Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34524) norba69 válasza AngerFîsT (#34521) üzenetére


norba69
senior tag

Ilyen hangú cuccot a kertben ásnák el virágládának. Rettenet. Az a személyes problemám, hogy azt hittem, valami komoly teszt következik, és bekapcsoltam a t&v SW-10-et. Kár volt.

[ Szerkesztve ]

(#34614) mekker válasza Mukucs (#34599) üzenetére


mekker
őstag

Nem lepődék meg, ha legfeljebb egy tucat embernek lenne itthon olyan hangszórója, persze, hogy nincs tapasztalat.
Thonet SW10 subja nagyobb ennél, és 50k. Mellé jöhet majd egy Kürbis,vagy hasonló, ha újra lesznek készleten <30k-ért. Így talán még jobban is járnál. Vagy lemondasz asubról, és veszel egy drágább hangsugárzót 6-8" mélyközéppel.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34627) thornadoj válasza Mukucs (#34620) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Lehet tényleg érdemes lenne a taga helyett egy T&v SW10 és egy genius 1250B vásárlása, mert olcsóbb, és szerintem hozhatja azt a szintet , de ami az igazi előnye, hogy tudnád a 2.0-át külön használni.

(#34632) thornadoj válasza Mukucs (#34631) üzenetére


thornadoj
aktív tag

az sw10 illeszthető, frekivágással és hangerővel, de az elhelyezéssel sokat lehet szenvedni. hogyha kis szobád van lehet jobban járnál egy 2.0-val.

(#34655) SoundX válasza Mukucs (#34650) üzenetére


SoundX
tag

Kürbis+SW10. Nem fogsz csalódni. Jó abba a szobába is :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#37065) Songo


Songo
senior tag

Beszélgettünk a párommal és kicsit többet áldoznánk erre a hangfal kérdésre, hogy a jövőben átkerülhessen a tv mellé.

Kinézet és az alapján amit olvastunk szimpatikus
a Edifier R2730DB (negatívum, hogy nem találunk méreteket róla sehol a gyártó honlapján sem, aztán lehet mi vagyunk vakok)
A másik pedig a Thonet & Vander Koloss még mindig.
Most már szempont lenne, hogy tudjon BT-tis. Illetve kérdés?
Láttunk a T&Vnél egy SW10 nevű mélynyomót. a kérdésünk az lenne, hogy esetleg ezzel ki lehet egészíteni a rendszert a későbbiekben?

Amennyiben ez az elgondolásunk így teljesen zsákutca úgy kérdeznénk egy olyat, hogy esetleg milyen rendszert tudnátok ajánlani ami részegységenként lenne bővíthető 5.1 (7.1)-ig. Erőteljes rendszer. (Teljes ára 4-500ig is elmehet) és jelenleg egy 100 körüli 2.0-ával el tudnánk kezdeni?

Köszönjük szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#37068) Songo válasza dime27 (#37066) üzenetére


Songo
senior tag

Ó köszönöm :D lehet túl késő volt és már nem tudtam koncentrálni mire kéne keresni :D
Egyébként az SW10 hozzárakható bármilyen rendszerhez vagy az hogy működne?

(#37364) SoundX


SoundX
tag

Sziasztok!

Nemrég elhalt szeretett TV SW10-em. Most jutottam el a pótlásáig, mi a véleményetek a Jamo Sub 210-ről? Kiválthatná az elődjét? :F

Jókat olvastam róla, de kisebb mint az előd. /olcsóbb is/ Főleg filmhez, ritkán zenéhez használnám Kürbis mellé.

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#37382) SoundX válasza NOKA32 (#37381) üzenetére


SoundX
tag

Helló!

Szerintem egyik cuccnak sem ez a legoptimálisabb felhasználása, de ha nagyon fontosak a mélyek, akkor egy Solo6c/Kürbis+T&V SW10, bár így már üti a keretet. Ha inkább "pontosságot" vársz a hangzától, egyértelműen maradnak a komolyabb 2.0-ák. Ha vissza olvasol, sokat találhatsz ajánlva.

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#40808) lezso6 válasza goro1000 (#40807) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyiért kb a Thonet & Vander SW10 van. Azon van stúdiós cuccokhoz hasonló ki és bemenet, bár nem tudom, hogy a hangerőt hogy tudnád hozzá állítani. Valószínűleg windowson belül kéne. De én nem ajánlok 2.1-es rendszert, nekem is van, csak szopás. Inkább gyűjts még 8" monitorpárra. :D

#nyóccolakirál

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41012) fdsfds


fdsfds
csendes tag

Sziasztok. Mennyire elvetemült ötlet egy 1250B és egy T&V SW10 párosítása, mennyire hozhatók össze?

(#41084) lezso6 válasza bobalazs (#41080) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs lista. Stúdiók jók szoktak lenni, pl a JBL LSR310s-t is úgy tudom többen is használják, s nem panaszkodott még rá senki. :D Eleve 2.1-et nem ajánlatos olcsón csinálni. De ha olcsón kell, akkor Thonet & Vander SW10 esetleg jó lehet, ezt rendesen be is lehet kábelezni a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41085) bobalazs válasza lezso6 (#41084) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A T&V Sw10 akkor, a legolcsóbb ami még elfogadható teljesítményű, hangzású?

(#41087) Zoley3 válasza bobalazs (#41085) üzenetére


Zoley3
tag

Nem egy hyper szuper Sub, 100W-os , de átlag embernek aki nem akar túl sokat rászánni, jó lehet :)

Ha egyféle minőségű dolgot hallgat az ember ilyen összerakott 2.1-en akkor nem rossz, de sz.gép mellé pl sok állítgatást igényel (Zene, Film, játék), nem olyan hogy belövi az ember és akkor mindenhez jó lesz...

Nekem volt SW10-em, sz.gépnél használtam, és szinte csak filmezni (nem avi, meg divX), nem volt rossz, de ha állítani kellett mindig futkosnom kellett a sub hátuljához hogy állítani tudjak rajta, ami nem volt buli...

El adtam, de kár volt, átcuccoltam TV-re filmezni, oda meg jó lett volna, idővel vettem másféle sub-ot, de ha vennék újat megint akkor valszeg azt venném :K

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41649) Dexar007 válasza AMDFan (#41648) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez nem hiszem,hogy zenefüggö lenne. En olyanert szeretek penzt adni,ami az elso bekapcsolasnal rogton ,,hubasszus mennyivel jobb". Ez ugyanugy nem volt meg a Mackie Mr5-Mr6-nal sem.De most gondoltam beprobalkozok egy 8"-ossal hatha.

Ja,megrendeltem a T&V SW10-et. Kivancsi leszek. :)

Egyebkent többen irjak külföldiül,hogy a JBL 305-et jobbnak talaljak mint a 308-at.Ez mitöl lehet?

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#41966) Dexar007 válasza Dexar007 (#41649) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem fog az SW10 megjonni.. :( hiaba rendeltem meg,meg mindig ,,beszerzes alatt " van.
Azon gondolkoztam,hogy a bx8 helyett vehetnek jamo s626-ot,plusz melle egy sztereo erositot,igy tudnam tv-n is alliani a hangerot,es minosgben is lenne egy jokora ugras nemde?

Give me your cum,bull!

(#42691) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!

Van egy Genius SW-HF5.1 4000-em. Bekapcsolás után egyből elkezd pattogó hangot adni.
2-3 pattogás 5-10mp szünet. Ha zene vagy játék megy akkor is hallatszik, viszont a legzavaróbb, hogy akkor is pattog ha nem szól semmi.
Mi lehet az oka? Már 3 számítógéppel is kipróbáltam.

06-3o/9759I39

(#48453) abéla


abéla
senior tag

Üdv,
aktív speaker körkérdés:

mire:
game, music (gyakoriság szerint: grunge/funk-nu-metal/punk/rock/new-synthwave/rap), film, összehasonlító tesztek hallgatása :)

mivel:
iFi iDSD micro black label(RCA out; mint preamp/line-out)

menyiért: 50-100e

miért: mert a régi egy rakás sz*a*r (vlmi logitech műanyag 2.1 izé) és kell a szoundsztédzs (ha már a HD660s-nél nincs :) ), meg a zene, ha nincs a fejemen a bödön

hogyan: ne V-shape, de ne is szikár monitor-hangzás--> warm, balanced-kicsi bassheadséggel, ha lehet ne lomhán

jelöltek: (ár szerint növekvő)
JBL One Series 104 (ezvajonmi?)
Edifier R2000DB (csóró sweetspot?)
Edifier S1000DB (sztem a többi 75-85e-s jobb, de ?)
PreSonus Eris E5
JBL 305P MkII
Mackie MR524 (AB amp, lehet is hallani teszteken, tetszik, csak "drága", meg néha pusztul(?))

khm itt kicsit ugrunk... ezek a fentiekkel nem összevetendőek (nem is egy kat.), csak úgy érdekelne:
JBL 306P MKII (ez nagyon jól hangzik teszteken... jöhetne is, csak hát 130-140 ugye)
Kali LP-6 (ezt ajánlják a fentiek helyett, hámé'?)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#48630) norba69 válasza kalapacsolok (#48629) üzenetére


norba69
senior tag

A legolcsóbb, szerintem már emészthető hangot adó mélynyomó (T&V SW10) 50 E körül kezdődik.
Ahhoz még kell két normális szatellit, min (SP-HF 1250B)15 E.
Szerinted miért nem kapni occsón normális 2.1-et?
Nekem volt SW10 az amúgy kellemes hangú Solo 6C mellé, de csak teraszos buliknál kapcsoltam be, szobában nem hiányzott, meg nehéz volt összepasszintani az elhelyezést és a hangzást.

(#49130) norba69 válasza PuMbA (#49127) üzenetére


norba69
senior tag

A mélynyomó és a szoba összefüggéseit a saját bőrömön tapasztaltam, ezért van 8"-os monitorom. A kérdező által felvetett 130 E ft.-os izé helyett ajánlottam reális, használható alternatívát.
Nekem volt occsó T&V SW10 mélynyomóm, már nem kell :)
Csak a baj volt vele :)

(#49327) bubu1981


bubu1981
csendes tag

Sziasztok!
Csak kíváncsiságból szeretnék megtudni két dolgot, mivel nem értek hozzá, gondoltam ti hátha segítetek nekem.
Az egyik, hogy a stereo bemenettel ellátott aktív mélyládák mint pl a Jamo SUB 210 vagy a Taga Vigor SW-8 v.2 ugyanúgy ráköthetőek PC-re jack-RCA átalakítóval mintha normál PC hangszórók lennének vagy ezek kizárólag erősítőre csatlakoztathatóak?
A másik, hogy pl az Alesis Elevate 4 sub kimenetére ráköthető lenne mondjuk egy Yamaha NS-SW100 aktív mélynyomó és ha igen jó párosítás lenne?
Előre is köszi a válaszokat!

(#49617) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

A segítségeteket kérném. Genius SW-1200 2.1-es 30W-os rendszeremet cseréltem volna le valami izmosabbra. De tanácstalan vagyok. 20-25e Ft lenne a rászánt összeg, tudom nem sok, de nekem elég lenne. Írják az összefoglalóban hogy 2.0 inkább de annyira nehéz elképzelnem hogy azokból a 8-10cm-es "mélysugárzókból" vagy mélyközép ? olyan egetrengető basszus jönne ki. :F Néztem a Trust Virgin 2.1-et is de félek a márkától, nem a minőségi cuccairól híres. És a W ami ugye megint lényeges, nem a mérnöki PMPO-ra gondolok (bár ezt a feliratot már nem látom) az RMS meg a valós teljesítmény. Vagy nem ennyire egyszerű ? Fogok tudni kihozni annyi basszust egy Edifier R1280T-ből mint a Genius-omból ? Vagy egy 1250B-ből ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#49771) norba69 válasza cooi11 (#49769) üzenetére


norba69
senior tag

Az aktív mélynyomók általában maguknak választják le a jelet. A subot rákötöd a forrásra, majd a subon levő csatlakozókra kötöd a monitorokat.
T&V SW10 mélynyomóm volt a Solo 6C-hez, azt hittem kelleni fog, és egyszerre vettem őket, de csak a teraszos buliknál használtam, szobába elég volt a 6C egyedül is, meg rendesen elhelyezni, hogy jól szóljon, nagyon nehéz volt.
A 8"-os monitoroknál meg sem fordult a fejemben, hogy mélynyomó kellene.

(#50661) PuMbA válasza Logapeti (#50656) üzenetére


PuMbA
titán

"Kíváncsi lennék az átvitelre, főleg, hogy az 50-100hz közötti meg szegényesnek tűnik."

Hát ez egyszerű, nyomsz egy frekvencia sweepet 50 és 100Hz között és hallod, hogy hol lesz halkabb :)

(#50776) FistXL válasza PuMbA (#50775) üzenetére


FistXL
aktív tag

8-10 éves dolgokat kukába kell dobni

Ez azért enyhe túlzás, a laposokat lehet (core i-seket még nem), de egy 8-10 éves gép bőven használható kategória manapság is (ha nem akarsz nagy dolgokkal játszani) pl. i5 2500. Jó lapnál még az SW-vel sincs gond.

Lelassult a fejlődés az utóbbi pár évben.

[ Szerkesztve ]

(#52935) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Van egy Thonet & Vander Hoch 2.0 aktív hangfalszettem és hozzá egy szintén Thonet & Vander SW10 sub.

Tudnátok nekem minőségi jack-2xRCA kábelt ajánlani, amivel nem gerjed a rendszer? Az alaplapi kimenetnél a legapróbb érintésre is gerjed, búg, pattog, de van amikor magától is... főleg bizonyos YT videók alatti pattogásból veszem észre hogy nem stimmel, és ahogy hozzáérek, gerjed mint állat... kábelt cseréltem, de csak egy sima Hama kábelre. Érdemes mondjuk beruházni egy Inakustikra, vagy lehet hogy nem is ez a probléma?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#53386) norba69


norba69
senior tag

Próbáj meg vadászni egy használt thonet & vander sw10-et.

(#53387) lezso6 válasza TBMC (#53385) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ha a monitorba dugod a hangfalat, akkor az sem látszik, ezért nem értettem. :)

Ja, na erről van szó, hogy a Vertrag 4" és emiatt az igazán mély hangok nem jönnek ki belőle, ezért nem akartam ilyet ajánlani. Még a Microlab Solo 26 jutott eszembe, abban van sima BT, csak hát 55k-ba fáj, na meg harmadik hangfalat gondolom már nem akarsz. :D

Esetleg megpróbálhatod azt, hogy a Logitechet félreteszed, s egy hétig csak a Vertragot használod, hátha hozzászoksz. Ja, vagy SW-10, ahogy felettem írták.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#53388) norba69


norba69
senior tag

Ha BT-n eteted a Vertragot, akkor nem lesz jó az sw-10, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#59212) lezso6 válasza AuraSync (#59211) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Z-2300 az egy katasztrófa. :DD

A fadobozos Genius 5.1-ek nem rosszak, mármint ami két utas 4" + 1" szateliteket használ és 8" mélynyomót. Jelenleg a SW-HF5.1 6000 II ilyen, 90-100e körül kapható, szóval nem olcsó és nincs rajta digit bemenet, csak analóg RCA-k.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.