Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) #65675776 válasza szicsu (#2349) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt már én is említettem neki az e-mail-jei kapcsán. Na bameg ott tud aztán hosszúakat írni!

(#2352) Kephamos


Kephamos
addikt

MG 42:
[link]
[link]
Vélemények?
Kb hányat lehet lőni folyamataosan, míg fel nem melegszik a cső annyira, hogy használhatatlanná váljon?

(#2353) #65675776 válasza szicsu (#2350) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak atommal lehet a maiakat. (A CV 63 óta. De a Bikini-atollnál a CV 3 Saratoga sem süllyedt el könnyedén víz alatti nukleáris robbanáts hatására.) És ehhez is közvetlen találat szükséges. Interkontinentális rakéták (ICBM, IRBM) tehát nem jöhetnek szóba. Csak végfázis irányítású fegyverek!
Ezért is hülyeség ami a Sum of All Fears-ben (A rettegés arénája) volt, miszerint MiG-29-ek nemirányított rakétákkal (ha jól emlékszem 250mm-el) leamortizálnak egyet. :(
Eleve ahhoz közel kellett volna tudniuk kerülni hozzá (10km-en belűlre). Ez viszont esélytelen, mivel 8 órás váltásban mindig fent van egy E-2C Hawkeye (AWACS). Az viszont 400km sugarú körön belül több mint 200 célpontot tud követni. És akkor mindig van fent két járőröző géppár (ma már szinte csak F/A-18C/D Hornet, vagy F/A-18E/F Super Hornet, mivel a Tomcat-eket majd mindet kivonták). Szükség esetén bármikor indítható a készenléti géppár (2 perces készültség). Támadás esetén páncélajtókkal lezárják a hangárokat (ezt a Végső visszaszámlálásban is lehetett látni).
És akkor ott vannak még a kísérő harccsoport légvédelmi cirkálói és rombolói és a hordozó saját légvédelmi állásai. Magyarán a támadónak kb 250 légvédelmi-rakétával: RIM-7 Sea Sparrow [link] és SM2 [link]. Rendszeresítés alatt: SM3 (ballisztikus rakéták ellen is alkalmazható, kinetikus energiával rombol, tehát igen pontos, igazából még inkább fejlesztés alatt), RIM-116 Rolling Airframe Missile [link]. És a CV 63CV 67, CVN 65, CVN 68, CVN 69 esetén három, a CVN 70-től kezdve négy CIWS [link]. Ez a rendszer minden amerikai felszíni hajón megtalálható, tehát egy haccsoportban legalább 15-20db. Az SM2 és SM3 az Aegis rendszer részeként rombolókon és cirkálókon [link].

Ez volt a légi hadszintér. Ezzel a Hawkeye-ok révén közvetlenül összefügg a vízfelszíni hadszintér. Itt se sokkal könnyebb a helyzet. A Sea Sparrow, a RAM és a CIWS nagyon hatékony a hajók elleni rakéták és robotrepülőgépek ellen. Persze ehhez indítási helyzetbe kell jutnia a támadó hajó(kötelék)nek. Ennek megakadályozása alapvetően a hajófedélzeti repülőalakulat (CVW - Carrier Vessel Wing) feladata (ebben besegítenek neki a kísérő harccsoport helikopterei is. Meg is van hozzá mindene: AGM-84 Harpoon robotrepülőgépek [link], AGM-119B Penguin rakéták (a helikoptereken) [link], AGM-65 Maverick rakéták [link], AGM-114B/K/M Hellfire rakéták (kisérő helikopterek) [link]. A kísérő rombolók/cirkálók fedélzetén ''kicsit'' komolyabb eszközök a BGM-109 Tomahawk manőverező robotrepülőgépek [link], partközelben P-3C Orion [link], SH-60 Sea Hawk [link]. Ezenkívül ASROC rakétarendszer [link], és torpedók [link] szinte minden egység fedélzetén.

A támadónak mindezekkel a rendszerekkel kell szembenézniük. És ha támadni akarnak át is kell törniük rajta. Nem sok esély van rá.

(#2356) csibor válasza Kephamos (#2352) üzenetére


csibor
őstag

Talán 100-150 lővés lehet folyamatosan.Szerintem.

(#2357) #65675776 válasza Kephamos (#2352) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kb 200-250-et. Viszont ha a videokon is látható módon, azaz rövid sorozatokkal operálsz, akkor több ezret is. Márpedig ez volt a jellemző. Főleg, hogy a hosszú sorozat (zárótűz) csak a nehéz álvánnyal alkalmazható. A képen látható villaállványról (bipod) viszont nem.

(#2358) Kephamos válasza #65675776 (#2357) üzenetére


Kephamos
addikt

Gondolom azért nem lehet a villaálvánnyal zárótüzet leadni, mert az visszavonulásnak tűnne,:DDD mármint nagyon hátracsűszna.

(#2359) #65675776 válasza Kephamos (#2358) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosan. Teljes mértékben kontrollálhatatlan lenne.

(#2360) szicsu válasza Kephamos (#2352) üzenetére


szicsu
őstag

valahol olvastam,hogy lehetett csövet cserélni rajta ha túlmelegedett.Ez a csere egy gyakorlott kezelőnek 5 s ig tartott.De a részleteket kérdezd daa-raa-tól:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2361) #65675776 válasza szicsu (#2360) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bizony cserélhető. Minden géppuskához tartozott egy cserecső is. Ez egyébként a mai napig így van, szinte minden gpu-nál.

(#2362) szicsu válasza #65675776 (#2353) üzenetére


szicsu
őstag

Pedig meg kell találni a rendszer gyenge pontját,annak aki komolyan akar valamit amcsitól:d
Mostani jelentkező kína,india, oroszok és írán.
Felszini atombonbával lehetne valamit alkotni?
igaz avval is közel kellene kerülni az anyahajóhoz.
Tényleg hány kísérő hajója lehet egy anyahajónak felszinem és felszin alatt?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2363) szicsu válasza #65675776 (#2361) üzenetére


szicsu
őstag

a mai géppisztolyoknál könnyű előidézni a túlmelegedést?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2364) Kephamos válasza szicsu (#2360) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt tudom. Az Mg-34esben is lehetett cseréln, ellenben a szovjet nomtudom milyen géppuskával. Sőt, ha jó tudom, akkor volt/van olyan géppuska, ami vízhűtésű, és ha elpárolgott a víz, akkor utántöltötték. Vagy ez hülyeség?

(#2365) Kephamos válasza szicsu (#2362) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem azt nem lehet tudni, hogy a víz alatt mennyi lehet. Gyanítom, hogy nem a közvetlen közelében lehetnek, hanem az anyahajó néhány kilóméteres körzetében, de azt, hogy hány kísérheti szerintem az adott ország elnökén kívül legfeljebb egy-két ember tudhatja.

(#2366) szicsu válasza Kephamos (#2364) üzenetére


szicsu
őstag

a maxin géppuska az vízhűtéses volt:D
gyakran előfordult hogy a kezelők saját vizeletükkel töltötték fel,annak vol illata egy kis használat után:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2367) szicsu válasza Kephamos (#2365) üzenetére


szicsu
őstag

hát az lenne az ésszerű,hogy nem nyilvánosságra hozni,hogy milyük van.
De amerika nem mindig észerűen gondolkodik :(
ezen egyszer úgyi rajtavesztenek.eddig kétszer megúszták,de harmadszorra nem biztos ;]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2368) #65675776 válasza szicsu (#2367) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem jellemző. A géppisztolyoknál és a gépkarabélyoknál tipikusan 30-32 lőszeres tárakat alkalmaznak. (Bár léteznek kettős csigatárak is, de ezeket nem nagyon használják a nagy oldalirányú mérete miatt.) Ha ezt ki is lövöd egy sorozatban (teljesen értelmetlenül), akkor sem melegedik fel annyira, hogy egy tárcsere alatt ne hűlne normális hőmérsékletre.

Egy repülőgép hordozó harccsoport (Carrier Strike Group - CSG) áll magából a hordozóból, cirkáló(k)ból, rombolókból, fregattokból, egy vagy két vadásztengeralattjáróból (SSN), és ellátóhajókból [link]. A Nimitz CSG legutóbbi összetétele (SSN-ek nélkül): [link]. Ebből az összetételből nem szoktak engedni, annyira nem hülyék.

Kétszer azért úszták meg, mert elérhetetlenek voltak a honi területeik az ellenség számára. Ez ma már nem áll fenn.

A CSG egyébként kb 300km sugarú körön belül ellenőrzi maga körül a vizeket, légteret. Csak akkor kisebb ez a terület ha zárt vizeken hajóznak (pl öblök, szorosok). Nem könnyű közel kerülni hozzájuk.

Egyébként a US Navy hivatalos oldalán mindig olvasható, hogy mi és hol tartózkodik: [link]. Kivéve értelemszerűen a ballisztikus rakéta hordozó tengeralattjárókat (SSBN).

(#2369) szicsu válasza #65675776 (#2368) üzenetére


szicsu
őstag

Egy belső robbanással elsülyezhetők ez ilyen ahjók?
Vagy már annyira olyan tökéletesek a rakeszes megoldások hogy már nem okozna nagy gondokat :F

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2370) #65675776 válasza szicsu (#2369) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés mekkora az a belső robbanás. Viszont a rekeszek sok mindent kibírnak. Persze az is kérdés hogyan idézel elő belső robbanást. Nem véletlenül zárhatóak a hangárok jó vastag páncélajtókkal. Midway-nél a japán hordozók mindegyike abban pusztult el, hogy a liftnyílásokon keresztül bombák jutottak a belső tereikbe (mindegyikbe több). A Yorktown viszont megmenekülhetett volna ha nem találja és torpedózza meg egy japán tengeralattjáró vontatás közben. Az amerikai flotta repülőgép hordozók már akkoriban is jóval erősebb építésűek voltak a japánoknál. Viszont fa borítású volt a fedélzetük, ami ha meggyulladt bizony rendesen égett. Az amerikaiak kifejezetten jók voltak tűzoltásban, ezért is tudták megmenteni a tűzvészben való pusztulástól kétszer is a Yorktown-t. (A brit hordozók páncélozott fedélzetűek voltak, ezért a kamikaze támadások nem sok kárt tettek bennük.)

(#2371) szicsu válasza #65675776 (#2368) üzenetére


szicsu
őstag

Hát igen a távolság mindig megvédte amerikát.
De ha a németeknek lett volna ideje a v3-ra akkor esetleg elérték volna,ill az u-booat okról indították volna a v2-eseket:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2372) #65675776 válasza szicsu (#2371) üzenetére


#65675776
törölt tag

A V3 egy oldalkamrás löveg volt és nem rakéta!

Amiről te beszélsz, az az A9/A10 volt (az első többlépcsős rakéta és az első ICBM lett volna). Sokra nem mentek volna vele. Már az A4-nek (vagy ha jobban tetszik V2) is iszonyat szórása volt. És ez csak tovább növekedett volna a távolság növekedésével (rakéták esetén a szórást kétféleképpen mérik: körkörös (CEP) a számított becsapódási ponttól, illetve a megtett távolság százalékában). Nem valószínű, hogy eltalálták volna vele New York-ot.

Az U-Boot fedélzeti indítás nem volt veszélytelen. Nem véletlenül álltak le a kísérletekkel. Egy tengeralattjárón meg egyébként sincs felesleges hely pl rakétaüzemanyagnak és oxidálószernek. Ráadásul az utóbbi (az A4 esetén folyékony oxigén (LOX)) nem is könnyen tárolható. És főleg nem hosszútávon. Ehhez ki kellett volna fejleszteniük egy teljesen új konstrukciót.

(#2373) szicsu válasza #65675776 (#2370) üzenetére


szicsu
őstag

hát akkora amit egy kém ill szabotőrők elő tudnak idézni.
mert valahogy csak el lehet sűllyezteni .
valami alternatí ötleted van?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2374) szicsu válasza #65675776 (#2372) üzenetére


szicsu
őstag

én a v3-nál a v2 továbbfejlesztett változatára gondoltam :D
Milyen a v3??

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2375) #65675776 válasza szicsu (#2374) üzenetére


#65675776
törölt tag

Így: [link].

Szabotőr, kém? Arra külön kiváncsi lennék hogyan juttatod fel a fedélzetre. Nem gyenge biztonsági intézkedések vannak arrafelé.

(#2376) szicsu válasza #65675776 (#2375) üzenetére


szicsu
őstag

az igaz,de ezeknél a fanatikus kecskepásztoroknál soha nem lehet tudni,hogy mit találnak ki:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2377) mityku válasza szicsu (#2376) üzenetére


mityku
aktív tag

Nekem egyre jobban az a meggyőződésem, hogy te valami al-kaida sejtnek dolgozol! :D :DDD Kezdesz gyanussá válni! Bár nekem mindegy, hogy milyen amcsi létesítményeket/eszközöket akarsz felrobbantani, csak ne itthon tevékenykedj! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#2378) mityku válasza #65675776 (#2375) üzenetére


mityku
aktív tag

Azt megkell hagyni, hogy a V-3 kiagyalója azon nem gondolkozott el, hogy miként lesz egy ekkora monstrum elrejtve az ellenséges felderítőgépek szeme előle! :F
Azt meglehetett volna csinálni, hogy lényegében egy hegyből lövöldöztek volna ki? FTehát a hegy belsejében lett volna csőrészek nagy hányada]
Vagy eleve elvetélt ötlet volt az egész konstrukció?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#2379) Gyantusz válasza mityku (#2377) üzenetére


Gyantusz
tag

:D Eddig marha jó!!! :D


Lövegnek hegy gyomrában nem sok értelme van, az irányzási szög igen korlátozott, ilyen csővel meg pláne...

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#2380) csibor válasza Gyantusz (#2379) üzenetére


csibor
őstag

Irakiak valami hasonlót csimáltak,azt valami hegyoldalnak támasztották.

(#2381) mityku válasza Gyantusz (#2379) üzenetére


mityku
aktív tag

Így utólag belegondolva orbitális baromságot írtam!
Bocsánat érte!!! :B :B :B :B :B :B :B :B :B :B
[Kérem nem megkövezni!!!! :DDD ]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#2382) mityku válasza csibor (#2380) üzenetére


mityku
aktív tag

Ha jól tudom Babilon ágyu néven futott a projekt! :D De nem sok haszna volt!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#2383) Kephamos válasza #65675776 (#2375) üzenetére


Kephamos
addikt

Keresnek egy ott dolgozó embert, aztán felajánlanak neki egy ''x'' számjegyű összeget, hogy robbantsd fel, vagy elkárhozol.

(#2384) szicsu válasza mityku (#2377) üzenetére


szicsu
őstag

Nincs bennem semmi terrorista hajlam :(
De meg vagyok győződve,hogy hamarosan lesz egy nagy csihi-puhi,amiben az anyahajók kiiktatása ill. védelme jelentős energiákat fog felemészteni.
És ezen fug á múlni a harc kimenetele ''szerintem'' :D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2385) szicsu


szicsu
őstag

Már sok forrást olvastam,ami a második világégés vesteségeit próbálta számszerúsíteni.
De mindegyik különbözöt.
Tudnátok nekem ebben segíteni, ill. a többi fórumtársnak.
Tudom hogy a pontos adatokat soha nem fogjuk megtudni,mert sztálin gondoskodott róla :(((

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2386) mityku válasza szicsu (#2384) üzenetére


mityku
aktív tag

Ja gondoltam! :))
Egyébnként, ha tényleg azt vesszük, hogy Kína nem tett le Tajvan visszacsatolásáról, könnyen lehet konfliktus a körzetben. Vagy ha Irán esetét vesszük (Izrael fél egy kicsit, hogy nem egyedüli nukleáris hatalom lesz a térségben), ott is kilátásba vettek egy fegyveres akciót. Bár gyanítom, hogy nem lenne egyszerű akció (mint amikor az iraki Osirak erőművet rombolta le izrael), elég komoly összefogás lenne Irán mellett (Kína biztosan, Oroszo. is biztosította támogatásáról + a PFSZ, Hezbollah (lehet nem pontosan írtam a nevét, bocs!) is részt venne a harcokban, valamint Irakban jelentős támadásra számíthatnának a koalíciós erők.

Még valami!
Egy esetleges Iránt ért támadás esetén, Irán biztosan lezárná a Hormuzi-szorost. Megbénítva a térségből (illetve ha jól tudom Irakból) való kőolaj kiszállítást. Itt viszont már megjelenhet ebből kifolyólag egy anyahajó csoport (usa részéről). Mert ugye az usa biztosította a világot :DDD , hogy bizony kiáll kis kedvence mellett (Izrael), ha esetleg támadás érné.

[Szerkesztve]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#2387) szicsu válasza mityku (#2386) üzenetére


szicsu
őstag

Meg kína az utóbbi 15 évben óriási gatdasági fejlődése ment keresztül.A térségben jelentős gazdasággal rendelkezik, és kez túlnépesedni.Ehez a gazdasádi hatalomhoz világpolitikai hatalmat is szeretne.Ezt néhány ország nem nagyon szeretné :( Ezért vagy ki tudja miért elkezdett fegyverkezni.Az orosoktól szerzi be fegyvereinek jelentős részét. Azt tudja mindenki,hogy az oroszok fegyvert nem felejtettek el gyártani
Hadsereg kiállításánál az ''ember anyagból'' nem lesz hiány:D
Csak egy háborúhoz szüksége lenne még olajra is.Amit Irán tudna neki felajánlani.
Irán egy iszlám állam,amiben a vallás a törvény. És a vallási vezetők látták mit műveltek az iraki ''partizánok'' az amcsikkal. Ja és irán is elkezdett fegyverkezni komolya.És az atombonbájuk is hamarosan kész lehet :Y
Ebből gondolom hogy hamarosan elintézik egymásközött a dolgokat,lehet hogy csöndben, vagy nem.
Sztem hamarosan neki fognak esni amcsinak. Csak ez ebben a szomorú,hogy nekünk is közünk lehet hozzá.Mert a mi kedves és bölcs vezetésünk megint fel fogja ajánlani a magyar ''haderőt''.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2388) csibor válasza szicsu (#2387) üzenetére


csibor
őstag

Jó de mit csináljunk?Azért a határ nem feltétlenűl az országhatár,bármenyire is azt szeretnénk.

(#2389) szicsu válasza csibor (#2388) üzenetére


szicsu
őstag

Nem igaz,hogy nem lehetne megoldani,hogy kimaradjunk végre egy nagy háborúból :O
Igaz ha mindet is bazirgálnálnak a kecskepásztorok akko rén sem maradnék otthon sokáig ;]
lesz ami lesz alapon ;]

[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2390) csibor válasza szicsu (#2389) üzenetére


csibor
őstag

Szerintem egyszerű,váltsunk energiahodozót.It piacon csináljunk sajátot és már nyirhatják is egymást tölünk függetlenül :))

(#2391) szicsu válasza csibor (#2390) üzenetére


szicsu
őstag

Hát persze,hiszen az eredeti dízel motor mogyoró olajjal ment,nem tudom miért kellet neki gázolaj?
A kis országunkban meg leheten termelni a szükséges bio üzemanyagok alapanyagát.De akkor a mol..... és a sok fejes... nem jutna nekik olyan sok pénz, és belendülne a mg-nk is.
Ja és nem függenénk senkitől

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2392) JagdPanther válasza mityku (#2386) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

de miért ne lehetne Iránnak atomfegyvere??? :F ha USA-nak lehet, Oroszoknak lehet, Izraelnek Indiának Pakisztánnak lehet akkor másnak miért ne lehetne? meg fegyverkezéssel ugyanez. Persze Iránban is sok az olaj :(((

ja, és Nem az USA kedvence Izrael, pont fordítva...

szerintem...

(#2393) #65675776 válasza mityku (#2378) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem volt ez az ötleted baromság. A németek egy gigantikus bunkert akartak építeni erre a feladatra. Annak az építését viszont nem lehetett elrejteni. Észre is vették az angolszászok és megkérdeztek néhány építészt (de nem Gyantuszt) mikor érdemes támadni. A válasz: amikor már kiöntötték a betont, de még nem kötött meg. Így is tettek. Eredmény: beton és acél káosz. Nincs értelme bontani. Újabb német próbálkozás: elöször kiöntik a kupolát, és utána dolgozzák ki alóla a földet. Most azt várták meg a szövetségesek, amíg a földmunkák eléggé előrehaladtak. Aztán Tallboy neki: kupola megborult és beszakadt a létesítménybe. A németek meg feladták. Persze értelme se volt az egésznek. 150km-es lőtávra számítottak (soha még csak meg se közelítették). Ezt viszont a K5E Glatt is tudta! Ja egyébként az irányzás nem volt lényegi szempont: egy célt jelöltek ki a V3-nak. Vajon mit? Hát persze, hogy Londont! (a bunker romjai látogathatóak: [link])

A repülőgéphordozók nyílt tengeren csak komoly hadiflottával rendelkező erő által támadhatóak. Ilyennel jelenleg az amerikaiakon kívül legfeljebb az oroszok rendelkeznek (csak alacsony a hadrafoghatósági és megbízhatósági arány). Kína a fasorba sincs, a megfelelő eszközökkel nem rendelkezik. Egyetlen esélye partközelben lenne. Ott is csak akkor ha kellően kis behatárolt területen tudná tartani őket és oda nukleáris csapássorozatot mérne. Az amerikaiak nem olyan hülyék, hogy ezt hagyják. A kínaiak előbb fogynának ki atomból mint az amerikaiak. Márpedig ha a kínaiak atomot vetnek be, akkor vagy totális nukleáris világháborút kockáztatnak (elég esélytelen ebben mindenki a túlélésre), vagy csak az amerikaiakkal vívnak ilyet. Ez utóbbi egyesélyes. (De megoldaná kína túlnépesedési problémáját.)

A közelkeleten addig van erőegyensúly amíg csak Izrael rendelkezik nukleáris fegyverekkel. Nekik meg is van a felelősségtudatuk ahhoz, hogy alkalmazzák-e vagy sem. Ha valamelyik arab ország szert tenne ilyen fegyverrendszerre nem sokat gondolkodna, hogy bevesse -e Izrael ellen.


Az alternatív energiaforrások bevezetésébe nem rokkanna bele a Mol, mivel a legnagyobb vegyipari cég az országban. Tehát kikerülhetetlen lenne akkor is.

[Szerkesztve]

(#2394) SzalaiG válasza #65675776 (#2393) üzenetére


SzalaiG
addikt

Izraelnek le kéne szokni az erő oldali tárgyalási módszeréről, mert az erőszak erőszakot szül.
A Németek jobban tették volna, ha atombombára gyúrnak ilyen hülye és költséges és kivitelezhetetlen ágyú-rakéta tervek helyett.

(#2395) szicsu válasza SzalaiG (#2394) üzenetére


szicsu
őstag

igen,mert ha ők dobtak le volna hamarabb atomot......
ez is mi lett volna a ha kategória

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2396) szicsu válasza szicsu (#2385) üzenetére


szicsu
őstag

Na akkor erről az összefoglalásról mi a véleményetek :F :F [link]


mod:
meg egy [link] a nukleáris balesetekről.
Én mikor olvstam egy kicsit meglepődtem :Y


[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2397) #65675776 válasza SzalaiG (#2394) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez tipikusan tyúk és tojás jellegű vita.

Érdekes, hogy arról soha senki sem beszél, hogy ki fogadta be a legtöbb palesztínt miután kiutasították őket Jordániából. Megsúgom Izrael volt ez az ország.

(#2398) SzalaiG válasza #65675776 (#2397) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor miért nem férnek meg egymás mellett békében?

(#2399) #65675776 válasza SzalaiG (#2398) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt a palesztinoktól kérdezd! Nem véletlenül lettek kiutasítva Jordániából sem: ahhoz képest, hogy milyen kevesen voltak, minden hatalmat maguknak akartak. A második legtöbb palesztín Libanonban telepedett le ezután. Ami egy keresztény arab ország (volt), a keresztények aránya 90% felett volt. Megjelentek a palesztinok nem sokkal később polgárháború kerekedett belőle, majd az 1982-es arab-izraeli háború. Egyszerűen a palesztinok nem képesek senkivel sem együtt élni.

(#2400) norbiphu


norbiphu
senior tag

Sziasztok!

Keresek olyan 15 - 19 év közötti embert, aki szívesen részt venne egy pályazatban, amelyet az Oracle támogat. A pályázat célja egy oktatási célú oldal létrehozása, többféle téma közül választva.
Azért írom ide, mert úgy döntöttünk az eddigi csapattagokkal, hogy történelmi oldalt indítunk és a témája a D - Nap lesz. Akit érdekel, keressen meg mailben!
Ha tudsz más nyelven akkor annak plusszba örülünk, mert az oldalnak többnyelvűnek kell lennie (eddig magyar - angol).

Előre is köszönöm
Screammm

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.