Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) AtHoS válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valóban, köszönöm a felvilágosítást. :R

A laphoz mellékelt lemezt nem használtam telepítéskor, mert netről AMD/ATI ill. Gigabyte és Realtek oldaláról letöltöttem a legfrissebb meghajtókat.
Természetesen a hangrészt úgy ahogy van kihagytam, merthát minek is nekem Audigy mellé az integrált. Pedig a HDMI audio meghajtó éppen a hang résznél volt megtalálható.

Illetve mégsem volt megtalálható, mert amit Te is írtál a Microsoft Universal Audio Architecture Bus driver volt csak elérhető Gigabyte-éknál, ami mint észrevettem mindössze annyit csinált, hogy telepítése után az XP már felismerte, hogy ATI HDMI Audio Device-hez kell meghajtóprogram (mivel ez egy XP javítás/kiegészítés volt csak).

A szükséges meghajtóprogramot a Realtek oldalán találtam meg: [link]

Ennek telepítése után már rendben működik az eszközkezelő szerint.

Bad Sector
Kösz a FW linket, de tudomásom szerint (és a linkelt oldal szerint is) a legutolsó elérhető hivatalos FW van a meghajtóban. Előző alaplapommal gond nélkül működött a CD/DVD Speed progi ugyanezen FW-rel (az nforce4-es lap volt). Mivel más programokkal nem tapasztaltam semmilyen problémát a meghajtóval kapcsolatban, így betudom ezt a kérdéses program hibájának.

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.