Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A nagy sütizés topicja

Hozzászólások

(#101) sakál válasza Judyt (#100) üzenetére


sakál
tag

:C

A szépség az eszed rovására megy

(#102) Judyt


Judyt
csendes tag

Tetszik az ötlet?:U

- Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

(#103) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Minden süti, amiben gyümölcs leledzik... Isteni tud lenni, főleg így télen...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#104) Xelo


Xelo
addikt

upocska:) régi topicom kicsit felhozom mert vannak újoncok a PH!n akik még nem irták le:)
meg egyébként is, mi lehet ínycsiklandozóbb annál mint beszélni a sütikről? hát megenni őket:D és azt kitárgyalni...;)

(#105) WillChi


WillChi
senior tag

Ez nagyon jó! Eddig nem láttam ezt a topicot.

Szinte mindenféle sütemény jöhet, de a legjobban a lúdlábat szeretem. Egyébként csak annyit eszek belőle, amíg látom, hogy van a tányéron, v. a tálcán, v. a környezetemben. :D

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#106) Gh0sT


Gh0sT
addikt

És ebben a pillantban megyek le a cukrászdába és hozok magamnak egy rakat süteményt... :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#107) Xelo


Xelo
addikt

lúdlábat sokan mondták.. lehet nekem is megkéne próbálni.. vagy már próbáltam csak a nevére nem emlékszem?:D az a baj hogy jön a nyár és a melegben nem érdemes habos, krémes sütit venni mert hamar romlanak..:( keressünk olyanokat amik nem romlandóak nyáron sem, és finomak, hogy nyáron is kibirjuk mi édesszájúak:DD

(#108) CuKoR válasza Xelo (#107) üzenetére


CuKoR
senior tag

NAGYTÁBLÁS MILKA A KIRÁLY !
KELL A HÓHÉRNAK SÜTI!

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#109) Xelo válasza CuKoR (#108) üzenetére


Xelo
addikt

hóhérnak kell ám... abban a nagy fekete csukjában szegénynek milyen rossz lehet:D

(#110) Salak


Salak
tag

Sacher, Pischinger, Tiramisu, Eszterházy torta, Brownies, Kólusz gólyó, minden ami túrós !
vmit/vmiket tuti kihagytam :)

"Winners never quit and quitters never win."

(#111) bmx powa


bmx powa
tag

apám sütigyáros:P xal szeretem a somlóit, a fánkokat, a tiramisut minden mennyiségben, szilvalekváros-fahélyas linzer, és minden, ami mákos.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#112) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Fekete erdő és gyümölcsös turótorta a kedvencem! Érdekes, hogy a barátnőm a xar minyomért rajong pedig olyan cukros és nem is finom szerintem.

(#113) WillChi válasza S*Tom* (#112) üzenetére


WillChi
senior tag

A mignon-t én sem szeretem (azért pusztítom, ahol érem... :) ).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#114) turho


turho
addikt

Ilyen a sors, most megláttam ezt a topicot... :DDD
Tegnap este 3 ischler, 2 krémes, 2 habroló, egy rákóczi túrós....és ma 7 óra óta etetem a porcelánszájút :O:D
Kellett nekem besütizni :)

Eladó dolgaim, Masszív, minőségi Cannondale XL E-BIKE extrákkal, beszámítás elképzelhető.

(#115) WillChi válasza turho (#114) üzenetére


WillChi
senior tag

:C

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#116) Xelo


Xelo
addikt

továbbra is keresem a választ:
olyan sütiket várok, amiket otthon el lehet késziteni! jahh és a receptjét! a másik meg olyan sütiket amik finomak de nyáron is fogyaszthatóak, nem kell tartani hogy megromlik!
egyébként most pont karamellt majszolgatok (nem, nem a megasztáros Karamellt..) tök jó, találtam a konyhában..valami olyan van ráirva: KOPIBKA, alá:KH*I*BCbKa..:D de finom..

[Szerkesztve]

(#117) szilchi válasza Xelo (#116) üzenetére


szilchi
őstag

Kicsit konkrétabban azzal a recept-kívánsággal.:)Mert gyakorlatilag otthon mindent meg lehet csinálni.Piskótatekercset is,na meg a Fekete-erdő tortát is(személyes kedvencem:D ).Nyáron figyelni kell,főleg a tojást tartalmazó sütikkel.Ezért nem nagyon ajánlott ilyenkor a másik nagy kedvencem,a francia krémes elkészítése.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#118) Vigneau


Vigneau
félisten

Rigó Jancsi, illetve anyósom mirindás sütije. Persze anyám túrós palacsintája az elnyűhetetlen favorit... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#119) kypre


kypre
tag

kókusztekercs...dobostorta...Tradicionális családi szülinapi torta...zserbó...Jégbüfés Gofri lassan úgyis szezonja van :))

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#120) Xelo


Xelo
addikt

nem tekintem ezt egy haldokló totyiknak, inkább egy olyannak amit időről időre felkell hozni, hogy az új tagok is tudjanak bele írni..
szal: UPP ;]

(#121) Xelo válasza Vigneau (#118) üzenetére


Xelo
addikt

túróspalacsinta itt is favorit, na meg a mirindás süti is... uhh de régen ettem azt: be jó volt az... :D de tleg, receptet nem tudsz küldeni? mármint a mirindásról...

(#122) csirkemano válasza Xelo (#116) üzenetére


csirkemano
csendes tag

Muffin, muffin, muffin! Millió változat, fél óra alatt megvan, és még simára se kell keverni! Csak vegyél egy muffintepsit, és rájössz...

Aja, kéjsz teját? Akkoj hozz magadnak...

(#123) qestion válasza Vigneau (#118) üzenetére


qestion
aktív tag

az a szénsavasitaL?

a pálya

(#124) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tiramisu jöhet minden mennyiségben és muffin!

(#125) Xelo válasza qestion (#123) üzenetére


Xelo
addikt

az, olyan mint a fantaszelet, sztem ugyanúgy készül, tök8 mit használsz.. csak kéne már a receptje..

(#126) tütüke válasza Xelo (#125) üzenetére


tütüke
tag

Fanta szelet

4 tojás fehérjét kemény habbá verem.
4 tojássárgája, 26dkg porcukor, 7 kanál víz, 7 kanál olaj-ezt habosra kell kavarni.
Beleteszek: 26 dkg lisztet, 1 sütőport, 2 kanál kakaót. Ezután hozzákeverem a felvert tojásfehérjét. Margarinozott, lisztezett tepsüben megsütöm.

7 dl Fantában elkeverek 2 csomag vaniliás pudingport, majd sűrűre főzöm, hagyom kihűlni.
20 dkg rámát 15 dkg porcukorral habosra keverem, majd beleteszek 25 dkg túrót, és az egészet simára kikavarom.
Ha minden kihűlt a tésztára rásimítom a túrós krémet, erre jön a félig megdermedt fantás-puding. Hűtőben rakom, hogy összeérjen.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#127) Xelo válasza tütüke (#126) üzenetére


Xelo
addikt

thanks :R kilessz próbálva

(#128) tütüke válasza Xelo (#127) üzenetére


tütüke
tag

Szivesen :)
Hamar készen van, és tényleg nagyon finom.

És ha már itt vagyok, elmondom, hogy az én nagy kedvencem az elefántszem. Ennek soha nem tudok ellenállni: piskóta kettéhajtva, benne csokikrém, és a közepén 4 db banán.
Nyami :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#129) hb113


hb113
csendes tag

A Domino, muffin 4ever!!!!!!!!!!!!!!! ja és gofri!!!!!!!!!(talán még a palacsinta, meg a gesztenyetorta :DD )(még sszerencs hogy tesóm ien lessz mikor a gesztenyetortáról hall: :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y )

(#130) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Diós-zserbó a very best. :R

(#131) KrAt


KrAt
veterán

Beleolvastam a topicba, most ellenállhatatlan vágyat érzek, hogy sütit egyek... P.csába :D

(#132) SzalaiG válasza KrAt (#131) üzenetére


SzalaiG
addikt

P.csába zárva a cukrászda! :DDD

(#133) KrAt válasza SzalaiG (#132) üzenetére


KrAt
veterán

Igen :D De sürgősen kerestem receptet, átküldtem tesómnak (a szomszéd szobába :DDD) msn-en, így hnap remélhetőleg lesz :DDD

(#134) SzalaiG válasza KrAt (#133) üzenetére


SzalaiG
addikt

Velünk szemben van egy cukrászüzem. Reggel 9kor nyit... :DD

(#135) SzalaiG válasza SzalaiG (#134) üzenetére


SzalaiG
addikt

Lassan nyitás! ;]

(#136) Vilcsi


Vilcsi
újonc

Sziasztok! Ki tud sütés nélküli, egyszerűen elkészíthető sütit? Előre is köszi! :))

(#137) Bibby válasza Vilcsi (#136) üzenetére


Bibby
addikt

Keksztekercs. Recept van a neten bőven.

Ελευθερια η θανατος

(#138) dragonfx


dragonfx
veterán

nekem a piskóta és a mandulás torta a kedvencem. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#139) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ezt sütöttem tegnap, és olyan jól sikerült, hogy nagy tepsi mérete ellenére még tegnap elfogyott. :)

Négy lapos krémes
hozzávalók:

tészta

50 dkg liszt
10 dkg vaj vagy margarin (margarint használtam)
15 dkg cukor
1 tasak szalalkáli
1 dl langyos tej
2 db tojássárgája

krém

1 liter tej
8 evőkanál liszt
20 dkg cukor
1 tasak vanília cukor
2 dkg kakaópor
2 db tojásfehérje habbá verve

A szalalkálit feloldjuk a langyos tejben, majd a tészta alapanyagit összegyúrjuk. 4 egyenlő részre osztjuk, tepsi méretűre, vékonyra nyújtjuk. Közepes lángon, előmelegített sütőben 10 perc alatt kisütjük a lapokat.
Óvatosan bánjuk velük, törhetnek.

A krémnél a tojásfehérje kivételével mindent összekeverünk és pudinggá főzünk. Amikor kész és hagytuk hülni, belekeverjük a tojásfehérje habját.
Most már a lapok közé tölthetjük.
A süteményt állni hagyjuk, kb. 2 óra alatt megpuhulnak a lapok és szelethető.
Porcukorral díszíthetjük, ha akarjuk.

Könnyű, finom sütemény.


Ui.: Megboldogult nagyanyám sokszor sütötte és ő sorosnak nevezte.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#140) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jövő héten zserbót szeretnék sütni. Több receptet is találtam. A Dr.Oetker honlapján azonban túlzásba boltottam. Biztosan kell egy tasak sütőpor fél kiló liszthez??
Ez nekem nagyon soknak tűnik.

A másik receptet egy étterem honlapján találtam, ott csak egy csipet szódabikarbónát írnak 60dkg liszthez, persze mindkettőbe még kell élesztő is.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#141) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A piskótatésztát feljavítottam pirított, darált mogyoróval. A végeredmény ínycsiklandozó, pillanatok alatt elfogyott sütike lett. :DDD
Már csak az emléke illatozik az orromban.
Mindenkinek javaslom kipróbálásra. Az eredmény bármilyen boltban kapható édességnél finomabb!
Tehát pirított, darált mogyoró a sütibe. Garantált élmény. :DD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#142) Xelo


Xelo
addikt

nyári sütikkel mi a téma? ilyenkor habosakat nem érdemes venni, mert hamar megromlanak :(

(#143) ladybug válasza Xelo (#142) üzenetére


ladybug
őstag

Muffint minden mennyiségben. Bármilyen ízesítéssel el lehet készíteni, és nagyon hamar készen van.
Próbáltad már?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#144) Xelo válasza ladybug (#143) üzenetére


Xelo
addikt

házit nem igazán :( recept jöhet, mindent ki kell próbálni egyszer.. kétszer.. :DDD

(#145) nyávogi válasza Xelo (#144) üzenetére


nyávogi
tag

TÚRÓS MUFFIN
Hozzávalók:
3 tojás,
4 ek cukor,
25 dkg túró,
8 púpos ek liszt,
mazsola, rum
½ csomag sütőpor.
Elkészítés:
A tojást a cukorral jól kikeverem, lehetőleg géppel, majd hozzá adom az áttört túrót, a beáztatott mazsolát, a lisztet amiben előzőleg elkevertem a sütőport.
A muffin sütőbe öntöm és 200C-re előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt készre sütöm.

a világ legegyszerűbbje és őőőrült finom :) a közepébe tehetsz egy kocka csokit, akkor még jobb :)


[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#146) dragonfx


dragonfx
veterán

Alattunk vana házba egy sütis lemenjek?ne??
de lemegyek, 1 perc :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#147) ladybug válasza Xelo (#144) üzenetére


ladybug
őstag

Alapreceptem: 2 tojás, 25 dkg liszt, 10 dkg olvasztott margarin, fél cs sötőpor, 1 cs vaníliáscukor, 1,5 dl tej. Ezt összekeverem, és akkor tetszés szerint teszek bele mindenfélét. Lehet bele tenni meggyet, almát, csokidarabokat, kakaót, málnát, ribizlit és még sorolhatnám. Kis margarinnal körbekened a muffinsütőformákat, teszel az aljára pici csipet zsemlemorzsát (ez segít, hogy ne ragadjon le). Aztán teszel bele egy ek tésztát, aztán a gyümölcsöt vagy csokit, vagy amilyen ízesítéssel szeretnéd, aztán ráhalmozol még tésztát. Majd beteszed az előmelegített sütőbe és kb 30 perc alatt megsütöd, tűvel beleszúrhatsz, hogy biztos légy benne, hogy megsült.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#148) nyávogi válasza ladybug (#147) üzenetére


nyávogi
tag

''Kis margarinnal körbekened a muffinsütőformákat, teszel az aljára pici csipet zsemlemorzsát (ez segít, hogy ne ragadjon le).''

na ezért szeretem én annyira a szilikon sütőformát :) semmi kenés, nem ragad le semmi és a végén elég elöblíteni...

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#149) ladybug válasza nyávogi (#148) üzenetére


ladybug
őstag

A legközelebbi beruházásom ez lesz. :) Már úgyis régóta akarok venni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#150) hamoody válasza ladybug (#149) üzenetére


hamoody
csendes tag

Nagyon finom arab és török sütiket árulnak a Thököly úton a Sultan Centerben! ) www.sultancenter.hu ) Mindenkinek nagyon ajánlom! Nagyon finomak és tényleg nagy a választék!
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A nagy sütizés topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.