Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) accattone


accattone
lelkes újonc

Merevlemezt hordozok két gép között (hazahozom a munkát-visszaviszem). Előfordul, hogy itthon nem látok egy-egy olyan fájlt vagy mappát, amivel a munkahelyi gépen dolgoztam, és vice versa. Ez előfordul külső és belső HDD-vel is, de USB-vel nem.
Most valami egészen földöntúli történt: hajnalig szórakoztam két dokumentummal (biztosan többször is mentettem), aztán a benti gépen egy tegnap délután elmentett állapotban nyíltak meg! Hazahoztam - ugyanez maradt a helyzet.
A tulajdonos cseréjével és a hozzáférési engedély módosításával sem oldódott meg a probléma.
Van valami megoldás? (Megjegyzem, Win7-nél ilyen problémám nem volt.)

(#2) King Unique válasza accattone (#1) üzenetére


King Unique
titán

Ha bekapcsolt gyorsindítás mellett lett leállítva a Windows 10 és úgy cserélgetted a HDD-ket, akkor az a gond, amiről egy másik topikban volt szó. Vagyis ez esetben kikapcsolod a gyorsindítást és úgy állítod le a Windowst, vagy a Shift + leállítás módszerrel, vagy + 1 újraindítást csinálsz a HDD kiszerelése előtt, stb. A külső merevlemezeknél meg eleve nem kellene gondot okoznia, ha normálisan vannak használva, azaz az éppen futó Windows alatt vannak csatlakoztatva és eltávolítva, illetve az utóbbinál használva van a hardver biztonságos eltávolítása a tálcán.

Legközelebb pedig először használni kellene a fórum keresőjét és nem nyitni totál feleslegesen új topikot egy-egy kérdésnek, ha eleve van már olyan topik, ami lefedi a témát!

HDD probléma (nem adatmentés)
Windows 10

(#3) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Zártam is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.