Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qpwoeiruty


qpwoeiruty
tag

Most jelentette be az amazon a tábláját, a Kindle Fire-t.

7" kijelző
1024 x 600 felbontás
IPS panel
Gorilla Glass
multi-touch
1GHz dual-core CPU
512MB of RAM
8GB tárhely
414 gramm
Android OS (2.1 egyedileg testreszabott változata)
8 óra aksi olvasásnál, 7.5 óra videólejátszásnál
spéci, Cloud-al gyorsított villámgyors böngésző (Amazon Silk)
WiFi van, 3G egyelőre nincs
opcionális Amazon Prime szolgáltatás: évi 79 dollárért több, mint 100 000 film és sorozat korlátlanul nézhető (1 ingyen hónap alapból jár)
199 dollár

Megjelenés: November 15.

További infók: Amazon
Engadget: First Impressions

[ Szerkesztve ]

(#2) Joshi


Joshi
titán

Én most akarok rendelni egyet és ha esetleg valakinek lenne tapasztalata az előrendelésről az megoszthatná velem. Mennyire tartozik prioritás alá a külföldi előrendelés? Arra gondolok hogy a külföldre postázandó előrendeléseket is ugyan úgy teljesíti az Amazon mint az USA-beli rendeléseket? :U

A készülékkel kapcsolatban számomra nem teljesen egyértelmű a memória mérete. Esetleg a 8Gb belső memórián kívül nincs mód bővítésre? A demo videókon elég szegényes a készülék menüje, nem láttam mappaszerkezethez hasonló kezelőfelületet de még a beállítás menüt se. Valaki látott már ilyen videót?

(#3) Joshi


Joshi
titán

Szeretném felhívni az Androidos romkészítők figyelmét erre:
Kindle Fire source code
De jó lenne ha valaki nekilátna egy egyedi rom készítésének. :U

[ Szerkesztve ]

(#4) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne venni egy Kindle Fire-t és érdeklődnénk, hogy Magyarországon mennyire lehet használni ezt a készüléket?

Gondolok itt arra, hogy pl. az Android Market elérhető? Ha nem is az Amazonról vásárolna könyvet/filmeket, attól még fel tudna rá tölteni adatkábelen keresztül, igaz?

PSN ambushka8989

(#5) Joshi válasza ambushka (#4) üzenetére


Joshi
titán

Én már rendeltem egyet de még nem kaptam meg úgy hogy konkrét véleményt még nem tudok mondani. Az Amazon Prime szolgáltatás szerintem csak az USA-ban esetleg az angoloknál elérhető. Mondjuk aki tud angolul annak fontos lehet de aki nem annak a Prime mint olyan felejtős. Ettől függetlenül külső forrásból (USB) kezeli a különböző e-book, zene és video formátumokat figyelve arra hogy videonál kevés lehet a beépített 8Gb tárhely (bővíteni nem lehet). Az Android Market elérhető (Wifi) ezzel nincs gond, viszont a szoftver eléggé fapados de valakinek ez is előny mint hátrány. Hát tömören ennyi. Pár nap múlva többet is tudok mondani ha minden jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#6) Joshi


Joshi
titán

Megérkezett a Kindle Fire. Elsőre nyögvenyelős a dolog, úgy tűnik hogy nem lesz egyszerű eset. Ma már nem szórakozok vele mert nincs hozzá türelmem de hamarosan megírom hogy mi újság.

(#7) rankesz válasza Joshi (#6) üzenetére


rankesz
veterán

Gondolom fel fogod tenni rá a Cyanogenmod-ot ha már nem lesz mindenütt (pl. Market) FC...
Néztem youtube videót róla, jó lesz ez!

(#8) Joshi válasza rankesz (#7) üzenetére


Joshi
titán

Ha van linked a romos fórumról belinkelhetnéd. :R

(#9) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Én is szemezek ezzel a kütyüvel, de várom, hogy kiforrjon ez az alternatív ROM.

⭐ Stella

(#10) radi8tor válasza Joshi (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ezt találtam: How to install CyanogenMod 7 on the Amazon Kindle Fire

Másik, gyorsabb megoldás: Restoring Your KF to stock from ROMs

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11) rankesz válasza radi8tor (#10) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor lesz jóság, amikor az ICeCream Szendó bug nélkül elfut már rajta. :U

(#12) radi8tor válasza rankesz (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem már az is elég, ha van hang az alternatív ROMmal. :P

⭐ Stella

(#13) rankesz válasza radi8tor (#12) üzenetére


rankesz
veterán

Hmmm, akkor ezek szerint te is rendeltél?

Nekem is tetszik a kütyü, viszont a Nook jobban bejönne a valamivel erősebb hardver miatt

(#14) radi8tor válasza rankesz (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, még nem rendeltem. De nagyon bejövős a cucc. :K

⭐ Stella

(#15) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Android 4.0 Ice Cream Sandwich on Kindle Fire (unofficially)
Van azért remény. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16) rankesz válasza radi8tor (#15) üzenetére


rankesz
veterán

Úgy látom a hardveres gyorsítás még nincs megoldva, eléggé laggol az UI...

de mindenképp pozitív

(#17) Joshi


Joshi
titán

Androidos appokat hivatalosan letölteni csak az Amazon Appstore for Android oldalról lehet de sajnos nem elég csak regisztrálni olyan fiókra van szükség amivel lehet vásárolni. Én próbáltam telepíteni az Android Marketet de nekem nem sikerült állandóan az Amazon oldalra terelt. Mind1 hogy ingyenes az adott program akkor is meg kell adni bankkártya számot. A böngészőn keresztül le lehet tölteni apk fájlokat amit egyből telepíthetünk is. Nagyon durván néz ki az Angry Birds ekkora kijelzőn és ilyen hardveren. :Y
Ebook közül a proc kiterjesztést kezeli a legjobban mondhatni hibátlanul, a TXT és Doc kiterjesztéshez a QuickOffice programon keresztül tudunk hozzáférni. Sajnos a QuickOffice korlátozott tudású viszont a QuickOffice Pro fizetős. Elvileg több funkció csak a Pro változatban érhető el mint pl az RTF kiterjesztés kezelése és talán az olvasott dokumentumon belül az oldal megjegyzése bezárás után. Még ismerkedem a Fire-al de jó lesz ez.

Egy gyors teszt Antutu Benchmark v2.4.3-al:

[ Szerkesztve ]

(#18) Joshi


Joshi
titán

Még valami, videot nem sikerült elindítanom de még a specifikációi alapján támogatott M4V és MP4 formátumokat sem. A kódolásokkal nem szórakoztam de gyanítom hogy csak nagyon korlátozott beállításokat támogatja a gyári lejátszó. Az MX Video Playert sikerült telepítenem de a Codecet nem. Az Arm7 codec nem települ, ha valaki tudna egy működő codecet az MX Video Playerhez az dobhatna egy linket. Nem muszáj ez a lejátszó jó lenne más is csak működjön. :K

ui.: fontos hogy weboldal címet adjatok mert csak úgy tudom telepíteni.

THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#19) Joshi válasza Joshi (#18) üzenetére


Joshi
titán

Tévedtem, az M4V kiterjesztést lejátssza csak éppen nem a Videók közé rakta hanem a Képnézegetőn keresztül lehet elérni. :F

(#20) Joshi válasza Joshi (#19) üzenetére


Joshi
titán

Az mp4-et is lejátssza és azt is a képek közé tette, igazság szerint nem tudom hogy mi ennek az oka. :F

(#21) radi8tor válasza Joshi (#20) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor helyezd át.

⭐ Stella

(#22) Joshi válasza radi8tor (#21) üzenetére


Joshi
titán

Látom nem érted, a fájlokat tök mind1 hogy milyen mappába teszed a buta szoftver beválogatja a neki megfelelő mappába gondolom formátumok alapján. Elvileg a főmenüből el kellene érni minden formátumot a maga mappájából de a Video fül alatt nem talál semmit. Véletlenül találtam meg a képek között de onnan nem engedi áthelyezni sehova.

Más: az ebookokat tesztelve egyértelműen a PRC kiterjesztés a nyerő mert ott megváltoztatható a háttérszín is ami LCD kijelzőnél különösen fontos.

(#23) D1Rect válasza Joshi (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyibe volt a Fire vége amiért kézbe vetted? Posta+minden egyéb?

(#24) kros54


kros54
csendes tag

199 dollár, ha van az USÁ-ban ismerősöd, rokonod, barátod, stb - és vagy hazahozza, vagy feladja.
Egyébként a más forrásból származó programok installálására kitaláltam egy módszert, még sehol sem olvastam erről. Egyszerű, mint a faék, és működik.
1. Megkeresed valahol a számodra szükséges .apk fájlt és letöltöd (pl. evernote3.2.1.apk)
2. Ezt a fájlt feltöltöd pl. a saját dropbox-fiókodba, nyilván a public mappába.
Ezeket a lépéseket NEM a tableten, hanem "igazi" számítógépen teszed meg.
3. Előveszed a Kindle Fire-t, elnavigálsz a dropbox-fiókodba, letöltöd a korábban odarakott fájlt.
4. Megjelenik a Download fájlok sorában, rákattintasz, felajánlja az Installt, katt és kész.

(#25) Joshi válasza D1Rect (#23) üzenetére


Joshi
titán

Én pentium4-től rendeltem az USA bazár - US to HU bazárjából. Nekem a rossz árfolyam miatt 60k-ba volt, de lehet hogy most már valamivel olcsóbb. Egyébként magad is megrendelheted nem olyan nagy dolog, az Amazon Kindle, avagy a megfizethető árú ebook olvasó (Olvasd el az első hsz-t!) topik első hsz-ben le van írva a rendelés menete.

(#26) radi8tor válasza Joshi (#25) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fire-t nem lehet Európában/ból rendelni. :N

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#27) Joshi válasza radi8tor (#26) üzenetére


Joshi
titán

Akkor marad pentium4. :U

(#28) kros54 válasza Joshi (#27) üzenetére


kros54
csendes tag

Olvassátok, kommenteljétek:
http://kindlefiremagyarul.blogspot.com/

(#29) Joshi válasza kros54 (#28) üzenetére


Joshi
titán

Köszi kipróbáltam de ez is csak félmegoldás mert így se fut rengeteg progi amit ennek ellenére telepít. Én video lejátszó proginak az MX Video Playert használom mobilon, de itt nem hajlandó telepíteni a Codec packot. :F A VPlayer viszont működik csak éppen gyalázatos minőségben játssza le a filmeket. A Market továbbra sem működik pedig az nagyban megkönnyítené az ember dolgát.
Ez nagyon úgy néz ki hogy csak akkor lesz kompromisszum mentes ez a kütyü ha romot cserélünk mondjuk egy ICS-re. :D

Ami eddig működik nálam:
Angry Birds
Antutu Benchmark
Es File Explorer
Greedy Spider
Mahjong
MixZing
Total Commander
Vplayer

Én egyenlőre nem szórakozom a telepítgetésekkel, ha lesz egy használható Android 4.0 akkor majd újra nekiesek. :K

(#30) Strabi


Strabi
csendes tag

sziasztok!

nagyon tettszik a Kindle Fire és akarok is egyet venni, tudtommal most még nem kapható nálunk, amcsi ismerős híján sajnos nem tudom megrendelni. a kérdésem igazából az lenne, hogy nem megoldás-e ha az ebayről veszem meg? kicsit drágább, $199 helyett $220 körül lehet kapni őket, ezt a különbséget kiköhögöm.
igazából azért is számítana ez mert tudtommal az amazontól kapok egy accot "nevem@amazon.com" amire ha elküldöm a cuccaimat akkor tök kényelmesen fel tudom tölteni a fire-re. mi van akkor ha nem közvetlenül az amazontól veszem meg a kütyüt, hanem ebayről, akkor kapok accot? egyáltalán van más módja is feltölteni cuccokat a fire-re? bocsi ha amatőrök a kérdések, de ez lenne az első amazonos gépem nem egészen értem még a rendszerét az egésznek.

köszi a válaszokat!

(#31) radi8tor válasza Strabi (#30) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pontosítanék. @kindle.com emailcímet kapsz (tetszőlehesen módosítható később).
Annyi az előnye ennek az emailcímes feltöltésnek, hogy a mellékletben csatolt dolgokat automatikusan konvertálják is Kindle formátumra. txt fájból is azw-t csinál.
USB-n csatlakoztatva is fel tudod tölteni a Kindle-re a cuccokat (ez esetben nincs konvertálás).
eBay-ről vásárlás is egy járható út szerintem. Én sem Amazontól vettem meg, hanem ajándékba kaptam (igaz nem Fire-t hanem sima Kindle-t).

⭐ Stella

(#32) Strabi válasza radi8tor (#31) üzenetére


Strabi
csendes tag

jaja @kindle.com :) elírtam.

a böngészőjével mennyire vagy megelégedve? ugye csak wifiről megy 3G-t nem támogatja?

végül is ha ebayről veszem az email címet akkor is megkapom? vagy azt nekem kell beregisztrálnom?

[ Szerkesztve ]

(#33) radi8tor válasza Strabi (#32) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nincs még Amazonos regisztrációd, akkor majd csinálnod kell egyet. Ha van már, akkor azt add meg első bekapcsolásnál. Emailcímet automatikusan ad neked.

Nekem nincs 3G benne (de nem is hiányzik). Jópofa a böngészője, kicsit fura hogy vibrál a kép frissítéskor, de majd megszokom. :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Azóta volt a kezemben egy Kindle Fire.
Úgy volt megcsinálva, hogy volt valami loader rajta, amivel választható volt az eredeti Amazon felület, ADW és valamelyik Androidos süti (de az nem működött).

így volt rajta hang is és rendes Android Market, stb.

⭐ Stella

(#35) Joshi válasza radi8tor (#34) üzenetére


Joshi
titán

Erről megtudhatnál többet is ha tudsz, igazából a bootloader lenne a lényeg hogy hogyan is kell azt... :K :R

(#36) Joshi válasza Joshi (#35) üzenetére


Joshi
titán

Pontosabban egy magyar fórum ahol ezzel a kérdéssel foglalkoznak komolyabban. :B

(#37) Joshi


Joshi
titán

Találtam egy szuper megoldást az E-book formátumok olvasására kompromisszumok nélkül.
A Cool Raeder nevű progi nagyon király és tényleg kezel minden formátumot ráadásul nekem Dropbox-on keresztül simán települt lehet hogy anélkül is ez utóbbit nem próbáltam. Ami viszont nem tetszik benne hogy az Androidos telómon magyar nyelvű a menüje de a Kindle Fire-en angol, gondolom hogy figyelembe veszi a telepítésnél az alapértelmezett nyelvet csak azt nem értem hogy miért nem lehet azt utólag átállítani? Na mind1 szerintem ez legyen a legkevesebb. :)

(#38) Strabi


Strabi
csendes tag

Na, közben sikerült is beszereznem a Fire-t, az első benyomások bíztatóak. Ti hogyan kerülitek meg a Storet, mert az ugyebár nem enged appot letölteni a kindlére.

Állandóan egy olyan üzenetet kapok, hogy nem USA beli bankkártyával akarok vásárolni és ezt nem engedi így. Olvasgattam és azt írták hogyha létrehozok egy virtuális postacímet az USA-ban és a bankkártyámat is átregisztrálom erre a címre az amazonon akkor működni fog, de továbbra sem akar menni a dolog.

Van vmi épkézláb megoldásotok erre? esetleg egy letöltőoldal ahonnan kindlés appokat tudok leszedni a gépemre és onnan másolom rá a kütyüre vagy vmi ilyesmi?

(#39) radi8tor válasza Strabi (#38) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ne bajlódj az Amazonos App Store-al.

⭐ Stella

(#40) Strabi válasza radi8tor (#39) üzenetére


Strabi
csendes tag

Akkor honnan szerezzek appokat?

torrent oldalakon keresgéltem appok után, de igazából nem vágom hogy milyen appok jók ehhez ill. mi alapján keressem. Ha jól tom a Fire is androidos, tehát minden anroidos app elfut ezen is? bocsi ilyen téren kezdő vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#41) jerry311 válasza Strabi (#38) üzenetére


jerry311
nagyúr

Amikor en a reklamokkal megtamogatott Kindle-t vettem, akkor eleg volt egy amerikai cimet adnom, hogy ervenyes legyen a megrendeles. Ugyanugy a sajat magyar AmEx kartyammal fizettem.
Lehet ezt megszigoritottak a Fire-nel.
Pl. itt a UK-ben siman visszautasitjak a tranzakciot nehany netes fizetesnel, ha a beirt szamlazasi cim nem egyezik a banknal megadott lakcimmel. A szallitasi cim viszont lehet barmi.

(#42) kros54 válasza Strabi (#40) üzenetére


kros54
csendes tag

Többször nem írom ide:
http://kindlefiremagyarul.blogspot.com/
Egy csomó alkalmazás, hasznos tanács, akit érdekel.

(#43) jerry311 válasza kros54 (#42) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tetesd be modikkal az elso hsz-be, mint sok mas temanal is van. :))

(#44) Joshi


Joshi
titán

Egy nagyon idegesítő hibára lettem figyelmes eddigi használat során. A készüléken csak egy gomb található de sajnos az sincs elsüllyesztve a keretbe ezáltal véletlenül is megnyomtam többször is, sőt úgy is sikerült bekapcsolni a tabot hogy csak hozzáért az asztalhoz az alja. Kár hogy rövid megnyomásra is bekapcsol a készülék, jobb lett volna ha hosszan nyomva tartásra lehetne bekapcsolni. Így ez elég bosszantó mondjuk szállítás közben, mert szinte biztos hogy be fog kapcsolni. :((

(#45) radi8tor válasza Joshi (#44) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bőrtok gondolom megvédi ettől valamennyire.

⭐ Stella

(#46) Strabi


Strabi
csendes tag

Megint van egy kis problémám és nem igazán értem mit ronthatok el.

megvan a kindle címem, erre ha küldök egy file-t, jelen esetben egy .doc, akkor konvertálják nekem .azw-re ami a kindle kiterjesztése. kaptam is egy válaszmailt hogy megcsinálták nekem és ha bekapcsolom a kindlét akkor le is szedi. nos, ez nem történik meg! az amazon oldalamra felmegyek és azt látom hogy 3 pending delivery-m is van, egyik sem jön meg a kindlére.

ezután megcsináltam a dropbox-szal, az azw-t gépre le tudom tölteni a gépemre (a válasz emailben kapok egy linket, ja ha kindlevel megyek erre a letöltőlinkre akkor "download failed" üzenetet kapok...) onnan feltoltam dropboxra, majd a kindlevel a böngészőben letöltöttem a fájlt és amikor rámennék egy "cannot open" üzenetet kapok. marhára nemtom mi van, kellene talán egy app a kindlere ami beolvassa az azw-t?

a .doc-ot is felraktam dropboxra, ezt is letöltöttem és a quickoffice egyből megnyitja, ezért gondolok arra hogy esetleg az azwhez is egy app kell.

[ Szerkesztve ]

(#47) jerry311 válasza Strabi (#46) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tehát a Amazon Kindle nem olvassa az azw fájlt?
Na az aztán nagyon érdekes lenne, ha az Amazon saját ebook formátumához külön app kellene egy Kindle-n.
Mennyire ölted meg azt a szerencsétlen eszközt?

(#48) Strabi válasza jerry311 (#47) üzenetére


Strabi
csendes tag

Tudtommal semennyire sem öltem meg. 1 hetes a gép, dropboxról szedtem le rá pár pdf-et és ennyi. még appot sem szedtem le rá.

(#49) jerry311 válasza Strabi (#48) üzenetére


jerry311
nagyúr

A Kindle a te useredhez van regisztrálva amazonon?
Lehet meg kellene próbálni egy deregister/register folyamatot.
Kicsit olyan szaga van, mintha a DRM miatt nem engedné megnyitni. Már ha egyáltalán van DRM az így konvertált fájlokon.

(#50) Strabi válasza jerry311 (#49) üzenetére


Strabi
csendes tag

Igen, persze. éppen az amazonos custumer service-el chatelek és a srác sem igazán tudja hogy mi lehet a baja...

ezt a deregister/register cuccot azért majd lehet megjátszom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.