Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) R3laX


R3laX
addikt

Megjelenés előtt volt is szó róla, hogy egyelőre csak a konzolokra optimalizálnak. Szerintem a 120FPS be van lőve konzolokra és ahhoz mérten terheli a kártyákat, ezért is hibáznak NV/AMD oldalon is a GPU-k. Azóta performance patch még nem jött.

[ Szerkesztve ]

(#14852) Aljasvip válasza Raggie (#14841) üzenetére


Aljasvip
senior tag

6800-al semmi probléma nem volt a játékhoz kiadott driver-rel a BF2042-ben, cserébe minden másik játékban kifagyott vagy kékhalált dobott a driver.
Most vagy a BF lett egy kalap kaki (99% hogy ez van), vagy driver szinten csesztek el valamit.
Én azóta is 21.8.2-n vagyok, az betonstabil, amivel sajnos kidobálna a BF2042 ha játszanék vele (de a béta után lemondtam erről), új játék pedig amúgysem jött azóta.

Simán lehet amúgy, hogy bizonyos speckó körülmények között a gyári OC nem bírja, ezért nem lehet csak TimeSpy-al se stabil, játékra is alkalmas OC-t kitesztelni. A gyári tuning is hasonló, és a multis vállalati világban dolgozva abban sem lennék biztos, hogy anno ott a laborban az OC-ra tesztelt játékok száma meghaladta a 10-et. :DDD
De mégha a gyár ki is teszteli, az AMD kihoz egy új driver-t ami agresszívabban boost-ol, aztán lesz ott rottyanás.

Nálam például a driver letojja a Wattman beállításokat néha. Be van neki állítva, hogy 2380MHz a max órajel, erre a TimeSpy crash-el, és látom hogy 2387MHz-en ment a lelkem. Hát köszönöm szépen, nem véletlen volt ott az a limit, te gyökér szoftver... :W

[ Szerkesztve ]

(#14853) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Melyiket vennétek?
Powercolor Red Devil 6900 XT (Nem az ultimate)
vagy
AsRock Formula OC 6900 XT?

Sima játékos vagyok :)

(#14854) BeZol válasza TestamentDNR (#14853) üzenetére


BeZol
őstag

AsRock OC Formula-t egyértelműen, mert ulitamete chipes (+100-150MHz azonos feszültséggel és fogyival), és hűtésügyileg egyforma a kettő mind hőfokokban mind hangerőben, annyi h az AsRock-nál a VRM is hőpadolva van és hozzáér a hűtőbordához, míg a Red Devil-nél szabadon fityeg, szóval részemről ezért is írtam korábban, hogy +20-30ezer Ft-os felárig biztosan az AsRock OC Formulát vennám a Red Devil Ultimate ellenében, na de te csak sima Devil-t nézel, kérdés melyik mennyiért lenne.
Sima játékosként +10% teljesítménnyel számolhatsz egy sima 6900 XT-hez képest, ennyi felárat ér meg a Devil vs Devil Ultimate, és utána jön amit írtam 20-30ezer Ft. Ha ennél több az OC Formula, akkor vedd a sima Devil-t.
Ha nem kell az extra 10% teljesítmény, igazából elég a sima 6900 XT is.
Rendesen boltból vegyed, hogy ha nagyon coil whine-olna, vissza tudjad vinni.

[ Szerkesztve ]

(#14855) TestamentDNR válasza BeZol (#14854) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

613000 (sima Devil) vs 628000 Ft (Formula OC).
Közel levő, megbízható bolt (Firstshop).

(#14856) Celithrandi válasza Aljasvip (#14835) üzenetére


Celithrandi
addikt

teljesen alap beállítások mellett van gondom 144fps limittel.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#14857) DroiDMester válasza BeZol (#14854) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kicsit tévedésben vagy!

A VRM hűtve van a devilen is, ha nem lenne nemsokáig menne játékok alatt, mert felmegy 110fokig és ledroppol a gpu órajele annyira hogy 110fok alá menjen a vrm hőfoka.

A VRM nek a tekercsei nincsenek hűtve a DEVIL.en, de nincs is rá szükség, nálam az Alphacool FC blokkal sem hűtődnek a vrm tekercsei, és láthatjátok milyen alacsonyak a hőfokok még 500w os terhelés mellett is, szóval nemkell hűteni azokat a tekercseket!

(#14858) BeZol válasza TestamentDNR (#14855) üzenetére


BeZol
őstag

Kérdés nélkül OC Formula, főleg h 10%-kal erősebb is lesz az Ultimate chip miatt.

DroiDMester:
akkor vrm tekercsek, a lényeg h Devil-en nincs rajta semmi, az OC Formulan meg igen.
Aki nézegeti, annak "hiányérzete" lehet, ezért részemről +1 pont az OC Formulának.
Hűtésügyileg viszont egyformák a GPU, GPU-Hotspot és Memória hőfokok, szóval ízlések és pofonok innentől.

(#14859) TestamentDNR válasza BeZol (#14858) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Elkelt a 3070, megrendeltem az OC Formulát! Köszi szépen! :)

És most kezdhetek visszaolvasni ezerrel, mert azt sem tudom már, mit hova kell állítani AMD-nél, hogy hűvős legyen és erős! :D

(#14860) BeZol válasza TestamentDNR (#14859) üzenetére


BeZol
őstag

1000-1100mV fesz MPT-vel, kb. ennyi

(#14861) BullKoxa válasza Raggie (#14841) üzenetére


BullKoxa
őstag

6800XT . Sajnos van DirectX error ha a Vga nincsen nagyon gpu szegényre állítva. 1900- 2000MHz-n van a Gpu ha a komoly 2042 van teritéken. Így nincsen Dx hiba. :DDD

(#14862) Ubi82 válasza TestamentDNR (#14859) üzenetére


Ubi82
őstag

MPT-ben TDP limit 600W-ra, GFX és SOC fesz 1250..1300mV-ra aztán Time Spy, hűvös lesz és erős :DDD
Lemaradt, hogy grat és üdv a vörös oldalon ;] , várjuk a teszteket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14863) Jacek válasza Ubi82 (#14862) üzenetére


Jacek
veterán

És stabil mint a magyar forint :DDD

(#14864) R3laX válasza BullKoxa (#14861) üzenetére


R3laX
addikt

Játszottam egy 1,5 órát, én lekopogom nálam most nem volt Dx hiba legújabb 22.1.1 driverrel, lehet ez beválik a BF2042-höz. 2850-en volt a max boost 6700XT-vel. Simán felmászkált 2785-re is, így nem kellett visszavennem.
Igazából ha 2820-ra visszacsaptam, akkor a 21.12.1 sem volt gáz, úgy 2750 körül mozgott. Régebbi driverek meg tényleg ahogy írtam, simán egy -15-20%-ot levettek. ~115FPS minimumom leesett 100 alá meg ilyenek, ami rögtön feltűnt. 1080P High

[ Szerkesztve ]

(#14865) Raggie válasza BullKoxa (#14861) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi a visszajelzést. Ezek szerint azért itt is tapasztaltak ilyet a fórumtagok. Elég furcsa dolog. Remélem fixálják a játékot vagy az AMD drivert, mert nem vet jó fényt a kártyákra... :(

Clint Eastwood FTW

(#14866) Aljasvip válasza BeZol (#14858) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Azért jó a tekercs hűtés, mert ami egyáltalán nem melegszik, azt ha hozzákötöd thermal interface-szel a 60-70°C bordához, akkor fel fogod fűteni. :))

Szerencsére a mai 7nm chip-eknél inkább csak belül forr a cucc, a borda 40-50°C között van, így nincs gond ebből, de a tekercs hűtés továbbra is felesleges.

Celithrandi #14856
Értem mit írtál. Ezért válaszoltam, hogy valószínűleg instabil a gyári OC, ezért próbáld meg lejjebb venni a teljesítményt.
FPS limitet játékban állítsd be, a Watrman ebben is gyengébb képességű sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#14867) steewcv65


steewcv65
őstag

Kinek milyen mpt beállítással megy az 6800xt ?Soc v, gpu v , mhz , tdp stb .... :D???

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#14868) apollo12 válasza steewcv65 (#14867) üzenetére


apollo12
veterán

alapfeszültség, 2.6ghz 350wtdp ;]

(#14869) gery14 válasza Raggie (#14865) üzenetére


gery14
senior tag

Még mindig nem a kártyák a szarok.. nekem alapon és oc val is vajsima a game es nem lép ki ;] a game egy szar ilyen szinten.Bull velem játszik megtudja mondani nekem ki e lépked :N

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#14870) Pro!Petya válasza gery14 (#14869) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Tényleg vicc már hogy egy optimalizálatlan xarkupachoz (bf2042) akarja állítgatni egy két ember a kártyáját mert azt hiszik azzal van a gond. :W

Véletlenül sem a játékkal aminek a motor fejlesztői már rég leléptek ...... :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#14871) TestamentDNR válasza Ubi82 (#14862) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Köszönöm!
Rajta leszek, de előbb legyen nálam a kártya, és legyen jövőhét! 😁

Voltam már a vörös oldalon egy Red Devil Vega 56-al... nagyon frankó kártya volt az. Csak aztán növekedett a felbontás 😁

[ Szerkesztve ]

(#14872) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Melyik a legstabilabb driver amit erdemes felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#14873) BullKoxa válasza steewcv65 (#14867) üzenetére


BullKoxa
őstag

Holnap küldök neked Pü-ben képeket.

(#14874) Celithrandi válasza Aljasvip (#14866) üzenetére


Celithrandi
addikt

Ramsebességet vagy gpu órajelet kellene inkább visszavenni? FPS limitet játékban állítottam, watmanom egyáltalán nincs is.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#14875) steewcv65 válasza BullKoxa (#14873) üzenetére


steewcv65
őstag

Oksika

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#14876) Ubi82 válasza TestamentDNR (#14872) üzenetére


Ubi82
őstag

Sajnos játékfüggő (oc/uv is), nálam a 21.8.2 volt eddig a legstabilabb, de a 21.12.1-et is dícsérték már páran :D
Pl Forza 5 csak új driverrel fut szépen, indításnál rinyál ha régi a driver :U

[ Szerkesztve ]

(#14877) palfitom válasza BullKoxa (#14873) üzenetére


palfitom
félisten

Pedig más(oka)t is érdekelhet!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14878) DroiDMester válasza BeZol (#14858) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van aki szerint(sz.tem is) jobb ha nincs kapcsolatba a vrm tekercs hűtése a RAM és GPU hűtés bordájával, mivel a ram és gpu sokkal nagyobb hőt termel, így a VRM tekercsek így nem hűtést kapnak, hanem ellenkezőleg fűti őt a gpu és ram melege! :DD

(#14879) Raggie válasza Pro!Petya (#14870) üzenetére


Raggie
őstag

Egyáltalán nem erről van szó.
Hanem arról, hogy ha valaki megveszi a játékot és a kártyát, akkor elvárná, hogy működjön és tudjon játszani vele.
Nem saját OC hangolásról beszélünk, hanem dobozból kivett kártya gyári értékeiről. És én is tudom, hogy ez lehet user error, de jelen esetben nagyon valószínű, hogy nem az. 5-10 éve saját gépet építő barátaimról van szó.
És lehet szar a játék is persze. De elviekben a drivernek is jónak kellene lennie annyira, hogy ilyen esetekben ezt felismerje és akkor inkább ő maga vegye vissza annyira a teljesítményt, hogy ne fagyjon ki a program, ne váljon instabillá a kártya.

Jómagam nem tudom tesztelni, mivel nincs meg ez a játék, nem is igazán érdekel. De ettől még van akiket igen, és azt én is gáznak tartom ha ilyesmi hibák vannak. Nem szeretem a zöldeket, de pl nVidia oldalon nincs ilyen gond(ezzel, mert tudjuk, hogy ott meg másik játék kártyákat nyír ki).

Ez csak egy sajnálatos példa arra, hogy milyen dolgok amik miatt még máig él az a tévhit, hogy a biztos és tuti az nVidia és az AMD kártyákkal mindig van valami gixer.
(én nem értek ezzel egyet)

Clint Eastwood FTW

(#14880) tusi_


tusi_
addikt

Nemtudom, Ti mennyit nyertek jatekokban - nem 3dmarkban - ezekkel a tuningokkal, de nalam kb 3-4% atlag fpsben, max 10% max fps ben, ami annyira nem erdekel, mert tul van a monitor frissitesi hataran es ezert vagva van.

Tegnap megtalaltam a tavalyi screenshotomat az egyik forumban es a tuningolatlan 5800x/6800 paros par %al volt lassab, mint a most szenne tuningolt rendszer.

Cpu-t is kiprobaltam mar mindenhogy, allcore, pbo, pbo/CO 5ghz-n es mindig ugyanazt az eredmenyt kapom RDR2 alatt.. VGA nal ugyan ez a helyzet. Most 2500/2100 on megy es semmi kulonbseg nincs jatekokban

eat, sleep, play, replay

(#14881) Devid_81 válasza tusi_ (#14880) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Viszont sokkal jobbat alszol ha tudod, hogy minden sz@rra van tuningolva ;] :DDD
En is nagy hive voltam a fesz emeleses OC-nak hosszu ideig, nem erdekelt ha 700Wattot fogyasztott a gepem jatek kozben.
Mostanra egyre jobban az erdekel, hogy hogy a lehet az eloirtnal kevesebb fesszel huvosen tartani a gepet minel kevesebb fogyasztassal.
Biztos veszitek vele en is vagy 10%-ot viszont sokkal jobbat alszok mint elotte :K

Szerk: az a baj ezekkel a +10% teljesitmeny +50% aramfelvetel dologgal, hogy pont nem ment meg attol, hogy ne kelljen next gennel vasat cserelni ha epp nagyon szamit minden egyes FPS.
Ha OC-val +50% orajelekre es teljesitmenyre lehetne szert tenni maskepp gondolkodnek en is, de ez mar nem az a vilag mint anno amikor a 300-as celeront 450-en hajtottuk...vagy a core 2 duokat OC-ztuk ezerrel stb. :B

[ Szerkesztve ]

...

(#14882) tusi_ válasza Devid_81 (#14881) üzenetére


tusi_
addikt

Pont tegnap allittotam be a CPU-n egy olyan ppt,tdc,edc erteket, amivel 2-3%-al lassabb csak a gep Cinebenchekben, de kb 6-8 fokkal huvosebb.
Kartyat is visszavettem 2550rol 2450 re kissebb voltagevel. Igx minden 60 fok alatt van es kellemes csendes is :)

eat, sleep, play, replay

(#14883) R3laX válasza Raggie (#14879) üzenetére


R3laX
addikt

Van az NV-n is: [link]
Volt az BF4-ben is: [link]
Ettől függetlenül nem kéne eljátszani ugyanazt, mint 9 éve, de új béna csapat. Tanulniuk kell.

Amúgy meg egész jó ez az új driver, poénból letoltam most egy BF2042 CQ 128-as kört úgy, hogy 2900MHz-re raktam a 6700XT-t :):

[ Szerkesztve ]

(#14884) R3laX válasza R3laX (#14883) üzenetére


R3laX
addikt

Teszteltem, de timespy azért nem bírja, marad a régi Max 2850MHz. Így a 240W korlátot elérve 2750 körül megy TS-ben, szokásos. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14885) Sontir Fel válasza R3laX (#14843) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Az egyik én vagyok az említettek közül.
Random dobja a hibát, alap performance és silent módban is :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#14886) R3laX válasza Sontir Fel (#14885) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam még a Future Frame Rendering van Off-on, amúgy én legyapálnám a drivert AMD Cleanup Utility-vel [link] , majd újraraknám a legfrissebb drivert. A BF 2042 mappát (cfg, cache, egészet) törölném a Dokumentumok mappából.

Ha még jobban rámennél Origin szinten, mert elvileg menti cloud-ba a beállításokat, akkor a C:\Users\"saját felhasználó"\AppData\Local\Origin mappát is száműzném :). Mellette kinyomnám a Cloud Save Usage-t. Miután szépen működne egy jó ideig hibátlanul, akkor egyik indítás után visszakapcsolnám, hogy már a friss beállításokat mentse a felhőbe.

(#14887) ScomComputer válasza R3laX (#14883) üzenetére


ScomComputer
veterán

"2900MHz-re raktam a 6700XT-t"....miért a régivel nem ment így ?
TS stress teszt is lefut?
Láttam én már karón varnyúút... ;] :DDD

(#14888) R3laX válasza ScomComputer (#14887) üzenetére


R3laX
addikt

Írtam utána azt nem bírta :), így viszont megy a BF2042 is a régi megszokott Boost-tal. 2850MHz-en megy csak végig a TS Stress.

[ Szerkesztve ]

(#14889) IzI


IzI
senior tag

Hi

Gyári amd kártyát lehet valahogy venni az amd oldalon vagy van valami sorban állás?

Szerk.: van egy youtube csatorna,ahol mutatja a amerikai készletet és ott amd alatt queue felirat van.Ilyet jó ideje nem láttam ott,pedig nézem sokszor poénból. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14890) R3laX


R3laX
addikt

5800X + 6700Xt Nitro+

Battlefield 2042: 1080P High, Conquest, 128 Player, Orbital Map

Amúgy a HotSpot nekem is fel tud szépen mászni, de ez lehet a kompakt Fractal Design Meshify C Dark TG ház miatt is van. Pont befér a kártya az első ventik elé :).

(#14891) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Holnap beszerelem. Adtak hozzá merevítőt, nem is csoda. Nagy és nehéz. :D

(#14892) ScomComputer válasza TestamentDNR (#14891) üzenetére


ScomComputer
veterán

Híj,de cííp,jöhet egy bemutató.. :K

(#14893) Sontir Fel válasza TestamentDNR (#14891) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Hasznald egeszseggel. Eletem legjobb kartyaja. Modnjuk mindig ezt mondom, ha ujabbat, gyorsabbat veszek :B

#14886R3laX: koszonom szepen, tenyleg. Viszont ennyi aldozatot nem er ez a jatek ;] ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#14894) Ubi82 válasza ScomComputer (#14892) üzenetére


Ubi82
őstag

Te nem a téli álmodat alszod, mit keresel itt? :DDD

#14891 Ufóka :DDD
Sorry, ez rövidebb, very nice photoshop, BeZol-ka irigy lesz :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14895) BeZol válasza Ubi82 (#14894) üzenetére


BeZol
őstag

Csak akkor ha megdönti vele a Time Spy rekordomat ;]

(#14896) sakal83


sakal83
addikt

Kis tapasztalat a Powercolor 6800xt Red devil es a Sapphire 6800xf Nitro SE hűtéséről:

A powercolor komolyabbnak tűnik de sajnos csak kinézetre. A powercolornak ugyanazon fordulatszámon a hangja hallhatóan hangosabb raadasul ugyanazon gpu hőfokot nagyobb fordulaton tudja csak hozni. Emellett ugyanazon gpu hofok mellett a hot spot bő 10C fokkal magasabb mint a Nitron. Az összes beállítas (gpu mem feszültség) ugyanaz volt ugyanazon gepen ugyanazon terhelessel.

Eddig sajnos csalodas a hűtése a Nitrohoz illetve a Pulsehez kepest is amelyek pedig ránézésre sokkal gagyibbak.

(#14897) Devid_81 válasza sakal83 (#14896) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Red Devilrol mar mashol is olvastam, hogy ott is eltud szallni a hotspot rendesen.

...

(#14898) TestamentDNR válasza BeZol (#14895) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Én nem tervezem kirakni az erkélyre, úgyhogy tuti eselytelen, ne aggódj! :D

(#14899) Pro!Petya válasza sakal83 (#14896) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Érdekes , kb az összes teszt amiben van ez a kettő pont az ellenkezőjét mutatja :U
Pl: Techpowerup , Hardware unboxed ....

Azért a kettő között majd fél kiló difi van.. ~400gramm.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#14900) BeZol válasza sakal83 (#14896) üzenetére


BeZol
őstag

Time Spy-t GPU-Z max értékekkel kérnénk, mert ez így szóbeszéd :U
Lehet selejtes darabot fogtál ki hőfokügyileg.

Azon viszont nem kell csodálkozni, hogy azonos fordulaton a Sapphire halkabb, ezt már 1 évvel ezelőtt kitárgyaltuk.

Anno még nitro+ és red devil 6800 XT összehasonlításokat is csináltunk, és nekem úgy rémlik, hogy a Sapphirenak talán +300rpm mellett volt azonos hűtési teljesítménye kb., és ugyan akkoriban nem jártam red devil nálam, de ftw3 3070-es igen ami szintén 1500as fordulat körüli hűtés, így még én is megállapítottam kb-ra, hogy igen, azonos fordulaton halkabb, de kell a magasabb fordulat ugyanahhoz a hűtési teljesítményhez.

Első AsRock OC Formulam:

Második AsRock OC Formulam:

És a két OC Formula előtti Powercolor Red Devil Ultimate:

A méréseknél a TDP-keretet látod, lődd be a Sapphire-odat simán Wattmanban ugyanennyire (+ x% áramot kell adnod), órajelet persze növelhetsz a GPU-n ha szeretnél, de a memóriához ne nyúlj, mert az fixen elvesz vmennyit a TDP-keretből, és a fenti kártyáknál is alap volt a memória.
Egyből össze lehet majd hasonlítani a hűtéseket.
Nálam 25 fok volt a szobában mind3 kártyánál (kisbaba miatt), de látod a két OC Formula sem volt hűtésügyileg azonos (vagy csak maxon járattam ott a gépházventiket :F ), tehát igenis lehetnek eltérések.

Majd holnap TestamentDNR ezek alapján tud is egyet mérni és meglátjuk mizu nála.

De itt vannak Sontir Fel mérései is: (jobb klikk, kép megnyitása új lapon)

AsRock OC Formula

Sapphire Nitro+

FONTOS!
Ne csak a hőfokot nézd, hanem a max. fogyasztást ÉS a hozzá tartozó ventifordulatszámot.
És igen, halkabb a Sapphire azonos fordulaton, ebben igazat adok neked, de a hűtése nem jobb azonos fordulaton.
Ha nálad a fordítottja van, akkor rosszul összerakott darabot fogtál ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.