Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, telefonomra tudok csatlakozni leptoppal úgy, hogy a telefon wifi routerként tovább adja a mobil netet. Vajon a fire képes erre csatlakozni (adhoc hálozat)? Ez megoldaná a 3G hiányát. Köszi

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#52) jerry311


jerry311
nagyúr

A Kindle-nek nincs USB host portja, tehát nem tudod USB modemként használni a telefonod.
Ha a telefonod tudja WiFi-n is osztani a 3G-s netet, akkor viszont működni fog. Már csináltam ilyet.

(#53) koncsik válasza jerry311 (#52) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, utóbbit próbáltam megfogalmazni, ez jó hír. Van egy K3 Keyboard 3G SO-m, netbook is, próbálom meggyőzni magam, hogy miért is lenne ez jó nekem a kütyümániámon és az elégedett amazon vásárló állapotomon túl... Meg, hogy mit mondjak a főnöknek (feleségem :)) )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54) Joshi válasza Strabi (#46) üzenetére


Joshi
titán

Egy dologra felhívnám mindenki figyelmét méghozzá arra hogy a Kindle 3 nem összekeverendő egy Android alapú tablettel azaz a Kindle Fire-el. A Fire nem kezeli az E-BOOK-kat natívan, ehhez mindenképpen kell egy külön progi mert az Android csak egy oprendszer nem több.

Szerintem egyszerűbb ha magad konvertálod át a fájlokat, én a Calibre nevű ingyenes progit használom erre a célra ami ráadásul tud csoportos konvertálást is mappából és mindezt magyarul. Egyedül Doc-ot nem kezeli viszont arra jó alternatíva a CZ-Doc2Txt COM Demo V2.0 ami viszont egyszerre csak két fájlt enged konvertálni mivel demo.
Az E-BOOK olvasására én a Cool Reader-t ajánlanám ami szintén ingyenes és a legújabb v3.0.54-33-as verzió hibátlanul kezeli a magyar ékezetes karaktereket is. Sajnos Kindle Fire-en angol a menü holott telefonon magyar, ezt leszámítva nagyon szuper olvasóprogi hihetetlen részletes beállításokkal.

Én nem erőltetném az Amazonos kiterjesztést, tulajdonképpen fölösleges Fire-en inkább az előbb linkelt módszereket próbáld/próbáljátok ki nem fogtok csalódni. :N

(#55) jerry311 válasza Joshi (#54) üzenetére


jerry311
nagyúr

A Kindle fire egy az Amazon által erőteljesen moddolt Android, az Amazon által kínált tartalmak fogyasztására. Erősen kétlem, hogy bármit is kihagytak volna belőle, ami a saját tartalmaik megtekintéséhez szükséges.
Szóval a Fire-nak pont az a lényege, hogy nem csak egy androidos tablet, amire programokat töltögetsz és majd jól használod, hanem minden készen adott ahhoz, hogy minél több amazon-os tartalmat vásárolj.

[ Szerkesztve ]

(#56) Joshi válasza jerry311 (#55) üzenetére


Joshi
titán

Végül is én Amazonos kiterjesztést(azw) nem próbáltam és nem is fogok, a TXT-DOC-PDF stb kiterjesztéseket lehet olvasni de minden E-BOOK formázástól el kell tekinteni mint pl a sortörés és az oldal megjegyzése ahol tartottunk. Nyilván elérhetőek lennének az ehhez szükséges appok az Amazon oldaláról csak éppen nem nekünk magyaroknak. :D
Gondolod hogy ha ez alap dolog lenne a Kindle Fire-ben akkor Strabi-nak problémát okozott volna egy AZW kiterjesztésű könyv megnyitása? Ugye hogy ugye. :DDD

(#57) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

:F És ha az amerikai címemet, ahová meg tudom rendelni, megkérem, hogy nyissa ki, és telepítse tele mindennel (ami ingyen van vagy nagyon jó) , amíg USA-ban van a gép, az működhet?
Illetve, ahogy a kütyüt innen megvettem, megvehetem az app-okat? És ha kütyü be van kapcsolva, látja at USA IP címet, engedi is letölteni? :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58) radi8tor válasza koncsik (#57) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze ez megoldható lenne.
De ő a saját Amazonos felhasználónevét kell hogy használja, mert a tiedhez nincs amerikai bankkártya hozzárendelve.
Most már csak az a kérdés megéri-e ez a rengeteg macera innen Európából vagy inkább jobban megéri lecserélni az Amazonos Androidot rajta.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#59) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy eladó ilyenem: Kindle

⭐ Stella

(#60) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
Én nem tudok közvetlen rendelni tőlük?

(#61) Blaise válasza Imy (#60) üzenetére


Blaise
veterán

Magyarországról sajnos nem.

(#62) Imy válasza Blaise (#61) üzenetére


Imy
veterán

Beregeltem, és ott ki lehet választani magyarországot. Vagy akkor ide mégsem küldik?

(#63) Blaise válasza Imy (#62) üzenetére


Blaise
veterán

Az adatlapjára rá van írva, hogy "U.S. only"

(#64) radi8tor válasza Imy (#62) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Néhány kereskedő szállít Magyarországra, ezért lehet megadni.
Kindle 4-et szállítanak ide, de Fire-t nem.
Hardveraprón úgy emlékszem árul valaki Fire-t.

⭐ Stella

(#65) Joshi válasza Imy (#60) üzenetére


Joshi
titán

Keresd meg Pentium4 fórumtársat és kérj tőle árajánlatot, én is tőle rendeltem.

(#66) Tikichan


Tikichan
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit lehet, hogy off, de van egy 10$-os Amazon kártyám, lehet vele appokat venni, könyveket, viszont nekem nincsen ilyen Kindle Fire cuccom, szóval nem kell. Érdekel valakit?

(#67) Joshi


Joshi
titán

Felraktam az Android 4.0.4-et a Kindle-re a HellFire Kindle Sandwich V1.3 rommal. Eddig nagyon jónak tűnik, működik minden aminek működnie kell.
Itt található a Kindle-re való összes alkalmazás csoportokra szedve.

[ Szerkesztve ]

(#68) ans válasza Joshi (#67) üzenetére


ans
aktív tag

A Modaco-t nem próbáltad? Annál megmarad az eredeti Kindle Fire Feeling, és van GooglePlay (samsung galaxy tab-nak álcázza magát).

(#69) Joshi válasza ans (#68) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nem tetszett az Amazonos kinézet, jobban tetszik valamelyik launcher. Az egyik komolyabb probléma a mostani rommal az, hogy usb kábelen történő másolásnál ha elmegy alvóba a Kindle akkor kifagy és csak újraindítás után jön helyre. Ha másolás közben tapizzuk a kijelzőt akkor nincs gond.

(#70) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Más Androidos készülékre felrakható az Amazon-os alkalmazás bolt?
Vagyis Kindle fire vásárlása nélkül hozzáférek minden tartalomhoz?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#71) ans válasza Bici (#70) üzenetére


ans
aktív tag

Igen. US-ből és US hitelkártya kell hozzá. A Fire-en sem férsz hozzá USÁn kívül. Még az ingyenes tartalmakhoz sem.

[ Szerkesztve ]

(#72) ans


ans
aktív tag

Használja már valaki?

(#73) Joshi válasza ans (#72) üzenetére


Joshi
titán

Még a ICS se megy rendesen a Kindle Fire-en. :( Ahogy nézem a kernel újabb ami biztató lehet de nem hinném hogy óriási előrelépés lenne. Sajnos most nincs nálam a Fire de ha nálam lesz kipróbálom. :K

(#74) aPoFa válasza Joshi (#73) üzenetére


aPoFa
tag

Szia!
Most vettem egy ilyen gépet én is. Segíteni tudnál abban, hogy leírod pár szóval, hogy kell telepíteni rá egyedi ROM-ot és melyiket érdemes. Segítségedet előre is köszönöm! :R
Üdv: B.

(#75) Joshi válasza aPoFa (#74) üzenetére


Joshi
titán

Először ki kell nyitni a Bootloaders-t ezután lehet csak felrakni Recoveryt, aztán innentől kezdve lehet próbálgatni a különböző Rom-kat. Itt találod az összes infót.
Meg mondom őszintén hogy a Bootloaders-t nem én raktam fel hanem egyik haverom mert az angol tudásom nem valami fényes és féltem hogy hazavágom a cuccot. A másik probléma hogy most nincs is nálam a Kindle úgy hogy csak a linkre tudsz támaszkodni.

(#76) aPoFa válasza Joshi (#75) üzenetére


aPoFa
tag

Köszönöm! :R

(#77) ans válasza aPoFa (#74) üzenetére


ans
aktív tag

Először fastboot mód kell (ehhez szükséges, hogy működjön az adb), majd recovery és bootloader telepítés, ami után jöhetnek a romok (recoveryből telepítve).
Leírás:[link]

Legjobb rom (szerintem): [link]

[ Szerkesztve ]

(#78) Joshi válasza ans (#77) üzenetére


Joshi
titán

Ebben a romban van magyar nyelv? :U

[ Szerkesztve ]

(#79) ans válasza Joshi (#78) üzenetére


ans
aktív tag

Van. A legfrissebbet még nem próbáltam, de eddig mindegyik korábbi verzióban volt. Tablet mode viszont nincs benne, tehát pont olyan mint a Nexus 7-nél.

[ Szerkesztve ]

(#80) mondomén


mondomén
őstag

Hahó!

Látom nem nagyon pörög a topik.:) Azért leírom röviden hogyan sikerült felrakni a Jelly Bean-t, hátha valakinek segít majd. Itt megjegyezném, hogy első androidos eszköz itthon, szóval abszolút kezdő vagyok minden téren... Nagy segítségemre volt ans fórumtárs, nélküle nem tudtam volna megcsinálni. Itt is köszi! :)

Szóval, nekem az jött le, hogy a folyamat 4 lépésből áll.
1. Driverek felrakása a számítógépre (hogy egyáltalán normálisan lássa a gép a fire-t)
2. Rootolás
3. TWRP recovery felrakása a fire-re
4. Rom csere

Az első lépést egyből jól megszenvedtem. A lényeg, hogy a szükséges drivereket CSAK angol win7-re tudtam felrakni! Először is fel kellett rakni a Java Development Kit-et és az Android SDK Manager. Majd jöhetett a fire USB driver felszenvedése. Mindezt azért, hogy működjön az ADB és a rootoláshoz használt program egyáltalán felismerje a kindle-t.

Ha ez megvan jöhet a rootolás. Kezdeném azzal, hogy én ezt először virtualbox-ban win7 alatt csináltam, ami azt eredményezte, hogy a fire beragadt a kindle fire logónál egyből a folyamat elején. Szóval mindenképp szükség volt egy rendesen telepített angol win7-re (azért angol mert a driverek nem is települtek magyarra). Itt tulajdonképp eléggé beszartam, mert magyar leírás nem igen van ehhez, XDA-t olvasgattam, de kezdő lévén semmit sem értettem. Aztán ans linkelte a megoldást. Problem solved, lehetett folytatni.:)

Innentől baromi egyszerű. A 2. és 3. lépést EZ alapján kell megcsinálni (vizuális típusoknak itt egy videó), a 4-et pedig EZ alapján. A leírásban minden linkelve van, a program amivel csinálni kell egyszerű mint a lejtő, csak egy kis szerencse kell, hogy végig fusson rendesen az egész. Miután minden végzett én nyomtam TWRP-ben egy factory resetet mert anélkül nem bootlot be a fire, csak pörgött a jelly bean bootlogó.

Biztos sokan tisztában vagytok már ezekkel, de hátha betéved majd ide egy hasonló kvalitásokkal rendelkező emberke mint amilyen én vagyok... :D
A Jelly Bean egyébként nagyon patent, piszok gyors a GO launcheres amazonos katyvasz után.:) Egyedül a pc-ről való másolásnál akadt gondom vele. Egy viszonylag nagy fájlt sehogy sem sikerült felrakni rá, a felénél hibával folyton elszállt. A fire egyszer ki is kapcsolt közben és csak újra gépre dugva éledt fel, picit ökölbe szorult a seggem azért...:) Mást nem tapasztaltam, nem én használom a fire-t, de majd írok ha felrobban vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#81) ans válasza mondomén (#80) üzenetére


ans
aktív tag

A helymeghatározás működik? Nekem nem megy.

(#82) mondomén válasza ans (#81) üzenetére


mondomén
őstag

Itt sem működik.

(#83) aPoFa válasza mondomén (#82) üzenetére


aPoFa
tag

Mivel nincs GPS ez nem is fog működni :( Nekem viszont az a problémám, hogy piszok lassan lehet rá másolni bármilyen fájlt. Valakinek megoldás erre?

(#84) ans válasza aPoFa (#83) üzenetére


ans
aktív tag

A WiFi alapú helymeghatározás attól még működhetne, de az sem megy. A 09/16-i CM10-en viszont megy. A másolást kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#85) mondomén válasza aPoFa (#83) üzenetére


mondomén
őstag

Ja-ja, wifin kéne működnie. Egyébként nekem is baromi lassan másol, de már az eredeti OS-en is ilyen volt azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#86) izomhod


izomhod
senior tag

black friday van az amazonon, fire is le van árazva, olyan 35 rongy körül van

(#87) whYz


whYz
addikt

Amazonon most a Fire 2-t lehet kapni.
Nem tudom irtatok e mar errol, en £99-ert vettem, annyiban mas, hogy 1.2 Ghz-es processzor, 1 GB ram.
Gyarilag ICS-vel jon es zart bootloaderrel, tehat meg nincs lehetoseg custom romot felrakni.
Viszont van lehetoseg rootolni, amivel mar rengeteg lehetoseget el lehet erni.
Akit erdekel ez a modszer mukodik, es nagyon egyszeru. Ugy tunik ICS miatt inkabb a Kindle HD topicokban kell kutatni, mert amit ott leirnak az nagy valoszinuseggel itt is megy.

Ha valaki tudja hogyan lehet rootal atirni a default launchert, az kerem irjon! Program beallitasokban nem lehet lehet kitorolni, mint a sima Kindle Fire eseteben.

(#88) whYz válasza whYz (#87) üzenetére


whYz
addikt

Problem solved.
Be kell masolni a system/app mappaba az uj lauchert, jogok rw-r-r es restart.

(#89) cool82


cool82
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kénék tőletek az ismerősöm venni szeretne a Kindle Fire hd 7" 32 Gb tabletet

látom nem egy egyszerű vele a történet, viszont azt kérdezném tőletek hogy word,exel, pdf, ppt formátumú fáljlokat fog e tudni kezelni és azokban lehet -e majd keresni névre vagy számra, mert ő erre is szeretné használni?

(#90) whYz válasza cool82 (#89) üzenetére


whYz
addikt

Termeszetesen ezt tudja gyarilag, ehhez semmit nem kell buheralni.

Csak ugy megjegyzem, hogy a kindle hd helyett a nexus 7 szvsz jobb valasztas.

(#91) G.Zs. válasza mondomén (#80) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez a másolásba belefagyás nálam is jelentkezik CM10 alatt. Rájöttem, hogy akkor fagy le, amikor a képernyőzár bekapcsolna. Ha másolás közben folyamatosan tapogatom, akkor soha nem fagy bele, ha hagyom lezárni a képernyőt, akkor szinte mindig. Valakinek megoldódott már ez a probléma?

Esetleg valami másik, stabil JB romot tud valaki, ami bug mentes?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#92) cool82


cool82
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna Amazon Kindle FIRE HD tabletre egy videó lejátszót ami müködik.

Jelen helyzetben a gyári cúccok van rajta!

(#93) Joshi válasza cool82 (#92) üzenetére


Joshi
titán

MX Video player.

(#94) nkAAA


nkAAA
aktív tag

Egyébként mik azok az opciók, amik nem működnek akkor, ha Magyarországon használjuk a Kindle Fire-t? A HD-s változatom nemsokára megérkezik és gondoltam, felkészülök lelkileg :)

https://twitter.com/nkaaa

(#95) Joshi válasza nkAAA (#94) üzenetére


Joshi
titán

Gyakorlatilag semmit nem lehet elérni, legalább is a sima Kindle Fire-en nem. Ugye alapból felejtős az Amazonos tartalmak ill a Play áruház is valamint nagyon kevés progit enged telepíteni APK fájlból. Ha meg akarjátok tartani az eredeti szoftvert akkor a Dropbox a ti barátotok. Ha a dropboxos mappába teszed az apk fájlokat(ez a mappa a PC-én van) és a tableten a böngészőn keresztül belépsz a dropbox fiókodba akkor onnan már engedi telepíteni. Most már vannak jobb vételű tabletek mint a Kindle ráadásul azoknál nem kell kínlódni semmivel.

(#96) nkAAA válasza Joshi (#95) üzenetére


nkAAA
aktív tag

Köszi szépen az infókat :) Már megvettem egyik angliai ismerősön keresztül, úgyhogy valahogy meg kell vele barátkozni.

https://twitter.com/nkaaa

(#97) whYz válasza nkAAA (#96) üzenetére


whYz
addikt

Megy rajta a root, innen tudod letolteni a rootolo progit, nagyon egyszeru, semmit nem ronthatsz el.
Amint megvan a root, hasznalhatod a play aruhazat, nem kell mast tenned, mint letoltesz egy legujabb google play apk-t, azt bemasolod a system/apps-be, jogok rw-r-r es mar mehet is :)
Plussz ha nem tetszik az amazonos launcher, akkor ilyen modon tudsz ujat telepiteni.

Ha valami nem vilagos csak szolj, es segitek :)

(#98) nkAAA válasza whYz (#97) üzenetére


nkAAA
aktív tag

Süti, köszi szépen :) És a többi részt el lehet érni valahogy? Mert akkor okés, megvannak az appok, de filmek, sorozatok, könyvek és egyebek nem nagyon.
Miben jobb egyébként egy másik launcher? Az optikai tuning része nem érdekel, de ha gyorsabb és több funkciója van, akkor szánok rá időt :)

https://twitter.com/nkaaa

(#99) ans válasza nkAAA (#98) üzenetére


ans
aktív tag

A réginél root-ot meg kellet szüntetni, a Voodoo OTA rootkeeperrel (vagy valami ilyesmi neve volt). De az IP cím és a kontóhoz rendelt hitelkártya is megfelelő országbeli kellett (akkor még csak USA, most már lehet, hogy jók az európai országok is).

Szerintem ha van Angliában kapcsolatod, még akkor is csak Angliában működne.

(#100) whYz válasza nkAAA (#98) üzenetére


whYz
addikt

Az igaz amit ans mond. Amennyiben nem a tamogatott orszagban van a lakcim+bankkartya akkor nem tudod hasznalni az amazon boltjat. De a google konyvei, filmjei, sorozatai nem jok? Nem hiszem, hogy akkora elteres lenne kozottuk.
Nekem szemely szerint nem jon be az amazon launcher, de az alapokat persze az is tudja. Az igazabol az amazon tartalmakra lett kihegyezve, tehat nem tul praktikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.