Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Afférjaink a BKV-val! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) trenzit


trenzit
tag

Megmondom őszintén volt egy időszak, mikor Budára jártam dolgozni, és Újpalotáról a fél várost átkellett utaznom. Merész voltam, és és jópár hónapig jegy, bérlet nélkül utaztam, márcsak tiltakozásképpen. (Ez akkor volt, a 90-es évek elején, mikor hirtelen a jegyárakat nagyon brutális módon megemelték, és a BKV-ellenőrök is úgy elszaporodtak , mint a bogarak), Én arra vagyok kiváncsi, ti csináltatok-e hasonlókat (:DDD), és ha igen, milyen helyzetet sikerült ezáltal teremteni!:C:C:C:C

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Bővebben: link

Itt ki lett vesézve a téma és ezt sem véletlen zárták be...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) trenzit válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


trenzit
tag

Attól még kiváncsiak lehetünk a vicces történetekre, úgy hogy nem sért senkit;

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#4) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Háááát, én nyiregyházi vagyok, de az itteni ellenőrök nem olyan szívósak: Kovács Béla vok a Kossuth u. 30-ról....stb, azt mindent elhisznek, nem keresik meg nálad az irataidat, szal rendesek.:DD

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#5) Agostino


Agostino
addikt

Ahol meg én lakok tiszták a buszok, rendesek a sofőrök, ugyhogy megveszem a bérletet, jegyet, hogy ez így is maradjon.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6) sharpapa válasza trenzit (#3) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Vicces történet: ülök a buszon, felszáll egy ellenőr, két gyerek már fut is a háccsó ajtóhoz, az ellenőr meg utánuk. Az ajtó bezáródik, azt a csávó a nyakuknál fogva felnyomja szegény kölyköket az ajtóra, és kéri a jegyeket, bérleteket. Erre két gyerek mutatja az érvényes bérletüket, az ellenőr meg csak néz, és megkérdi:
-ha van jgyetek, mért rohantok?
Azt az eggyik:
-Mert kergetni teccett!:O:Y

Sírtam a röhögéstől:O.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#7) sharpapa válasza trenzit (#3) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Vicces történet: ülök a buszon, felszáll egy ellenőr, két gyerek már fut is a háccsó ajtóhoz, az ellenőr meg utánuk. Az ajtó bezáródik, azt a csávó a nyakuknál fogva felnyomja szegény kölyköket az ajtóra, és kéri a jegyeket, bérleteket. Erre két gyerek mutatja az érvényes bérletüket, az ellenőr meg csak néz, és megkérdi:
-ha van jegyetek, mért rohantok?
Azt az eggyik:
-Mert kergetni teccett!:O:Y

Sírtam a röhögéstől:O.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#8) trenzit válasza sharpapa (#4) üzenetére


trenzit
tag

Deák Térnél voltam , a bejáratnál rögtön elém állt egy ellenőr.
Elkezdett szívózni, mire közelebb hajoltam az igazolványához, és elkezdtem bizonygatni, hogy ez márpedig nem ő. A pasas őszes hajú volt, szakállas, míg a képen teljesen fekete volt a haja, és meg volt borotválkozva.
Nem sokáig bírt cérnával, figyelmeztetett hogy rendőrt hív (:DDD), mire én azt mondtam hogy hívjon nyugodtan, én szivesen megvárom (:D).
Elment rendőrt hívni, én meg felszálltam a 2 perccel később érkező metróra.

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#9) sharpapa válasza trenzit (#8) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Aztán meg a következő megállónál meg a S.W.A.T. vár, az ellenőrről kiderül, hogy titkosrendőr, be is fostál volna mi?
Tényleg! Amúgy nem jött utánad, vagy vmi?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#10) trenzit válasza sharpapa (#9) üzenetére


trenzit
tag

Valószinüleg próbált volna utánam jönni, de akkor már a metrón voltam.
Most, a nagy vizitek idején ilyennel már tuti nem próbálkoznék, egy ismerősöm pórul is járt, mert nem volt nála semmilyen irat, az ellenőr meg épp rendőrrel volt..ehh.

Állj a tükör elé, és mondd el ötször, hogy Kampókéz, Kampókéz, Kampókéz...

(#11) VladimirR válasza trenzit (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

es meg buszke is vagy magadra....gg

btw a ''hogyan basszuk at a bkv-t'' c. topic-ot nem ubereli

[Szerkesztve]

(#13) GRINCS válasza VladimirR (#11) üzenetére


GRINCS
csendes tag

miért ne lenne? :DDD

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#14) rup1u5 válasza Kalandor (#12) üzenetére


rup1u5
nagyúr

LOL
elegánsan voltál suttyó

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#15) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

szerintem egy jegyet mindenképp kell tartani, kilyukasztani.

és ha jön a kall0r, akkor szépen nyujtani, amíg elveszi, addig pumpálni adrenalint, és spurizni utána rögtön. biztos nem ér utol... amilyen nyámnyila alakok ezek.

btw: kontrollból a gyalogkakull rulez.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#16) GRINCS válasza aDM|RaL^ (#15) üzenetére


GRINCS
csendes tag

vagy az összes variációt hordozod magaddal, azt benyalhatnak :C

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#17) Loretto válasza Kalandor (#12) üzenetére


Loretto
veterán

:C Nem 1szerű

Soirée...

(#18) Andie válasza GRINCS (#16) üzenetére


Andie
őstag

Az nemmüxik. Ha nem vetted volna észre, rábélyegzi az atómata a dátumot, időt, meg valami járatszámot (villamos) vagy állomásazonositót (metró).
Szóval ha látszik a bélyeg, akkor bukta (nekem 10 esetböl 1x kezdték a bélyeget bogarászni). Megoldás : egy olyan jegyet megtartani, amin jó halvány vagy elmosódott a bélyeg. Na ezt bogarászhatja. Az meg nem a mi bajunk, hhogy szar az atómata.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#19) rup1u5 válasza Andie (#18) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezt nevezem én JOKERjegynek. Úgy szoktam elkészíteni, hogy ráragasztok a jegyre egy post-it -ot és úgy dugom be az metró masinájába. Nagyon régóta így utazok. Egy 10es gyűjtőjeggyel 3-4hónapig elvan az ember. Buszon, villamoson marad a régi gyorsanlyukasztós módszer ha ellenőrt látok.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#20) Bagoly válasza rup1u5 (#19) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ja a Joker jegy.....de egyszerűbb úgy elkészítei, hogy egy használt régi jeggyel együtt dugod be a lyukasztóba (felülre a régi jegy). Az automata kivágja az alsó jegyet is, de nyomtatni ugyi nem tud rá > kész is a havibérlet....(mondjuk ilyen formán csak metróba használható, átszálló jeggyel akár több vonalra is. A jegy a sok hordozástól kb. havonta 1x cserélendő..........) Ha kijáratnál, vagy bejáratnál ellenőr van, akkor meg jöhet a ''pszihikai hadviselés''...magyarán kinézed a leghátsó ellenőrt és egyenesen a szemébe nézve közelítesz hozzá, közben látványosan kotorászva a zsebedben (a többi nem állít meg, mert látják, hogy az egyikük felé mész megmutatni a jegyed), amikor már elég közel értél (ergo a többi ellenőr már nem rád figyel) éles kanyarrral továbbmész. Még egyszer sem állítottak meg x év alatt.( Néha ''jó'' fiú vagyok és odaadom magamtól a Joker jegyet....max megkérdezik hol száltál fel, de nem tudnak mit tenni veled. Egyszer az egyik azt kérdezte: ''Jó egy hónapig utazni 1 jeggyel?'' rámosolyogtam és mondtam, hogy jó.......majd felrobbant, de nem tudott mit tenni. ;] ) Nem is tudom mióta nem vettem bérletet, de szvsz ennyit is érdemel a BKV szolgáltatása..........nálam is egy ellenőri inzultussal kezdődött a bérletvásárlás szüneteltetése, azóta meg praktikus okokból nem veszek bérletet....lehet fújjogni...;]

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#21) BobChemistry válasza rup1u5 (#19) üzenetére


BobChemistry
őstag

ez nagyon zsilett...:R:R:R:R:R:R

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#23) Andie válasza rup1u5 (#19) üzenetére


Andie
őstag

Ez a postites (és Bagoly által emlitett duplajegyes) megoldás sztem azért nem túl okés, mert nincs rajta bélyegzö. Ennyi erővel akár kisollóval is vághatsz rá lyukat. Tehát eléggé támadható a dolog.
Ha viszont van rajta, viszont el van mosódva/halvány, akkor elvileg azért nem én vagyok a felelős, ugyebár?

A problem ott kezdödik, ha villamos, metró, meg busz is belejátszik. Ámbár buszon még nem futottam össze ellenőrrel itt fent.

A kb 1 hete meghúrcolt csajszi esetét hallottátok?:Y

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#24) Bagoly válasza Kalandor (#22) üzenetére


Bagoly
senior tag

Erre az egyik ismerősöm azt mondaná:
Tudod mit? Még a mákostésztában is van hiba.
Az ember egy ilyen ''kategória''.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#25) Bagoly válasza Andie (#23) üzenetére


Bagoly
senior tag

Kötelességed ellenőrizni, hogy van-e tinta a lyukasztóban? :F
Ez szvsz olyan Butterses hozzáállás..(GYK: South Park)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#26) BobChemistry válasza Bagoly (#20) üzenetére


BobChemistry
őstag

ez se kutya:Y:Y:Y:R

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#28) BobChemistry


BobChemistry
őstag

bar En inkabb berlettel utazok

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#29) faster válasza BobChemistry (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Én is mindig megveszem. Belülről bomlasztom a rendszert. :) Majd jól ki kell rúgniuk az összes ellenőrt, és akkor jön el a mi időnk! :DD

[Szerkesztve]

(#30) BobChemistry válasza BobChemistry (#28) üzenetére


BobChemistry
őstag

mivel ingyen berletek kapunk az egyetemtol

bar nemtom meddig...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#31) zebrafish


zebrafish
tag

Én már lassan fél éve utazok érvénytelen diákkal... De csak azért mert lusta vagyok elmenni a matricáért. ilyen erővel átvehetném és eladhatnám... :U

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#32) RAM válasza BobChemistry (#30) üzenetére


RAM
őstag

Melyik egyetem?

Csak tisztán

(#33) Bagoly válasza Kalandor (#27) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nem mindből...de te kilyukasztod az egyiken és nem ellenőrzöd, hogy mit hogyan nyom rá......Te (vagy a kedvesed) megszoktad nézni, mit nyom rá a készülék a jegyre? Én nem nagyon látok emberkéket, akik ezt ellenőriznék.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#34) sbazsi válasza Kalandor (#27) üzenetére


sbazsi
veterán

És a usernek honnan kell tudnia hogy működik a dolog?;]

(#36) Bagoly


Bagoly
senior tag

Apropó a mostani összesített bérlet (BKV, MÁV, VOLÁN) felváltja az összvonalas bérletet, vagy csak alternatív megoldásként jelenik meg.
Csak azért mert kezdek komolyan gondolkodni azon, hogy felhagyok a BKV ellen folytatott szélmalomharcommal (a megérdemelt ''büntetést'' már elszenvedték) és visszatérek a bérlethasználók körébe. Azonban, ha 7000 ingázó miatt akarják rámeröltetni ezt az elbVszott konstrukciót (fizess azért is amivel az életben nem fogsz közlekedni), akkor haladékot adok magamnak a bérletvásárlásra még pár évig...:)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#38) rup1u5 válasza Andie (#23) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én már minden módját végigzongoráztam a bliccelésnek, úh újat nem tudtok mondani nekem.
A pszichológiai ráhatás mindennél többet ér. Most tekintsünk el attól, hogy POST-IT -el vagy 2jegy egymásra rakásával készítjünk el hőnszeretett jokerjegyeünket.
Valóban nagyobb biztonságot nyújt ha van valami maszatnyi tinta a jegyen de azt hogy csinálod meg, hogy olyan legyen???
Én annó mikor próbálgattam azt, hogy érvényesítés után rögtön nyálas ujjal nekiestem és maszatoltam soha nem jött össze. Túl gyorsan szárad a tinta.
És mi az, hogy támad6ó?????
Az egyszerű júzernek Kavajcsik Ödönnek vajon kötelessége tisztában lennie a jegyérvényesítő autómaták működési szisztémájával????? NEM!!!
Utazok, bedugom, csippan, -> érvényes. Nekem közöm sem kell, hogy legyen ahhoz mi kerül a jegyre és melyik szám mit jelent rajta. Az azért van, hogy a tisztelt ellenőr be tudja azonosítani, hol szált fel a kedves utas és mikor.
Nincs feltüntetve az utazási feltételek között, hogy nekem kötelességem meggyöződni a pecsételt számsor meglétéről, valamint az, hogy ennek hiánya büntetést von maga után. Épp a BKV támad6ó ezen a ponton általunk. Kvázi csináltak nekünk egy szép tágas kiskaput.

Utaltam itt a pszichológiai ráhatásra. Ha rendesen felöltözve, emelt fejjel és hangos jónapottal közelítem meg az ellenőröket miközben finom legyezőszerű mozdulattal széttárom a gyűjtőjegyemet, hát megnyílnak a be és kijárat torlaszai.
Ha meg megnézi, hát megnézi. Had nézze. Azért fizetik. Max megkérdezi hol száltam fel, mire mondok egy félreeső megállót azon a vonalon ahol tuti nincsenek ellenőrök, tehát fogalma sem lehet, hogy jóke ott az autómaták vagy sem. És ha valamiért elkapnak és megbüntetnek hát egy pont nekik. Bérletet veszek attól a naptól és pótdíjat fizetek. Így csinálom és ennek ellenére is felém billen a mérleg nyelve. Minnél drágább lesz a bérlet annál inkább. Ennek az évnek az eddigi mérlege 2bérlet és vagy féltucat jegy. Nem kenyerem az erőszak és a szájalás.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#39) g@bo


g@bo
nagyúr

6, de majdnem 7 éve utazom bérlet nélkül, és ameddig elkerülhetem a metrót, ez igy is lesz.

őskövület bkv jegyeim vannak, amit nem haszmnáltam fel, persz elkaptak már, de fizetésre birniuk nem sikerül... [kép]

remélem tudom tartani ezt a tendenciát, mert a fizetésem közel 10%-át nem áldozom erre. minimálbér rulla.

(#40) lesaux válasza Kalandor (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Kalandor, ezt tényleg Te írtad, vagy valaki megszerezte a jelszavadat?

(#41) Pacák válasza Kalandor (#35) üzenetére


Pacák
senior tag

Mindig lyukasztok jegyet a BKV -n, egyszer néztem csak meg a 7 -es buszon, hogy mit bélyegez rá. El is kapott a szívgörcs. :Y Véletlenül pofával lefelé dugtam be az egyik jegyet és a hátára bélyegzett a lyukasztó. Hátul sikerült felszállni, de a leghátsó lyukasztót valakik már eldugaszolták, ezért előre verekedtem a következő ajtóhoz, hogy ott próbálkozzam érvényesíteni a jegyeinket. Ott meg vakon kellett próbálkoznom beilleszteni a jegyet a lyukasztóba, mert nem állnak arrébb az emberek. Ráadásul ahogy a csövön kifér, nyomja a gázt a vezető a Keleti pu. és a Blaha között vasárnap délután. Persze akkor vettem észre a malőrt, amikor már visszaverekedtem magam hátra, a terhes feleségemhez és a csomagokhoz. Lehetett megint előre sasszézni az utasok között. A Ferenciek terénél már a második jegyet is sikerült rendesen érvényesíteni. :C

Mondtam már, hogy utálok Budapesten utazni? :F

A békéscsabai módszer sokkal jobb: megveszi az ember a jegyet és csak az első ajtón lehet vele felszállni, ott kell lyukasztani, de lehet venni (drágább) gépi jegyet is, mint a távolsági járatokon.

Nuclear launch detected

(#42) Bagoly válasza Kalandor (#35) üzenetére


Bagoly
senior tag

A csalás és ez az egész morális kérdéskör nagyon szubjektív. Tudod furcsa lehet talán neked, de én akkor érezném magam erkölcsileg elitélhetőnek, ha nem egy olyan rendszerben próbálnál fennmaradni, ahol mindenféle indokkal legálisan sikkasztják le rólad az általad megtermelt javakat. (Rengeteg példa lehetne itt is a különböző adóktól kezdve, amit a sok politikai sikkasztás miatt rendre emelnek, újabb adónemek bevezetésével kompenzálnak.).
Én nem akarom jó színben feltüntetni azt amit teszek. Igaz egy valós problémából indult ki (ellenőrök viselkedése annó még fizető vendéggel szemben.), de valóban indokolatlanul hosszúra nyúlt a ''zsiványságom'', ami valóban egy gyengeségemből fakadt. Mindenesetre maximum ''zsiványbecsületnyi'' büszkeség van bennem ezzel kapcsolatban és senkit nem bíztatok rá, hogy tegye utánam. Ez valahol az amit te megtehetsz egy nálad jóval nagyobb multi túlkapásaival szemben. A becsületem része továbbá az, hogy amit gondolok és teszek, azt vállalom, nem próbálom elhallgatni, magamat az éppen aktuális nézetnek megfelelően feltüntetni. Én ezt nagyobb becsületnek tartom, mit fejet hajtva mindíg és mindenhol becsülettel húzni az igát és fizetni, mint a katonatiszt.

Apropó:
Minden sértési szándéktól függetlenül, azért meglepő hogy az tör felettem pálcát, aki az ellenőrben az embert sem tisztelve, úgy dobja le neki a 2000 forintot, mint egy kutyának. Lehet ezt csak én látom így.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#45) sbazsi


sbazsi
veterán

Utazok a piros hetesen, jegy nélkül.
A blahárol mentem a Bosnyákra.
Ott álltam az ajtóban.
Megáll a busz a Róna utcánál. Sokan felszállnak, sokan le.
Én is leszálltam, hogy az ajtónál tudjak maradni, majd visszaszálltam.
Ott áll a lépcső tetején egy ember.
Felnézek rá (nem mert alacsony lennék, hanem mert a lépcső az mégis lépcső :) )
Majd előkapok egy jegyet, és jukasztok.
Elindul a busz, a pasi előkapja a karszalagját, ránéz a kollégájára, széttárja a kezét.
Nem kért tőlem semmit. :))


Másik:
Blaháról mentem a Ferenciek terére, azt hiszem sima hetessel. Az Asztóriánál felszállt pár ellenőr.
Ott álltam a csuklónál, pont az ajtóban.
Hallom, jegyeket bérleteket. Elkezdtem kereseni a nálam lévő jegyet, de nem találtam.
Elindulok előre már majdnem a második ajtónál járok, ott is látom az ellenőröket.
Elindulok vissza, és megállok a csukló elott, kapaszkodok felülre, és mereven nézek kifelé az ablakon.
Odajön az ellenőr: Jónapot, Jegyeket-bérleteket
Mondom: Már a kollégájának megmutattam.
Erre: Ja, ok, köszönöm. :))
(mod: a buszról leszállván megtaláltam a jegyet :) )

[Szerkesztve]

(#46) rup1u5 válasza Kalandor (#27) üzenetére


rup1u5
nagyúr

''nem egy lyukasztó van egy állomáson. hanem sok. nem fogy ki a ''tinta'' mindből.''


Mint mondottam, minden csínját-bínját ismerem már ezeknek a masináknak.
Ezzel a felvetéseddel csak egy probléma van.
Vázolom:
Tegyük fel, -mondom csak tegyük fel- hogy jegyel akarsz metrón utazni és hogy, hogy nem az a masina amiben érvényesíteni szeretted volna a jegyed nem tudott számsort nyomni rá mert éppen kifogyott a tintája. Mert ilyen simán előfordul6 ezt ugye nem kétled te sem?
Tehát te mint becsületes júzer átcammogsz a szomszédos narancssárga dobozhoz mégegy csippantás erejéig és bedugod ugyanazt a jegyedet mint az előbb......és nem történik semmi. Ugyanis az elöző autómata függetlenül attól, hogy nyom e pecsétet a jegyedre vagy nem, a kis 4szögletü cafatot kinyisszantja a jegyedből. És ennek hiánya okozza, hogy mégegyszer már hiába dugod a jegyedet egy másik narancssárgába nem fog rá reagálni a gép.

És itt megint fölmerűl a kérdés :
Kell egy átlagjúzernek ezzel foglalkoznia ha munkába, suliba, csajához siet?????
elárulom:
NEEM!!
Mert nincs az a jogszabáj ami téged ilyen tevékenységre kötelezhet!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#47) Snoop-y válasza Bagoly (#42) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen nekem is megakadt rajta a szemem. Akkor ezek szerint itt romba is dől a hős polgárőr nimbusza :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#48) Pacák válasza Snoop-y (#47) üzenetére


Pacák
senior tag

Nem voltál még te sem szerelmes? :)

Nuclear launch detected

(#50) Egon válasza Kalandor (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Ismerős sztori.
Mentünk asszonnyal vásárolni (tavaly történt). A legközelebbi Praktikert céloztuk meg, némi fürdőszobafelszerelésért (apróságok) amihez kettőnknek 4 db jegy kellett (mivel 1 átszállással lehet oda tőlünk eljutni). Nem túl könnyen mozogtunk (rajtam járógipsz, asszony meg tolta a fél éves utódot babakocsiban. A 4 db jegy bekészítve a babakocsira akasztott gyerektáska oldalzsebébe.
A buszon persze százan voltak. Felszálltunk a hátsó ajtónál, elhelyezkedtünk nagynehezen. Megyek a lyukasztóhoz, persze nem működik (a hagyományos, 3 lukat produkáló darab volt), azaz csak éppenhogy ''megjelölte'' a jegyet (de azért kicsit jobban megnézve tisztán látszott). Gondoltam magamban, ha ezért be mer szólni majd valaki, hát kapja be. Nem volt gond, nem jött ellenőr. Átszálltunk a villamosra. Ott is egyből a lyukasztással kezdtem (ott működött a cucc: olyan újfajta eszköz volt, ami pecsétel). 2 megállóval később jön 2 ellenőr. Odaadom az egyiknek a jegyeket (közben szálltunk lefelé, mert odáig mentünk; ők is leszálltak), akkor derül ki, hogy tévedésből az egyik jegy esetében a buszon már (félig) ''kezelt'' jegyet sikerült bedugnom...:( Egy fél óráig kellett magyarázkodnom, de végülis nem büntettek meg (elég nehezére esett elengedni a fazonnak, pedig hát láthatta, hogy nem vagyunk azok az ellenőrök elől elfutó fajta...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Afférjaink a BKV-val! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.