Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  8500le-hez xp alá milyen drivert? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok!
Már másfél napja szenvedünk, mert a feltelepített Win XP alatt a frissen telepített Ati Radeon 8500LE (saphire) videokártya a Windows újraindításakor mindig lefagy.
Az alaplap egy ECS K7S5A PRO, ehhez is meg a videokártyához is a gyári cd-én található drivert raktuk föl.
Tud valaki megoldást?

(#2) Keitaro válasza Tomi13 (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát ha állandóan fagy az lehet hardver hiba is, de elősször nézzük a softos oldalt.
Ahogy itt valaki egyszer a topic címében lévő kérdésre mondta :
''A legújabbat. Ez nem nVidia...''
:)
Szóval hajrá. 3.8-as vagy 3.7-es Catalystet próbáld ki, és a K7S5Ahoz is érdemes lehet friss drivereket leszedni, főleg agp vezérlőt.

Azokat pedig itt találod :
[L]http://download.sis.com[/L]

(#3) Tomi13 válasza Keitaro (#2) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszönöm,most letöltöm a catalyst 3.7-et vmint az agp117.exe-t remélem ezekkel menni fog.MIhelyst lejöttek kipróbálom és megírom mi lett.

(#4) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Felraktam előszőr a sis legújabb agp driverét,utánna a directx-et,majd a cataclyst-et.Az eredmény ugyanaz :((

(#5) footy


footy
addikt

Nincs elállítva az agp a biosban mondjuk 2x-re?

(#6) Tomi13 válasza footy (#5) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Nem,4x-esen van.

(#7) Keitaro válasza Tomi13 (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha tudod próbáld ki másik gépben, hogy ott megy e rendesen

(#8) Tomi13 válasza Keitaro (#7) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Az a baj,hogy nem tudom.

(#9) Keitaro válasza Tomi13 (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Kár :(
Csak onnantól kezdve fagy a gép, hogy vidkari fel van instalállva?

(#10) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Felmegy az xp,eddig oké minden.
Felrakom a legújabb agp drivert ok.
Felrakom a directx 9b-t ok.
Felrakom a catalyst 3.6-ot ok,viszont telepítés végén mondja hogy újra kell indítani.Újraindul a gép,bejön a fekete háttér előtt az xp felirat,alul szaladgál a kék csík,indulna win helyette felül megjelenik egy csík és kész :(
Holnap vihetem vissza a kártyát.Most már csak azt nem tudom hogy maradjak ennél vagy nézzek mást.Eddig csak nvidiám volt és most próbáltam volna ki az atit,de nem volt meggyőző.
Amit furcsálok,hogy a win nem ismeri fel alapból a kártyát,hanem sárga kérdőjellel jeleniti meg az eszközkezelőben úgy hogy vga-kompatibilisnek nevezi.
Szóval nem tudom mi lehet a hiba :(

(#11) Keitaro válasza Tomi13 (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

sárga kérdőjel valszinű csak a driver miatt lesz, bár ki kell írja mi a baja, ha megnézed a tulajdonságait. Visszaviszed gariba ott legalább kiderül gyorsan, hogy a benti gépen megy e. Ha ott akkor nem a kari a hibás, viszont lehet tudnak egy két jó ötlettel szolgálni, hogy mit tégy.

(#12) zsoltee10


zsoltee10
addikt

nem hiszem, hogy a kártyának fizikai baja lenne, lehet, hogy egyszerűen nem fér össze az alaplappal. bár, ha a kártya hibás, ettől még ne menjen el a kedved az atitól, mióta 8500-m van, már én is ati párti vagyok. :)
én a 3.4-es catalystnál újabbat nem teszek fel 8500-hoz, mert mindegyik driver alatt gyengébben megy, mint a 3.4-gyel. az e felettiek már nagyon nem 8500ra vannak optimalizálva. nekem 8500 1.4 tualatinnal 7600 pont 3dmark 2001-ben 3.4 driverrel, és 6900 3.6, 3.7, 3.8 driverrel....

(#13) Tomi13 válasza Keitaro (#11) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Na majd holnap kiderül,mindenesetre köszönöm szépen hogy megpróbáltál segíteni.
Üdv:Tomi

(#14) Tomi13 válasza zsoltee10 (#12) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Szóval azt mondod próbáljam ki a 3.4-est?
Ha fent van a 3.6,akkor felülírja?

(#15) AngelH válasza Tomi13 (#14) üzenetére


AngelH
aktív tag

szerintem felul, de jobb, ha eltavolitod a vezerlopult/programok eltavolitasanal elotte a regit.

(#16) Keitaro válasza Tomi13 (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Nincs mit, remélem sikerrel jársz. Egy barátomnak K7S5A simája van 9100-al (8500LE) és neki is fagy, már sokmindent kipróbáltunk. Lehet nem szereti az alaplap? Bevitte magicompba, de nekik ment

(#17) zsoltee10 válasza Keitaro (#16) üzenetére


zsoltee10
addikt

na, mondom én, hogy az ecs lap nem szereti a 8500-t... :((

(#18) Keitaro válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Magicompba azt mondták, lehet a Fast Write-al lesz gond, de ECS lapon barátom nem találta, hogy ki lehetne kapcsolni...

(#19) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Megoldódott a probléma :))
Sziasztok és köszi mégegyszer mindenkinek aki segíteni próbált.

(#20) yerico válasza Tomi13 (#10) üzenetére


yerico
senior tag

Majdnem ugyanilyen konfigon (K7S5A pro/lan + Sapphyre 9100 + XP) gond nélkül működik. Először felment az XP, utána az alaplapi cuccok, majd a Catalyst 3.8 és kész. Azóta is megy a konfig, nem fagyogat. A Biosban a Load optimal settings-szel lőttem be mindent, hangkártya kikapcsolva (SB128 van a gépben). Eddig azon kívül, hogy az alaplap hetente elfelejti a BIOS beállításokat, nem volt vele gondom, a cucc nagyon stabil. (két hetes az installom).

Ja, DirectX 9b-t miért akarsz felrakni? Kéri valamelyik játék is? Miért nem jó a gépben lévő alap 8.1?

(#21) Tomi13 válasza yerico (#20) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Fogalmam sincs miért kell nekem a directx 9,ezt mondta mindenki...
Vhogy felülirathatom a 9-et a 8.1-el?

(#22) Alvin_ti4200 válasza Tomi13 (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem, visszafele nem megy. Bár vannak erre specializálódott uninstall-progik, de én a helyedben nem használnám. Amúgy sem lassít a DX9 a játékokon. Viszont van olyan game, ami anélkül nem akar elindulni, hiába csak DX8-as effektek vannak benne.

(#23) yerico válasza Alvin_ti4200 (#22) üzenetére


yerico
senior tag

Való igaz, hogy vannak ilyen játékok, nálam a GTA3 Vice City helyből mindenféle kérdés nélkül felrakta, pedig ezt azért nem igazán kellett volna. Amúgy a játékok 99%-a kényelmesen elmegy az XP-hez adott DX 8.1-gyel. Ráadásul ez már bizonyított, nem úgy, mint a DX 9b

(#24) Gab válasza Tomi13 (#1) üzenetére


Gab
senior tag

érdekes
ugyanez a lonigom van
Sapphire 8500le, K7S5A Pro lap
nekem angol xp-m van
Semmi baj nem volt egyik driver-el sem

(#25) Gab válasza Gab (#24) üzenetére


Gab
senior tag

akarom mondani konfigom, nem lonigom

szerencsére nekem nem volt ilyen bajom mint neked. lényeg h megoldódott

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  8500le-hez xp alá milyen drivert? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.