Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) makpadi


makpadi
csendes tag

Sziasztok!
Budapesten is megnyitja kapuit a New York Film Academy!
Az idén augusztus 3-án kezdődő angol nyelvű intenzív filmképzés elsődleges célja, hogy a nemzetközi felhozatal felfedezettjeivel feltöltse a fáradó amerikai filmipart.
Mivel az elméleti oktatás mellett fontos szerepet kap a "hands-on" oktatási módszer, a megszerzett elméleti ismeretek azonnali gyakorlatba helyezése, a tanulók már első naptól kezdve kamerával és vágógépen dolgoznak.
A képzés nemzetközileg is elismert diplomát és vizsgafilmet ad, valamint ami a filmszakmában a legfontosabb: kapcsolatokhoz segít.
A workshop négy hetes lesz. Jelentkezni CV-vel, 1 fotóval és egy 1 perces, 1 snittből álló "My next door neighbour" témájú kisfilmmel lehet 2008. június 25-ig.
A tandíj világszerte egységesen 3 500 dollár, de segítünk az összeg előteremtésében. Az akadémia a Moholy-Nagy művészeti Egyetemen lesz, Budapesten. Tudunk kollégiumi szállást, étkezést biztosítani vidékiek, határon túli fiatalok és külföldiek számára is.
Ha sok a szabadidőd nyáron, jól tudsz angolul és érdekel a filmezés, akkor ezt neked találták ki! Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, vagy látogasd meg weboldalunkat: www.nyfa.com vagy www.silverback.hu!

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát, ha lenne 3500 $-om :| De 3-om sincs. :D

Mondjuk sebaj, folyékonyan még nem megy az angol...

(#3) makpadi válasza Crystalheart (#2) üzenetére


makpadi
csendes tag

Hát talán majd jövőre :) Addig tessék megtanulni angolul! Na meg spórolj egy kicsit :)

(#4) delta9


delta9
senior tag

a tehetséges európai fiatal filmeseket akarják hollywoodba vinni? miért nem az európai filmkészítést erősítik (mármint nem a n.y. film academy, hanem úgy általában)? bár - gondolom - mégiscsak a tengerentúlon van igazi kiugrási lehetőség. szóval ez így jó is meg rossz is. bár ott is inkább a független filmesek tudnak igazán eredetit alkotni. a hollywoodi filmek meg olyan... hollywoodiak. sok jó színésszel, sok cg-vel, de semmi extrával, én valahogy mindig hiányolom belőlük az új ötleteket. kár, hogy ritkán látni olyan filmeket, mint pl christopher nolan mementója. amúgy szerintem az európai filmek attól olyanok, amilyenek, mert az itteni közegben készülnek. ha kiviszik a filmeseket a fáradó amerikai filmiparba, attól félek ők is hozzá fognak fáradni. de ne legyen igazam. sok sikert nekik.

(#5) Crystalheart válasza delta9 (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mintha Európában olyan sok jó film készülne, úgy beszélsz :) Egyedül Franciaoszágban készül még egy-két valamirevaló, az is többnyire csak a humoros kategóriában. Sosem értettem, egy ekkora kultúrális lehetőséget hogyan lehet hagyni így elsikkadni.

Hollywoodban amúgy én sok pénzt látok. Amerikai szponzorok nem feltétlenül jelentenek amerikai átlagstílust is, legalábbis remélem. Azért mégiscsak a rendezőn (és zeneszerzőn) múlik az egész alapja...

(#6) delta9 válasza Crystalheart (#5) üzenetére


delta9
senior tag

pedig sok jó európai film készül (bár inkább helyesebb lehet úgy, hogy nem usa, mert nem csak európairól beszélhetek), csak azt nem látod multiplexekben, meglehet, nem akkora számban, mint usa filmek. én régebben évekig art-moziban dolgoztam, de ezeknél a filmeknél nincs akkora marketing-gépezet, mint amennyivel egy hollywoodi filmet tudnak promotálni. és ugyan ki ül be egy olyan filmre, aminek az egész stábja a világ nagy része számára tök ismeretlen és ráadásul pl irán-portugál koprodukció. franciáknál meg sztem pont nem a humoros kategóriában vannak jó filmek, ezt magad is láthattad a francia filmnapokon.

nekem a a hollywoodi filmekkel pont az a bajom, hogy alapvetően mindegyik a már bevált sémákból építkezik a saját kategóriájában, így szögletes, kiszámítható. befektetői szempontból ez teljesen érthető, de a néző szempontjából nem jó. sőt, meg merem kockáztatni - bár nyilván ez csak szubjektív vélemény, innen a távolból - hogy pont ettől laposodik az amerikai film.

szóval, ha eljárkálsz valamelyik art-moziba, akkor láthatsz nagyon sok jó usa-n kívüli filmet, sok európait.

(#7) Crystalheart válasza delta9 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem szeretem a művészfilmeket. (Kiváltképp a franciákat :DDD) Az ilyenek szerintem kisebb novellákként jól nézhetnek ki, de filmként simán unalmasak. Igaz, a legtöbb USA-film mindenhogy az :D Véleményem szerint létjogosultsága azoknak a filmeknek volna, melyek regényként vagy kisregényként (esetleg hosszabb novellaként) is megállnák a helyüket, vagy már meg is állták. Ez sem biztosíték a jó végeredményre, a rendezőn nagyon sok múlik.

Nem mellesleg nem könnyű megtalálni azt a középutat, ami nagy tömegek számnára is élvezhető, populáris, és mégis jó, elgondolkodtató, jelentése van. Az országnak mindenképp ilyeneket kellene támogatnia itthon, mert az ilyenek egyszerre jelentenek igazi művészetet, értéket teremtenek, és nem mellesleg egy rakat pénzt.
(Irodalomban hasonló a helyzet, külföldön nagy számban eladható nagy és minőségi műveknek kellene születniük. Ezzel ellentétben a mai magyar irodalom szinte csak vegetál.)

Viszont nem használjuk ki ezt a potenciált, nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#8) brownus válasza Crystalheart (#7) üzenetére


brownus
veterán

vele érdemes lenne egy próbát tenned: jenuet francia!:d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.