Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) MiklosSaS válasza katt777 (#7549) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Minden alapon van. A VGA drivernek mi koze az USB WiFi-hez ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7552) Borokafa válasza Vartanus (#7532) üzenetére


Borokafa
őstag

Itt azért "némi" tuninggal próbálták utolérni az i5 3550-et és ki tudja mit műveltek. Nálunk toyonenyomja extrém tuninggal a lapot, és bírja...nem általánosítanék egy ilyen teszt alapján. Nálam is probléma mentes az msi

[ Szerkesztve ]

(#7553) TaylorPro válasza kopidoo (#7550) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Tudtok ajánlani A10-hez hűtőt emberi áron? És férjen el a Predator ram mellett.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#7554) kopidoo válasza TaylorPro (#7553) üzenetére


kopidoo
senior tag

CM Hyper TX3 EVO, ha 4 RAM slot-os a lap, elfér.

(#7555) TaylorPro válasza kopidoo (#7554) üzenetére


TaylorPro
addikt

Négy igen. Az A helyen van a két Predátor, tehát közel a CPU-hoz.

Pixel 8 Hazel

(#7556) Johnie válasza kopidoo (#7554) üzenetére


Johnie
tag

Miért írják az IPON-on, hogy a tx3-as hűtő nem jó FM2-es alaplaphoz?

[link]

[ Szerkesztve ]

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#7557) aero. válasza Johnie (#7556) üzenetére


aero.
veterán

Elírás, ami AM3 az FM2 is.

(#7558) kopidoo válasza TaylorPro (#7555) üzenetére


kopidoo
senior tag

És megy úgy neked dual channel-ben? A1-B1 vagy A2-B2-ben írja szinte minden lap.
A proci foglalathoz közelebbi slot fölé erőteljesen belóg a hűtő, tehát majd át kell pakolnod a RAM-ot.

(#7559) Borokafa válasza TaylorPro (#7553) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam Scithe grand kama a hűtő, ez alatt elférnek a magas bordás memóriák is.

(#7560) TaylorPro válasza kopidoo (#7558) üzenetére


TaylorPro
addikt

A1-A2. Na a biosban átállítottam a hűtést és így terhelve max 44 fog. A Silent Boost borda marad, csak kap egy ilyen ventit: [link]

Pixel 8 Hazel

(#7561) El Kebir válasza TaylorPro (#7560) üzenetére


El Kebir
őstag

A2-B2 -be tedd a ramokat, mert úgy lesz kétcsatornás üzem (és két modulnál azokat ajánlott használni)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7562) TaylorPro válasza El Kebir (#7561) üzenetére


TaylorPro
addikt

Igazad van, jó bamba vagyok!

Pixel 8 Hazel

(#7563) Vartanus válasza katt777 (#7549) üzenetére


Vartanus
őstag

Igen..bamba voltam,bocsi:) Szóval azt hogy 4ram mellett már nem megy az OC ne rójjuk az AMD-re hibaként hisz a hivatalos értéket garantálják ami 4 ram mellett megy is.

Csak egy MSI füstölt el...valószínű azért ami fentebb Toyone és Borokafa kolléga írt,nem azért mert vacak minőségű. :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#7564) GG888 válasza TaylorPro (#7042) üzenetére


GG888
senior tag

Nekem is A10-5800k van jelenleg, hozzá pedig Asus F2A85-M-LE lap.
(de valószínű ugyanolyan driverleezt fogsz kapni hozzá, mint nekem is van :))
Lehet, hogy egyedi probléma, lehet, hogy szériahiba, a D-Sub kimenetem a lapon az biza kontaktos.
ha bikán be van tekerve a kábel, akkor nincsen vele semmi gond, de ha laza, akkor billegteti a kábelt és néha kék színekebn tarkállik a monitorom képe.

Tuning terén se sokat tudok róla mondani, egy ilyen hűtőt szereztem rá, bár specifikációba még csak FM1 szerepel, de probléma nélkül rámegy FM2-re is.
Utoljára Core2Duo-t tuningoltam, ott még kicsit egyszerűbb volt kiigazoldni a beállításokon (meg kevesebb is volt)
A bios nagyon sokrétű, ahogy az a mostani uEFI biosos vackonál el is várható.

Mellé van 16GB memóriám, amiből 4GB-t lecsíptem ramdrivenak, összességében nekem minden igényemet kielégíti.
Kérés/kérdés esetén én is szívesen segítek.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#7565) katt777 válasza MiklosSaS (#7551) üzenetére


katt777
félisten

Nem állítottam, hogy lenne. De ha nem a monitorod lekapcsolásával van problémád, akkor biztosan félreértettem valamit.

Vartanus: Intelnél soha nem probléma 4 RAM-mal tuningolni.

Sajna az ASUS V lapjához nincs Virtu, csak a +10k Pro-hoz, ami kicsit gáz ahhoz képest, hogy Intel fronton viszont van. Úgy fest, ASRock X4 marad a jelölt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7566) Abu85 válasza katt777 (#7565) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Virtu az AMD-nek eleve nem kell, mert a Catalyst tartalmazza a kínált funkciókat. Az OEM-ek pedig nem pakolnak AMD APU mellé GeForce-ot. Mindenki Dual Graphics-os Radeon konfigot szállít, ha dGPU is kerül a gépbe. Innentől kezdve felesleges a Virtu licenc a legtöbb alaplapgyártónak, mert az AMD gyárilag szállítja a Virtu képességeit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7567) katt777 válasza Abu85 (#7566) üzenetére


katt777
félisten

Szóval megint maguk felé hajlik a kezük. :( nV kártyát fogok használni, ez eleve eldöntött tény, és az AMD döntötte el. ;) A végén még arról is sikerül meggyőzniük, hogy inkább spóroljak még, és maradjak az Intelnél. Szimpatikus a hozzáállásuk, mert ebből a szempontból tényleg nem akarják rám erőltetni a saját elképzeléseiket. :P Pedig SLI-támogatást nem is várok. :)
De jól fogalmazol: az alaplapgyártóknak nem fontosak a Virtu képességei (a felhasználó továbbra is le van szarva). Úgy fest, az ASRocknak viszont fontosabbak az igényes felhasználók. :U
És ha nem DG-s a konfig, hanem pl. HD6870 van a gépben?
Virtual VSync-et is?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7568) Abu85 válasza katt777 (#7567) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem értem miért baj, hogy az AMD gyárilag kínál olyat, amihez másnál Virtu kell. Ettől engedik a Virtu-t, csak az alaplapgyártó felteszi a kérdést, hogy megéri-e a lincenc, ha az AMD-től megkapják ugyanazokat a funkciókat teljesen hardveres átkapcsolás működés mellett. Az Intelnél megéri, mert oda a Virtu az egyetlen alternatíva, de az AMD-nél igazuk van a gyártóknak, hogy nem éri meg.
Az a baj, hogy a külön összeállított PC-kben gondolkodsz. Ezek piaca kicsi. Alig 10-15% a teljes piacból. Erre építeni ma már nem érdemes. Az előre összerakott PC-kben van a nagy pénz.
Nincs virtual vsync. De az AMD is dolgozik egy hasonlón, csak olyat akar, amit a fejlesztők szeretni is fognak, és a saját motorjukba építenek. A Virtu megoldását egységesen rühellik, mert belebabrál a motor szinkronizációjába.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7569) katt777 válasza Abu85 (#7568) üzenetére


katt777
félisten

Erről beszéltem: mint mindenben, az igénytelenségben van a pénz. :((( Sajna a driverek és a CUDA (illetve a video kódolóm) mind az nV mellett szólnak. A 2 különböző VGA lehetőség éppen arra lenne jó, hogy ha valamelyik progi nem menne rendben az egyiken, azt vigye a másik, ált. úgyis régebbi játékokról van szó, amire az IGP is elég, abban meg sajna az AMD jobb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7570) csebi válasza GG888 (#7564) üzenetére


csebi
tag

a hűtő nem lóg rá a ram slotokra?

én nekem olyan volt a D-sub kimenettel, hogy nem érzékelte egy időben, picit megigazítottam a monitornál és utána egyből rendben volt...

(#7571) diablo1984 válasza katt777 (#7569) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, de mi motiválná a két vga gyártó céget, hogy összedolgozzanak a kártyáik egymással? épp az a lényeg, ha 2 kártyát, vagy igp-t+kártyát akarsz, akkor adott a lehetőség! aki meg ennyire nv fan, az várja meg, míg az nvidiáék is csinálnak ilyen szinten gépeket, vagy mondjon le erről a fícsörről!

(#7572) El Kebir válasza diablo1984 (#7571) üzenetére


El Kebir
őstag

meg alapból nem sok értelme van amd APU-hoz erősebb külön vga-t venni, akkor már inkább a sokkal olcsóbb letiltott igp-s, vagy igp nélküli cpu-t érdemes venni.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7573) GG888 válasza csebi (#7570) üzenetére


GG888
senior tag

Nem lóg rá, mondjuk a ramok azok hűtés nélküli "vackok" 2*8GB, Kingmax.
Akkor az asus megint hozta a kötelezőt :D
Mondjuk tervezem, hogy visszaviszem garba, csak nem tudom helyette mi lenne megfelelő

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#7574) diablo1984 válasza El Kebir (#7572) üzenetére


diablo1984
veterán

hát ja, mert egy csúcs vga-t nem fognak a prociba belerakni, mert annak a melegedése és az ára is már durva lenne, akkor már tényleg egyszerűbb az amit te leírták, de a gyár szerin is, azért van igp nélküli változat! :K

(#7575) katt777 válasza diablo1984 (#7571) üzenetére


katt777
félisten

Nem vagyok nV fan, majd' 10 évig ATI/AMD kártyáim voltak. Az AMD elég szépen ledolgozta magát nálam közben, nV meg föl, és amíg nem látok változást a két cég hozzáállásában és támogatásában, így is marad. :R

Én (majdnem) tökéletesen elégedett voltam az Intel+nV kombóval, A10-ben azért gondolkodom, mert gyakorlati tesztekben (értsd: nem kihegyezett pályán) egész szépen megközelíti az i5-öket, miközben az ára feleannyi, illetve az IGP erősebb az Intelénél, ergo VGA-vásárlásig v. csere idejére sem kellene lemondanom a játékokról.

Nem szeretem, ha bármilyen lehetőségtől megfosztanak, de biztosan túl öreg vagyok. :P Én anno ahhoz szoktam, hogy egy alaplapba AMD, Intel, meg még vagy 3-féle procit tehettek, és legalább 5-féle VGA tökéletesen működik benne (no, nem egyszerre). Mindehhez még Windows sem kellett. :P

El Kebir: És mit teszel, ha éppen nincs VGA-d? Bámulod a gépet? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7576) diablo1984 válasza katt777 (#7575) üzenetére


diablo1984
veterán

ez a felfogás is valami, de én nem ez miatt vagyok az amd mellett már vagy 10 éve! legfőbb szempont persze az ár, mert az verhetetlen, mindig is az volt, manapság a vga-k hidegen hagynak, kinőttem már a játékos korszakból, ha véletlen kijön valami megkapó játék, akkor kipróbálom, de az esetek többségében csak net, film, ilyesmire használom a gépet, így az igp elég is nekem!

jah, meg persze a fogyasztás sem utolsó.....épp azon gondolkozom, hogy lehet az 550-es chieftekemet ki kellene kapni a gépből és a 250-es fsp-t betolni a helyére, de akkor szerintem a fejleszthetőségről kellene lemondanom.....de a franc tudja, a fullos atx-es házamat is microatx-re cseréltem, az is már megkötés kissé...... :U

(#7577) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni egy döntésben.

Az alábbi két Trinity APU egy árban van, és mini-itx rendszerben tervezem használni tuning nélkül az egyiket őszig. AMD A10-5700 3.40GHz vs AMD A10-5800K 3.80GHz

Célom a kevés fogyasztás, ezért választanám az 5700-at, viszont érték/teljesítmény illetve eladás szempontjából előnyösebb lenne az 5800K. Van olyan beállítás a Catalyst-ban amivel csökkenthetem a CPU sebességet (és remélem ezzel a fogyasztást is) az 5700 szintjére, de az IGP-je változatlan marad? Esetleg BIOS-ban próbálkozzak?

Konfiguráció:
SPIRE PowerCube 300W
AMD A10-5800K 3.80GHz vagy 5700
KINGSTON 120GB V300
CORSAIR 8GB Vengeance 2133Mhz CL11 KIT
ASROCK FM2A85X-ITX

Köszönöm a segítséget!

(#7578) diablo1984 válasza Ric4m0nd (#7577) üzenetére


diablo1984
veterán

csökkenteni tudod az órajelét az 5800k-nak, szorzózár mentes, így lefelé bármit ki tudsz csiholni belőle! sőt alá is tudod feszelni, de bios profilba rátolod energy saver-re és win alatt terheletlenül laptop környéki fogyasztásra képes! :K

(#7579) Ric4m0nd válasza diablo1984 (#7578) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Nagyszerű, köszönöm szépen a gyors választ! :R

Trinity APU árcsökkentés mikor esedékes? Olvastam valahol, hogy a Richland előtt mérséklik az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#7580) diablo1984 válasza Ric4m0nd (#7579) üzenetére


diablo1984
veterán

meg amikor lesz, ez nálunk mikor és mennyire fog érvényesülni....

(#7581) stratova válasza Ric4m0nd (#7579) üzenetére


stratova
veterán

Ha Richland érkezésével hangolják össze, akkor júniusban.

(#7582) katt777 válasza diablo1984 (#7576) üzenetére


katt777
félisten

Hát, az Intelnek mindenhez kevesebb fesz kell, és a fogyasztás is kevesebb (kvázi idle 5-7W-ot zabált a 2500k-m), főleg teljesítményhez képest. Én anno 6000+-ról váltottam C2D-re, és ugyanazon a frekin kb. 2x olyan gyors volt az Intel (de érzésre mindenképpen).
Jut eszembe, CnQ-val még mindig csak max 97%-on képes teljesíteni a gép? Mert ez minden AMD-s konfigomon megvolt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7583) toyone válasza Vartanus (#7543) üzenetére


toyone
őstag

A lap volt ugyan az a proci más volt. Kb 1.4v körül megviszik -196C-n a CPU-n. DE nyilván ez nem hétköznapi felhasználás. Arra próbáltam utalni ezzel hogy ez komoly terhelés a VRM-nek, és bírja. Nem kell aggódni hogy valaki ráküld 4 ghz-n egy primeot.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7584) stratova válasza djculture (#7539) üzenetére


stratova
veterán

Az szomorú. Felénk M2A VM HDMI 2006-os vétel, gond nélkül hajtott egy Athlon 64 X2 3800+t és két hete kapott egy Phenom II X4 945-öt. Ha legközelebb hazamegyek remélhetőleg már bordákat is kap a VRM.

[ Szerkesztve ]

(#7585) diablo1984 válasza katt777 (#7582) üzenetére


diablo1984
veterán

itt már nincs c&q!

úgy hiszem, hogy te valami módon elkeveredtél nv és intel istenítést érzek a szavaid mögött, akkor miért akarsz amd-t? még ha meg is veszed, akkor is intelre vágysz majd, mert virtu meg fudejó, de akkor mi értelme? az intel alá az amd nem fog alaplapot és procikat gyártani, és az nv-vel sem lesz közös koprodukció! akinek fm2-ese van az itt a topicban azért vette, mert elég neki, nem az i5, i7-es atomerőművekkel akar hadakozni, szóval nem értem a hozzáállásod..... :U

(#7586) Borokafa válasza diablo1984 (#7585) üzenetére


Borokafa
őstag

Egyetértünk, én sem értem mit keres itt :)

(#7587) TaylorPro


TaylorPro
addikt

44 fok totál terhelve az A10. Az szerintem jó. 4,3GHz. GPU Boost bekapcsolva.

Pixel 8 Hazel

(#7588) diablo1984 válasza TaylorPro (#7587) üzenetére


diablo1984
veterán

az jó, nekem ötvenakárhány volt, igaz akkor is csendes üzemmódban, most a matx-es házban, amiben a tápban és a procihűtőn van venti, így max 63fok.....

szóval a tied kiváló eredmény!

(#7589) TaylorPro válasza diablo1984 (#7588) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi az infót. Csak nem olyan rossz ez a Silent Boost. Csak sajna nem 4 pines így folyamatosan maxon pörög, ezért szerdán megkapja ezt a ventit.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#7590) Vartanus válasza toyone (#7583) üzenetére


Vartanus
őstag

De a képen is az UNB/IMC 2fázisának egyike durrant el nem a CPU 6fázisából valamelyik,és az extrém cpu tuning a 6fázisos cpu vrmet terheli ezért nem szál el de ha az nb kapna 1.4voltot 4ghzel tuti füstölne

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#7591) El Kebir válasza TaylorPro (#7589) üzenetére


El Kebir
őstag

a 3 "pines" ventillátot is lehet szabályozni, nem asus lapod van? ("ai suite II" program nincs telepítve?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7592) TaylorPro válasza El Kebir (#7591) üzenetére


TaylorPro
addikt

De igen. Dinamikusan szabályozható? Most hogy duálban megy a 2x4GB Predator, a Tomb Raider ultrán megy. Azért szép teljesítmény ez az AMD IGP-től!

Pixel 8 Hazel

(#7593) El Kebir válasza TaylorPro (#7592) üzenetére


El Kebir
őstag

Igen, nálam a hdd-ket hűtő ventillátor csak egy sima 3 pines és tudja az alaplap változtatni a fordulatszámát, csak a cpu hőfok alapján szabályoz mindent az alaplap. (a cpu hűtőn 4 pines ventilátor van)
itt egy kép is, a kék "pontokat" oda állítom ahova tetszik (min fordulat 29% az alatt nem indul a ventilátor)... a cpu hőfok alaján mozog a sárga "pont", vagyis az az aktuális fordulatszám.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7594) katt777 válasza diablo1984 (#7585) üzenetére


katt777
félisten

Én érzek inkább AMD-fanatizmust, vagy megfelelőbb szó a szervilizmus. :P :R Érdekes egyébként, hogy ha bármilyen AMD topicban érdeklődik az ember, észérvek helyett mindig az "nV + Intel fanatizmus" jön elő, nV v. Intel topicokban ez legföljebb elvétve fordul elő. Mást sem hallok pl, hogy miért nem kell a Virtu, miközben 5x legalább leírtam, hogy nekem kell, és a működésére voltam kíváncsi.
Leírtam miért gondolkozom AMD-ben is (ill. miért nem kell a hátam közepére sem AMD VGA), nem tudom, azon mi nem érthető. Ha bűn, hogy továbbra sem zárom ki az Intelt, akkor mea culpa, én igyekszem objektív maradni. :R Azt is tudom, hogy nem lesz már olyan konfig, amilyenek régen voltak, amikor még a vásárló érdeke volt az első, nem a gyártóé, fölösleges megjegyezni.
A továbbiakban azt kérném, hogy vagy válaszoljatok a kérdéseimre, vagy ne, de mellőzzétek annak megvitatását, szerintetek miért kérdeztem éppen azt (főleg, mert az nem a topic-hoz tartozik). :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7595) atti_2010 válasza katt777 (#7582) üzenetére


atti_2010
nagyúr

és a fogyasztás is kevesebb (kvázi idle 5-7W-ot zabált a 2500k-m),

Ennyit az IDLE fogyasztásról:

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7596) stratova válasza katt777 (#7450) üzenetére


stratova
veterán

Ezt találtam Virtu MVP-ről.

(#7597) Vartanus válasza katt777 (#7594) üzenetére


Vartanus
őstag

Szerintem akkor vedd meg az Asrock Ex. 4es deszkát jó kis lap szerintem és van virtu és talán ki tud hozni belőle amit kigondoltál:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#7598) aero.


aero.
veterán

Higitoval is le lehet tisztitani a procit, nem szedi le a feliratot? Elfogyott az aceton.

(#7599) diablo1984 válasza aero. (#7598) üzenetére


diablo1984
veterán

nem, az aceton erősebb! a proci kupakjára tudtommal lézergravírozva van a felírás, nem festve!

az aceton azért jobb, mert nem hagy olajos nyomat maga után, teljesen elpárolog!

[ Szerkesztve ]

(#7600) katt777 válasza atti_2010 (#7595) üzenetére


katt777
félisten

Talán, ha elolvastad volna, mi van az általad belinkelt képre írva, nem próbáltad volna az almáról bebizonyítani, hogy körte. ;) Mellesleg az én gépeimben soha nem a gyári feszültségen mentek a procik, hanem jóval az alatt, tehát még akkor sem érne semmit a belinkelt grafikon, ha teljes rendszerről beszéltem volna.

Vartanus: Az az egyik jelölt, de még nem zártam ki az Intelt sem.

stratova: Kösz a konstruktív hozzáállást. :R No, látni, mi a gixer (0 core pow.), de akkor mégis működik... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.