesen működik az XMP profil. De ezt is érdemes természetesen letesztelni (progikkal és/vagy játékkal) hisz ez is tuningnak tekinthető. DRAM kalkulátorról lehet inkább elmondani azt, hogy lutri, hisz általában "agresszívabb", szorosabb időzítéseket javasul mint a "gyári tuning profil".

(#16285) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Üdv Urak!

Van valakinek GIGABYTE GA-X470 AORUS ULTRA GAMING lapja ? Szeretném be állitani hogy ne keljen RyzenMasterezni, de bármit csinálok nem igen akar még el idnulni sem :( . Az AMD-vel meggyülik a bajom.

Esetleg pár screenshot jól esne :) Egy 2700Xet szeretnék be löni 4,2-re 3200as G.Skill ramokkal. (Hynx)

:R

[ Szerkesztve ]

(#16286) tusi_ válasza #48613632 (#16282) üzenetére


tusi_
addikt

Szia. En mar szivtam vele. Nekem egy crucial p1 van. A cpu alatti szlott az nvme, ha olyan a meghajtod, akkor oda tedd. A masik az csak sata ha jol tudom.

En pl nem tudtam win t telepoteni ra, mert nem latta a telepito. Fogtam egy ures ssd t, ratelepitettem a wint es raklonoztam a p1 re.

eat, sleep, play, replay

(#16287) Create. válasza #48613632 (#16282) üzenetére


Create.
addikt

Nem tudom, hogy hogy nem találod az útmutatóban, de le van az írva rendesen. Ez az asus strix b450-e útmutatója, de tuti a tiedben is van ilyen. Annyi még, hogy az m.2_1 tilt két sata portot, az is írva van valahol, hogy melyik az a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#16288) Dragon3000 válasza Create. (#16287) üzenetére


Dragon3000
veterán

Neki x470 van, ott nem tilt le egy sata portot sem. Amúgy írva is van az alaplapja leírásában, hogy mindkettő m2 slot tudja a sata módot és pci-e 3.0-ból a vga és a cpu közötti x4, az alsó meg x2 sebességet.

A tiednél ha használatban van az m2_1, akkor az 5-6os sata-t tiltja, ha az m2_2 van használatban, akkor a vga már csak x8 módban megy, ami azért furcsa, mert eddig úgy volt, hogy a cpu-tól x16 megy az első pci-e x16 slotnak x4 megy az m2_1-nek és x4 megy a chipsetnek, így, ha kap az m2_2 is egy nvme ssd-t, hogy tudja lekorlátozni az első pci-e slotot x8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#16289) sfknasty válasza Albigator (#16284) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Egyet értek veled abban,hogy a dram calculator sokkal agresszívabb,mint az XMP profil.De szerintem érdemes annak is kipróbálnia,aki nem ért a tuninghoz.Viszonylag egyszerű program csak a memória chippel kell tisztában lenni és az alapján beállítani a programot.A Hynix AFR chippek gond nélkül tudják azt az időzítést és Frekvenciát,amit a calculator megad.Én jobban preferálom.

(#16290) tusi_ válasza Create. (#16287) üzenetére


tusi_
addikt

5,6

eat, sleep, play, replay

(#16291) Albigator válasza sfknasty (#16289) üzenetére


Albigator
őstag

Én is azt használom, nekem is bevált. De volt itt a topikban aki szidta mint a bokrot mert neki egyáltalán nem jött be...

(#16292) CzG001 válasza Sebibalu (#16285) üzenetére


CzG001
tag

Nekem ilyen deszkám van de még nem mertem nekiállni az órajel emelésnek. Kicsit féltem a cuccokat mert még csak egy hónapja van meg. :) :)

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, AMD Ryzen 2700X, Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red KIT, Inno3D GeForce GTX 1660 Super Compact, FSP Hyper M 600W, Samsung 860 Evo 500GB

(#16293) weri válasza sfknasty (#16289) üzenetére


weri
senior tag

Felesleges XMP-t hasznalni, beirod a dobozon levo ertekeket, be lovod 1.35 voltra vagy amennyit irnak hozza, power down off, gear down off. Ujra inditod a gepet, es mukodik.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#16294) Create. válasza Dragon3000 (#16288) üzenetére


Create.
addikt

Ezt én értem, hogy nálam ez van, meg azt is, hogy x470-e van. Én azt nem értem, hogy hogy nem találja az user manualban ezeket a dolgokat meg. Mint múltkor a ram slotokat, hogy melyikbe érdemes rakni. Nem kötekedésből írtam neki, még mielőtt az jönne le, de biztos benne kell legyenek ezek az infók.

[ Szerkesztve ]

(#16295) Albigator válasza weri (#16293) üzenetére


Albigator
őstag

Milyen dobozon lévő értékekre gondolsz? Az én Predatoros dobozomon nincs semmi. De ha véletlen rajta van ez valamelyiken pl "DDR4-3200 CL16-18-18 @1.35V" akkor az kb semmit nem ér ha beírod, ezt takarja az XMP profil is. A többi érték is fontos ami kizárt h rajta lenne a dobozon vagy leírásban, így ezáltal ezzel a módszerrel amit mondasz (amit nem is értek igazából) ugyanott vagy mint az XMP-vel.

DRAM kalkulátorral még ha marad is a tényleges CL16-os időzítés egy adott órajelhez csomó más értékre mást ír ki ami sokat jelenthet (pl jelentős TRFC csökkenés) és így jobb eredményeket is el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

(#16296) Dragon3000 válasza Create. (#16294) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az igaz, hogy elég hülyén szerepel mindenhol az m2, csak a könyvében találtam egy helyen, ahol konkrétan m2_1, m2_2-kén szerepelnek és nem m2soket3. A ram foglalat is elég hülyén van megoldva a könyvében, mert semmi írás nincs, hogy van dualban csak a kép alapján kell kitalálni, azért egy drágább lapnál ugyanúgy leírhatnák a dolgokat, mint az olcsóbbaknál. Akármelyik másik gyártó oldalát megnézem, az első kép ami részletezi az alkatrészeket, egyből írja ez az m2_1 az meg az m2_2 és a ram kezelést is.

(#16297) Sebibalu


Sebibalu
őstag

XMP profillal <<------------>> DRAM Calculátorral :)

(#16298) weri válasza Albigator (#16295) üzenetére


weri
senior tag

Minden mast auton kell hagyni. Nekem es meg sok masnak is mukodik igy. Nekem pl. 2T 16 18 18 18 38 56

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#16299) Sebibalu válasza weri (#16298) üzenetére


Sebibalu
őstag

Én be állitottam minden értéket amit megtalátam a DRAM calc szerint :)

(#16300) KaiotEch válasza Sebibalu (#16297) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Érdekes, hogy lehet, hogy az hogy van amikor a baloldali jobb és van mikor a jobb? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.