Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

(#51) Chieftec

Chieftec
(őstag)

Hova tűntek a Corsair fanok?

(#52) mdesign válasza Chieftec (#51) üzenetére

mdesign
(csendes tag)

Sziasztok!

Beléptem a klubba:)

2x Corsair XMS-PC3200C2 Rev5.1

Az lenne a kérdésem, hogy az everest ezt most cl3-ként tünteti fel.
Ahhoz, hogy cl2-őn menjen át kell állítani az alaplap (AN8) beállításait a biosban?

Üdv Karesz

(#53) Monya78

Monya78
(veterán)

Egy kis segítséget kérnék:
Corsair XMS4000 Twin (2x256) memóim rev 2.1-es tipusúak

Vajon milyen chip lehet rajtuk?
Googlén vadászva 2 fajta jött el:
Samsung -F :F
Hynix Rev. C (Hynix D5)

(#54) Monya78 válasza Monya78 (#53) üzenetére

Monya78
(veterán)

Up mert érdekelne...

(#55) ^Boss válasza Monya78 (#54) üzenetére

^Boss
(őstag)

ha rev 1.1 akkor:
Specification: DDR500 @ 3-4-4-8-1T
Used chips: Hynix D43
Ha rev 3.1 akkor:
Specification: DDR500 @ 3-4-4-8-1T
Used chips: Samsung TCCC

2.1 elvileg nem letezik, tpup szerint. (www.techpowerup.com/memdb)

[Szerkesztve]

(#56) Intruder A 6

Intruder A 6
(aktív tag)

Hali!

Most veszek 2x1024 mb Corsair XMS CL2-es ramot!
Az lenne a kérdésem hogy mennyire huzhatóak ezek a ramok?

(#57) Intruder A 6

Intruder A 6
(aktív tag)

Na Senkinek sincsen Corsair Ramja?

(#58) szatocs

szatocs
(őstag)

Amit az aliennél lehet venni, név szerint DDR 512MB CORSAIR ValueSelect 400MHz CL 2.5 , az pontosan milyen időzítéseket takar?

=== Szatocs ===

(#59) Müge

Müge
(tag)

Sziasztok!

Sok tesztben láttam, hogy a teszteléshez használt gépekben corsair ram ketyeg, ti mennyire ajánljátok, és ha igen, melyik típust lenne érdemes megvenni?
2 x 512 ( 3200 ).
( Jó lenne minél konkrétabban, gépfejlesztés előtt állok )

( Ja, és sztetek mennyire érdemes 2 gb ramot a gépbe rakatni? )

Előre is köszi!

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#60) Müge

Müge
(tag)

UP!

(#61) Müge válasza Müge (#59) üzenetére

Müge
(tag)

UP!

(#62) shuttle válasza szatocs (#58) üzenetére

shuttle
(tag)

Memória modul tulajdonságai:
Modul neve Corsair VS512MB400
Sorozatszám Nincs
Modul mérete 512 MB (2 rows, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések:
@ 200 MHz 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#63) heaven

heaven
(tag)

Meglévő:

1db Corsair CMX512-4000

memóriámat szeretném megduplázni, használt is érdekel.

Ajánlatokat várok!

(#64) shuttle

shuttle
(tag)

[link]

ha esetleg ilyen ramot szeretnétek venni .

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#65) heaven

heaven
(tag)

Feladom, senki sem tud nekem segíteni?

Valaki világosítson fel, hogy melyik shop-ban árulnak NAGY VÁLASZTÉKKAL Corsair memóriákat, mert még mindig nem találtam meg az enyém párját.

CORSAIR XMS 512Mb PC4000 500MHz

(#66) Monya78 válasza heaven (#65) üzenetére

Monya78
(veterán)

És ehhez mit szólnál??
[link]

Olyan amit keresel csak 2x256Mb...(gondolom az alaplapodon nem csak 2 memóhely van)

(#67) heaven válasza Monya78 (#66) üzenetére

heaven
(tag)

Nem jó, nekem 500MHz kell :(

(#68) Monya78 válasza heaven (#67) üzenetére

Monya78
(veterán)

Privi ment olvastad???

Ez a memó 500Mhz-es!!

(#69) Whaskes

Whaskes
(senior tag)

Sziasztok! Kérdésem a következő: van egy pár corsair TwinX PC4000 (500MHz es Ramom) 495 ön hajtom, és ennek 1T vagy 2T n kéne mennie? Az időzítéseket azt tudom, de ezt nem. Mert 1T n hibázik. kilép a játékból, kék halál stb. 2 T viszont megy. Nekem a boltba azt mondták hogy ez 1T ben símán megy 500MHz en. de még 495 ön se hajlandó menni 1T be csak 2 vel. Egyébként mi az az 1T, 2T? :F

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#70) Whaskes válasza Whaskes (#69) üzenetére

Whaskes
(senior tag)

up? :F

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#71) AMATŐR válasza Whaskes (#70) üzenetére

AMATŐR
(őstag)

Állítólag, az alaplaptól függ, hogy hogy bírja e az 1T-t. Az Asus lapok többsége nem. A többi lapról nincs infóm.
Az 1T valamivel gyorsabb mint a 2T.

Ha csak 2T-n megy , tedd fel 550MHz re(bírnia kell), az időzítéseken lazíts egy kicsit, így is elég gyors lesz! ;)

[Szerkesztve]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#72) Whaskes válasza AMATŐR (#71) üzenetére

Whaskes
(senior tag)

nemtudom sajna... a 600Mhz a kövi fokozat. 300 as fsb ből nem nagyon akarok engedni.

(#73) AMATŐR válasza Whaskes (#72) üzenetére

AMATŐR
(őstag)

Téged csak az zavar, hogy nem megy 1T ben? Ahogy látom, 2T ben megy 600MHz en. Ez k@rva jó eredmény ! Mit sopánkotsz? :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#74) Whaskes válasza AMATŐR (#73) üzenetére

Whaskes
(senior tag)

nem, 495 ön mennek most. a proci 300 as fsb vel megy. a ram 495 ön.

(#75) Norby(ToG) válasza heaven (#65) üzenetére

Norby(ToG)
(csendes tag)

Én is most veszek memókat és nekem a USER's tudott olyanokat beszerezni amiket szerettem volna. Nézd meg az árlistájukat, ha nincs rajta akkor is meg tudják szerzni neked.

[Szerkesztve]

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#76) ^Boss

^Boss
(őstag)

www.hpctrade.hu
www.users.hu

itt vannak boven Corsair ramok :)

(#77) Szmuki

Szmuki
(tag)

most vettem 1 KIT corsair value ramot.Tudnátok ajánlani valami jó beállítást 433 ill 466mhz-en?

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#78) MaUser

MaUser
(addikt)

Nemrég vettem az Aliencomputers-ben 2*1GB-os ValueSelect ramot és Samsung UCCC chippel szereltek. :C Dual-ban 1T mellett 485MHz 3-4-4-8-as időzítésekkel. És csak ~22eFt egy modul.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#79) Thunder78

Thunder78
(senior tag)

Én is beléptem a klubba, egy TWINX3200XLPRO 1024MB-os kittel :)
Eddig nagyon pöpec ... 2-2-2-5/1T egy Asus A8N-SLI lapban.
Tuningot még nem próbáltam ... egy MSI-ben gond nélkül vitte az 500-at is 2-3-3-5-ön, valszeg megy ez feljebb is :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#80) Petus

Petus
(csendes tag)

Szeretnék 512-es ramot venni az én 2*256 400-as ramom beszámításával! :U :R

(#81) Jimmike

Jimmike
(tag)

Szevasztok!

Nekem 2X512 Corsair Value Select PC3200-as, Cl2,5-ös ram-om van.

Van erről valakinek tuningtapasztalata?

Túl fiatalon születtem, még egy éves sem voltam ...

(#82) Qru

Qru
(MODERÁTOR)

Van itt valakinek Corsair CMX1024 3500LLPRO ramja? Mennyi tuningot bír kb?

Nem rég tettem be a gépembe és kíváncsi vagyok meddig nyúzható kb. A gyári időzítések 2-3-2-6 1T, ezt viszi 436-on is ezt már kiteszteltem. Szóval kb hol lesz a vége és fesz-t mennyire lehet buherálni ennél a ramnál?

(#83) robekri válasza Qru (#82) üzenetére

robekri
(addikt)

[link] Innen válazd ki a te ramod és láthatod, hogy ált. DFI lapban:DDD mennyit megy!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#84) Qru válasza robekri (#83) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

:R

MSI lapba kerül, rem ott is jól szerpel majd!

(#85) robekri válasza Qru (#84) üzenetére

robekri
(addikt)

Ezt inkább időzítéssel tudod megtolni, de kiváncsi vagyok, hogy max FSB mennyi lesz 1Tben?

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#86) Qru válasza robekri (#85) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

A dedikált sebességét hozza hibamnetesen (még jó hogy), bár picit tartok az X2 miatt nem lesz egy tuning bajnok, mert a két mag miatt nem olyan jó a memeóriavezérlése mint az egymagosoké. Legalábbis ez a tpasztalat az X2 totyiklakók szerint.

(#87) robekri válasza Qru (#86) üzenetére

robekri
(addikt)

Igen ez sajna lehet így, bár nem bizti! (1 gigás modulok esetében) Pont némelyik corsairral volt gond! Nekem is corsair van 2x1 4400PT, de még nincs X2!

(#88) Qru válasza robekri (#87) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

S939 vagy AM2 és DDR2? (ha váltasz)

(#89) mcwolf79

mcwolf79
(addikt)

Hali!
Ezekről a memókról tud valaki tuningpotenciálról nyilatkozni?
[link]

Akárhol keresem mindenütt csak PRO vagy 5400 UL van .Mert ugye az 5400UL-nek elvileg alacsonyabbak a késleltetési értékei,ennek ''CSAK'' 4-4-4-12.
THX a választ :R

Xbox One X ; GT: Mcwolf79xy

(#90) Whaskes

Whaskes
(senior tag)

Sziasztok! Van 2*512mb corsair pc4000 es ramom. Samsung chipek vannak rajta. Ezeket 3-3-3-8 ban lehet 1T ben hajtani? :R

(#91) Jockey007

Jockey007
(aktív tag)

sziasztok! az érdekelne hogy nekem van 2x 256mb corsair valueselect ddr2 533mhz dobozos dual kit-em! mennyiért lehetne el passzolni őket?

GIGABYTE team

(#92) today05

today05
(csendes tag)

sziasztok láma kérdés jön, de akkoris megkérdezem:D
szeretnék venni egy ddr2-800 as twinx kitet 2*512-t majd késobb bovíteném talán egy 2*1gb v 2*512mb os twinx kittel. akkor az fog menni 1.5-1.5 dualban? vagy 512-512 + 1024-1024 illetve 4x512 esetén dualban? tegyük fel hogy mindegyik fut azonos időzítésen azonos orajelen ( huzni nem szándékozom őket, uh gyári 800 on szaladnának)
kövezzetek meg, de nemtudom:(
köszi a segítséget

(#93) today05

today05
(csendes tag)

látom nem halmoztatok el válaszokkal, és tanácsokkal, de sebaj, ha a csillagok pont jól fognak együttállni akkor péntek estére egy 2048mb corsair 6400cl4 :R es mem boldog tulaja leszek :DD

(#94) PNEUM válasza today05 (#93) üzenetére

PNEUM
(aktív tag)

Ahogy elnézem eléggé behalt a totyik!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#95) today05

today05
(csendes tag)

az nem kifejezés... semmi az égvilágon
viszont annyit a corsair minőségről, hogy megvettem a 2*1 800 cl4 et, és az egyik zárlatos volt ;) 3 napig hullattam a hajam, mire kiderult, hogy a mem a hibás, ugyanis az alaplap odáig nem jutott el miatta, hogy sípoljon ;) és mivel nem sípolt gondoltam, hogy csak alaplap vagy procihibás lehet... mind1 corsair, már bánom hogy kiadtam érte a +$t, azért, hogy megbízhatóbb;)

(#96) Balancee

Balancee
(aktív tag)

Sziasztok! Én most cseréltem le a 2 ddr2 667mhz-es 512-es samumat 2 512 667mhz
Corsair VS512MB667D2 .

Beleolvasgattam a topikba, de nem nyálaztam végig. HA valaki néhány szoban összefoglalná nekem miért is anyira jok ezek a ramok azt nagyon megköszönném?

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#97) Armando_19 válasza Balancee (#96) üzenetére

Armando_19
(őstag)

Hát igazság szerint a corsair minőségi, régi motoros ram gyártó.
Azthiszem nekem is ilyen ramom van pont, csak gyárilag van rajta revoltec hűtőborda.
Gyárilag 667 5-5-5-5-15 timingot írnak azthiszem rá.
Na most én 760on használom 4-4-4-4-12 1T-ben. 2.1 V fesszel.
Azt hogy miért is jó annyira ez a ram, azt tudnám mondani, mert a gyári órajelet rendesen fel lehet tuningolni amellett, hogy az időzítéseken is csökkentesz.Sokat kell vele játszadozni, mire rájössz hogy mik is a legoptimálisabb beállítások.A ''mezei'' ramoknál jobb teljesítményt lehet ezzel elérni.

Apropó, lehet eladó sorba kerül a memóm hamarosan. 1X512

(#98) today05 válasza Balancee (#96) üzenetére

today05
(csendes tag)

papíron azért, mert megbízható (naja, lásd elozo hozzászolásom), tuningolható, nem is kicsit, és élettartam garanciát vállalnak rá. pl az én hibás 800 as párom működő modulja 1000mhz ig gondnélkül elmegy, vagy 800 on 3 as idozítésekkel fut. amit egy noname ram nem fog hozni soha.

(#99) Falcon24*

Falcon24*
(csendes tag)

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Corsair ram vásárlás előtt vagyok és nem igazán tudom mi a különbség a VALUESELECT 667mhz és az XMS2 675mhz között? Gondolom az xms2 jobb lehet valamivel, mert az ára jóval magasabb és ha jól tudom hűtőborda is jár hozzá!?
Ezen kívül mi még a különbség, érdemes e az xms2-t venni?
:F

Előre is köszi a segítséget!

(#100) SP!T

SP!T
(addikt)

Hi! Mennyire normális, hogy az XMS 4000 ramomat minden maximum sebességnél 3700-nak látja, de neve helyére a 4000-et írja? Itt egy kép: [link]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.