Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) vladtepes2 válasza Create. (#5550) üzenetére


vladtepes2
csendes tag

Nálam a sima verzió van. Lehet, hogy az ultrára gondolnak sokan?

(#5552) Qtya72 válasza Create. (#5548) üzenetére


Qtya72
aktív tag

A gigával is csak annyi baj van, hogy kicsit hangos is tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#5553) vladtepes2


vladtepes2
csendes tag

Annyit hozzátennék azért, hogy én egyedi venti profilt használok. De szerintem sokan mások is.

(#5554) Capricornus válasza Create. (#5548) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Nálam lehet, hogy táp gond van. Ma, ha minden jól megy, kipróbálom egy erősebb és újabb táppal. Majd beszámolok, hogy hogy ment.

Az a gyanús, hogy ha leveszem a power limitet 160 W környékére, akkor nincs gond. Általában. :-)

Amúgy a hangja sem zavaró, nekem amúgy is jön egy kis zúgás a gépből, meg én kézzel belőttem a ventit és így már sikerült egy jó hőmérséklet-zaj kompromisszumot kötni.

Per aspera ad astra!

(#5555) Attila198506 válasza Create. (#5550) üzenetére


Attila198506
csendes tag

Szia! Nálam igen xfx thicc II ultra!

(#5556) hegyvarig


hegyvarig
csendes újonc

Köszi a válaszokat! Most megnéztem, a Powercolor Red Dragon-t és a Sapphire Pulse-ot pontosan ugyanannyiért tudnám megvenni, a kettő között van valamilyen számba vehető különbség?

(#5557) Create. válasza hegyvarig (#5556) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ha mind a kettőre 3év garancia van, akkor amelyik szimpatikusabb azt vedd.

(#5558) Create. válasza Attila198506 (#5555) üzenetére


Create.
Topikgazda

Szia,
beraktam az ultrát, ahogy nézem a nem ultra csak órajelben különbözik.

Capricornus: majd ha megnézted kérlek jelezz vissza, hogy az volt-e a gond.

(#5559) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Az a teljesítményfigyelő radeonos cucc (Ctrl+Shitf+O) nálatok is állandóan eltűnik?
Vmelyik gameben egész sokáig megy aztán egyszer csak egy lagg kíséretével kikapcsol.
Másik játékba alig lehet előhívni aztán szinte egyből felszívódik.

Mindjárt visszarakom megint az MSI AB-t ami megbízhatóan működik bár elvileg nem ajánlott progi.
De ahogy látom sokan azért mégis használják.

[ Szerkesztve ]

(#5560) SzlobiG válasza Albigator (#5559) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindig is használtam AB-t semmi gond vele. :U

(#5561) TylerDurden


TylerDurden
tag

Hali!
XT Nitro+ van esetleg valakinek? Ha igen mi a tapasztalata? :D

(#5562) Albigator válasza SzlobiG (#5560) üzenetére


Albigator
őstag

Tudom, de van aki ajánlja vki nem.

Nekem is volt fennt még a Nitronál és nem az volt a probléma okozója...

(#5561) TylerDurden

Hali. Nálam volt, egy BONTOTT de nem akarod tudni a tapasztalataimat. ;]

A topikban van még több embernek is, pl fanti komámnak. Ő jó véleménnyel van róla egyébként. :D

Én már visszakültdem, most egy sima 5700-as Strixet tesztelek. Eddig konkrétan egy durvának mondható hibám volt, de a legfrissebb driveren vagyok a kezdetektől.

[ Szerkesztve ]

(#5563) TylerDurden válasza Albigator (#5562) üzenetére


TylerDurden
tag

:DDD Biztató. És driverhez köthető gondod volt, vagy egyéb? :D

(#5564) Create. válasza TylerDurden (#5563) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nekem is az van, semmi gondom nincs vele. A driverek olyanok, amilyenek, ki kell tapasztalni, hogy neked melyik válik be.

(#5565) Albigator válasza TylerDurden (#5563) üzenetére


Albigator
őstag

Annyira komplex volt a dolog h fogalmam sincs még most se mi volt a probléma. De sztem driveres gondot tetézte vmi hardveres is. (4 féle drivert használtam amúgy)
A topik tele van a sírásommal ezzel kapcsolatban, vki konkrétan el se hitte h tapasztalhatok ennyi féle hibát.
Ha gondolod rákereshetsz...

Ezzel szemben a sima 5700-as Strixel nincs ennyi problémám, sőt eddig egy durvább volt, amiről írtam az Azonnali VGA-s kérdések órája topikba. Ha véletlen előfordul mégegyszer akkor fogok izgulni.
A többi kis "apróság" dirveres, illetve játék függő.. Ott valszeg nem a kártya hibázik.

Ha nem indul újból a gépem, nem fagy stb attól én már boldog vagyok, eddig 9 nap alatt nem volt csak az az 1 eset amit linkeltem ami ilyesmi volt... :C

[ Szerkesztve ]

(#5566) TylerDurden


TylerDurden
tag

Akkor lehet kifogtál egy gyári hibás darabot? :DDD

(#5561) Create.
De ez a legfurább, hogy valakinél teljesen jól működik, másnál meg rakat gond van vele.
Én 2070S-t használok, de annyi mindent írtak róla, hogy így nem jó, úgy nem jó, más meg, hogy tökéletesen megy és nagyon jó kártya, hogy nagyon kíváncsi lettem és muszáj lesz kipróbálnom. :DDD :DDD

(#5567) Create. válasza TylerDurden (#5566) üzenetére


Create.
Topikgazda

2070s-t én semmiképpen nem cserélném rá, ha meg vagy elégedve vele.

(#5568) Compika válasza Albigator (#5559) üzenetére


Compika
aktív tag

Nálamis előfordult már, legalább nem egyedi probléma.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5569) kvarc válasza Create. (#5548) üzenetére


kvarc
tag

Nekem nem sok bajom van a giga 5700 xt OC-van. Nem melegszik túl sok óra játék alatt se.
COD és F1 2019 volt futattva sokat.

(#5570) apollo12 válasza Albigator (#5559) üzenetére


apollo12
veterán

nekem is eltűnik de én csak forzába használom

(#5571) SzlobiG válasza TylerDurden (#5566) üzenetére


SzlobiG
félisten

2070 supert minek akarod 5700-re cserélni? Gondot akarsz magadnak? ;]

Amúgy nekem tényleg hibamentes a drivereket se kell cserélgetni, de tuti nemn cserélném le a 2070S-t.

(#5572) TylerDurden válasza SzlobiG (#5571) üzenetére


TylerDurden
tag

:DDD Szimpla kíváncsiság, de még alszok rá egyet akkor. :DDD

(#5573) Bossp válasza SzlobiG (#5571) üzenetére


Bossp
addikt

En 1080 Ti-t csereltem es nem bantam meg. Meg ezzel a legujabb driverrel is elvagyok pedig bugos as hell xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5574) Aby_2014 válasza TylerDurden (#5563) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Szintén nitro+ :

Eddig a metro exodust, plague tale innocent játszottam ki, illetve fornite-ot játszuk fiammal.

12.3-as driver, fagyás, kilépés, lag nem volt, freesync miatt chillel 75 fps-re korlátozva
2 órányi metro exodus 1080p felbontás mellett , extreme beállítással, ilyen hőfokokat produkál, mindezt úgy hogy a ventilátorát alig hallod, hogy megy:

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5575) apollo12 válasza TylerDurden (#5572) üzenetére


apollo12
veterán

akkor már 5700xt

(#5576) Capricornus válasza Create. (#5558) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Hali!

Egyelőre úgy tűnik, hogy a tápcsere megoldotta. A power limit most 0%-on van, eddig két 3D benchamark is lefutott, amin eddig ilyen beállítással elszállt. Még azért tesztelem tovább, de egyelőre jónak tűnik.

Per aspera ad astra!

(#5577) TylerDurden válasza Aby_2014 (#5574) üzenetére


TylerDurden
tag

Az a hotspot 97 fok az normális? (tudom AMD szerint igen)

(#5570) apollo12

nyilván XT, ha jól tudom nitro+ból csak az van

(#5578) arnoldito válasza TylerDurden (#5577) üzenetére


arnoldito
senior tag

Elvileg igen, 100 alatt normális. De ahogy írta is ventit alig hallani, ezért is magas neki a Hotspot. Nekem 40-45% mennek a ventik és megáll a Hotspot 75fokon maximum.

(#5579) Aby_2014 válasza TylerDurden (#5577) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Mint írod is a gyártó szerint igen, a korábbi r9 290x -es kártya is évekig ment (illetve megy is, csak a váltás miatt most nyugdíjazva) 93-94 °C-al, bár az nem tudom mit mért, csak azt, hogy ilyen magas hőmérséklettel ment, mindezt párosítva egy visító ventilátorral :) a kártya tuning bios állással és +20% power limittel érte el ezt a hőfokot...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5580) SzlobiG válasza TylerDurden (#5572) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát figyelj, ha ennyire akarsz cserélni, akkor cserélj velem adom az 5700-at. :DDD

(#5581) b.


b.
félisten

helló srácok, Igen én és itt :DDD

Segítsetek abban, hogy az normális e hogy a kép nagyon szemcsés, mintha filmgrain lenne rajt. Még a win háttérképe is az.
A másik, hogy ah elindítok HDR-ben játékot utána kilépek windowsba halvány szürke fakó az egész asztal és minden. Ki kell jelentkeznem majd újra vissza, hogy helyreálljon. Erre van megoldás?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5582) Albigator válasza TylerDurden (#5566) üzenetére


Albigator
őstag

Lehetséges...

Én is azt mondom ne cserélj 2070S-ről.
Ki akartam próbálni az AMD-t de kicsit bánom h egy sima Strix 2070-et nem hoztam el 150e-ért kuponnal...

(#5574) Aby_2014

Kicsit fura nekem ez a Metro Exodus is, azt hittem ez jobban használja már a VGA-t de kicsit benéztem ezt is.
Nekem itt volt nagyon kevés a 6 gigás 1060-om még High-Ultrán is. De most az 5700-al Extreme beállításon sincs sokkal több FPS-em FHD-n. Ritka h 90-95% fölött legyen a GPU kihasználtság. Nem lett sokkal több FPS-em így, sokat pihizik a VGA:

1 óra Metro a Volgán:

(jobb klikk megnyitás új lapon)

Hwinfos FPS számláló reális. Külön most nem mértem más progival mondjuk (pl MSI AB)...

[ Szerkesztve ]

(#5583) beef válasza Albigator (#5582) üzenetére


beef
őstag

A 1060-ad extreme beállításokkal átlagban tolt volna 37fps-t, ez 75, azért az nem kicsivel több :)

(#5584) Albigator válasza beef (#5583) üzenetére


Albigator
őstag

Amúgy igazad van nem értem mit "sírok", a tényeket kell nézni csak, ami a bench ebben a gameben.. :U

Metro Ultra:

1060 6GB: 3337 frames, avg: 32.6 FPS
(itt még a RAM is gyorsabb volt, +133 MHz)

vs

5700: 5771 frames, avg 55.6 FPS

Ez több mint 70% erőtöbblet. :)

Kár h a Nitroval nem csináltam ilyen mérést... :O

[ Szerkesztve ]

(#5585) AlienApollo válasza TylerDurden (#5561) üzenetére


AlienApollo
tag

Ha unod hogy a 2070S csak úgy teszi a dolgát mindenféle gépészkedés nélkül, vagy attól pezsdül a véred ha minden játéknál órákig matathatsz optimális beállítást keresve, esetleg szereted azt a bizsergető érzést mikor egy driver frissítés után nem tudod, hogy milyen régi/új probléma jött éppen elő akkor a váltás tényleg neked való. :)

Viccet félretéve a Nitro csendes,gyors és szép kàrtya. Egy olyan hibája van ami nem driveres és csak rá jellemző az az hogy terhelés alatt az RGB ledek néha fehéren felvillannak, de Sapphire szerint ez olyan ritka, hogy nem foglalkoznak vele. Driveres gondokat meg ki kell tesztelni , nálam 12.1-el nincs probléma.

(#5586) Albigator válasza AlienApollo (#5585) üzenetére


Albigator
őstag

Na én pont ezt az egy hibát nem tapasztaltam (vagy szimplán nem vettem észre), de sztem minden mást igen... :C
Amúgy ami még jellemző erre a típusra ha jól tudom, az a hirtelen ventifelpörgés. Az sem mindig megoldás ha radeonon belül használsz manuális ventiprofilt mert azt vmikor elfelejti.. :D
MSI AB-vel mondjuk tutira be lehet lőni. :K

[ Szerkesztve ]

(#5587) TylerDurden


TylerDurden
tag

:DDD
Csak jött egy ilyen érzés, hogy ki akarom próbálni a kártyát, de ezek után úgy érzem elmúlt :DDD :DDD :DDD

Hirtelen ventifelpörgés az megvan RTX-nél is, de ritkán csinálja és akkor is kb. fél másodpercig tart, aztán megy tovább rendesen. Több RTX-nél is találkoztam már vele.

[ Szerkesztve ]

(#5588) zsida.kornel válasza AlienApollo (#5585) üzenetére


zsida.kornel
tag

Ha fehérre allítod a ledet, nem villan fel :D
Na ez a next level gondolkodás.
(Szintén egy nitro+ tulaj)

(#5589) fanti válasza TylerDurden (#5561) üzenetére


fanti
addikt

Albi komám is írta, nekem van Nitro+ kártyám, 19.12.1-es drivert visszatettem, mert az újabbak még azért stabilitásban nem hozzák azt a húdetutit, viszont semmi gondom vele így most, Freesync is van mindennél ahol kell, úgyhogy nekem bejött nagyon, és ugyebár én egy MSI 2070 Super Ventusról jöttem át. Alzától vettem azt is, 14 nap előtt elálltam, visszaküldtem, visszautalták a vételárat, majd ugyancsak az Alzától vettem a Nitrót.

Nagyon sokat játszom multiban a Star Wars BFII-vel, a BF1-el és a BF5-el is. Azok is patentül mennek 2560X1440-es felbontással, 75Hz-es Freesync-el, Ultra grafikán. (konfigom az adataimnál).

AMD-s a lapom, a procim és a VGA-m is. Nincs panaszom rá.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5590) Albigator válasza TylerDurden (#5587) üzenetére


Albigator
őstag

De tényleg egy ember (én miattam) ne menjen el a kedved azért a Nitrotól.
Nálam egy bontott kártya volt és nem vált be, többen viszont megelégedéssel használják.

Az már más kérdés, h van-e értelme 2070S-ről váltani (sztem nem).

[ Szerkesztve ]

(#5591) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

első benyomások még ismerkedünk nv után szokatlan hogy ennyit kell babrálni giga rx 5700xt gaming oc. 3 kör fire strike után így néznek ki a hőfokok . beállítások is rajta vannak. egy v.mi aggaszt a hotspot nyáron ezzel nem lesz gond ?
feszt sikerült bevinni 1.130v.-ra ez mennyire jó ? próbáltam a ventiket is megfogni mert utálom ha üvölt .

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#5592) Szinyák


Szinyák
őstag

superposition alatt :

Tényleg még egy dolog van ami idegesít, hogy asztalon nem veszi vissza az órajelet (mem) ha 144 hz be van állítva vissza kellett vinnem 120hz .-re . Próbáltam a 2019, 2020 driver tök mind1 . Erre van vmi trükk . Remélem orvosolni fogják ezt a hibát . ??

Szinyák

(#5593) Shkiz0 válasza Szinyák (#5592) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hivatalosan nincs. Ez a megoldás amit írtál, hogy 119 vagy 120-ra kell levenni és akkor visszaveszi.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5594) tusi_ válasza TylerDurden (#5572) üzenetére


tusi_
addikt

En is pont ezen agyalok. A 2070S el c csak annyi a bajom, hogy a sync nem megy rendesen bizonyos jatekokban es pont a legfontosabban nem. El kezd villodzni a kep es idegesito. Ilyenkor ki kapcsolom a syncet es vissza, aztan megy megint. De nem mindenhol. Acc, 3dmark villog, farcry new dawn, cod mw,sotr megy hibatlanul..
Elotte egy gtx 1070 em volt es azon semmi gond nem volt.

eat, sleep, play, replay

(#5595) tusi_ válasza TylerDurden (#5587) üzenetére


tusi_
addikt

Az enyem pulzal. Mintha felporogne, de aztan megsem es ezt 20-30 sec ig. Aztan csak nem porog fel.
Freesync megy rendesen 5700 on?

eat, sleep, play, replay

(#5596) Szinyák


Szinyák
őstag

lenne kérdésem uj driver.-ben elindítok egy játékot betölt és jön egy hülye idegesítő 2 prütyögés :) v.ki tudja a szoftverben hol kell kikapcsolni + meg be jön mindig egy értesítési panel is ...

Szinyák

(#5597) arabus válasza Szinyák (#5596) üzenetére


arabus
addikt

Ver 1.0 kártya?
Giga oldalán van rá uj bios. :K

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5598) Bossp válasza b. (#5581) üzenetére


Bossp
addikt

En eddig ugy latom hogy a Navival a freesync 2 megszunt letezni xd ahogy maga a hdr is. Normalis kepet nem tudtam meg kicsilarni. Nvidival minden oke volt jatekokban:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5599) R3laX válasza Albigator (#5584) üzenetére


R3laX
addikt

Nézz tesztet. Teljesen valósak általában az eredmények. [link]

(#5600) AlienApollo válasza zsida.kornel (#5588) üzenetére


AlienApollo
tag

ezt csináltam én is. :D Akkor legalább tényleg nincs meg az mintha a szemedbe vakuznának, de akkor meg egy pillanatra elalszanak a ledek.

nálam most az vált be, hogy visszatettem a standard fény beállításra, úgy látszik ez a fehér felvillanás akkor van csak ha egy színt állítasz be, de ha valami animáció van akkor alig észrevehető az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.