Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SP!T válasza Falcon24* (#99) üzenetére


SP!T
addikt

Valószínüleg jobb idözítései vannak! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#102) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.
Tudna valaki infókat mondani erről a kit-ről?(pl tuningeredmények)

Corsair 2x512 MB XMS Platinum DDR400 CL2 (CMX512-3200C2PT)

(#103) Bodin


Bodin
aktív tag

up

(#104) Bodin


Bodin
aktív tag

upsz

(#105) Bodin


Bodin
aktív tag

:(

(#106) Rhino666


Rhino666
őstag

Megérkezett a RAMom! :C

Most már 2db 2x1GB-os 800MHz/CL4 Dominator KIT ketyeg a gépben! :))

[Szerkesztve]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#107) Brada


Brada
tag

Sziasztok.

Fényképezőgépbe szeretnék SD memória kártyát vásárolni és ezzel kapcsolatban lenne 1 kérdésem, vagy kettő. :DDD

Szóval melyik SD kártyát ajánljátok inkább? Árban egyformák.

- Corsair SD 2GB 133X ?

- Kingston SD 2GB Elite Pro ?

Vagy tudtok esetleg mást ajánlani?

Corsairról mi a véleményetek?

Válaszokat előre is köszönöm. :R :R :R

(#108) ocsesz válasza Rhino666 (#106) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Gratula a ramokhoz!!!! :R :R :R
Jó kis választás!

(#109) Hoffer válasza Brada (#107) üzenetére


Hoffer
őstag

Hali!

Szinte tök mind1 melyiket veszed mind a kettő nagyon jó, egyik sem fog tönkremenni! De az A-DATA is nagyon jó még!! Szal amelyik szimpatikusabb! :D

(#110) Brada válasza Hoffer (#109) üzenetére


Brada
tag

Köszi a hozzászólást. :R

A Corsair SD 133X gyorsabb ugye mint a Kingston Elite Pro?

Jól tudom :F

(#111) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

hol lehet kapni (emberi áron) corsair flashvoyager gt-ből 2 gigásat??

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#112) FireKeeper válasza FireKeeper (#111) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

eddig a legolcsóbb 16k körül van amit találta, de sokkal olcsóbbnak kéne lennie, ezt nem értem, semi voyager 7k, a ph!-s teszt szerint ennek is 8k-9k körül kéne lennie, nem 16k...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#113) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok!
Épp most szereztem be egy Core 2 Duo E4500-as procit és egy Gigabyte P35C DS3R alaplapot Corsair TWIN2X2048-6400-as ramokkal. Ezek a ramok mennyire tuninbarátok?
Segítségeteket előre is köszönom.

Upsss. Úgy látom már nem nagyon látogatják ezt a topic-ot :(

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#114) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello
Vettem egy Corsair 2x1gb Kitet DDR 400 mhz!
amióta beraktma a gépbe elég észrevehetően sipol agép. VAgyis a memória sipol.. ez nemtudom mit jelent.. kicserélte már a slotokban hátha de semmi.
A gép játék közben kiscit gyorsult de pl egy sima filmnézéskor va nhogy be be akad vagy modjuk megy a Winamp és eldinitom a böngészöt és beszagat belassul a zene !
Iyle na régi 2x512 Noname ramokkal nem volt..
mi lehet a probléma talán rosszak ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#115) ByB


ByB
addikt

DDR3-as Corsair ramot hol keressek idehaza relatív olcsón? Kis- és nagyker egyaránt megoldás lehet. (2x1 vagy 2x2 GB érdekelne.) :R

(#116) KoVee84 válasza ByB (#115) üzenetére


KoVee84
senior tag

(#117) mrdan206


mrdan206
tag

Ahogy mostanság elnéztem az árakat mindig csask alacsonyabbak lesznek de nagyon. Fél év és fillérekből lehet jó gépet épiteni :D

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#118) FireKeeper válasza mrdan206 (#117) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem azért lesznek olcsóbbak, mert a corsair olyan "jófej", hanem mert egyre trágyább chipekből csinálják meg ugyanazt az órajelet :( sajnos, ez van, corsair is csúszik efelé :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#119) DEJVID


DEJVID
őstag

sziasztok! érdeklődnék hogy a Corsair DOMINATOR Airflow Fan mennyire hangos?illetve a méreteit meg tudja valaki mondani? előre is köszi :R

(#120) rocciax


rocciax
csendes tag

Üdv mindenkinek lenne egy hatalmas kérdésem és kérlek ne read back-el válaszoljatok. ;)

Szóval van egy core2 4 magos procim ai alapjáraton 2,5 GigaHZ magonként és mellette van 4*2 giga 1066MHZ Corsair memóriáim ... Na most a helyzet a következő és a kérdésem is egyben, hogy hogy lehet stabillá tenni úgy a rendszert hogy 3 gigaHZ-re húztam a procit?

Mert ha 2,5 gigahz-van akkor 1060Mhz-n tudom a memoriát használni, ami jó, de ha pedig 3 gigaHZ-n nyomom a procit akkor már csak 800mhz tudom stabilan a rendszert működtetni ...

Szóval azt szeretném, hogy magonként menjen 3gigahz és a memóriám gyáris sebességen menjen 1066MHz-n ...

Biztos vagyok benne hogy tudatlan vagyok és valamit elszúrok pl FSB-t vagy késleltetéseket vagy mit tudom bármit ezért kérem a segítségeteket.

köszönöm: Roc

(#121) paprika


paprika
aktív tag

Nemsokára szolgálatba áll 2*2 Giga Corsair XMS2 DDR2 1066 5-5-5-15 memó. Majd írom a tapasztalatokat. ;) :R

(#122) maxrad1580 válasza paprika (#121) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Az jó :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#123) h4xor


h4xor
tag

Hi

Egy kérdés, hátha esetleg valakinek volt már ilyen tapasztalata, de szerintem más is tud rá okosat mondani.

X58-at használok most, és ez a Corsair XMS KIT van benne.

Amennyiben Dual Channel-re váltok (pl Z87), akkor ha bedobom a 3 modul mellé ezt az önálló 4GB modult , ami elvileg ugyanaz mint a 12GB-s KIT bármely tagja, akkor ugye minden további nélkül működni fog az egész cucc 16GB memóriaként Dual Channel-ben? Tulajdonságait tekintve ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik ez a modul is, mint a KIT.

(#124) benjemin1994


benjemin1994
tag

Sziasztok!
Pár perc használat után lefagy a ForceGT 60-om! Ez valami gyári hiba? :Y
2 éve használom és hibátlan volt, és most elkezdte.
Ezekre mennyi a gyári gari? És van valami magyarországi telefonszáma a corsair-nak? :F
Köszi a válaszokat:)

(#125) djdaniel válasza benjemin1994 (#124) üzenetére


djdaniel
senior tag

3év garancia van.
szerintem nincs Magyarországi telefonszámuk, egyébként itt csak a cedrus.hu szerepel, szerintem kérdez rá náluk a garancia miatt.
Vagy elküldöd a gyártónak, de nem biztos hogy papírok nélkül szóba állnak veled.

(#126) nagytergu


nagytergu
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni Corsair 2*4GB 1866MHz memória kit-et, de nem tudom, hogy milyet. Az alaplap memória támogatási listája 2011-es, és csak a vengeance szerepel benne. Kérdésem, hogy a pro-t és a dominatort is tudja kezelni, vagy csak a sima vegeance-t (CMZ8GX3M2A1866C9)?
Alaplap: Gigabyte A75M-UD2H

(#127) djdaniel válasza nagytergu (#126) üzenetére


djdaniel
senior tag

szia
szerintem igen.
memória támogatási listában csak a gyártó által, a lapban tesztelt ramok szerepelnek, attól még hogy nem szerepel egy ram a listában, attól még kompatibilis lehet az adott lappal.

de azért kérdez rá itt MIlyen RAM-ot vegyek ? topicba.

(#128) infectedmann


infectedmann
őstag

Ha Corsair Vengeance szériából vesztek RAM-ot, akkor nézzétek meg BIOS-ban, hogy mennyi feszt kap XMP profillal, mert valamiért az én RAM-jaim XMP profillal csak 1.35V-ot kértek, viszont a stabil működéshez 1.5V kell.

(#129) dragonfx válasza infectedmann (#128) üzenetére


dragonfx
veterán

nem néztem soha de nekem 1333on megy cl7ben.
az akérdésem ha magas bordás feketém van 4gb 1600as és veszek hozzá kék magas bordás 1600as 4gb.osat azok ugy jok lesznek dualba? néztem a gyártó oldalát semmi különbség sincs elméletben....
van valami adatbázis milyne chippek vannak egyes moddelleken?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#130) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Tud valaki valami generális/létező problémáról CMZ8GX3M2A1600C9R esetében? 2db 4GB-os modullal készülök összerakni hamarosan egy gépet. A ramok már meg vannak, csak hallottam pár morzsát stabilitási vagy fagyási gondokról.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#131) conqver


conqver
aktív tag

Rossz helyre ment :B :B

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#132) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Corsair Vengeance LP 2*4 GB 1866 MHz DDR3 RAM-ot alapjáraton 1600-án ismeri fel. Jól tévedek?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#133) Swen_N


Swen_N
csendes tag

Sziasztok

Ma vettem + 8 GB RAM-ot de nem tudom üzembe helyezni. Ezért technikai segítséget kérnék tőletek.

Ilyet vettem: [link]

Ezt a memória KIT-et a már meglévő 2*4 GB mellé szánom bővítésnek. A probléma, hogy nem ismeri fel a gép 16GB-nak, csak külön külön 8 GB-nak.
A két KIT igazából csak egy B jelzésben tér el egymástól, ami tudtommal csak azt jelenti hogy más színű. Konkrétan a régi pár az fekete, ezek amiket most rendeltem pedig kékek.
Ez tényleg számítana? vagy valamit rosszul csinálok?

CML8GX3M2A1600C9 - ez a régi [link]

CML8GX3M2A1600C9B - ezt vettem

Próbáltam A1-B1 A2-B2 helyen mindkettőt de mindig csak azt a 8GB-ot látja amelyik a B1-B2-ben van.
Csatoltam pár képet a BIOS-ról. Itt látszik, hogy az alaplap tudja, hogy mind a 4 slotban van modul, annyi a különbség hogy a régebbi típushoz XMP 1.2-őt ír, a másikhoz 1.3-at
A timing-nál csak az 1.3 választható ki, az eddigi 8GB-al is ez volt kiválasztva 1600 Mhz mellett.

Kérem segítsetek mi lehet a megoldás, különben lehet vissza kell vinnem a RAM-okat.

A CPU Z szerint mások a timing adatok, ez lehet a probléma? De akkor mi a megoldás?
Nem lehet bővíteni, csak venni új 16 GB-ot?

köszönöm
Swen

[ Szerkesztve ]

(#134) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy Corsair memória kit (2x4gb):

DDR3 8GB/1600MHz CL9 CML8GX3M2A1600C9
úgy emlékszem erre a ram kitre a gyártó élettartam garanciát vállalt.
Hogyan deríthetném ki, hogy valós e?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#135) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok

Használ vki Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz memóriát?
Mik a tapasztalatok? Van lehetőség tuningra? 3500MHz? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.