Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Üdv! Tudom nem túl aktív a topik, de egy kindle Fire 2-re szeretnék valami Jelly Bean-t feltenni, de már a rootolásnál elakadok... 10.4.6-os Kindle van rajta.
Próbáltam a rootolást, SuperSU fel is rakódik, de recovery sincs, meg a root se tökéletes, mert elindítom a SuperSU-t és valamit update-olni akar de nem is sikerül.

Egy kis segítség valami tutorial formájában jó lenne... :U

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#152) whYz válasza ssppiikkee (#151) üzenetére


whYz
addikt

Szia

Baromi egyszeru a dolog en is most csinaltam.

EDIT: Igy utolag atnezve azert nem olyan egyszeru. :DDD

En vettem egy factory (fastboot) cabelt ebayrol es azzal csinaltam. Ez a legbiztonsagosabb, nem lehet elrontani, vagy ha elrontod akkor is helyrehozhato a factory cabellel.

Folyamat:

1: Kikapcsolod a tabletet(legyen feltoltve), factory cabelt bedugod(gepbe es kindlebe) es mar bent is vagy a fastbootban.
2: Gep felismeri ADB devicekent, ha nem akkor driver frissites kell, android sdk-bol(ez legyen felrakva es frissitve).
3: Letoltod ezeket(ezek kindle fire 2-hoz vannak, akinek mas van, az ne ezeket toltse le!):
1
2
3
4: Android SDK platform-tools mappajaba bemesz bemasolod az elobb letoltott fileokat majd shift+jobb klikk, parancsablak megnyitasa itt.
5: Beirod ezeket szepen egymas utan:
fastboot -i 0x1949 flash bootloader otter2-u-boot-prod-10.2.4.bin
fastboot -i 0x1949 flash boot otter2-freedom-boot-10.4.6.img
fastboot -i 0x1949 flash recovery otter2-twrp-2.6.3.0-recovery.img
fastboot -i 0x1949 reboot

6: Reboot ugye restartolja a kindlet, (idoben ki kell huzni a fastboot cabelt mert megint fastbootban fog indulni es restartolhatod) megvaltozik boot logo, ilyen kek lesz, akkor kell megnyomnod a ki-be kapcsolo gombot, es kivalasztani a recovery-t. Ha nem nyomod meg idoben akkor az amazonos OS fog elindulni, ami helyreallitja a recovery-t, es megint be kell menned fastbootba es megismetelni ezt:
fastboot -i 0x1949 flash recovery otter2-twrp-2.6.3.0-recovery.img
fastboot -i 0x1949 reboot

7: Na a lenyeg, ha idoben beleptel a TWRP recoverybe akkor mar csak nyomnod kell egy backupot(fontos!), system, data es cache wipeot, majd mehet is a rom telepites(ne felejtsd el ramasolni a kindlere melott letorolnel mindent :) ), de ezt mar ismered gondolom.

Factory kabel nelkul is megvalosithato ez az egesz, csak ahhoz rootolni kellene a kindlet es ha elrontasz valamit akkor nehezebben hozhato helyre. De persze ha ez a megoldas erdekel akkor szolj es leirom ezt is.
10.4.6-hez valo root modszert nem talalni neten, de nekem sikerult egy kicsit hosszadalmas folyamattal. :)

En jelenleg ezt a romot hasznalom, nem olyan rossz.

Barmi kerdes van, vagy nem ertesz valamit, csak szolj nyugodtan, lehetoleg itt a topicban, hogy a tobbiek is lassak. :)

[ Szerkesztve ]

(#153) romeozor


romeozor
csendes tag

Hali,

Bár ahogy nézem itt többnyire bütykölés megy, remélem azért segítetek általánosabb témában is :)

Régi álmom egy frankó e-olvasó és bár van egy Galaxy Tab 8.9-em, nem igazán nőtt a szívemhez ilyen téren. Mivel amazonéknál alapvető a könyvek árusítása, ezért gondoltam az ő tablet termékük ideális lenne.

Konkrétan a Kindle Fire HDX 7" modellt néztem ki, 169 GBP lenne valami "Special Offers" keretében (179 anélkül), ami gondolom azzal jár, hogy szénné bombáznak reklámokkal.

Kérdésem az lenne, hogy működőképes-e a készülék kishazánkban. Azt nem gondolom, hogy bármilyen beépített videó szolgáltatás elérhető volna, de azok nem is érdekelnek. Azért a kíváncsiság kedvéért, van itthon is elérhető szolgáltatás?
Könyvek illetve képregények volna a fő csapás. Ezekkel vannak tapasztalatok?
Zene vásárlással tapasztalatok? Más (windows/phone) eszközre vannak erre lejátszó alkalmazások?

Ezen kívül aksi idle ideje érdekelne még. Jó volna ha pár napnál tovább bírná, mert szegény Galaxy 3 nap után megadja magát, ha elfelejtem kikapcsolni a wifit, szinkronizálást stb. (biztos van okos megoldás erre is, de nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni)

(#154) whYz válasza romeozor (#153) üzenetére


whYz
addikt

A tablettel alapvetoen nincs gond, amazon konyveket szepen lehet rajta vasarolni, persze csak angolul. Ha nem akarod ganyolni akkor en nem javaslom, mert az alap amazonos OS szornyu, gyakorlatilag hasznalhatatlan es koze nincs az android nyiltsagahoz es testreszabhatosagahoz.

Amazonos konyveket mas androidos eszkozon is tudsz venni, tehat csak ezert ne vegyel kindlet. Ha olvasni akarsz akkor inkabb a e-inkes kindle a nyero, ezerszer jobb olvasasra es meg hasznalhato is. Ha videot nezni, bongeszni is, akkor inkabb egy nexus 7 vagy valami hasonlo.

(#155) romeozor válasza whYz (#154) üzenetére


romeozor
csendes tag

Kösz.

Az első postomat már nem akartam tovább hizlalni, ezért azt már nem írtam le, hogy Androidékat hátrahagynám.

Világos, hogy a Kindle Fire HDX oprendszere is Android alapú, de ez mégis közelebb van egy céleszközhöz. Nem célom játszani, gyökérkönyvtárakat turkálni, 270 alkalmazást letölteni, folyamatokat analizálni, lakást kifesteni, világot megmenteni. Viszont azért minimális "okos" funkcionalitásról sem mondanék le mint pl. böngészés, email olvasás vagy mittomén (inkább legyen és ne használjam, mint kelljen és ne legyen meg a lehetőség). Ez kizárja az e-ink modelleket (?).

Van hands-on tapasztalatod a HDX oprendszerével? Nekem az egy darab megnézett youtube review adta bölcsességgel nem tűnt ki semmi, ami kifejezetten rossz lenne. A termékértékelésekben sem olvastam hajmeresztőt, de azok ugye angol vásárlók, nem feltétlenül tükrözik a magyar környezeti viszonyokat.

Igazából a vásárlás, pontosabban a nem-vásárlás döntését Amazon eldöntötte helyettem, mivel lejárt a termék akciója (199 gbp). Talán majd legközelebb.

(#156) whYz válasza romeozor (#155) üzenetére


whYz
addikt

Nekem csak KF2-om van, de az oprendszere nagyon hasonlo (volt). Ami nagyon rossz ebben, hogy ugy van kihegyezve, hogy csak amazonos appokat tudj hasznalni, semmi gmail vagy chrome, persze ra lehet hackelni ha akarod, de az megint szivas. A gyari bongeszo nem egy szuper valami, az app store ures, hasznalhato dolgot nem nagyon talalsz benne.
A konyvesboltja csak angol konyveket tartalmaz es ha te szeretnel ra magyart rakni, akkor megint jon a szivas, hogy ganyolni kell vele. Felrakhatsz mondjuk egy aldikot, letoltod az apk-t, vagy mukodik vagy nem, persze az ilyen magyar konyveket mar nem fogja megtalalni rendesen az oprendszer es nem rakja ki latvanyosan a boritojukat.

Ha bongeszni emailezni is szeretnel akkor az e-ink kilove, mert ezeket a funciokat csak nehezen tudja ellatni.

A Kindle Fire csak akkor celhardver ha csak amazonos konyvet olvasol es a silk browsert akarod hasznalni. Szerintem semmikepp nem olyan kellemes mondjuk mint egy nexus 7, ahol te dontod el, hogy milyen konyvolvasot, bongeszot, emailt szeretenel hasznalni. Konyvolvasok minden oprendszeren vannak, tehat megtalalod a WP-n vagy az iOS-on is.

Nem tudom hasznaltal e mar e-ink kijelzot, vagy szoktal e olvasni lcd-n, de az e-ink sokkal kellemesebb olvasasra a szemnek. Nekem megvan a sima kindle 5 meg anyumnak a paperwhite es tapasztalatbol mondom, ha olvasasra kell akkor felejtsd el az lcd-t.

(#157) romeozor válasza whYz (#156) üzenetére


romeozor
csendes tag

Szerintem nagyon túlbecsülöd az én igényeim :)

Ez számomra egy olvasó eszköz lenne és nem elsődleges eszköz.

Azt is elhiszem neked, hogy a szemem kiorgazmizálódik, ha e-inken olvasok. De ha épp az ágyban döglök és olvasok egy könyvet, nem feltétlenül van kedvem felkelni és elbaktatni a PC-hez, hogy gyorsan megnézzek valamit neten, hívnak Skypeon, vagy valami hasonló (igen, van telefon is de ezen már ne kukacoskodjunk).

Amit abba a 7"-nyi műanyagba beleraktak nekem alkalmazást az untig elég. Silk egy webkit alapú böngészőnek mondják, úgyhogy hihetetlenül borzasztó nem lehet. Email meg email, nem fogok válogatni.

Főként angol anyagokat olvasnék, ezért is néztem ki ezt. Hogy milyen olvasó van beépítve... hát ha egy olyan cég ami könyvek postázásából nőtt ki egy olyan olvasót tesz bele ami nem alkalmas olvasásra... nem tartom valószínűnek :)

Az hogy LCD, hát ezzel nem tudok mit kezdeni, de ugye ennek a problémának nincs feloldása. A fentiek alapján.

(#158) whYz válasza romeozor (#157) üzenetére


whYz
addikt

Akkor ezek szerint megfelelo lenne szamodra.

En eredetileg szuleimnek vettem, de ok nem boldogultak vele, igy raraktam egy CM-et aztan hasznalgatom neha az agyban. :DDD

Ha csak angol tartalmat olvasol akkor nem lesz semmi gondod a gyari olvasoval...

(#159) mrgreen


mrgreen
csendes tag

Sziasztok,
Legnagyobb sajnálatomra betört a kijelzőm üvege, a digitizer tökéletes működik a háttérben de nagyon "pókhálós" és zavaró a repedés. Lecserélném és a kérdésem az, hogy tudtok-e budapesten olyan szervízt vagy magánszemélyt aki megbízhatóan képes ezt megoldani.
Előre is köszönöm,
mr.green

(#160) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Ha valakit érdekel a német amazonon: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#161) Nisida


Nisida
aktív tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni: Kindle Fire HD-ra lehet valahogy szép magyar nyelvet varázsolni ? Értem a menü rendszer tekintetében.
Elnézést ha noob a kérdés, Kindle-ben még kezdő vagyok.

Előre is köszi.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#162) whYz válasza Nisida (#161) üzenetére


whYz
addikt

Szia

Ha felraksz ra CM-et abba szerintem szokott lenni magyar nyelv, raadasul ugye gyorsabb is, jobb is.

(#163) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok!

Néztem, hogy most német amazonon 79 euróért el lehet hozni a HD verziót. Mit gondoltok ennyiért megéri megvenni? Amazon táblám még sosem volt, ha megrendelem akkor lesz rajta magyar nyelv v angol, illetve a garanciáztatása macerás? Nem reklámmentes verzió elvileg játékra, filmezésre illetve böngészésre venném első sorban.

Előre is köszönöm az esetleges reakciót.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#164) whYz válasza Laurh (#163) üzenetére


whYz
addikt

Szerintem megeri, ennyiert jobbat nem nagyon kapsz. Garanciaztatas hogy lenne maceras amazonnal? Visszakuldod, javitjak/adnak ujat, nincs vele semmi macera. Alapbol nincs rajta magyar nyelv, csak ha raksz fel ra CM-et de ezt mar irtam az elobb is.

(#165) ooooobi


ooooobi
senior tag

A német amazonon most 99 euro a 7 colos hdx.
[link]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#166) Hav3l válasza ooooobi (#165) üzenetére


Hav3l
tag

Pont ma láttam én is. Egyből meg akartam rendelni de sehogyan se engedi :((

[ Szerkesztve ]

(#167) ripla


ripla
őstag

üdv.
ide irányítottak, úgyhogy a kérdés:
kindle fire hd6-osról, hogyan lehet a reklámot eltüntetni? :)

(#168) ripla válasza ripla (#167) üzenetére


ripla
őstag

senki?

(#170) ooooobi


ooooobi
senior tag

A legbiztosabb, ha megveszed az amazontol :)
Vagy kicseréled az amazonos rendszert.
Amugy miért zavar a reklám? Elözö HDmon is ott van, most vettem 99euroert hdxet, barátnőm használja és még egyszer se mondta hogy tüntessem el mert idegesitő.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#171) ripla válasza ooooobi (#170) üzenetére


ripla
őstag

közben kiderült, hogy 8.9-es, és nem 6-os. :p
mit kellene megvennem?

(#172) ooooobi válasza ripla (#171) üzenetére


ooooobi
senior tag

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200671290

Nekem németorszégi amazon regisztrációm van és innen átdom a német oldalra, ott nem találom ezt a vásárlást. Viszont ha irnék az ügyfélszolgálatnak akkor meg lehet csinálni. 15euro vagy dollár az ára egyébként.

Vagy rootolni kell es valami programmal leszedni, de sose rootoltam kindlet, nem tudom hogy kell, ráadásul ha már befrissítette magát a legujabb rendszerre akkor arra még nincs is root.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#173) ripla válasza ooooobi (#172) üzenetére


ripla
őstag

meh, mindegy, akkor marad így. csak zavar, gyűlölöm a reklámokat.

(#174) kemed


kemed
újonc

Mi aza cm?

(#175) ripla válasza kemed (#174) üzenetére


ripla
őstag

centiméter?

(#176) ooooobi válasza ripla (#175) üzenetére


ooooobi
senior tag

:)
vagy CyanogenMod

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#177) dirkam


dirkam
tag

Sziasztok!

Akinek van valamilyen Kindle Fire készüléke és tudna segíteni egy 5 perces műveletben (app teszt) az kérem dobjon egy privit.

Köszi előre is.

Üdv!

(#178) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is van egy Kindle Fire elvileg HD pontosan nem tudom.
Most olyan gondom lenne vele hogy a Wifi-t megtalálja de semmilyen módon nem megy fel a netre egyenlőre ebben tud valaki segíteni?
Aztán szeretnék is fel tenni rá ilyen dolgokat mint Android és megszabadulni ezektől a Amazonos dolgoktól.
De egyenlőre hiába másolok rá .apk kiterjesztésű progit még azt sem tudom telepíteni esetleg ebben tudtok segíteni?
A válaszokat előre is köszönöm!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#179) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Amazon Kindle Fire HD-t lehet magyarositani?

(#180) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, agyalok egy ilyenen, mivel kb. egy árban van a hasonló (???) tudású kínai phabletekkel. Ami viszont nem tiszta még a keresőt használva sem: pontosan mit is jelent az OS zártsága?

Pl. ha az SD kártyán betolok neki mkv / avi filmeket (x264), azt le tudom játszani? Mobi formátumú könyveket tudok olvasni?

Amazon prime-om van, tehát fullos elérés a legális filmes kontenthez, de a család miatt, hosszabb autóutakra valami magyar nyelvű anyag lejátszása az pluszpont penne.

(#181) vzozo válasza vzozo (#180) üzenetére


vzozo
senior tag

Megvettem, akkor válaszok magamnak:)

- Igen, zárt az OS, de első blikkre tökéletesen megfelel a célnak. A gyerekváltozatot vettem a "no questions asked" két éves garancia miatt, így 100 euróba fájt. Mellesleg elég ügyes a gyerek - felnőttprofilok szétválasztása, ha idősebb lesz a bébi, majd megkaphatja.:)

- Filmek lejátszása perfekt, VLC-t feltettem, mind local storage-ról, mind DLNA szerverről frankón visz mindent

- Mobi könyveket még nem tudtam felismertetni vele, de este újrapróbálom, most olvastam még pár tippet. Egyébként az Amazonon keresztül megvásárolt könyveim megvannak, teljesen seamless experience

- Prime szintén frankó, filmek, zenék, minden OK.

(#182) cocka válasza vzozo (#181) üzenetére


cocka
veterán

És azt esetleg megosztanátok, hogy hol vesztek ti Kindle Fire-t, mert se a brit, se a német, se az amerikai amazon nem enged Magyarországra szállíttatni Fire-t.

Vagy ez a megoldjuk okosba téma, hogy a kint élő haveroddal veteted meg, aki elhozza neked ide vagy elpostázza neked ide?

Vagy mi a jó isten, mert még magyar webshopokban sem találni. Legalábbis a Fire HD 10 colos verzióját tuti nem!

(#183) vzozo válasza cocka (#182) üzenetére


vzozo
senior tag

Ezt sajnos passzolom, Németországban élek. Szóval úgy sejtem, hogy kell keresned egy itt élő ismerőst.

BTW, holnap prime day, és ha minden igaz, 39 euróért fogják az emberek után dobálni a fire tableteket...

(#184) cocka válasza vzozo (#183) üzenetére


cocka
veterán

Ja, ezt írtam az ebook olvasós topicba is, hogy szerintem a magyarországi magyarokat ez nemigen hatja meg. Főleg, hogy csak prime tagoknak elérhető az ajánlat.

(#185) vzozo válasza cocka (#184) üzenetére


vzozo
senior tag

Főleg, hogy csak prime tagoknak elérhető az ajánlat.

A prime membership ára kb. a tegnapi akciók során már bejött nekem, pedig alig vásároltam valamit. Ezen felül ingyen kapod a next day, néha same day shippinget + korlátlan hozzáférést a videó és zenetárhoz.

(#186) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

gondolkodom egy ebook (kindle fire?) beszerzésén.csak könyvek olvasására kell (lehessen pc-ről áttölteni rá).mi most az ajánlott és honnan?

mod.: hű,másfél éves az uccsó hsz?nem pörög túl a totyik :(

[ Szerkesztve ]

(#187) blash válasza betyarr (#186) üzenetére


blash
tag

A Fire széria LCD kijelzős, mint a legtöbb tablet. Ha könyvek (folyószöveg) olvasásra használnád, akkor e-ink kijelzős olvasót keressél. Van egy jó nagy topikja: https://prohardver.hu/tema/e-book_olvasok/hsz_1-50.html

(#188) betyarr válasza blash (#187) üzenetére


betyarr
veterán

bekukkantok! :R

(#189) pinyoke22


pinyoke22
újonc

Sziasztok,
szeretnék segítséget kérni hátha valaki tudja a megoldást.

Amazon Kindle Fire Tableten eddig ha csináltam a kisgyereknek profilt akkor látta a letölthető játékokat.
Egyszer csak eltünt minden játék és nem tudom visszahozni. próbáltam gyári beállítást új profilt semmi.
Nem lehet letöltenni semmit.

Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

Üdv Pinyő

(#190) perempe


perempe
addikt

(sima) Fire tableten megy a skype? nekem nem sikerült rávennem a bejelentkezésre.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#191) DarthMogis


DarthMogis
friss újonc

Hello!
Használ még itt valaki igazi E-book olvasót?
Mármint olyat, ami ilyent, ami einkes:

Lenne pár kérdésem:
-Hosszú távon tényleg jobb a szemnek?
Gondolom azért nem jobb mint egy könyv?
-Meddig bírja az akkist, sokkal kevesebbet fogyaszt, mint egy színes kijelző?

Ennyi egyelőre, előre is köszi! :DD

Some men just want to see the world burn...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.