Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) Dolpa válasza AsakuraDave (#5100) üzenetére


Dolpa
tag

Nem is lesz az 70 fokos, most úgy bele van dobva a szerverbe, de ma jött meg a vizesblokk csak egyelőre leak teszt alatt van. :D

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#5102) hackeeeee válasza BeZol (#5095) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És ha kiütném, akkor mivel limitáljak FPS-t? Mert ez a Chill ez nekem annyira nem szimpi, hogy van amikor ellövi a csilliárd FpS-ig, majd játék közben megfogja.

Bármit csinálok, ha fut az AB, akkor hiába állítom be pl. a TDp limitet wattman-ban, reboot után vissza rakja alapra.

Véleményem szubjektív...

(#5103) BeZol válasza hackeeeee (#5102) üzenetére


BeZol
őstag

Passz, én max játékon belül limitálom az fps-t (még ha menüben lehet többre is lövi).
Lehet bent van a pipa h apply overclock on windows startup. A TDP limitet mondjuk pont lehet állítani AB-ban, szóval húzd akkor ott oda és kész.

(#5104) ScomComputer válasza hackeeeee (#5102) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ne használd az msi-ab-t sajnos ez volt nálam is....
Ha azon a lapon ahol a chill van lejjebb "tekersz" ott vannak a spec. beállítások, no az 1 pont ott a fps limit,az jól működik.. :K

(#5105) hackeeeee válasza ScomComputer (#5104) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak ott írta a fórumtárs h neki volt tőle input lag, Te nem tapasztaltál ilyet? Én nem próbáltam még. :)

Véleményem szubjektív...

(#5106) ScomComputer válasza hackeeeee (#5105) üzenetére


ScomComputer
veterán

A max fps lock-tól "input lag" ? :)
Nálam minden oké volt...egy próbát megér neked,ha rossz lesz kikapcsolod és kész.. :K

(#5107) Sontir Fel válasza hackeeeee (#5102) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ez az fps limit engem is érdekelne. Próbáltam az adrenalinban beállítani, de valószínűleg velem van a probléma, mert egyes játék menüjében akár 800 fps is lehet ennek ellenére ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5108) ScomComputer válasza Sontir Fel (#5107) üzenetére


ScomComputer
veterán

Akkor fel kell tenni a rivatunert, a guru3d-ről letölthető és abban beállítani így és itt...

(#5109) Sontir Fel válasza ScomComputer (#5108) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nekem fagyogat a COD WZ ha fut az MSI AB... azt még nem próbálta,. hogy csak a rivatuner. Ránézek majd, köszönöm. :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5110) ScomComputer válasza Sontir Fel (#5109) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az msi-ab nem kell,csak a riva..

(#5111) Sontir Fel válasza ScomComputer (#5110) üzenetére


Sontir Fel
őstag

:R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5112) hackeeeee válasza ScomComputer (#5106) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okéj, megnézem, köszi! :)

Most egy ideig marad az RTSS, mert látni szeretném az FPS-eket. Abban kitolom a TDP-t, és ennyi.

Véleményem szubjektív...

(#5113) Novver


Novver
senior tag

Amúgy mit saccoltok, itthon mikor lesz elérhető készlet hogy kicsit normalizálódjanak az árak?
Itthon mik lennének a reális árak amúgy az MSRP + áfa + nyerészkedést is beleszámítva?

Life is a game... The game is my life!

(#5114) Sontir Fel válasza Novver (#5113) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Banyaszat, konzolok, covid, chip hiany, kereskedelmi haboru, szarnyalo magyar gazdasag... soha.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5115) Novver válasza Sontir Fel (#5114) üzenetére


Novver
senior tag

Akkor kénytelen leszek lenyelni a békát és megvenni olyan áron amilyenen egyáltalán kapható :U

Jól látom hogy Alza mostanában a nyerő itt a topicban?
A kiszemeltem egy 6900 XT Nitro+, viszont a jelenlegi tápom egy Corsair 750W HXi, amit szerintem érdemes lecserélnem egy 850, de leginkább 1000 wattosra.
Komplett gépet fogok vásárolni, kivétel az M.2 SSD. Azt fogom átrakni csak az újba.
Ryzen 5800X + 6900XT kombó gondolom megkívánja a 850W+ tápot.

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#5116) Sontir Fel válasza Novver (#5115) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ha nekem nem lenne most kartyam, es szeretnek akkor az Alzat buvolnem 3070re... esetleg apron valami BB 2080ti :O

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5117) BeZol válasza Novver (#5115) üzenetére


BeZol
őstag

6800 XT-hez képest kb. 10% extra teljesítmény a 6900 XT.
Külföldi fórumok saját mérései is ezt mutatják.
Én még sehol sem láttam olyan áron, hogy a felár kiadja a matekot, mert legalább 30%-os felárral láttam még használtan is.
Ha nem vagy a saját pénztárcád ellensége, akkor ahogy RTX 3090-est sem érdemes vásárolni, úgy RX 6900 XT-t sem érdemes, CSAK ha egyszerűen kell az a pici plussz, amúgy hagyjad.
Lehet rosszul tudom, de nem az van, hogy az 5800X sem ajánlott vétel, mert vagy 5600X-et vagy 5900X-et érdemes vásárolni? (ár/teljesítmény alapján)
Nálam 8700K normál OC-val (ami kb. csökkentett fogyasztás kategória) és szénné húzott 6800 XT-vel 689W-os csúcsértéket is produkált benchmarkban :U (konnektorból mérve)
A 11 éves 750W-os tápom bírta, de ha tervezel magas szintű tuningot, akkor 1000W alá nem mennék.
Ha normál használat lesz, akkor 750-850W-os simán oké :)

Egyébként vmilyen szinten működik a multi-gpu pár játékban, szóval 2db 6800 XT :F :U :DD

(#5118) Novver válasza BeZol (#5117) üzenetére


Novver
senior tag

Amúgy mondasz valamit.

Valszeg maradok (most még) egy 6800XT-nél és spórolok kicsit.
Purely Gaming a cél, illetve nyilván általános használat, szóval ellennék egy 5600X-el is, és akkor maradhatna a táp is, mert a 5600X - 6800XT párost lazán el kéne vinnie 850 wattnak.
Nem szoktam OC-zva használni semmit, alap órajeleken használom, néha megnézem mit tud a nyák, de aztán visszakerül alapra.

*előző posztban elírtam, nem 750W HXi van hanem 850W HXi* :U

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#5119) Sontir Fel válasza Novver (#5118) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Most cseréltem le pár hete a sima 2700est egy sima 3600ra meg a b450es lap helyett b550ös raktam a kártya alá. A távlati cél egy 5600x volt eddig, de elbizonytalanodtam, hogy valóban kell e. A hétvégén megpróbálok valami kisnalulfeszelést a cpunál meg órajel emelést és szerintem jegelem az 5600as dolgot, szerintem szépen meghajtja a 6800XTt :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5120) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valahol tudom ellenőrizni, hogy a SAM ON?

Véleményem szubjektív...

(#5121) hackeeeee válasza hackeeeee (#5120) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké valszeg megy. :)

Véleményem szubjektív...

(#5122) ScomComputer válasza hackeeeee (#5120) üzenetére


ScomComputer
veterán

Így tudod megnézni... [link]

(#5123) hackeeeee válasza ScomComputer (#5122) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott nem jutott eszembe keresni, ránézek majd, köszi a tippet.

Véleményem szubjektív...

(#5124) ScomComputer válasza hackeeeee (#5123) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem is kell,itt vagyok én....nekem írta a kolléga,hogy ,mert már régen kijöttek a másik oldalon is egyes lapokhoz a támogató bios-ok.... :)

(#5125) tisztelturam


tisztelturam
tag

Casekingen még mindig elérhető
[Gigabyte Radeon RX 6800 Gaming OC 16G, 16384 MB GDDR6] ~343k (ez már minden összeget tartalmaz háthoz megy..)

(#5126) fisi válasza ScomComputer (#5122) üzenetére


fisi
senior tag

Nekem ott csak mindeféle nagy E meg F betűk meg §- ák vannak..

(#5127) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Ma végre megcsináltam egy BIOS frissítést (Asus Tuf b550m wifi) a lapokon és így be tudtam kapcsolni a SAM-et. Ahogy láttam a teszteket, a világot nme fogja megváltani, de kell számolni egyéb dolgokkal? Gondolok itt jobban melegedő kártyára vagy ilyesmi :P

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5128) dominating


dominating
tag

Üdv mindenkinek!
Következő lenne a problémám: tegnapi napon feltettem msi legújabb biosát ami már nem béta fázisban lévő SAM-ot tartalmaz. 5600X - b550 tomahawk - 6800 ref a configom és warzone közben sam on-al akkora akadások vannak, visszateleportál 100 méterrel, kb 5 percenként és van hogy ki is dob a játék time outtal. Ha kikapcsolom akkor semmi probléma nincs a játékkal?
Tapasztalt valaki ilyet?

5800x3d + 6900xt

(#5129) Danex válasza dominating (#5128) üzenetére


Danex
addikt

asus b550m-el, nem, a többi része ugyan az nekem is.

Esetleg a configban a worker count vagy mivel lehet játszani

[ Szerkesztve ]

(#5130) Sontir Fel válasza dominating (#5128) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Szintén asus b550m és nem tapasztaltam hasonlót.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5131) dominating


dominating
tag

köszi a válaszokat, akkor várok hátha lesz valami javítás msi-nél

5800x3d + 6900xt

(#5132) Sontir Fel válasza dominating (#5131) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Valahol olvastam, hogy az msi él valami nem kerek b550 fronton... Talán a szakmai topicban. Ezért vettem végül Asust :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5133) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Cyberpunk alatt a GPU ~60, a Junction ~75 fok.

Silent biossal hasonló, cserébe nem üvölt a ventilátor.. Sztem marad a silent bios.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5134) dominating válasza Sontir Fel (#5132) üzenetére


dominating
tag

hardveres vagy softweres gond? orvosolható frissítéssel majd vagy nem?

5800x3d + 6900xt

(#5135) beef válasza Sontir Fel (#5132) üzenetére


beef
őstag

Kíváncsi lennék mi baja - egy elégedett MSI B550 tulaj.

(#5136) Bossp válasza hackeeeee (#5133) üzenetére


Bossp
addikt

De hát az hideg. A 100 junction temtptől sem kell félni :D nyugodtan engedd szabadjára és állíts be egy halkabb venti profilt manuálisan.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5137) fisi válasza Bossp (#5136) üzenetére


fisi
senior tag

Hát igen, sokakat riaszt az amd hülyesége, ezek a junction meg a prociknal a mag vagy nem tudom mi hőmérséklet.
Én már nem is foglalkozom vele. Füstöljön el a szarja-úgyse fog. Nem is nézem milyen meleg játék közben. Volt hogy pl a horizon zero dawn menüjében 89 fokot írt a proci mag hőmérsékletre..
Jobban jártunk volna, ha az amd nem monitorozza ezeket a faszsagokat aztán mindenki nyugodt lenne mint most is hogy csak 60 fok a gpu..

[ Szerkesztve ]

(#5138) hackeeeee válasza Bossp (#5136) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jo. :)

Véleményem szubjektív...

(#5139) Sontir Fel válasza dominating (#5134) üzenetére


Sontir Fel
őstag

BIOS mizéria rémlik :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5140) Pro!Petya válasza hackeeeee (#5133) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nálam is 59-60fok az átlag CP alatt (2500Mhz - 1,08V) de a junction max az már ~85 körül van 60%-os ventivel.
Jó ez mondjuk úgy 6 óra folyamatos game után :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5141) fisi válasza Pro!Petya (#5140) üzenetére


fisi
senior tag

Ez egy finomhangolt kártya?

(#5142) Bossp válasza Pro!Petya (#5140) üzenetére


Bossp
addikt

De az ugye megvan hogy 115-nél kezd el throtthlingolni (5700xt nel meg ugy volt :D) tehat akkor meg csak le sem kapcsol. Lasd mintha regi kartyaknal amikor 80 volt. A melyet 40el jatszanal :D. Akkor se volt rinya 70+ C-nál. 100 alatt hideg! :Dd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5143) Pro!Petya válasza fisi (#5141) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen , saját setup. ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5144) fisi válasza Pro!Petya (#5143) üzenetére


fisi
senior tag

Azért lestem, nekem a szokásos 68 fok körüli értékek jöttek ki a Hotspot meg 92 - 94, le van tojva olvadjon el :C

(#5145) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.
Ma érkezett hozzám egy asus rx 6800 tuf gaming kártya.
3070-em van jelenleg.
Akinek szintén volt korábban be tudna számolni a különbségekről?
FPS különbségek érdekelnének legfőképp, driver mennyire stabil amd oldalon.
UV,OC
Milyen driver ajánlott, melyen progi ajánlott UV/OC-hez, stb.
Teszteket nézve van ahol azonos a teljesítménye a 3070-nel, van ahol odaver neki rendesen.
Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Vacillálok a váltáson.

(#5146) Sontir Fel válasza laychi (#5145) üzenetére


Sontir Fel
őstag

2080tim volt a 6800xt elott. Driver gondokrol nem tudok beszamolni, a cod wzt nagyon szepen viszi. Picit alulfeszeltem es emeltem az orajeleken, problema nelkul megy.
Ugy tudom kijelentheto, hogy az AMD kartyakban boven van tartalek, a 3000es nvidiaban pedig nem igazan. Alap beallitasokra elegendo a driverben piszkalni. Ha 1-1 az egyben tudod cserelni, akkor szerintem megeri a valtas, RTben kb egy szinten vannak, maximum a dlss jelenthet elonyt a 3070 eseteben, de mar keszul az amd valasza is arra allitolag :B

ha cserelsz es nem valik be neked, gyanitom hogy elobb szerzel ujra 3070est, mint ha ezt most elengeded es varsz a kovetkezo amd kartyara ;]

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5147) laychi válasza Sontir Fel (#5146) üzenetére


laychi
veterán

Meg van a 3070-es, nincs eladva.
Ez a kari ma jött, eladásra vettem, de most, hogy megjött és eleve bontott dobozzal jött, belenéztem és egy iszonyat amsszív kártyával találtam szembe magam.
Fólia gyári ragasztással sértetlen,szóval a kari új.
Lemértem, 1751g a fóliában. Böszme nagyon.
Ha más nem kipróbálom és elállok tőle.
HA a másikat eladnám, árában,akkor kb 235 euro lenne a különbözet, ha felárral elviszik, akkor olyan 170 euro lenne a különbözet.
RT nálam nincs használatban. Egyébként se támogatja sok játék egyenlőre.
Amúgy nem tudom megtévedtél e, de ez sima 6800, nem XT

(#5148) hackeeeee válasza Sontir Fel (#5146) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is 2080Ti-ről jöttem. :)

Én csak annyit csináltam, hogy kitoltam a TDP limitet, plusz a p5-ös venti szakaszt 72-ről levettem 60%-ra.

Véleményem szubjektív...

(#5149) hackeeeee válasza hackeeeee (#5148) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagyis, kicsit alakítva:

Véleményem szubjektív...

(#5150) BeZol válasza laychi (#5145) üzenetére


BeZol
őstag

Én ugye 4féle RTX 3070-eset teszteltem a gépemben: ichill x4, gaming x trio, gamerock, phoenix gs.
Sima 6800-asból csak ref kártyához volt szerencsém.
Gyakorlati tesztet Cyberpunk-ban végeztem, ott 72-74fps-t tudtak a 3070-esek és 78-80-at a 6800-as.
Finomhangolva (1995-2010 ill. 2055 és 2115MHz-et fixen tartó és +1000-1200MHz-et húzott memória) a 3070-esek 75-76 ill. 78fps környékéig voltak húzhatóak.
A finomhangolt 6800-ast 2350-2380MHz-re húztam (a referencia kártya ennyit bír egészségesen) és 82-es átlagot mértem legalább.

Nvidia vonalon még nincsen SAM csak feb. végétől, tehát ott nem történt változás és kárytafüggő h nálad épp mennyin stabil.
A ref 6800-as SAM nélkül próbáltam (8700K-m van) és MorePowerTool-lal lehet kitolni a TDP keretét. Én anno sajnos a feszt túlhúztam és emiatt belockolta a kártyát 1018mV-ra, de azóta már tudjuk, hogy a decemberi driverig 1050mV-ra lehet ezt feljebb tolni, a januári driverrel viszont 1025mV a teteje, már nem engedi 1050mV-ot, mert belockol 1018mV-ra. A kérdés ezeknél a kártyáknál tehát az, hogy 1025mV-on mit tud a chip.

Praktikusan én azt mondanám, hogy minimum annyit tud a 6800-as mint a 3070-es, de kb. fixen 10%-ot ver rá, egyes címekben pedig 3080-as szintet is hoz (assasins creed valhalla, hitman 3). Bios flashelni lehet a kártyát 6800XT/6900XT-re, de az amd drivere az aktív shader-számot is nézni, ezért belockolja a kártyát. Ha erre lesz a jövőben workaround, akkor több feszt lehet majd adni ezeknek (1175mV), és a mostani 2450+ MHz körüli órajelet fel lehetne pumpálni 2700MHz fölé, ha bírja a chip (ami ugyanaz mint a másik 2 kártyában).

Tehát ha lesz vmi moddolt bios vagy moddolt driver (még egyik sem megoldható, első sorból követem napi szinten), akkor még +10% lesz a kártyában úúúgy, hogy amúgy eleve 10%-ot tudsz rántani a kártyán azzal, hogy MorePowerTool-ban növeled a TDP keretet :)

Tehát Nvidia vonalon nagyobb TDP keretes Bios-t flashelsz h jobban menjen a kártya, DE én kifogtam olyan 3070-es chipet, ami 1.0V-on betonstabil 2085MHz-en ment 275W-os maximummal, és hiába raktam rá a 330W-os biost (gamerock-ra a gamerock OC bios-t) és mentem el már 1.062V fölé is, az istenért sem volt stabil 2100MHz-en... Másik kártya pedig betonstabilan hozt a 2115MHz-ej játékban... (benchmarkban 2130MHz-et is)

AMD vonalon nem bios flashelsz, hanem MorePowerTool-t használsz, ott kitolod a TDP keretet és utána az AMD driverben (Wattman) állítgatod a csúszkákat. Undervoltolást is úgy érdemes csinálni, hogy MPT-vel belövöd mennyi lehet a max. feszültség, mert a Wattmanos csúszka kb. semmit nem csinál :U

Szóval igen, az nvidia kb. gyárilag ki van maxolva, az AMD kártyák pedig Driveresen meg vannak folytva. Ezen lehet MPT-vel ügyeskedni (=nvidia nagyob bios + voltage/frequency curve), ekkor kb. azonos a gyorsulás mértéke mindkettőnél tehát kb. 10-10%-ot lehet mindkettőn húzni, de a 6800-asban még ott van további 10%, csak engedje egyszer egy moddolt bios vagy moddolt driver ezt ki is aknázni ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.