Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

AMD A10, A8, A6, A4 5xxx "Trinity" APU (Socket FM2) topik

A mobil változatok megjelenése után elstartoltak az AMD Trinity kódnevű APU (=Accelerated Processing Unit) családjának desktop változatai is.

A Trinity

-katt nagyobbért-

Llano kódnevű APU-khoz képest a legfőbb változás a K10 alapú processzormagok Piledriver-modulokra való lecserélése, valamint a VLIW5 alapú IGP VLIW4-re történő cseréje volt. Az új processzor modulok az FX processzorokban megismert Bulldozer architektúra továbbfejlesztett változatait képviselik, azonos órajelen magasabb teljesítményt nyújtva, míg a grafikus részlegen a HD6900 sorozat Cayman GPU-jánál alkalmazott felépítés köszön vissza. A rendszer további változtatásairól, részleteiről illetve szolgáltatásairól kimerítő cikket olvashattok itt:
AMD Trinity: szintet lép a vállalat fúziója

Az újdonság új foglalatot is kapott FM2 néven, ami sajnálatos módon inkompatibilis a Llano FM1-es foglalatával.
Frissítés: a várhatóan 2013 végén debütáló Kaveri APU már FM2+ foglalató alaplapot igényel, és nem lesz használható az FM2-es alaplapokkal. A kompatibilitás azonban a másik irányba megoldott lesz, vagyis a Trinity/Richland kódnevű APU-k használhatóak lesznek az új alaplapokkal.

Első körben hivatalosan hat modell rajtol, ezek adatait a következő táblázat foglalja össze:


-katt nagyobbért-

Előzetes tesztek:

Tom's Hardware
Guru3D
TechPowerUp
Legit Reviews
XBitLabs
HardwareHeaven
...

a lista természetesen bővülni fog :)

[ Módosította: mukibuci ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2) PumpkinSeed válasza FireKeeper (#1) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kíváncsi lennék majd tapasztalatokra, mert azt tervezem a jövőben, hogy erre cserélem a konfigom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3) x_o_n


x_o_n
veterán

Mindenesetre várom a tesztet hogy érdemes e a8-ról a10-re váltani.
Ez idáig úgy tünik nem.

(#4) Valdez


Valdez
őstag

[link]

Hát elég szegényes. Jobb esetben is a8-3870k szintü cucc (már ahol működik a dual graphics). Persze ez csak 3 benchmark, nem lehet sokmindent levonni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#5) FireKeeper válasza Valdez (#4) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

en inkabb a tesztre mondanam, hogy szegenyes... valszeg hetfon mar lesz ph teszt, azt azert erdemes megvarni, mielott rogton temetni kezditek a trinityt :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6) mrbig25 válasza FireKeeper (#5) üzenetére


mrbig25
őstag

Én még nem temetem.
A linkelt tesztnél szerintem egyértelműen driveres hiányosságok vannak, mert nem hiszem, hogy a Trinity-s dual graphic visszalépés lenne a Llano-hoz képest.

Nagy az esélye, hogy beruházok egy Trinity-s konfigba, amennyit játszok, ahhoz bőven jó lenne, akár még dual graphic nélkül is.
Ha pedig hihetünk a híreknek, akkor a következő generációs Kaveri APU is FM2-es lesz, ami elméletileg még nagyobb ugrás lesz.

[ Szerkesztve ]

...

(#7) Dxx


Dxx
tag

Valószínűleg most én is váltani fogok, mivel adott a 6670 ezért szerintem megérni számomra, ha működik a Dual Graphics , vagy ha nem az sem annyira nagy probléma. CPU teljesítményben meg szerintem jobb mint egy Ph II. 2500 Mhz-n.
Még egy megfelelő deszka árára leszek kíváncsi.

Dexx!

(#8) #24650752 válasza Valdez (#4) üzenetére


#24650752
törölt tag

Ha már linkelünk ilyen teszteket, a Legit sem maradhat ki. A System Power Consumption résznél azért néztem nagyot.

(#9) x_o_n válasza FireKeeper (#5) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem temetem csak tiprodom hogy érdemes e váltani vagy sem?

(#10) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Reméljük a teszt kiterjed majd a RAM sebességének a GPU-ra gyakorolt hatásának vizsgálatára is.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11) margithid


margithid
veterán

Azt valaki elmagyarázná, hogy mi a fő különbség a trinity és az új FX szériás processzorok között?

(#12) mrbig25 válasza margithid (#11) üzenetére


mrbig25
őstag

Röviden: a Trinity az APU, az FX széria pedig CPU :)
Ergo az FX szériás processzorok nem rendelkeznek integrált grafikával. Ez a fő különbség röviden.
Emellett fontos eltérés még, hogy míg a Trinity az FM2-es foglalatba passzol, addig az FX széria az AM3+ foglalatba.

[ Szerkesztve ]

...

(#13) FireKeeper válasza mrbig25 (#12) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

emellett a trinity max 2 mosulos (4 magos), a vishera viszont akár 4 modulos (8magos) kiépítésben is kapható lesz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) margithid válasza mrbig25 (#12) üzenetére


margithid
veterán

Aha.Köszi!
viszont én láttam olyan AM3+-os alaplapot amiben van integrált videóvezérlő.
Akkor ha ilyen lapban van egy 6100(vagy nemsokára 6300), akkor nem kell külön videókártya?

(#15) FireKeeper válasza margithid (#14) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem kell, de azt azért tudnod kell hogy ezek az igp-k nincsenek egy súlycsoportban a trinity grafikus magjával.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) margithid válasza FireKeeper (#15) üzenetére


margithid
veterán

Nekem az igp nem is fontos, ha intel platformot veszek, ott is az integrált menne.

(#17) Valdez válasza FireKeeper (#13) üzenetére


Valdez
őstag

Remélem a kaveri minimum 3 modulos és legalább 512 stream processzoros kiépítésben fog érkezni.

(#18) x_o_n válasza Valdez (#17) üzenetére


x_o_n
veterán

Most akkor mi jobb a két modul vagy a 4 mag?
Ha igpt nem nézem Llano vagy triny?
Nem tudom hozna e arányban annyi pluszt hogy lecseréljem,az a8-at.
Mert a 4 magot kihasználom de a mhz bőven elég

(#19) Valdez válasza x_o_n (#18) üzenetére


Valdez
őstag

Várjuk meg a teszteket, aztán lehet rajta filózni, de egy 3870k-t nem biztos, hogy megéri majd lecserélni. Nameg később lehet majd erősebb trinity is.

(#20) Hisztogram válasza Valdez (#19) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

+ Az eladási ár. Én sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy a váltásnál az előző konfigot már csak csokiért lehetett eladni, olyan régi volt.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#21) x_o_n válasza Hisztogram (#20) üzenetére


x_o_n
veterán

nos igen,bár én eleve jó árban vettem igy az is lehet megtartom másod gépnek,vagy a gyereknek ez tökéletes lesz,de attól tartok nem érné meg a csere,és ez a modulos dolog sem tudom milyen...illetve élesben hogy tetszene a dolgoknak.

(#22) mrbig25 válasza FireKeeper (#13) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen-igen...de én próbáltam a legbb különbségre koncentrálni.

Valdez
Itt lehet olvasni a Kaveri -ről, de gondolom ez még nem szentírás.
Főbb változások lesznek:
Új, steamroller architektúra - PCI-e 3.0 - DDR3-2133 - GCN architektúrára épülő IGP, szóval ez már nagyon ígéretesnek hangzik.

...

(#23) FireKeeper válasza mrbig25 (#22) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

illetve Kaveri-nél már közös memória címtere lesz az IGP-nek és a CPU-nak.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) TomiLi


TomiLi
addikt

Engem már nagyon érdekel az új jövevény!

Remélem a tesztben nem csak a gpu része lesz kivesézve, hanem esetleg a cpu is egy dVGA-val. (erősebb, mint 7660, hanem valami komolyabb: pl 7850)
Persze tudom nem erre szánják, de valahogy nekem szimpatikusabb az AMD árazása, és valószínűnek tartom, hogy egy ilyen apu is kiszolgál egy 7850/70 dvga-t cpu fronton. Szóval nem mindenképpen kell majd i5 4mag..... ami 50k....
Legalábbis nagyon reménykedem...... :DD

Bogyorisz

(#25) Hisztogram válasza x_o_n (#21) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

ha már úgy is az összehasonlítgatásnál tartunk, azt mondták ezt inkább ide posztoljam:

Tanácsot nem akarok/tudok adni, csak annyi a biztos, hogy a pincében kerülgetek egy p4-es és egy p3-as félkonfigot amihez nemsokára csatlakozik egy második p4-es, úgy hogy ebből kettőt az Office+Böngésző nőtte ki s rajtuk játék max a passziánsz futott.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#26) dezz válasza Hisztogram (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Teljesen hibás az a POV-Ray eredmény - akkor CineBenchben is hasonló eredmény született volna... (Ezek után a többi hitelessége is kérdéses.)

(#27) x_o_n válasza dezz (#26) üzenetére


x_o_n
veterán

az lehet driver hiba,de inkább a teszt dátum a fura..
mellesleg mást tesztekböl már kiderült hogy azonos órajelen a Llano gyorsabb de ugye nem azonos az órajel...2900 vs 4200mhz az igp meg tudtuk hogy 5-20% al triny felé billen.
ami érdekelne az a 4mag vs 2 modul. teszt

(#28) dezz válasza x_o_n (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Driver hiba nem annyira, mert az egy simán CPU-n futó program (egyelőre), de mindegy.

(#29) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Most már tényleg nem sokat kell aludni a definit válaszhoz, a POV-ról pedig nem tudok mit mondani mert bármily hihetetlen, laikus vagyok a témában, google eredményeket felböfögni pedig a kelleténél többet nem fogok.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30) Konfigos


Konfigos
őstag

Ha tényleg kijön majd lappal együtt 50ből akkor én biztosan beruházok novemberbe rá, bull kimaradt,kis athlon 2 meg már megszolgálta az idejét.Tényleg lesz PH teszt hétfő körül?Vagy csak álmodtam :D

(#31) #24650752 válasza Konfigos (#30) üzenetére


#24650752
törölt tag

Ha tippelnem kéne, akkor jövő hét közepe előtt nem lesz kint a teszt ebből fakadóan. De inkább péntekre saccolom. Mindenesetre nem sokat kell aludni rá.

[ Szerkesztve ]

(#32) x_o_n válasza Konfigos (#30) üzenetére


x_o_n
veterán

én ahogy néztem nem jön ki az 50-böl
legalábbis az a-10+lap 60-65k persze lap függő

(#33) xAttilax


xAttilax
őstag

Komoly :D

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#34) Konfigos válasza x_o_n (#32) üzenetére


Konfigos
őstag

Hamarosan kiderül,bár láttam már én is hogy 38k körüli árat jósolnak neki bruttó,ami érdekes mert itt ez áll: Az árazással kapcsolatban az AMD csak ennyit enged közölni, hogy az A10-es APU-k nagyjából az Intel Core i3-2120 és i3-3220 jelzésű termékek árszintjére érkeznek

Az i3-3220 pedig bruttó 31k körül kapható,erre jön még mondjuk az újdonság varázsa "áfa" és talán igaz is lehet,hamarosan kiderül mi a valóság,de szerintem a kezdő ár is mérséklődni fog majd november végére amikor én tervezem a vásárlását.

#33: AMD Quad-Core A8-5500 gyorsított processzor < Ezek szerint elég harmatos lett ha még nekik is be kellett speedezniük :D

#35: Hát,remélem akkor lemegy 60 nap alatt pár Mátyást :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) FireKeeper válasza Konfigos (#34) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

iponon tegnap, vagy tegnapelőtt felkerült pár darab, 36k-ért, de egy óra alatt el is tűnt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#36) x_o_n válasza Konfigos (#34) üzenetére


x_o_n
veterán

Kíváncsi leszek de újra nem vennék i3 az tuti,az kiderült hogy a triny igp 30% + a Llanohoz képest,de nem tudom nekem kell e,igazán a cpu erő még nem gyözött meg

(#37) kisza25


kisza25
félisten

(#38) FireKeeper válasza kisza25 (#37) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát ez több, mint amire számítottam. ráadásul nincs M Pro... :O

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#39) kisza25 válasza FireKeeper (#38) üzenetére


kisza25
félisten

na igen, de megy ez még lejjebb is, ezek tegnap jelentek meg, bár ennyi pénzért intelbe mini-ITX-et vettem....

Seat Ibiza 1,4 ideges:)

(#40) x_o_n válasza kisza25 (#39) üzenetére


x_o_n
veterán

Ahogy elnézem a10+85 lap 65-70k...de 55-s lappal is 60-65..
Ejj..

(#41) matepalfi


matepalfi
aktív tag

ez is mehet 1. hsz-be :)
[Trinity review -XBitlabs]
meg ezt :

(#42) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

(#43) Valdez válasza matepalfi (#41) üzenetére


Valdez
őstag

Ez alapján nem igazolódik Abu állítása, miszerint a részletesség növelése alig látszódik meg az fps-en.

(#44) Hofeher válasza Hakuoro (#42) üzenetére


Hofeher
aktív tag

durva az a 7,3 Ghz meg a majd 1,95 V fesz is

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#45) Thrawn


Thrawn
félisten

October 2, 2012
Better not miss.

:)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#46) FireKeeper válasza matepalfi (#41) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

írtam az ügyben, kösz :R

Hakuoro: jó lesz ez :K

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

A10-5800k - 33k

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#48) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

A dobozos desktop Trinity nem hivatalos árai a Bluechipnél:

A10-5800k: 32 790 Ft
A8-5600k: 27 270 Ft
A6-5400k: 17 910 Ft
A4-5300: 14 320 Ft

Az előző hozzászólásom törölhető.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#49) toyone válasza Hisztogram (#48) üzenetére


toyone
őstag

Az i3 alá van pozicionálva árban. Szerintem nem rossz. 5600K 27k ért nekem megtenné. De ez a 12 nap szállításra...
Alaplapot meg még csak Ipon-on láttam, ott is csak Asus van fent.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#50) kisza25 válasza Hisztogram (#48) üzenetére


kisza25
félisten

na a proci olcsóbb lesz, mint a lap alá:P
szerintem ezek nem rossz induló árak:P

Seat Ibiza 1,4 ideges:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.